Page 4 of 18 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast
Results 46 to 60 of 263

Thread: Protaseis

  1. #46
    Senior Member mindscape's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Athens
    Posts
    119

    Default

    Quote Originally Posted by sabbattack View Post
    Ouch, biblio gia tous Depeche Mode.

    Parte na diabasete to Spiti tou Ypnou, enos egklezou suggrafea pou auth th stigmh mou diafeugei.

    Polu kalh psuxologikh analush.
    ΤΖΟΝΑΘΑΝ ΚΟΟΥ

  2. #47
    Senior Member VacuumInsulationPanels's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    με μικροσκοπικους πορους απο πυρογενη πυριτικα αλατα
    Posts
    222

    Default

    οχι, ειναι κακο βιβλιο. παρατραβηγμενο, με εντονη προσπαθεια για εντυπωσιασμο, κακη υπελεπτομερη περιγραφη και υπερβολικη επισημανση στο συναισθημα ως κινητηρια δυναμη πραξεων, που δεν ειναι τιποτα αλλο απο εξευγενισμενες δικαιολογιες.

  3. #48
    Junior Member Spade's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Avalon
    Posts
    8

    Default

    Μια πολη καλη τριλογια ειναι η Υπερβοραια του Μιχαλη Αντωνοπουλου...τρομερη υποθεση και ελληνας(καλος συγγραφεας) παραξενο...

  4. #49
    To Defend Our Steel Ra Pariah's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    5,907

    Default

    Εγώ, ο Κλαύδιος.

    Τιτανοτεράστιο.&-
    ALL YOU THE TRUTHFUL SPRATTLE WITH ME,
    LET'S SWEEP THE FALSE ONES AWAY!


  5. #50
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    2,455

    Default

    ΝΑ ΜΗ ΔΙΑΒΑΣΕΤΕ:

    το Μπαρ Φλωμπέρ του Αλέξη Σταμάτη. εκτός και αν έχετε 20 ευρώ για πέταμα ή σας ενδιαφέρει το γίγνεσθαι των νέων ελλήνων λογοτεχνών μη χέσω.

  6. #51
    banned atahoualpi's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    296

    Default

    Μου κάνανε δώρο το Μπαρ Φλωμπέρ και το διάβασα. Έχει δυο-τρία χρόνια βέβαια και δεν το πολυθυμάμαι, αλλά νομίζω μου είχε φανεί οκέη. Σίγουρα τίποτα φοβερό, ειδικά για έναν ΚΟΥΛΤΟΥΡΙΑΡΗ ΤΥΠΟ σαν εσένα (επειδή σου αρέσει πολύ η λέξη ), αλλά δεν είναι και το ΜΗ-ΔΙΑΒΑΣΕΙΣ-ΠΟΤΕ βιβλίο σε ενα θρεντ για προτάσεις.

    Το "Εξομολόγηση σε έναν Κολομβιανό Σκύλο" του Κωστή Γκιμοσούλη το έχεις διαβάσει μήπως? Μου το κάνανε κι αυτό δώρο και το χω δω δίπλα και θα θελα μια γνώμη.

    Ον τοπικ τωρα,

    έχω κολλήσει ΑΣΧΗΜΑ με Λένο Χρηστίδη. Ο τύπος είναι φοβερός, αυτά που λέει και ο τρόπος που τα λέει είναι φοβερά επίσης. Ουσία και χιούμορ. Να διαβάσετε όλοι "τα Χαστουκόψαρα" για αρχή (αν και υποθέτω θα το χετε κάνει ήδη αρκετοί και απλά εγώ άργησα να τον ανακαλύψω). Εχω πάρει παραμάζωμα τα βιβλία του ένα ένα και τωρα ξεκίνησα το 'Ο τυχερός αριθμός του δόκτορος Μπου και άλλα καλοκαιρινά παραμύθια".
    There is a light that never goes out

  7. #52
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    999

    Default

    τσέκαρε εδώ σε περίπτωση που σου 'χει ξεφύγει.
    See that cockroach? Tomorrow morning we'll be dead and it'll be alive. It will have more contact with my wife and child than I will. I'll be nothing and it'll be alive.

  8. #53
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    2,455

    Default

    Quote Originally Posted by atahoualpi View Post
    Μου κάνανε δώρο το Μπαρ Φλωμπέρ και το διάβασα. Έχει δυο-τρία χρόνια βέβαια και δεν το πολυθυμάμαι, αλλά νομίζω μου είχε φανεί οκέη. Σίγουρα τίποτα φοβερό, ειδικά για έναν ΚΟΥΛΤΟΥΡΙΑΡΗ ΤΥΠΟ σαν εσένα (επειδή σου αρέσει πολύ η λέξη ), αλλά δεν είναι και το ΜΗ-ΔΙΑΒΑΣΕΙΣ-ΠΟΤΕ βιβλίο σε ενα θρεντ για προτάσεις.

    Το "Εξομολόγηση σε έναν Κολομβιανό Σκύλο" του Κωστή Γκιμοσούλη το έχεις διαβάσει μήπως? Μου το κάνανε κι αυτό δώρο και το χω δω δίπλα και θα θελα μια γνώμη.

    Ον τοπικ τωρα,

    έχω κολλήσει ΑΣΧΗΜΑ με Λένο Χρηστίδη. Ο τύπος είναι φοβερός, αυτά που λέει και ο τρόπος που τα λέει είναι φοβερά επίσης. Ουσία και χιούμορ. Να διαβάσετε όλοι "τα Χαστουκόψαρα" για αρχή (αν και υποθέτω θα το χετε κάνει ήδη αρκετοί και απλά εγώ άργησα να τον ανακαλύψω). Εχω πάρει παραμάζωμα τα βιβλία του ένα ένα και τωρα ξεκίνησα το 'Ο τυχερός αριθμός του δόκτορος Μπου και άλλα καλοκαιρινά παραμύθια".
    έχει χτισμένο τόσο χάηπ ο σταμάτης και έχει και ωραίους τίτλους οπότε πολύ εύκολα θα μπορούσε να το διαβάσει κάποιος ανυποψίαστος. είναι κακός κακός κάκιστος πάντως, εγώ χαίρομαι που βρήκα ένα παράδειγμα προς αποφυγή αλλά δε τους ενδιαφέρει όλους αυτό!

    το γκιμοσούλη δε τον ξέρω.

  9. #54
    banned atahoualpi's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    296

    Default

    ω, φχαριστω, δεν το 'χα δει το θρεντι. =)

    εδιτ, προλαβε λοκης. Οκ, πασο, δεν αξιζει να ασχοληθουμε και πολυ με ενα σταματη! Απλα μου κανε εντυπωση που εισαι τοσο κατηγορηματικος, δατς ολ.
    Last edited by atahoualpi; 14-06-2010 at 22:20.
    There is a light that never goes out

  10. #55
    I like turtles pixies's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Tromsø
    Posts
    2,558

    Default

    Quote Originally Posted by atahoualpi View Post
    Εχω πάρει παραμάζωμα τα βιβλία του ένα ένα και τωρα ξεκίνησα το 'Ο τυχερός αριθμός του δόκτορος Μπου και άλλα καλοκαιρινά παραμύθια".
    etoimasou gia epikes stigmes.
    tha strampoulikseis toso polu to mualo s mauta pou grafei pou oute na gelaseis de tha mporeis
    There was a time that the pieces fit, but I watched them fall away

  11. #56
    banned atahoualpi's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    296

    Default

    εχω διαβασει 3 δικα του μεχρι τωρα και χω ηδη επικες στιγμες =ρ

    επισης μηπως θυμαται κανεις πως λεγεται ενα βιβλιο του Χρηστιδη που το χει γραψει με ψευδωνυμο?
    There is a light that never goes out

  12. #57
    γεροντοκόρη με γάτες Weiss's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Miami
    Posts
    2,013

    Default

    το thread που σου έδωσε ο ubu δεν το μελέτησες μου φαίνεται.

    Ο Πάγος λέγεται.

  13. #58
    banned atahoualpi's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    296

    Default

    τενκιου, ναι δεν το διαβασα ακομα αλλα θα του δωσω τη δεουσα προσοχη στο κοντινο μελλον.
    There is a light that never goes out

  14. #59
    To Defend Our Steel Ra Pariah's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    5,907

    Default

    Έχει διαβάσει κάποιος χρήστης Ζυράννα Ζατέλη; Ποια εντύπωση απεκόμισε;
    ALL YOU THE TRUTHFUL SPRATTLE WITH ME,
    LET'S SWEEP THE FALSE ONES AWAY!


  15. #60
    Mazikeen Krux's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Lux
    Posts
    4,521

    Default

    πριν πολλά χρόνια το "και με το φως του λύκου επανέρχονται". με κούρασε αφάνταστα. κάποιες ιστορίες είναι ενδιαφέρουσες αλλά στο σύνολο περισσότερο κουράζει παρά δημιουργεί δίψα για την επόμενη σελίδα ή ιστορία. και αυτή η εμμονή της με τον θάνατο. οκ όλοι εκεί θα καταλήξουμε αλλά ας πούμε και τίποτα άλλο.
    I'll bury you in your god's fucked garden

Similar Threads

  1. Protaseis gia ethniki
    By asimoulis in forum Athletics
    Replies: 1
    Last Post: 12-10-2004, 19:39
  2. Protaseis
    By Buddy Lackey in forum PC & Games
    Replies: 23
    Last Post: 30-09-2004, 14:50

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •