Page 602 of 609 FirstFirst ... 102502552592600601602603604 ... LastLast
Results 9,016 to 9,030 of 9121

Thread: ATHLETICS GENERAL DISCUSSION

  1. #9016

    Default

    10+7, είσαι παντελώς βλαμμένος.

    Για το περιστατικό, το ότι "λύθηκε" εσωτερικά δε λέει τίποτα. Τα γεγονότα μαζεύονται σιγά-σιγά μπόλικα και αφήνουν άσχημη παρακαταθήκη. Γιατί υπάρχει και ο κόσμος που δεν ξέρει τι παίζει, βλέπει φωτοβολίδες, βλέπει ότι Σ.Φ. του ΠΑΟΚ δε καταδικάζουν επίσημα το περιστατικό (ναι, εδώ θέλει ανακοίνωση, όπως με Πακιστανούς στην Ομόνοια), οπότε ίσως και να θεωρεί cool να πετάει φωτοβολίδες σε παιδάκια. Και επιτέλους - σε ένα πιο γενικό πλαίσιο, γιατί το όλο πράγμα έχει αρχίσει και στεναχωρεί πάρα πολύ - πρέπει να σταματήσει το νταβατζιλίκι που γίνεται στο γήπεδο από συγκεκριμένους και επικίνδυνους.

    edit: σχετικά με την ανακοίνωση για Libertatia, διευκρινίζω "όπως θα έπρεπε να είχε βγει"
    Last edited by tsimpouklano; 03-09-2018 at 19:13.
    All alone, or in twos,
    The ones who really love you
    Walk up and down outside the wall.
    Some hand in hand
    And some gathered together in bands.
    The bleeding hearts and artists
    Make their stand.
    And when they've given you their all
    Some stagger and fall, after all it's not easy
    Banging your heart against some mad bugger's wall.

  2. #9017
    Chilling in the name of. ypersyntelikos's Avatar
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    North Africa
    Posts
    2,909

    Default

    Αυτός που την πέταξε έπαθε τίποτα;
    Κι εδώ τελειώνει η φάση.


  3. #9018
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Εν τω μεταξύ, την απάντηση στο ερώτημα του ΚΝιτη φαν του Αρκά, το δίνει στο ίδιο κείμενο λίγο παρακάτω ο ίδιος ο Ανδρουλιδάκης.

    Πόσο για το πέος εκεί στον περισσό πια;
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  4. #9019
    Chilling in the name of. ypersyntelikos's Avatar
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    North Africa
    Posts
    2,909

    1 στους 1 ERίτες συνιστούν το ποστ ετούτο.

    Default

    Quote Originally Posted by _UnHoLy^MaRtYr_ View Post
    Γαστρεντερίτιδα
    Ωραίος

    Εννοώ ρε μλκες, άμα λέμε ότι ήταν ένας για το μπούτσο ανεγκέφαλος κλπ κλπ, απλά του σπας τα χέρια, και δεν ξαναπατάει εξέδρα. Απλά τα πράγματα.

    Ξέρω ότι πολλές φορές δε λειτουργεί έτσι το πράγμα.

    Ξέρω όμως και από φίλους Παοκτσήδες που μένουν Αθήνα ότι ο Πανιώνιος είναι εδώ και χρόνια το μοναδικό γήπεδο της Αθήνας στο οποίο μπορείτε να έρθετε κύριοι να δείτε τον ΠΑΟΚ χωρίς ευτράπελα και σε ωραίο κλίμα.

    Αυτή η σχέση τώρα φαίνεται να διαρρηγνύεται, και είναι μαλακία. Και δε θα ξεκινήσει από τους πάνθηρες αυτό (με τους συγκεκριμένους παίζει όντως να λυθεί "εσωτερικά"), από τον απλό κόσμο θα ξεκινήσει.

    Όχι ότι έχει τόσο σημασία, αλλά για την ιστορία στη φωτογραφία βρίσκεται ο γιος καλού φίλου. Προφανώς θα μπορούσα να είμαι κι εγώ κι ο οποιοσδήποτε.

    Εδώ φαίνεται καλύτερα τι θα μπορούσε να είχε γίνει http://gr.euronews.com/2017/11/18/i-...-sta-exarcheia και γιατί δεν πρέπει να περάσει ντούκου.

    Το ύφος "εκεί στον ΠΑΟΚ έχετε γεμίσει φασίστες κλπ", όπως κάναμε παλιά και με το γαύρο, είναι μαλακία. Όταν "μεγαλώνει" μια ομάδα επειδή έρχονται στα πράγματα μαφίες τύπου Σαββίδη, τίγρη και χοντρού, αυτό σημαίνει αυτομάτως και άνοδος του πιο "σάπιου" κομματιού της εξέδρας. Και να το αντιμετωπίσεις αυτό εσωτερικά στην κερκίδα είναι το πιο δύσκολο πράγμα. Το ότι έχει πάει προς το χειρότερο η κερκίδα του ΠΑΟΚ τα τελευταία χρόνια με Σαββίδη, είναι το μόνο σίγουρο. Το να κάνουμε όμως τους εξυπνάκηδες με αυτό είναι εξίσου μλκια.

    Είμαι ο τελευταίος που θα τσακωθεί για ομάδες εδώ μέσα. Είμαι απλά Πανιώνιος, μου αρέσει το γήπεδο, το οπαδικό κίνημα, θέλω ιδανικά όλες οι ομάδες να έχουν αντίφα και σωστούς οπαδούς. Απλά πράγματα.
    Κι εδώ τελειώνει η φάση.


  5. #9020
    perfect beast commissar's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    lethe
    Posts
    2,605

    Default

    Quote Originally Posted by ypersyntelikos View Post

    Εννοώ ρε μλκες, άμα λέμε ότι ήταν ένας για το μπούτσο ανεγκέφαλος κλπ κλπ, απλά του σπας τα χέρια, και δεν ξαναπατάει εξέδρα. Απλά τα πράγματα.

    Ξέρω ότι πολλές φορές δε λειτουργεί έτσι το πράγμα.
    Δε λειτουργεί έτσι γιατί ποτέ δεν είναι μόνο ένας ο ανεγκέφαλος. Δεν ξέρω τις λεπτομέρειες που ξέρει ο reject για το σκηνικό, εύχομαι όντως να έχει γαστρεντερίτιδα όλο τον χρόνο ο τύπος που σκέφτηκε "πέρυσι έχασα πρωτάθλημα για ένα ρολό χαρτί, οπότε ας πάω με φωτοβολίδα στο γήπεδο για να την πετάξω στην απέναντι κερκίδα".

    Quote Originally Posted by ypersyntelikos View Post

    Ξέρω όμως και από φίλους Παοκτσήδες που μένουν Αθήνα ότι ο Πανιώνιος είναι εδώ και χρόνια το μοναδικό γήπεδο της Αθήνας στο οποίο μπορείτε να έρθετε κύριοι να δείτε τον ΠΑΟΚ χωρίς ευτράπελα και σε ωραίο κλίμα.

    Αυτή η σχέση τώρα φαίνεται να διαρρηγνύεται, και είναι μαλακία. Και δε θα ξεκινήσει από τους πάνθηρες αυτό (με τους συγκεκριμένους παίζει όντως να λυθεί "εσωτερικά"), από τον απλό κόσμο θα ξεκινήσει.
    Το 99% των ποστς που έχω διαβάσει σε οπαδικά φόρα μπλογκς φμπ σελίδες κλπ είναι σε αυτό το κλίμα πάντως:

    Δεν είναι θέμα άποψης. Υπάρχει ένα γεγονός. Έφυγε από τη μεριά των οπαδών του ΠΑΟΚ κάτι προς τη μεριά των Πανιώνιων. Έσκασε δίπλα σε παιδάκια και γέρους. Ναι μπορεί να μην ήταν ναυτική, μπορεί να ήταν στυλό. Μπορεί το στυλό να μην σκοτώνει αλλά δεν υπήρχε κανένας λόγος να γίνει. Ούτε καταδίκη των πάντων γίνεται, τουλάχιστον εδώ μέσα, όσον αφορά αυτό το γεγονός. Η ευθύνη δεν είναι συλλογική. Φταίει αυτός που την πέταξε. Οι σύνδεσμοι (συγκεκριμένοι) έχουν ευθύνες για άλλα ξεφτιλίκια. Ούτε δημόσιο ρουφιανιλίκι απαιτείται. Ζητάω (για να μιλήσω προσωπικά) να βγει μια ανακοίνωση που να λέει ότι σαν οπαδούς του ΠΑΟΚ δε μας εκφράζουν τέτοιες ενέργειες. Και ότι σαν σύνδεσμοι και συντριπτική πλειοψηφία των οπαδών του ΠΑΟΚ σεβόμαστε αυτό που υπάρχει με τους οπαδούς του Πανιωνίου και θέλουμε να συνεχιστεί. Γιατί πρέπει να χαλάσουμε δηλαδή αυτές τις μίνιμουμ σχέσεις συνεννόησης; Ούτε φιλίες, ούτε αδερφότητες κλπ χαζά. Σχέση που βασίζεται σε μια ελάχιστη οπαδική συνείδηση. Λες και μας έμειναν πολλές τέτοιες. Ξεχνάμε τη στάση των Πανιωνίων τόσα χρόνια; Τα πανιά για τα αδέρφια στα Τέμπη, τα νερά που δίναν όταν τρώγαμε τα χημικά απ τους μπάτσους; Δε χρειάζεστε εμένα να τα πω. Εσείς που πάτε κάθε χρόνο τα ξέρετε πολύ καλύτερα. Το ότι δε δίνουν εισιτήρια σε γάβρους, βάζελους, χανούμια και δίνουν μόνο σε εμάς; κλπ κλπ.. Και επειδή διαβάζω δεξιά κι αριστερά κάτι μαγκιές του στυλ εμείς θα πηγαίνουμε και χωρίς εισιτήρια, αυτά είναι να χάμε να λέγαμε. Αν δεν θέλουν να μπεις, δε μπαίνεις και κινδυνεύεις με συλλήψεις. Ναι εντάξει θα πέφτουν και μπινελίκια. Και τι έγινε; Εμείς δε ζητάμε να ξαναρχίσει η ανταλλαγή εισιτηρίων σε όλες τις έδρες; Ή μήπως τότε δε θα πέφτουν μπινελίκια με τους απέναντί; Ή μήπως δεν έπεφταν παλιά. Αυτά είναι μέσα στο παιχνίδι. Και σε αυτά απαντάς με εφευρετικότητα, φαντασία, εξυπνάδα. Σκας σύνθημα απάντηση που φτιάχνουν οι "στιχουργοί" σου στο λεπτό. Αυτά είναι τα ωραία του να έχεις αντίπαλους οπαδούς απέναντι.

  6. #9021
    πελοπ/σιακή λέρα attila's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    στον αριστερισμο της παρθενου
    Posts
    4,222

    4 στους 10 ERίτες συνιστούν το ποστ ετούτο.

    Default

    κανονικα ο παοκ δε θα επρεπε να παιξει στη νεα σμυρνη φετος.αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα.
    αλλα οταν μπουκαρει στο γηπεδο ο προεδρος με το κουμπουρι και μενει ατιμωρητος τι θες να κανει μετα ο ανεγκεφαλος συνδεσμιτης?
    το πιο εξοργιστικο απολα ειναι οτι οι(κατα τα αλλα λαλιστατοι)συνδεσμοι κανουν την κοτα και δε βγαζουν κιχ (οπως την κανουν και οι δικοι μας με το νο πολιτικα για να μη λετε) εχοντας ηδη μια φορα τα χερια τους βαμμενα με αιμα με τον ιδιο τροπο στη λαρισα.

  7. #9022
    perfect beast commissar's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    lethe
    Posts
    2,605

    Default

    Quote Originally Posted by attila View Post
    κανονικα ο παοκ δε θα επρεπε να παιξει στη νεα σμυρνη φετος.αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα.
    .
    Γιατί;

    edit αφού απάντηση μάλλον δε θα πάρω τελικά, δεν το μετανιώνω και για τη μούτζα για τις από πάνω μπούρδες, ανεγκέφαλος συνδεσμίτης στη μία σειρά και από κάτω θες να πάρουν θέση οι συνδεσμίτες, παράνοια οκ
    Last edited by commissar; 07-09-2018 at 22:29.

  8. #9023
    Chilling in the name of. ypersyntelikos's Avatar
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    North Africa
    Posts
    2,909
    Κι εδώ τελειώνει η φάση.


  9. #9024
    Custom User Title ari-m's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    PTR/PL3KL
    Posts
    1,352

    3 στους 3 ERίτες συνιστούν το ποστ ετούτο.

    Default

    Ο μεταλάς που αγαπούσε τη φανέλα


    «Το κάνω γιατί μου δίνει δύναμη. Βάφεσαι, βγαίνεις έξω να πολεμήσεις και να σκοτώσεις τους αντιπάλους σου. Οι συμπαίκτες μου το πήραν στην πλάκα, αλλά αρκετοί από τους αντιπάλους μου φοβήθηκαν. Είμαι ένας κλόουν με βαμμένο πρόσωπο, αλλά έτοιμος να πεθάνω για τη φανέλα».
    When did I realize I was God? Well, I was praying and I suddenly realized I was talking to myself.
    Hi, I 'm a signature Virus. Plz add me to your sig and help me conquer the world.
    ALERT! Signature Infected by Unknown Virus.
    Click Me

  10. #9025
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    ξέχασα να δώσω συγχαρητήρια στο διαιτητή του ματς παοκ - παναθηναϊκός. τέτοιες διαιτησίες θέλουμε.
    Rock or Nothing

  11. #9026
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    μάλιστα. η ντροπή των πρωτευόντων αποκάλεσε πίθηκο το θανάση αντετοκούμπο
    https://www.sdna.gr/mpasket/euroleag...ala-pithikos-o

    πίθηκος θα λες και θα κλαις καθυστέρι
    Rock or Nothing

  12. #9027
    Senior Member 00i00's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    11,120

    1 στους 1 ERίτες συνιστούν το ποστ ετούτο.

    Default


  13. #9028
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    Rock or Nothing

  14. #9029
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    αντεμπακούμπο
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  15. #9030
    Senior Member Imperium's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Beneath the Remains
    Posts
    793

    1 στους 2 ERίτες συνιστούν το ποστ ετούτο.

    Default

    Του τον αντεμπακουμπησε ο Θανασης

Similar Threads

  1. THE ATHLETICS PICTURE THREAD
    By S-11 in forum Athletics
    Replies: 4565
    Last Post: 24-02-2022, 23:48
  2. NA SVISTEI TO "GENERAL DISCUSSION" ?
    By Buddy Lackey in forum General Discussion
    Replies: 111
    Last Post: 09-10-2006, 18:47
  3. Replies: 10
    Last Post: 29-12-2004, 16:27
  4. GENERAL STUFF RELATED WITH SLAYER
    By BeBiT in forum Music Discussion
    Replies: 6
    Last Post: 13-09-2004, 00:15
  5. GENERAL
    By necropethamenos in forum AnorimoI
    Replies: 6
    Last Post: 11-08-2003, 10:59

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •