Page 2 of 50 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 16 to 30 of 737

Thread: Apospasmata Thread

  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Pepperland
    Posts
    2,353

    Default

    diavasa aleksandros mparkas.
    And what exactly is a dream
    And what exactly is a joke.



    Οι άνθρωποι σου φάνηκαν ωραίοι σήμερα,
    μα δεν άλλαξαν.
    Απλά εσύ δεν είσαι πια ο ίδιος.

  2. #17
    Sympathy Junkie. Amnesiac.'s Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    too much is not enough.
    Posts
    11,290

    Default

    Σου άρεσε;
    I went down into the valley to pray.
    I got drunk and I stayed all day.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    μες της γης το πυρωμένο κέντρο
    Posts
    2,112

    Default

    Είμαι ο στρογγυλός κύκλος του ποταμού
    το μάτι των μητροπόλεων
    το χλωμό φέγγος μες στις φυλλωσιές
    Δεν θα ξεφύγουν!
    Ποιος κρύβεται
    Ποιος κλαέι με αναφιλητά
    μέσα στους θάμνους της κοιλάδας;
    Το φεγγάρι
    αφήνει στον αέρα ένα μαχαίρι
    που σαν παγίδα από μολύβι
    αποζητάει να γίνει πόνος στο αίμα
    Αφήστε με να μπω
    Φτάνω!
    Παγώνω παράθυρα και τοίχους
    Στέγες και κόρφοι ανοίξτε
    να ζεσταθώ μέσα σας!
    Κρυώνω!
    Οι στάχτες απ τα νυσταγμένα μου μέταλλα
    ψάχνουν να βρούν τι φωτιά
    σε δρόμους μέσα και σε λόφους
    Πάνω στη ράχη μου από ίασπη
    το χιόνι με μεταφέρει
    και με πνιγουν σκληρά και παγερά
    τα νερά που λιμνάζουν
    W ναι θα χυθεί αίμα απόψε
    στα μαγουλα μου
    και στις καλαμιές που λυγούν
    κάτω απ τα πλατιά πόδια του ανέμου
    Αίμα κατακόκκινο

    F.G. Lorca
    "i speak without reservation from what i know and who i am. i do so with the understanding that all people should have the right to offer their voice to the chorus whether the result is harmony or dissonance, the worldsong is a colorless dirge without the differences that distinguish us,

  4. #19
    Senior Member dyingfreedom's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Sleepy Town
    Posts
    5,037

    Default

    Γιάννης Ρίτσος - Γλυκέ μου εσύ δε χάθηκες


    Γλυκέ μου εσύ δε χάθηκες, μέσα στις φλέβες μου είσαι.
    Γιε μου, στις φλέβες ολουνών, έμπα βαθιά και ζήσε.
    Δες, πλάι μας περνούν πολλοί, περνούν καβαλλαραίοι,
    όλοι στητοί και δυνατοί και σαν και σένα ωραίοι.
    Ανάμεσά τους, γιόκα μου, θωρώ σε αναστημένο,
    το θώρι σου στο θώρι τους μυριοζωγραφισμένο.
    Γιε μου στ' αδέρφια σου τραβώ και σμίγω την οργή μου,
    σου πήρα το ντουφέκι σου, κοιμήσου εσύ πουλί μου.



    Για τους αγωνιστές του Πολυτεχνείου.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    407

    Default

    Ρίτσος

    Αυτή η στιγμή είναι ανεπανάληπτη, γιατί είναι η αιωνιότητα,
    κι η αιωνιότητα υπάρχει και τη δημιουργούμε-δεν επαναλαμβάνεται
    σαν κάτι που έρχεται και φεύγει και ξανάρχεται. Λοιπόν, μην κλαίτε.
    Όμως εμένα αφήστε με να κλάψω, γιατί σε λίγο, το μαντεύω,
    δε θα μπορώ πια να κλάψω μες στην αναγνώριση
    της ευτυχίας πως μπορώ να πεθάνω. Συγχωρέστε με.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2003
    Posts
    4,037

    Default

    ξέρει κάποιος τίνος και από που είναι το παρακάτω;

    ήρθαμε για να περάσει η ώρα μας,
    να ρίξουμε στάχτη στα μάτια του
    κόσμου, να μη μας πάρουν για παλαβούς,
    να μη μας πετούν λεμονόκουπες
    - και μεις όταν θα μείνουμε
    ολομόναχοι και δεν μας βλέπει
    κανένας, να σπούμε στα γέλια

  7. #22

    Default

    There would be no one to live for during those coming years; she would live for herself. There would be no powerful will bending hers in that blind persistence with which men and women believe they have a right to impose a private will upon a fellow creature. A kind intention or a cruel intention made the act seem no less a crime as she looked upon it in that brief moment of illumination.
    And yet she had loved him- sometimes. Often she had not. What did it matter! What could love, the unsolved mystery, count for in face of this possession of self-assertion which she suddenly recognised as the strongest impulse of her being!
    a monkey in silk is a monkey no less

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    sagapw opws to gourouni ti laspi
    Posts
    6,884

    Default

    Diabazw ena biblio pou brika sti bibliothiki tou theiou mou. Kserw oti einai tou Hunter S. Thompson, to katalabaineis dil mesa apo ta grafomena, alla einai skizmenes oi prwtes selides (EFTYXWS OXI TOY ACTUAL STORY) kai den exw ton titlo

    TO parakatw apospazma to brika poly endiaferon gia to ER.

    Oriste:

    Ήταν και οι δύο γιούζερζ. ΄Ηταν ο γιούζερ Κάλκης και η γιούζερ Ράνια. Τίνος γιούζερς ήτανε, δεν το εγνώριζαν σαφώς, μιας και ένας γιούζερ που γνωρίζει παύει να είναι γιούζερ. Οι δύο γιούζερς αυτοί λοιπόν, έτυχε σχέσεις να συνάψουν στον εργασιακό τους χώρο. Γρήγορα αγαπήθηκαν και δώκαν όρκους αγάπης ατέρμονης και τα λοιπά....

    .... Τελείωσαν με καγχασμούς. Σηκώθηκαν αμφότεροι και ξέπλυναν τον ιδρώτα από πάνου τους, γεμίζοντας τις φούχτες τους με νερό απ'τη βρύση και πετώντας το στα γλιτσερά κορμιά τους. Εν συνεχεία, ο γιούζερ Κάλκης έπλυνε τα δόντια του και σαν έσγουψε για να τα ξεβγάλει η γιούζερ Ράνια πίεσε τη λεκάνη της στα οπίσθιά του. Μονομιάς σηκώθηκε σε ορθή στάση ο γιούζερ Κάλκης και η γιούζερ Ράνια του τράβηξε τα μαλλιά, όπως ακριβώς της έκαμε συνήθως αυτός, και του είπε "θες να σε σκίσω μανάρι μου;", όπως της έλεγε συνήθως αυτός. Ασυνείδητα του ήρθε να πιέσει τον πισινό του στη φανταστική στύση της γιούζερ Κάλκης. Μονομιάς σάστισε. Σε κλάσματα δευτερολέπτου αποφάσισε πως θα εσβήνε την ανάμνηση της προηγούμενης στιγμής, ίσως επειδή δεν ήθελε να αναλογιστεί το ότι γούσταρε να του κάμει κάτι τέτοιο ένας άντρας ή ίσως επειδή δεν ήθελε να αναλογιστεί ότι γούσταρε να του κάμει κάτι τέτοιο ο εαυτός του.

    Στη στιγμή γύρισε και φίλησε την αγαπημένη του, ντύθηκε, πήρε τα κλειδιά απ'το αερόπτερο του, ξαναφίλησε την αγαπημένη του και έκλεισε την πόρτα πίσω του.

    Έχω να σώσω τον κόσμο σήμερα, αναλλογίστηκε και έτρεξε σα σιφώνι.

    Den einai dikia mou metafrasi, se ellinikia ekdosi to exw.
    = = =

    = = =

  9. #24

    Default

    Ο Λάμπρος πηγαινοερχόταν στην κουζίνα δείχνοντας την καρδιά του:
    - Ποιος μπορεί, δηλαδή, να ξέρει τι έχω εγώ εδώ μέσα; Η Στέλλα έχτιζε δύο χρόνια σ’αυτό το χωράφι. Τούβλα, πέτρες, πλίνθοι, κέραμοι. Σιγά σιγά σηκώνονται κάποια ντουβάρια, κάποια τείχη υστερομινωικής εποχής. Και τώρα μου λες για τη μικρή;
    Τον κοίταξε έξαλλος.
    Ο Σταύρος ήταν σε δυσμενή θέση, Ποτισμένος αλκοόλ, περιχυμένος καφέ και βουτηγμένος στο λάδι, έπρεπε να ανεχθεί τώρα και τον οικοδομικό μονόλογο του Λάμπρου. Ιδρώτας έσταζε από το μέτωπό του.
    - Πόσα τούβλα μπορεί, λες, να χτίσει αυτή; Ένα, δύο, τρία, δέκα... πόσα; Κι άντε να χτίσει. Που θα μπει το νέο γιαπί; Πρέπει να ξηλωθεί το προηγούμενο χτίσμα και πάλι φτου κι απ’την αρχή. Και τα μπάζα;
    Τον έπιασε απ’το χέρι και φώναξε:
    - Τι θα γίνει με τα μπάζα;
    Φυσικά, το χέρι του Σταύρου γλίστρησε σαν χέλι, κι ο Λάμπρος αντιλήφθηκε, επιτέλους, ότι είχε μπροστά του ένα λαδωμένο ποντικό με καφέ ανταύγειες. Ο πολεοδομικός παροξυσμός διακόπηκε βίαια:
    - Δε μου λες, ρε ηλίθιε, μπέρδεψες το υγρό των πιάτων με το λάδι;
    - Αφού έχουν το ίδιο χρώμα... απολογήθηκε μουρμουριστά ο Σταύρος και πρόσθεσε τεχνηέντως: Τι έλεγες;
    - Ε;
    - Λέω, τι έλεγες για τα μπάζα.
    - Τι μπάζα; Α, τα μπάζα. Ναι, τι θα γίνει με τα μπάζα;
    Ο Σταύρος ξεφύσηξε από μέσα του. Το τρένο ξαναμπήκε στις ράγες. Ο όψιμος οικοδόμος ξαναζαλώθηκε το πηλοφόρι.
    - Και άντε, λοιπόν, πες, ξεφορτώθηκες τα μπάζα. Στη λούφα, σε κανα ρέμα. Και πες ότι τα ξήλωσες. Όσο και να ξηλώνεις, όσο και να τραβολογάς, τα θεμέλια δε βγαίνουν.
    Απευθυνόταν πλέον στα πλακάκια της κουζίνας, δείχνοντας και σ’αυτά την καρδιά του:
    - Τα θεμέλια είναι σφηνωμένα εδώ, πρέπει να σκίσεις και το υπέδαφος για να τα ξεριζώσεις. Άρα;
    Αυτό το «άρα;» ο Λάμπρος το ούρλιαξε στα πλακάκια, που, αν είχαν αυτιά, δε θα είχαν πια αυτιά. Φυσικά απάντηση δεν πήρε. Δε χρειαζόταν επίσης. Την είχε έτοιμη:
    - Χτίζεις, άρα, πάνω στα θεμέλια. Χτίζεις, χτίζεις, χτίζεις και ξαφνικά, μια μέρα, βλέπεις μπροστά σου ένα εξάμβλωμα, μια τερατογένεση. Ένα σπίτι με παλιά θεμέλια και νέους τοίχους, με άλλο αρχιτέκτονα πάνω κι άλλο κάτω. Και ο κάτω να κρατάει τον από πάνω. Και, τελικά, τι έφτιαξες; Μια παράγκα, μια τροχοβίλα, ένα λυόμενο έτοιμο να το πάρει η πρώτη βροχή, έτοιμο να διαλυθεί στο πρώτο αεράκι. Αλβανοί το χτίσαν σε μια νύχτα, κόντρα πλακέ τοίχοι, ελενίτ στέγη, προκάτ βόθροι, εντός σχεδίου πόλεως, δεη, νερό, τηλέφωνο, δέκα λεπτά απ΄την Ομόνοια.
    a monkey in silk is a monkey no less

  10. #25
    Senior Member cloud's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    στη νύχτα των άλλων
    Posts
    5,276

    Default

    Σχεδόν κοιμόμουνα. Κοιμόμουνα. Εικόνες. Γλυκό ταρακούνημα. Βράδυ. Τελειώνεις το σχολείο. Βάζω ένα μπουφάν για μαξιλάρι. Βολεύομαι τέλεια. Κλείνω. Μάτια. Ανοίγω. Μυαλό. Τελειώνεις το σχολείο, λες να ησυχάσεις από όλους αυτούς που σου κάθονται στο σβέρκο και σου λένε τι να πιστεύεις, τι να γνωρίζεις, τι να σκέφτεσαι, τι να μαθαίνεις και πώς να το μαθαίνεις. Ξυπνάς το πρωί, πας στη δουλειά κι είναι διάφοροι τύποι που σου λένε τι να κάνεις, πώς να φέρεσαι, πώς να ντύνεσαι, πώς να είσαι, για να βγάλουν λεφτά εξαιτίας σου –και με την ανοχή σου- περισσότερα λεφτά, είναι τα’ Αφεντικά.
    Γυρίζεις στο σπίτι, φωνάζουν οι γονείς, βουίζουν τα’ αυτιά σου, σου λένε θα πεθάνουν, εσύ θα τους πεθάνεις, αν δε μάθεις να φέρεσαι, να ντύνεσαι, να σκέφτεσαι, να είσαι όπως θέλουν Αυτοί.
    Πας στους φίλους σου, μια απ’ τα ίδια, όλο τα ίδια και τα ίδια και τα ίδια και τα ίδια, τρέχουμε και δε φτάνουμε, όλοι μαζί, γύρω γύρω όλοι και στη μέση εμείς.
    Πας στα μπαρ, βαριέσαι που ζεις, δυνατή μουσική, την αγνοείς, δεν έχει στίχους, δεν έχει κέφι, δεν έχει διέξοδο, σου λέει να χορεύεις, μόνο να χορεύεις, να κάθεσαι σαν μαλάκας χωρίς να μιλάς, μόνο να χορεύεις και να κοιτάς, να κοιτάς, να κοιτάς, να κοιτάς, τις γκόμενες, χαμένες τελείως, κοιτάνε σαν χαζές, τι φταίνε κι αυτές; το παίζουνε κάτι που δεν θα γίνουν ποτέ, πως θα γίνει να βρεις μια γυναίκα που να μην κοιτάζει σαν χαζή; ο έρωτας τι είναι; είναι να φέρεσαι σαν χαζός, όχι και να είσαι.
    Χαμόγελα ψεύτικα, ματιές από μακριά, μπούτια, βυζιά, χείλια υγρά, όλο υποσχέσεις, μηδέν προοπτικές, μηδέν ηθικό, για να πλησιάσεις στα δέκα μέτρα θες μια ντουζίνα προφυλακτικά.
    Πας σπίτι, ανάβεις τηλεόραση, διάφοροι απίστευτοι μαλάκες σου πετάν την άποψή τους, σου λένε τι να κάνεις, πώς να γελάς, πώς να περνάς, πώς να γαμάς, κάτι τενεκέδες, αν είναι δυνατόν, είναι σαν ψεύτικοι, σαν εφιάλτης, είναι γύρω μας, μπροστά μας, πίσω μας, μέσα μας, κάτω μας, τους πατάμε. Έι εσύ, κολλητέ, με το ωραίο κοστούμι και το αφασία στυλ, καλά, είσαι κι ο πρώτος, γαμώ τα άτομα, πώρωση, πάουερ, γουάου, όλο ρωτάς, όλο ρωτάς, να ρωτήσω κι εγώ μια στιγμή; Πόσο κάνεις;
    Ο αδερφός σου δουλεύει στην τράπεζα, έχει γκόμενα, θα παντρευτούνε, θα κάνουν παιδιά, θα κάνουν σκυλιά, θα κάνουν βίντεο, και σπίτι, και κινητά, και αυτοκίνητα, να κάνουν, να κάνουν, να κάνουν ό,τι θέλουν, να κάνουν και άκρη να περάσω, δεν μπορώ εδώ, πνίγομαι, και πού να πας που να μην είναι έτσι, αφού παντού είναι έτσι: αφεντικά, αντιβηχικά, μπάτσοι, δάσκαλοι, γονείς, τηλεόραση, μαλάκες με μικρόφωνα, «Τι έχετε να δηλώσετε;», «Δηλώστε μας κάτι», «Κάντε μας μια δήλωση», «Τι θα μας δηλώσετε;», έχω να δηλώσω ότι σας βαρέθηκα, δεν πάει άλλο, από δω και μπρος θα ‘χετε να κάνετε μαζί μου, προσέχτε, μιλάω σοβαρά, θα κάνω το ντου και θα ψάχνεστε κι άντε μετά να τρέχουν οι μπάτσοι να με βρουν, μες τη δυστυχία τους κι αυτοί, μηδέν προοπτική, μηδέν ηθικό, μολότοφ στη μάπα τους, τις πετάνε πίσω, τι να κάνουν δηλαδή; όλοι μια παρέα είμαστε.
    Και να πέθαινε αύριο κάνα δυο δισεκατομμύρια κόσμος, μπορεί και να μην μ’ ένοιαζε, μπορεί και να μ’ ένοιαζε, δεν ξέρω, πάντως αν πέθαινα εγώ δεν θα ένοιαζε κανέναν, εδώ που τα λέμε έχω πεθάνει, οπότε τι έχω να χάσω; Τα μπαρ τα συνοικιακά με τα ποτά από αργό πετρέλαιο και τους ηλίθιους στην πόρτα; «Πρέπει να συνοδεύεστε», τι λε’, ρε; εγώ είμαι μόνος μου, δε θέλω συνοδείες, δε θέλω κηδείες, δε θέλω αηδίες, θέλω μόνο να είσαι κάπου και να ξέρω ότι μ’ αγαπάς, αγαπάς, αγαπάς, αγαπάς, απίστευτη λέξη και μάλιστα χωρίς προφυλάξεις, όμως είσαι εκεί; υπάρχεις; αν είσαι, θα σε βρω, εκατό τα εκατό, χίλια τα εκατό, και θα ‘μαστε μαζί και θα περνάμε καλά και λοιπά και λοιπά και λοιπά και λοιπά. Και μετά ξύπνησα μέσα στον ύπνο μου.
    Δεν υπάρχουν όνειρα. Μόνο ξύλο στα γήπεδα και στους δρόμους και στο σπίτι, στο σχολείο, στη δουλειά, ξύλο παντού, μέχρι να καταλάβουν όλοι αυτοί με τα κολάρα ότι δεν κάνουμε δηλώσεις, δεν κάνουμε εκπτώσεις, ούτε παραχωρήσεις, μπορούμε να είμαστε πολύ σκληροί και θα είμαστε, δηλαδή δεν ξέρω άλλους, μόνος μου είμαι, θα βρω όμως δε θα βρω; θα βρω και θα δείτε, μέχρι τότε κοιμηθείτε ήσυχοι, εγώ θα σας σκεπάζω τα βράδια, μην κρυώσετε και πάθετε τίποτα και εξαφανιστείτε σαν τους δεινόσαυρους από μόνοι σας. Κρατάτε γερά.
    Πρέπει να προλάβω να σας εξαφανίσω προτού εξαφανιστώ εγώ.



    Μεγάλο, δε βαριέσαι, ειν' ωραίο.
    Ο επόμενος να ποστάρει κάτι από Μπου, μην χαλάσει το flow.

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    sagapw opws to gourouni ti laspi
    Posts
    6,884

    Default

    bump, yati taksizei.
    = = =

    = = =

  12. #27
    Senior Member ChromeBlackFuture's Avatar
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Garden of Gray
    Posts
    946

    Default

    ειναι εντελώς θεικο
    The Wilderness is Gathering all its Children in...

  13. #28
    άντε βρε νούμερο. tamagothi's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Frisch aus Oesterreich
    Posts
    2,296

    Default

    Lied Vom Kindsein - Peter Handke

    Als das Kind Kind war,
    ging es mit h
    Es el sonido de su mundo derrumbándose/Es el del nuestro resurgiendo
    El día que fue el día, era noche/Y noche será el día que será el día

  14. #29

    Default

    Masculinity has somehow acquired a more specific, less abstract meaning than femininity. Many people seem to regard femininity as a quality; but according to a large number of both men and women, masculinity is a shared set of assumptions and values that men can either accept or reject. You like football? Then you also like soul music, beer, thumping people, grabing ladies' breasts, and money. You're a rugby or cricket man? You like Dire Straits or Mozart, wine, pinching ladies' bottoms and money. You don't fit into either camp? Macho, nein danke? In which case it must follow that you're a pacifist vegeterian, studiously oblivious to the charms of Michelle Pfeiffer, who thinks only leering wideboys listen to Luther Vandross.

    (Fever Pitch.)
    a monkey in silk is a monkey no less

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    sagapw opws to gourouni ti laspi
    Posts
    6,884

    Default

    Ass Shaver

    Excerpted from Pathetic Life

    Here's the strangest response yet, to my "I'll do anything legal for five dollars an hour" posterettes. A guy called my voice mail this morning, and read my entire ad into the machine, noticeably lingering at the part where I say I'll do "yucky stuff" would be emptying bedpans or something, but nobody's asked me to do anything more disgusting than babysitting....until now.
    I called back to see what he wanted, and he hemmed and hawed embarrassedly for a few seconds till he got up the nerve to get to the point. "I'm really a hairy guy," he said, "and I've got a really hair butt. Then there was a long silence, and I think he expected to hear me hang up. "It's very difficult," he continued, "to wipe myself, because shit gets stuck in my hair. And sometimes the hair gets caught in my underwear..."
    "You need someone to shave your ass?"
    "Yeah."
    I thought this over for a few dozen heartbeats. "Well," I said, "I'll tell you what. I've been sick. I'm still sick, and this sounds like work that might make me sicker. Give me another week or so to get my strength back, and I'll shave your ass, okay?"
    "Great," he said.
    I ain't looking forward to it, but I do need the money.

    Called back the guy with the hairy ass—let's call him Harry—to clarify a few things. "First off," I said, "my rate is five dollars an hour, but this sounds like it won't take ten minutes. There's a four-hour minimum, so it'll cost twenty bucks. Okay?"
    "That's reasonable," he said. "No problem."
    "I'll be in the city tomorrow evening. Is that good for you?" He said it was, gave me his address, and told me to be there at 6 p.m.
    "Now either you provide the shaving necessities, and rubber gloves, or I'll buy 'em and bill you."
    "I've got shaving stuff," he said, "but I don't have any rubber gloves."
    "I'll bring the gloves then. Four bucks extra."
    "Okay," he said complacently. That's four bucks more profit, because there are rubber gloves everywhere at Black Sheets, the sex magazine where I do some work. I'll just ask the editor, Bill, and take a pair.
    I'd also appreciate it if you'd shower just before I get there."
    "I'm planning to," he said.
    "All right then," I said. "See you tomorrow." Yeah, I'll see more of you than I really want to see, tomorrow.

    I arrived at Harry's house right on time. We shook hands, he invited me in, and I was discretely looking the situation over, but everything appeared on the level. He seemed embarrassed, and I told him not to be.
    On the living room carpet, he had already spread out some newspapers. "I figured I'd be on the floor, on all fours," he said, "and you can sit on this chair." I nodded, and put on the gloves while he went into the bathroom. He came back with a Bic disposable razor, a can of shaving cream, and a towel.
    "Ready when you are," I said. He took his shoes and socks off, then his pants and underwear, and assumed the position, naked from the waist down. His asshole gaped open at me, but what really startled me was the hair—man, his butt was almost as hairy as my face, and I've got a short beard. It was hairy like Esau. Hairy like an Angora sweater. There was hair everywhere. With a comb, I could've parted it.
    As promised, he'd obviously showered; everything was clean. So I sat behind his behind, lathered him up, and gently sheared him. This being San Francisco, I half-expected to see him getting off on it, but apparently it wasn't a turn-on. And boy, he needed the service was providing. I felt I was truly making his life better. It must be frustrating to always have yesterday's shit stuck to the hair in your crack.
    At one point, everything I was looking at sorta tightened up for a few seconds, contracted just a bit. I didn't ask, but I think the guy was holding a fart, and I really appreciated the effort.
    Didn't want to shave all of both cheeks, because I figured that would leave his whole bottom itchy and scratchy for a few weeks whenever he sat down. Instead I left a bald circle extending several inches around his sphincter; beyond this was the almost ape-like hairiness remained untrimmed. Then I gently toweled him dry. "I'll let you tell me whether it's a close enough shave," I said.
    Still on his hands and knees, he tentatively fingered the inches around his anus, shook his head yes, and quietly stood up and got dressed. "Smooth as a baby's butt" is the clich
    = = =

    = = =

Similar Threads

  1. The Godfather Thread
    By blackbird in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 65
    Last Post: 17-10-2012, 17:26
  2. Apospasmata Berzerk
    By carheart in forum Literature
    Replies: 0
    Last Post: 20-07-2008, 21:59
  3. Request Thread
    By Vicotnik in forum Music Discussion
    Replies: 6
    Last Post: 12-11-2007, 01:38
  4. The Now Downloading Thread
    By metamelia2 in forum General Discussion
    Replies: 4
    Last Post: 19-11-2005, 05:24
  5. The I'm Looking For/Trade Thread
    By metamelia2 in forum Music Discussion
    Replies: 4
    Last Post: 06-07-2005, 21:36

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •