Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16

Thread: Το τζάμπα είναι πάντα πιο γλυκό

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    far end of the universe
    Posts
    1,671

    Default Το τζάμπα είναι πάντα πιο γλυκό

    den 3erw an to exete dei ... (den ekana search giati bariemai )

    an oxi

    http://www.in.gr/tech/free.asp

    .-
    The power of accurate observation is commonly called cynicism — George Bernard Shaw

  2. #2
    O Mikros K8oulou When Black Roses Bloom's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Mechanus
    Posts
    11,824

    Default

    Kalh fash e? To dokimasa kai douleyei sto www.nytimes.com
    Ravel: There is no room for '2' in the world of 1's and 0's, no place for 'mayhap' in a house of trues and falses, and no 'green with envy' in a black and white world.

  3. #3
    Senior Member cloud's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    στη νύχτα των άλλων
    Posts
    5,276

    Default

    αυτό δεν υπάρχει και σαν extension του firefox?

    edit: http://extensions.roachfiend.com/bugmenot.xpi

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    far end of the universe
    Posts
    1,671

    Default

    nice den to h3era to extension :>
    The power of accurate observation is commonly called cynicism — George Bernard Shaw

  5. #5
    Spider Jerusalem Deggial's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    The City
    Posts
    12,867

    Default

    Αδυνατώ να δω πως είναι παραβίαση προσωπικών δεδομένων, όταν αποδέχεσαι την αποστολή των στοιχείων σου και αυτά δε προωθούνται σε τρίτους. Παρέχουν μια υπηρεσία και είναι δικαίωμα τους να τη παρέχουν όπως αυτοί επιθυμούν, μέσα στο επιτρεπτό πλαίσιο (π.χ. η προώθηση προσωπικών δεδομένων σε τρίτους παραβιάζει το νομικό πλαίσιο).
    No trees were killed to send this message, but a large number of electrons were terribly inconvenienced.

  6. #6
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  7. #7
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    Quote Originally Posted by Deggial
    Αδυνατώ να δω πως είναι παραβίαση προσωπικών δεδομένων, όταν αποδέχεσαι την αποστολή των στοιχείων σου και αυτά δε προωθούνται σε τρίτους. Παρέχουν μια υπηρεσία και είναι δικαίωμα τους να τη παρέχουν όπως αυτοί επιθυμούν, μέσα στο επιτρεπτό πλαίσιο (π.χ. η προώθηση προσωπικών δεδομένων σε τρίτους παραβιάζει το νομικό πλαίσιο).
    kai pou to xereis oti den tha prowthoun se tritous?
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  8. #8
    Senior Member cloud's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    στη νύχτα των άλλων
    Posts
    5,276

    Default

    Είτε τα προωθούν είτε όχι, είναι πολύ εκνευριστικό να σε αναγκάζει κάποιο site να κάνεις register για να διαβάσεις/κατεβάσεις κάτι.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    OFFICE DZ/015
    Posts
    1,860

    Default

    Quote Originally Posted by cloud
    Είτε τα προωθούν είτε όχι, είναι πολύ εκνευριστικό να σε αναγκάζει κάποιο site να κάνεις register για να διαβάσεις/κατεβάσεις κάτι.
    ναι αλλά αυτοί το γράψαν/ ανεβάσαν κλπ, οπότε ένα απλό register που ζητάνε δεν είναι τίποτα.Που να ζήταγαν και συνδρομή.
    Με την ίδια λογική εσύ φαντάζομαι κλέβεις εφημερίδες και περιοδικά από το περίπτερο ,γιατί είναι πολύ εκνευριστικό να σε αναγκάζουν να τα πληρώσεις για να τα διαβάσεις ,ε?

  10. #10
    Senior Member cloud's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    στη νύχτα των άλλων
    Posts
    5,276

    Default

    Τι εύστοχος παραλληλισμός.
    Στο περίπτερο δεν μου ζητάνε τα στοιχεία. Πως γίνεται τα προσωπικά δεδομένα να αποτελούν αντίτιμο? Και για ποιό λόγο ακριβώς τα χρειάζονται? Γιατί το spam στο mailbox μου αυξάνεται δραματικά με κάθε registration που κάνω?

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    OFFICE DZ/015
    Posts
    1,860

    Default

    Α.εμένα δεν αυξάνεται.Βασικά δεν έχω καν spam.
    B.ο παραλληλισμός ήταν στο "άμα δεν σ'αρέσει μην πάς" .ΔΙΚΟ ΤΟΥΣ είναι το site ό,τι θέλουν κάνουν.Άμα δεν συμφωνείς με τους όρους τους, υπάρχουν και άλλα sites ενημέρωσης/downloading.
    Τεσπα ,επειδή το βλέπω που πηγαίνει, άστο, μη σηκωθούν πάλι τα λάβαρα

  12. #12
    Spider Jerusalem Deggial's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    The City
    Posts
    12,867

    Default

    Ούτε εγώ έχω spam (κυρίως επειδή κάνω εγγραφή μόνο σε αξιόπιστα sites). Και όποτε τυχαίνει να έχω, στέλνω το μύνημα στον παροχέα τους να αναλάβει το θέμα.
    No trees were killed to send this message, but a large number of electrons were terribly inconvenienced.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    5,793

    Default

    Quote Originally Posted by Ithilmir
    Quote Originally Posted by cloud
    Είτε τα προωθούν είτε όχι, είναι πολύ εκνευριστικό να σε αναγκάζει κάποιο site να κάνεις register για να διαβάσεις/κατεβάσεις κάτι.
    ναι αλλά αυτοί το γράψαν/ ανεβάσαν κλπ, οπότε ένα απλό register που ζητάνε δεν είναι τίποτα.Που να ζήταγαν και συνδρομή.
    Με την ίδια λογική εσύ φαντάζομαι κλέβεις εφημερίδες και περιοδικά από το περίπτερο ,γιατί είναι πολύ εκνευριστικό να σε αναγκάζουν να τα πληρώσεις για να τα διαβάσεις ,ε?
    Το απλο register που λες... ειναι τουλαχιστον αφελες. Οταν εσυ στελνεις τα στοιχεια σου στηριζεσαι σ'αυτο που λενε τα τερμζ οβ γιους. Αυτοι ομως γιατι τα θελουν; Για να σε κανουν authenticate; υπαρχουν και αλλοι τροποι να μπεις σε ενα restricted area χωρις usernames, passwords και λοιπες μαλακιες. Πχ απλα να κανεις type ενα νουμερο το οποιο θα γινεται generate σε ενα jpg απο το server. Οταν στελνεις τα στοιχεια σου - ειδικα σε μεγαλα και υποτιθεμενα trusted sites, στα μικρα οχι τοσο γιατι οι devs απλα δεν μπορουν να σκεφτουν αλλο τροπο για να δωσουν access ενος πραγματικου user και οχι bot - ΠΑΝΤΑ πανε σε collectors. Π Α Ν Τ Α.

    Μιλαω για site που πρεπει να κανεις register για να δεις/κατεβασεις κατι (βλ. site με torrents). Οχι στα sites που θελεις/χρειαζεται/απαιτειται η δημιουργια μιας "ιντερνετικης" οντότητας με την οποια θα εκπροσωπειται ο καθε χρηστης (πχ αυτο το forum).

  14. #14
    Senior Member cloud's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    στη νύχτα των άλλων
    Posts
    5,276

    Default

    Quote Originally Posted by Phoebus
    Μιλαω για site που πρεπει να κανεις register για να δεις/κατεβασεις κατι (βλ. site με torrents). Οχι στα sites που θελεις/χρειαζεται/απαιτειται η δημιουργια μιας "ιντερνετικης" οντότητας με την οποια θα εκπροσωπειται ο καθε χρηστης (πχ αυτο το forum).

    ε ναί αυτό εννοείται.

  15. #15

    Default

    pantws poulwntas listes email se spammers vgazeis kala leftakia.sas milaw ek peiras.
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

Similar Threads

  1. Replies: 118
    Last Post: 25-08-2011, 11:14
  2. Replies: 0
    Last Post: 24-11-2008, 09:31
  3. Replies: 46
    Last Post: 13-06-2005, 19:17
  4. θα θέλατε να ζήσετε για πάντα?
    By Kingdom Gone in forum General Discussion
    Replies: 75
    Last Post: 18-01-2005, 23:42
  5. Replies: 30
    Last Post: 17-01-2005, 20:46

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •