Page 598 of 609 FirstFirst ... 98498548588596597598599600608 ... LastLast
Results 8,956 to 8,970 of 9121

Thread: ATHLETICS GENERAL DISCUSSION

  1. #8956
    perfect beast commissar's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    lethe
    Posts
    2,605

    Default

    Quote Originally Posted by OniBocho View Post
    νομίζω ότι ξεκίνησε από φασισταριά μέσα στην πορεία η φάση και μέσα στην όλη ψυχολογία "χτυπάνε τα αδέφια μας" μπήκε όλος ο όχλος στο πατιρντί,
    Αυτό είναι το πιο πιθανό, αλλά γνωρίζοντας 100% τι παίζει με τον σύνδεσμο της Αθήνας απλά δεν υπάρχει περίπτωση ο κύριος όγκος της πορείας να ήταν φασισταριά και να βρήκαν αφορμή να εκδηλωθούν, πιο πιθανό είναι να μπερδεύτηκαν κάποιοι από τα πράσινα και να νόμιζαν ότι είναι Παναθηναϊκοί.

    Αυτό φυσικά δεν αλλάζει ότι το όλο σκηνικό είναι ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΟΥΤΣΟ, απλά λέω ότι δεν βγήκαν χθες βόλτα οι άλλοι να βαρέσουν Πακιστανούς, στο γήπεδο πήγαιναν.

    εντιτ, δεν είδα το ποστ του reject όταν έγραφα, οπότε να, ορίστε τι παίχτηκε
    Last edited by commissar; 27-11-2017 at 14:16.

  2. #8957
    Senior Member 00i00's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    11,120

    0 στους 2 ERίτες συνιστούν το ποστ ετούτο.

    Default

    γενικα ο Αλεξ τα ειπε ομορφα, μεστα και περιεχτικα...

    τωρα, αν θελετε γενικα να ομιλησουμε για την διεισδυσις των ναζι στο οπαδικο του ΠΑΟΚ, λαθος αφορμη βρηκατε
    μιλαμε για εντελως Μοντι Παιθονς σκηνικο που με θυμησε αυτο με τους ΑΕΚτσηδες που ξεκοιλιασαν δικο τους επειδης φορουσε ασπρομαυρο υποκαμισο

    ακομα περισσοτερο για τον πουτσο απο το ιδιο το περιστατικο ειναι ειναι βεβαια η σκατιλα στα διαφορα ΣΔΝΑ, Γαζετα κλπ
    αλλα επειδης γουσταρουμε γνησια ανωμαλια, ενημερωνομαστε απο τους ΑΠΟΛΙΤΙΚ

  3. #8958
    survivor scarecrow's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    above the sea of fog
    Posts
    2,254

    1 στους 1 ERίτες συνιστούν το ποστ ετούτο.

    Default



    να γιατί έγινε η φάση

  4. #8959
    You are my detonator. Phantom Duck's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Forever War
    Posts
    10,976

    4 στους 5 ERίτες συνιστούν το ποστ ετούτο.

    Default

    Quote Originally Posted by Reject View Post
    Quote Originally Posted by KoiliaSamprela View Post
    Quote Originally Posted by commissar View Post
    Σιγά το wtf της χρονιάς ρε μλκ
    ΓΕΛΑΝΕ ΟΙ ΠΈΤΡΕΣ Ε!
    με μέτρο το ξέπλυμα

    Για να μην σου ρίξω καμία παναγία, και επειδή δικοί μου άνθρωποι ήταν εκεί, τα γράφω μπας και το εμπεδώσουν όλοι:

    Μαζεμένοι οι δικοί μου στον σύνδεσμο στην Ομόνοια, κρανάτοι (γιατί υπάρχουν κατά παράδοση ραντεβού με τους κόκκινους), συνέπεσε η πορεία των Πακιστανών να περνάει από εκεί. Τους είδαν οι Πακιστανοί, και άρχισαν να τους πετάνε μπουκάλια (λογικό, μιας και όταν έχεις πορεία και ξαφνικά απέναντι σου βλέπεις κάποιους τύπους με μαύρα και ρόπαλα που δεν είναι δικοί σου θα την κάνεις την κέντα), πήγαν 2-3 πιο ψύχραιμοι να τους εξηγήσουν τι παίζει και πάνω στις εξηγήσεις ακούστηκαν κάποια "θα σας σκοτώσουμε όλους" κτλ, ε ορμηξαν οι δικοί μου και έγινε ότι έγινε.

    και γενικά, άντε γαμηθείτε, μυρωδιά δεν έχετε από αυτά.
    παρεξήγηση έγινε παιδιά, αλλά λίγα με την ομάδα ΜΟΥ γιατί "random μπινελίκι και ματσό χουλιγκανισμός"

  5. #8960
    Anti-Hero Reject's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    3,708

    Default

    Quote Originally Posted by Phantom Duck View Post
    Quote Originally Posted by Reject View Post
    Quote Originally Posted by KoiliaSamprela View Post

    ΓΕΛΑΝΕ ΟΙ ΠΈΤΡΕΣ Ε!
    με μέτρο το ξέπλυμα

    Για να μην σου ρίξω καμία παναγία, και επειδή δικοί μου άνθρωποι ήταν εκεί, τα γράφω μπας και το εμπεδώσουν όλοι:

    Μαζεμένοι οι δικοί μου στον σύνδεσμο στην Ομόνοια, κρανάτοι (γιατί υπάρχουν κατά παράδοση ραντεβού με τους κόκκινους), συνέπεσε η πορεία των Πακιστανών να περνάει από εκεί. Τους είδαν οι Πακιστανοί, και άρχισαν να τους πετάνε μπουκάλια (λογικό, μιας και όταν έχεις πορεία και ξαφνικά απέναντι σου βλέπεις κάποιους τύπους με μαύρα και ρόπαλα που δεν είναι δικοί σου θα την κάνεις την κέντα), πήγαν 2-3 πιο ψύχραιμοι να τους εξηγήσουν τι παίζει και πάνω στις εξηγήσεις ακούστηκαν κάποια "θα σας σκοτώσουμε όλους" κτλ, ε ορμηξαν οι δικοί μου και έγινε ότι έγινε.

    και γενικά, άντε γαμηθείτε, μυρωδιά δεν έχετε από αυτά.
    παρεξήγηση έγινε παιδιά, αλλά λίγα με την ομάδα ΜΟΥ γιατί "random μπινελίκι και ματσό χουλιγκανισμός"
    Όχι ρε συ, απλά επειδή πολύ δικός μου άνθρωπος μπήκε μπροστά και γύρισε πλάτη και μιλούσε με τους δικούς μου, και τους καθησύχαζε και ενώ πήγε να λήξει αρπαξε μία κονταριά πισώπλατη, δεν γουστάρω χαχανητά και σπέκουλα από κάποιους που δεν ήταν καν εκεί.

    Έγινε μαλακία, σε καμία περίπτωση δεν είχε πολιτική χροιά. Το μόνο κακό είναι ότι οι βλάκες πανευρωπαικά σήμερα έχουν κάνει σημαία το "επίθεση χούλιγκανς σε ισλαμιστές", το ότι γάβροι, βάζελοι και λοιποί μοιράζουν συγχαρίκια του κώλου, το ότι δυστυχώς δημιουργήθηκε δεδικασμένο και θα έχουμε και άλλα τέτοια-ήταν να μην γινει η αρχή. Το όλο σκηνικό θυμίζει τα επεισόδια στο Southall το 1981, όπου οι Πακιστανοί είδαν τους 4 Skins και τους The Business στην περιοχή, τους πέρασαν για Ναζί, και έπεφτε ξύλο ένα Σ/Κ. Αυτό συζητούσαμε σήμερα και με έναν δικό μου Αθηναίο.
    Barry Prudom-He's Public Enemy No1.

  6. #8961
    You are my detonator. Phantom Duck's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Forever War
    Posts
    10,976

    1 στους 1 ERίτες συνιστούν το ποστ ετούτο.

    Default

    Quote Originally Posted by Reject View Post
    Έγινε μαλακία, σε καμία περίπτωση δεν είχε πολιτική χροιά.
    Η άποψή μου είναι ότι όταν κάποιος επιτίθεται σε πακιστανούς που είναι συγκεντρωμένοι ως τέτοιοι, έχει διαπράξει ρατσιστική επίθεση ακόμα και από παρεξήγηση, κατά λάθος, πώς το λένε. Ας φεύγανε οι ΠΑΟΚτζήδες ό,τι και να έγινε, στο βίντεο δεν αποκρούουν κάποια δολοφονική επίθεση, είναι 2017 και ξέρουμε ποιες είναι οι συνθήκες και οι πιθανές πλευρές στο σκάκι.

    Περισσότερο στενοχωριέμαι που δεν έχω δει ούτε τους φίλους (και συντρόφους) μου ΠΑΟΚτζήδες να το καταδικάζουν αλλά πρώτο τους μέλημα είναι να υπερασπιστούν την τιμή της ομάδας τους. Προσωπικά μετά την τελευταία ανακοίνωση της 7 που υπερασπίζεται τον χοντρό δε θέλω ούτε για χαβαλέ να βλέπω την ομάδα μου να κερδίζει, το ίδιο θα έκανα αν έβλεπα να μου την πέφτουν ΑΕΚτζήδες επειδή δε θέλω το πάρκο να γίνει γήπεδο μιας ΑΕ. Πρέπει κάποια στιγμή να καταλάβουμε οι πολιτικοποιημένοι άνθρωποι (οι καμμένοι είναι καμμένοι, αν δεν παίζαν ξύλο για την ομάδα θα έβρισκαν άλλη αφορμή) ότι το να καθορίζεσαι από την ομάδα που διάλεξες στην κούνια και στην τελική είναι εταιρεία και καλώς ή κακώς πηγή εσόδων, ξεπλύματος και πολιτικής επιρροής πλέον, είναι πολύ κακό στην εποχή που ζούμε και οριακά επικίνδυνο και επιλογή πλευράς.

  7. #8962
    Anti-Hero Reject's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    3,708

    Default

    Ρε συ, ποιός σου είπε ότι δεν το καταδικάζουμε και ότι έγινε μεγάλη μαλακία;

    Αλλά να στο πω και αλλιώς. Σου έρχονται μπουκάλια ενώ κάθεσαι, πας να τους καλμάρεις, σε αρχίζουν στις χειρονομίες περί λαιμού από κοντά, έρχονται και άλλοι να τους πουν ότι "ξέρεις, δεν έχουμε κάτι με εσάς", οι άλλοι το συνεχίζουν και σκάνε και 1-2 κατραπακιές στους μπροστινούς επειδή έτσι. Το σταματάς? Και αν το σταματήσεις, ποιός σου λέει ότι οι 1-2 κατραπακιές δεν θα γίνουν 200?

    Γενικά μεγάλο χρέωμα ΚΑΙ στους μπάτσους που το άφησαν αντί να αποκλείσουν τους μεν και τους δε
    Barry Prudom-He's Public Enemy No1.

  8. #8963
    perfect beast commissar's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    lethe
    Posts
    2,605

    1 στους 1 ERίτες συνιστούν το ποστ ετούτο.

    Default

    Quote Originally Posted by Phantom Duck View Post
    Περισσότερο στενοχωριέμαι που δεν έχω δει ούτε τους φίλους (και συντρόφους) μου ΠΑΟΚτζήδες να το καταδικάζουν αλλά πρώτο τους μέλημα είναι να υπερασπιστούν την τιμή της ομάδας τους.
    Υπάρχει ο εμετός από εθνικιστικορατσιστικοφασιστικά σχόλια στα ίντερνετς αλλά δεν έχουν όλοι σκατά στο κεφάλι:

    Τα τέρατα μας καλημερίζουν το πρωί χαμογελαστά. Τα τέρατα αφήνουν μαζί μας τα παιδιά τους στο σχολείο, φιλώντας τα με στοργή. Τα τέρατα μας κάνουν την αλλαγή βάρδιας στη δουλειά και μας αποχαιρετούν με «καλή δύναμη». Τα τέρατα οδηγούν μέσα μαζικής μεταφοράς ή κορνάρουνε στα φανάρια ή χειρονομούν από τα πεζοδρόμια στα διερχόμενα αυτοκίνητα. Τα τέρατα μας πουλάνε ευγενικά τις πραμάτειες τους στα μαγαζιά της γειτονιάς. Τα τέρατα μας κάνουν αιτήματα φιλίας. Τα τέρατα περπατάνε δίπλα μας στο δρόμο, μουρμουρίζοντας μέσα απ’ τα δόντια. Τα τέρατα ασχημαίνουν ό,τι βρίσκεται πλάι τους και μολύνουν ό,τι ακουμπάνε κι ανάμεσα σ’ αυτά είμαστε κι εμείς, τα παιδιά μας, οι ζωές και το μέλλον μας. Τα τέρατα παραμονεύουν στο φως για την πρώτη εύκαιρη σκοτεινή στιγμή σου, σκιές ανθρώπων που ήταν κάποτε, παρατημένες ψυχές απ’ τους Θεούς και τους Δαίμονες. Τα τέρατα πατάνε, προσεκτικά, στο τσιμέντο όπου λιώνει κάθε σου όνειρο κι εφιάλτης, καμιά φορά σ’ αγκαλιάζουν από χαρά όταν βρίσκουν ένα μονοπάτι για τον κόσμο των ανθρώπων, σ’ ένα γκολ, ένα σύνθημα, ένα χειροκρότημα ή μια λύπη που σε κάνει να διπλώνεσαι στο κάθισμα εξασθενημένος. Τα τέρατα σου σφίγγουν τους αγκώνες τραγουδώντας τα πάθη και τις έγνοιες σου ως ηχώ. Τα τέρατα κυκλοφορούν δίπλα μας, ανάμεσά μας, παράλληλα με τους ίσκιους μας, παλεύοντας να μας κρύψουν το φως και να κάνουν ίσκιους τους όλους εμάς, προσπαθώντας να μας δαγκώσουν και να μας κάνουν βαμπίρ που ξερνάνε μίσος και αυτολύπηση, να μας ρίξουν στη λάσπη για να σερνόμαστε όπως αυτά, πρώην άνθρωποι, νεκροζώντανες καρικατούρες. Τα τέρατα τα αναγνωρίζεις από τη ματιά τους: Δεν μπορούν να κοιτάξουν τα δικά σου τα μάτια, φοβούνται, ντρέπονται, σιχαίνονται αυτό που κατάντησαν, δεν μπορούν να ανεβούν το σκαλί και να ξαναγίνουν άνθρωποι, μπορούν μόνο να σε μετατρέψουν σε τέρας, να κατεβείς στην άβυσσο εσύ. Τα τέρατα βρίσκονται γύρω μας, από πάντα, κι όποιος λέει πως δεν τα αναγνωρίζει είναι υποκριτής. Τα τέρατα δεν έχουν θέση στον κόσμο των ανθρώπων, στις γειτονιές μας, στα σχολεία μας, στους δρόμους μας, στις πλατείες μας, στα γήπεδά μας, στα πέταλά μας -τα τέρατα πρέπει να σαρώνονται στους υπονόμους, στις χωματερές και στο χειρότερο χθες μας. Στον καθρέφτη του, μπορεί ο καθένας να ζυγίσει το μέρος της ευθύνης που του αναλογεί για τα τέρατα που αφήνει να τον κυκλώνουν. Πρώτος εγώ.

  9. #8964
    Senior Member Πόσο κάνει 10 συν 7's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    south area
    Posts
    773

    4 στους 6 ERίτες συνιστούν το ποστ ετούτο.

    Default

    Σα μελόδραμα απο ταινία του Βούλγαρη είναι τα αποπάνω... τους έκανε τη μούρη κρέας πραγματικά στους φασίστες συγκαβαλητές καγκελιών του...

    ρε βαλτε μυαλο ρε απο τους ηρακλειδεις ρε


  10. #8965
    Senior Member 00i00's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    11,120

    1 στους 1 ERίτες συνιστούν το ποστ ετούτο.

    Default

    οριστες...

    εσκασε και η ροζ τσιγκολελετα που δεν ξερει οτι οι γραιες ηταν τα πιο σκληρα ναζιδια στα 80ς

    ομορφιες

  11. #8966
    perfect beast commissar's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    lethe
    Posts
    2,605

    Default

    Quote Originally Posted by Πόσο κάνει 10 συν 7 View Post
    ρε βαλτε μυαλο ρε απο τους ηρακλειδεις ρε


    Spoiler




  12. #8967
    Senior Member Πόσο κάνει 10 συν 7's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    south area
    Posts
    773

    1 στους 2 ERίτες συνιστούν το ποστ ετούτο.

    Default

    στα 40ς ο ιβανωφ ομως ηταν η πιο αντιναζιστρια γρια...

    ειπαμε... βαλτε μυαλο ρε βλαοκια http://www.enet.gr/?i=news.el.article&id=390369

  13. #8968
    Senior Member 00i00's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    11,120

    Default

    οκ, 17χρονος
    συμβαινουν αυτα

  14. #8969
    Senior Member Πόσο κάνει 10 συν 7's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    south area
    Posts
    773

    1 στους 2 ERίτες συνιστούν το ποστ ετούτο.

    Default

    γιατι θιχτηκες?

  15. #8970
    Anti-Hero Reject's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    3,708

    Default

    10+7, οι Γριές "έγιναν" αντιναζί το 2008, μπας και καταφέρουν και μαζέψουν κάνα φοιτητή. Τα 2 άτομα που έκαναν την Αυτόνομη, ήταν παλιοί μου φίλοι (πλέον ούτε καλημέρα).

    Είναι μακράν οι μεγαλύτεροι υποκριτές. ΜΑΚΡΑΝ όμως. Το γιατί δεν θα στο πω, κάποια πράγματα δεν είναι για φόρουμ, ειδικά κάποια προσωπικά από νυν "Αναρχικούς". Μην ψαρώνεις από την εικόνα που δείχνουν. Υπάρχουν άλλα πράγματα τα οποία ούτε λέγονται, ούτε γράφονται, κράτα αυτό.

    Και γενικά, αφού δεν ξέρεις, καλύτερα να μην εκφέρεις αποψη. Ναι, οκ, ο ΠΑΟΚ έχει και Χ.Α., έχει και ότι μπορείς να φανταστείς, κουβαλάει πολύ κόσμο και είναι λογικό να υπάρχουν και βλάκες. Αλλά έχει και συνδέσμους με συνείδηση δεκαετίες τώρα.
    Barry Prudom-He's Public Enemy No1.

Similar Threads

  1. THE ATHLETICS PICTURE THREAD
    By S-11 in forum Athletics
    Replies: 4565
    Last Post: 24-02-2022, 22:48
  2. NA SVISTEI TO "GENERAL DISCUSSION" ?
    By Buddy Lackey in forum General Discussion
    Replies: 111
    Last Post: 09-10-2006, 17:47
  3. Replies: 10
    Last Post: 29-12-2004, 15:27
  4. GENERAL STUFF RELATED WITH SLAYER
    By BeBiT in forum Music Discussion
    Replies: 6
    Last Post: 12-09-2004, 23:15
  5. GENERAL
    By necropethamenos in forum AnorimoI
    Replies: 6
    Last Post: 11-08-2003, 09:59

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •