Οποιοσδήποτε χρήστης πιστεύει ότι αντιμετωπίζει κάποιο πρόβλημα με την σωματική / πνευματική του υγεία - πάσχει απο κάποια ασθένεια,θα καταθέτει εδώ τη λίστα με τα συμπτώματα.Έτσι οι υπόλυποι Θεράποντες Ιατροί - ER giouzers με βάση τα συμπτώματα που θα αναφερθούν θα προσπαθούν να γνωματεύσουν την πάθηση καταθέτοντας ταύτοχρονα τις ενέργεις που πρέπει να προβεί ο παθών χρήστης τοιουτοτρόπος . Επίσης να χορηγήσουν το αντίστοιχο φάρμακο και να αναφέρουν τυχόν παρενέργειες του φαρμάκου καθώς και προφυλάξεις που τυχον χρειάζονται. Οπως γρήγορα γίνετε αντιληπτό απο την πλειοψηφεία των χρηστών δεν χρειάζεται βιβλιάριο , ούτε θεώρηση απο το ΙΚΑ.

Θα καταθέσω ένα πολύ συνοπτικό παράδειγμα πάβλα πρότυπο για το πως θα πρέπει να ποστάρετε την ιατρική σας ερώτηση καθώς και ποιος είναι ο σωστός τρόπος που θα δίνονται η απαντήσεις προκειμένου να αποφευχθούν οι παρεξηγήσεις στο Ιατρείο μας.

ΕΡΩΤΗΣΗ - ΠΑΣΧΟΝΤΟΣ : "Πάσχω απο αΰπνίες, τι πρέπει να κάνω ? "
ΛΑΘΟΣ - ΑΠΑΝΤΗΣΗ :"Να παρακολουθήσεις τη βραδινή εκπομπή "αυπνίες" του μοντέλου - παρουσιάστριας αννίτας πάνιας (με καλεσμένη το γνωστό Χέλι) για να τις ξεπεράσεις" .
Τέτοιες απαντήσεις θα θεωρούνται το λιγότερο προσβλητικές - χλευαστικές και εν προκειμένης θα διαγράφονται.
ΣΩΣΤΗ - ΑΠΑΝΤΗΣΗ: "Έχοντας περάσει παρόμοια περιστάτικά με τα δικά σου θα σου πρότεινα ενα λεκσοτανίλ προκειμένου να τις ξεπεράσεις.
Παρενέργειες : η χρήση αυτού του φαρμάκου μπορεί να προκαλέσει εξάνθημα και υπνηλία"...(βαρειά η επιστήμη για τους αδαείς..)






SOBARA TWRA:
ΑΓΑΠΗΤΕ ER-ΓΙΑΤΡΕ
Στον κάτω δεξιά φρονημήτη μου έχει εμφανιστεί ενα μάυρο σημάδι που φαίνεται σαν να είναι κολλημένο πάνω στο δόντι. Δεν πονάω ποτέ, όμως δε φεύγει ούτε με το βούρτσησμα ούτε με οδοντικό νήμα. Το έχω περίπου 2 μήνες τώρα και υποψιάζομαι ότι παίζει να είναι τερηδόνα και να χρειαστώ σφράγισμα. Το έχει βγάλει κανείς εδώ ? Ξέρετε πως φεύγει ? Εχω δοκιμάσει τα πάντα πλζ help. Πείτε μου ότι δεν χρειάζεται σφράγισμα.