Page 8 of 350 FirstFirst ... 6789101858108 ... LastLast
Results 106 to 120 of 5239

Thread: ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ

  1. #106

    Default

    Quote Originally Posted by katwrimos
    For the record to simvolaio tou mpasina ligei to dekemvrio tou 2005 kai o panathinaikos exei dikaioma monomerous ananeosis os ton iounio tou 2006 me tis idies apodoxes
    Σωστός.
    Deep in the night
    underneath the darkest skies
    searching for a sign or some distant light
    Screaming yet unheard
    repeating every line
    and every final word

    They remain, they remain
    you still remain
    All these words and memories
    and everything you were to me
    they remain, they remain
    you still remain

  2. #107
    Senior Member AngelOfSorrow's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    eptalofos
    Posts
    4,042

    Default

    megaliteri metagrafi o mpasinas stin barca para o xaristeas ston "forte casa"

  3. #108
    fleshdiver regularpaul's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    spinalonga
    Posts
    6,062

    Default

    http://www.sport.gr/news/041228/football_aek.asp

    Δυστυχως για εμας, η ΑΕΚ πηρε τον Ηλια Κυριακιδη, 19χρονο μεσοεπιθετικο, απο τους λιγους παιχτες που εχει βγαλει ο Ιωνικος απο το φυτωριο του. Δεν ξερω πώς ακριβως τον ανακαλυψε η ΑΕΚ, αφου εχει αγωνιστει μολις σε 6 αγωνες φετος, δειχνοντας ομως οτι ειναι πανετοιμος να βοηθησει οπου κι αν αγωνιστει. Πολυ καλος τεχνιτης.

  4. #109

    Default

    Δεν τον έχω δει τον Κυριακίδη, αλλά έχω ακούσει τα καλύτερα λόγια. Φόβαμαι μόνο μήπως έγινε πολύ βιαστικά το άλμα στη μεγάλη ομάδα και του βγει σε κακό.

    Regularpaul, «παίζει» πολύ τελευταία και του Γαβριλόπουλου για Ολυμπιακό. Δεν ξέρω αν οι Κανελλάκηδες θα τον ξεπουλήσουν έτσι εύκολα, ειδικά τώρα, πάντως το θέμα ισχύει.
    Deep in the night
    underneath the darkest skies
    searching for a sign or some distant light
    Screaming yet unheard
    repeating every line
    and every final word

    They remain, they remain
    you still remain
    All these words and memories
    and everything you were to me
    they remain, they remain
    you still remain

  5. #110

    Default

    http://www.ergotelis.gr

    Eπειδή υπάρχουν αρκετοί Εργοτελίτες στο forum, σας έχω μια μεταγραφούλα...
    Deep in the night
    underneath the darkest skies
    searching for a sign or some distant light
    Screaming yet unheard
    repeating every line
    and every final word

    They remain, they remain
    you still remain
    All these words and memories
    and everything you were to me
    they remain, they remain
    you still remain

  6. #111
    γκεστάλ nothingman's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    καβάλα στο δελφίνι
    Posts
    5,927

    Default

    Γαβριλόπουλος έχω ακούσει ότι παίζει για την ΑΕΚ, όχι για το γαύρο... τες πα, ο Κυριακίδης είναι πολύ καλός, αμυντικό χαφ που μπορεί να βγάλει και καμιά μπαλιά μπροστά, κάτι σαν τον Καφέ στο στυλ... αριστεροπόδαρος... βσκ, δε νομίζω ότι είναι ακριβώς "μεσοεπιθετικός" αλλά όπως και να το κάνουμε, στα του Ιωνικού είναι πιο αρμόδιος ο regularpaul...

    στις πραγματικά μεγάλες ομάδες τώρα, ετοιμάζονται οι μεγάλες επιστροφές... και σας το λέω τώρα, πριν το διαβάσετε στο uefa.com... Τάτσης και Ζα'ί'μη στην Προό...
    ~
    "Why didn't it kill him?" she said.
    "Unforgivably sloppy workmanship at the hand grenade factory," I said.
    ~

  7. #112
    fleshdiver regularpaul's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    spinalonga
    Posts
    6,062

    Default

    Ναι, για τον Γαβριλοπουλο και την ΟΣΦΠ το εχω ξαναγραψει. Τωρα που εκανε παλι επεμβαση δεν ξερω κατα ποσο θα ρισκαρει καποια ομαδα να τον παρει.

    Ο Κυριακιδης ειναι μεσο-επιθετικος (δεξι χαφ παιζει ως τωρα) που μπορει να αγωνιστει σε αρκετες θεσεις ομως. Δεν ξερω γιατι εχει περασει η αποψη οτι ειναι αμυντικο χαφ. Συμφωνω με τον 11th οτι εφυγε πολυ νωρις (χωρις να προσφερει και ουσιαστικα τιποτα στον Ιωνικο-εκτος απο τα οικονομικα ανταλλαγματα που δεν τα ξερω). Παντως ειναι φανατικος Ιωνικος και μελος των rangers. Να δουμε αν και πώς θα παιξει σημερα κατα της νεας του ομαδας...

    Παρα το νεαρο της ηλικιας του παντως, εχει πολυ σωστη νοοτροπια, δουλευει σωστα και νομιζω οτι θα προσαρμοστει αμεσως.

    Α πηραμε και εναν 20χρονο επιθετικο απο τον Αιαντα Σαλαμινας, καποιον Σαχινιδη. Τι λενε οι Σαλαμινιωτες του forum, λεει τιποτα? Ο Καρρας μου φαινεται κανει καλυτερες μεταγραφες

  8. #113

    Default

    Κρίμα πάντως για τον Κυριακίδη. Έναν παίκτη έβγαλε ο Ιωνικός από τα «σπλάχνα» του, ήταν αμαρτία που τον έδωσε τόσο εύκολα. Εγώ στη θέση σας θα εκνευριζόμουν πολύ.
    Deep in the night
    underneath the darkest skies
    searching for a sign or some distant light
    Screaming yet unheard
    repeating every line
    and every final word

    They remain, they remain
    you still remain
    All these words and memories
    and everything you were to me
    they remain, they remain
    you still remain

  9. #114
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2003
    Posts
    9,261

    Default

    wraia teleiwse kai tou anderson
    kante pera

  10. #115
    Defunct Economist
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Skåne Θρησκεία Ανεξαρτησία
    Posts
    6,135

    Default

    Quote Originally Posted by eleventh guardian
    Κρίμα πάντως για τον Κυριακίδη. Έναν παίκτη έβγαλε ο Ιωνικός από τα «σπλάχνα» του, ήταν αμαρτία που τον έδωσε τόσο εύκολα. Εγώ στη θέση σας θα εκνευριζόμουν πολύ.
    emena mou fenetai apolita logiko... Pige se mia megaliteri omada, den afise ton ioniko gia na paei stin kalithea... Diladi ti eprepe na kanei o kanelakis? Na min ton dosei? Tote tha ekane kako kai stin tsepi tou kai ston idio ton paikti...
    Practical men, who believe themselves to be quite exempt from any intellectual influences, are usually the slaves of some defunct economist.
    J. M. Keynes.

  11. #116

    Default

    Quote Originally Posted by katwrimos
    Quote Originally Posted by eleventh guardian
    Κρίμα πάντως για τον Κυριακίδη. Έναν παίκτη έβγαλε ο Ιωνικός από τα «σπλάχνα» του, ήταν αμαρτία που τον έδωσε τόσο εύκολα. Εγώ στη θέση σας θα εκνευριζόμουν πολύ.
    emena mou fenetai apolita logiko... Pige se mia megaliteri omada, den afise ton ioniko gia na paei stin kalithea... Diladi ti eprepe na kanei o kanelakis? Na min ton dosei? Tote tha ekane kako kai stin tsepi tou kai ston idio ton paikti...
    Καθόλου λογικό. Αν ο παίκτης είναι 19 ετών, μόλις για δεύτερη χρονιά επαγγελματίας και έχει γίνει βασικός μόλις πριν λίγες εβδομάδες, δεν τον πουλάς τόσο εύκολα. Είναι κι αυτό που λέει ο Regularpaul, το παιδί δεν πρόλαβε να προσφέρει στον Ιωνικό, θα πάρει μεταγραφή. Και σιγά τα πολλά λεφτά που θα έδωσε η ΑΕΚ δηλαδή.
    Deep in the night
    underneath the darkest skies
    searching for a sign or some distant light
    Screaming yet unheard
    repeating every line
    and every final word

    They remain, they remain
    you still remain
    All these words and memories
    and everything you were to me
    they remain, they remain
    you still remain

  12. #117
    fleshdiver regularpaul's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    spinalonga
    Posts
    6,062

    Default

    Ειναι μεγαλη η κουβεντα αυτη επισης.

    Εγω και ο 11th ακριβως για τους λογους που στο αλλο θεμα λεγαμε για μεγαλες και μικρες ομαδες και τους οπαδους τους, ειμαστε αλλης νοοτροπιας. Κι εγω ειμαι σκασμενος για αυτη την μεταγραφη, οπως και οι περισσοτεροι Ιωνικοι.

    Θα θεσω ενα παραδειγμα σε αλλο αθλημα για να καταλαβουν οι υπολοιποι πως ειναι αυτα τα πραγματα.

    Στο μπασκετ καποτε ο Ιωνικος (επι εποχης Γιαννακη) ηταν στο ιδιο και υψηλοτερο επιπεδο απο τον Πανιωνιο και το Περιστερι. Η δυναμικη του εκεινα τα χρονια ηταν για πολυ παραπανω (και στο μπασκετ δεν ειναι απιθανο αυτο, οπως ειναι στο ποδοσφαιρο). Αντι ομως να κρατησει τον Γιαννακη και να χτισει μια μεγαλη ομαδα γυρω του, τον πουλησε (το πώς ακριβως ειναι μια αλλη τεραστια ιστορια). Αποτελεσμα, η ομαδα που ειχε βγει στην Ευρωπη, 2 χρονια αργοτερα υποβιβαστηκε κι εκτοτε δεν εχει σηκωσει κεφαλι. Σημερα δε, ειμαστε στην Β Εθνικη, ουτε καν Α2.

    Αντιθετα ο Πανιωνιος και το Περιστερι, αντισταθηκαν σε αυτη την νοοτροπια που βρισκεις εσυ Κατωριμε και οι περισσοτεροι, τοσο λογικη, ΚΡΑΤΗΣΑΝ τους μεγαλους παιχτες τους (Φανης και Κορωνιος δηλαδη), και εκτισαν μεγαλες ομαδες γυρω τους που και σε πολυ υψηλο επιπεδο παρεμειναν για χρονια, και στην Ευρωπη εκαναν καλες πορειες. Μεχρι και σε τιτλους εφτασαν.

    Ο λογος που οι υπολοιποι δεν μορουν να καταλαβουν το σκεπτικο των οπαδων αυτων των ομαδων, ειναι ακριβως αυτη η νοοτροπια του Ολυμπιακου Vs Παναθηναϊκου (αντε και λιγο ΑΕΚ) που εχετε κολλησει. Σας φαινεται αδιανοητο οτι μπορει η Καλιιθεα πχ να φτασει να χτυπησει στα ισια τους μεγαλους. Πώς να γινει αυτο αν πουλαει τον καλυτερο παιχτη της στα 19 του, πριν καν ο ιδιος ο παιχτης προσφερει εστω κι ενα μικρο λιθαρακι στην ομαδα που τον ανδρωσε?

    Και μην ακουσω τιποτα ρεαλιστικες απαντησεις περι χρηματων κλπ. Ακομα κι εκει εκανε λαθος ο Ιωνικος, καθως ο παιχτης αυτος σε 1-2 χρονια θα εφερνε πολυ περισσοτερα κερδη στον Ιωνικο και απο υλικης πλευρας. Και κατα πασα πιθανοτητα θα ηταν και για τον ιδιο καλυτερο να εμενε σε μια ομαδα που θα επαιζε βασικος και να "ψηνοταν" πιο πολυ.

    Αυτα, εφυγα για το γηπεδο τωρα

  13. #118
    fleshdiver regularpaul's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    spinalonga
    Posts
    6,062

    Default

    με προλαβες 11ε, κι εγραψες σε 2 γραμμες τα ιδια περιπου που ηθελα να πω κι εγω

  14. #119
    Defunct Economist
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Skåne Θρησκεία Ανεξαρτησία
    Posts
    6,135

    Default

    sosti i logiki sou 11th alla diafono se kapoia pragmata...

    Otan enas pektis apo tin omada sou thelei na figei PREPEI na tou to epitrepeis. Af'enos giati enas pektis gia na apodosei prepei na theorei oti i omada tou tou proothei tin kariera kai den tin anakoptei, af'etairou giati o paiktis einai anthropos me dikaiomata kai den tha goustara i omada mou na metaxeirizetai tous pektes os sklavous

    kai btw elega akrivos ta idia otan o pao poulouse to seitaridi
    Practical men, who believe themselves to be quite exempt from any intellectual influences, are usually the slaves of some defunct economist.
    J. M. Keynes.

  15. #120

    Default

    Quote Originally Posted by katwrimos
    sosti i logiki sou 11th alla diafono se kapoia pragmata...

    Otan enas pektis apo tin omada sou thelei na figei PREPEI na tou to epitrepeis.
    Τότε ναι. Συμφωνώ. Αλλά στη συγκεκριμένη περίπτωση ο Κυριακίδης παίζει βασικός στον Ιωνικό μόνο τον τελευταίο μήνα και σίγουρα δεν ήθελε να φύγει. Αποκλείεται να του πέρασε έστω από το μυαλό ότι θα έπαιρνε μεταγραφή τόσο νωρίς.

    Φυσικά το ότι στην Ελλάδα από κάποιο σημείο και μετά οι παίκτες των μικρότερων ομάδων πιέζουν για να φύγουν, οφείλεται στην απίστευτη λογική που μόνο εδώ επικρατεί. Ότι το όνειρο για κάθε ποδοσφαιριστή είναι να παίξει σε μεγάλη ομάδα.

    Και ο Σεϊταρίδης δεν είναι ίδια περίπτωση. Ήταν τρία χρόνια βασικός στον Παναθηναϊκό, πρόσφερε πολλά. Ο Κυριακίδης φεύγει από τον Ιωνικό έχοντας μόνο έξι συμμετοχές στην Α' Εθνική. Για να σου δώσω να καταλάβεις, είναι σαν να ήταν να γίνει βασικός στον Παναθηναϊκό ο Οξύζογλου και πριν προλάβετε να καταλάβετε τι ψάρια πιάνει, να φύγει το καλοκαίρι για τον Άγιαξ π.χ.

    Τέλος πάντων, ας πάει καλά το παιδί γιατί όντως πρέπει να είναι ταλέντο, όλα τ' άλλα...
    Deep in the night
    underneath the darkest skies
    searching for a sign or some distant light
    Screaming yet unheard
    repeating every line
    and every final word

    They remain, they remain
    you still remain
    All these words and memories
    and everything you were to me
    they remain, they remain
    you still remain

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •