Page 15 of 15 FirstFirst ... 5131415
Results 211 to 215 of 215

Thread: The Elder Scrolls IV: Oblivion

  1. #211
    Blade Runner SpiritCrusher's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    a minor place
    Posts
    7,308

    Default

    Εσύ χάνεις!
    <menumission> otan fas klwtsia sth mapa pou 8a sou meinei a3exasth 8a to prosexeis to stomataki sou kalutera peoroufhxtra
    <menumission> eunouxismenh orka

  2. #212
    Senior Member Harbinger of Death's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Freedonia
    Posts
    5,088

    Default

    Bump. Τώρα που όλοι κράζουν το interface του Skyrim, αποφάσισα ότι ήταν μαλακία που άφησα το Oblivion. Είχα κάνει ένα νουμπά βάρδο που δεν την πάλευε στη μάχη κι όλο έχανα. Τώρα έφτιαξα έναν archer με Sneak, και ως τώρα πάω καλά, σκοτών', σκοτών'.

    Γαμάει περισσότερο από όσο το θυμάμαι. Μερικές φορές οι NPC κάνουν αφύσικα πράματα, αλλά άλλες έχει στοιχεία ρεαλισμού που σε βάζουν στο κλίμα.

    Για πείτε καμιά συμβουλή. Έχω γαμηθεί στο Speechcraft και στο Blade. Sneak και Marksman ανεβαίνουν αργά. Μου λείπει που δεν έχω Alchemy. Που επικεντρώνομαι; Τι κόλπα έχετε για τη μάχη; Σπαθί ή τσεκούρι; Flails που τα αγαπώ παράφορα έχει;
    http://frontierpsycho.tumblr.com/

    Quote Originally Posted by saloth sar View Post
    Το αποκουμπι του κρετινου, του φασιστα και του καθε μαλακα ειναι η προστασια της γυναικας, οταν και αμα σταματουν να τις θεωρουν ολες πουτανες και δυο-τρεις τρυπες για γαμησι μοναχα.

  3. #213
    Spider Jerusalem Deggial's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    The City
    Posts
    12,867

    Default

    Γενικά είναι καλό να έχεις ένα ranged και ένα melee skill, οπότε αν συνεχίσεις Blade κράτα και το Marksman. Εκτός αν συνεχίσεις sneak/marksmanship, όπου από ένα σημείο και έπειτα κανείς εχθρός δε ξέρει πού είσαι. Επίσης το sneak είναι πολύ καλύτερο με το Stealth Overhaul mod.

    Alchemy ανεβάζεις για τα poisons, κυρίως για paralyze/silence/κλπ. εκτός αν παίζεις με illusions. Το damage health κάνει πολύ μικρό damage στα μεγάλα levels, εκτός κι αν κατεβάσεις το Alchemy Advanced mod.

    Και για περισσότερο ρεαλισμό/μεγαλύτερη δυσκολία ή αν έχεις τελειώσει το Oblivion στο παρελθόν, τότε βάζεις οπωσδήποτε το Oscuro's Oblivion Overhaul ή το FCOM.
    No trees were killed to send this message, but a large number of electrons were terribly inconvenienced.

  4. #214
    Senior Member Harbinger of Death's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Freedonia
    Posts
    5,088

    Default

    Γενικά καταλήγω να ρίχνω το πρώτο βέλος από sneak και μετά να βγάζω σπαθί γιατί ξέρουν που είμαι. Δεν ξέρω πως γίνεται αυτό που λες εσύ, κι έχω φτάσει sneak 47. Νταξ, μοντ δεν έχω ιδιαίτερη όρεξη να βάλω.

    Btw προχωράει καλά,
    Spoiler
    έχω μπει σε τρεις Oblivion Gates και τις έχω κλείσει.
    http://frontierpsycho.tumblr.com/

    Quote Originally Posted by saloth sar View Post
    Το αποκουμπι του κρετινου, του φασιστα και του καθε μαλακα ειναι η προστασια της γυναικας, οταν και αμα σταματουν να τις θεωρουν ολες πουτανες και δυο-τρεις τρυπες για γαμησι μοναχα.

  5. #215
    Spider Jerusalem Deggial's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    The City
    Posts
    12,867

    Default

    Quote Originally Posted by Harbinger of Death View Post
    Γενικά καταλήγω να ρίχνω το πρώτο βέλος από sneak και μετά να βγάζω σπαθί γιατί ξέρουν που είμαι. Δεν ξέρω πως γίνεται αυτό που λες εσύ, κι έχω φτάσει sneak 47. Νταξ, μοντ δεν έχω ιδιαίτερη όρεξη να βάλω.
    Αυτό που λέω εγώ γίνεται όταν πλέον αποκτήσεις sneak 100 χωρίς κάποιο mod. 100 πόντοι στο sneak ναι μεν δεν σε κάνουν αόρατο, σε αντίθεση με το Skyrim (*), αλλά αν είσαι αρκετά μακριά και σε σκοτεινό σημείο δε σε βρίσκουν ποτέ. Απλά το dmg σου με τόξο στα μεγάλα levels είναι μικρό και παίρνει ώρα να πεθάνει ο κάθε εχθρός.


    (*) Στο Morrowind θες 100 sneak και 20% chameleon constant effect για να είσαι αόρατος, στο Oblivion ο μόνος τρόπος είναι με 100% chameleon και στο Skyrim απλά 100 sneak.
    No trees were killed to send this message, but a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Similar Threads

  1. Oblivion Knight - s/t [2008 - reissue]
    By GuardianOfIvorytower in forum Albums
    Replies: 7
    Last Post: 03-03-2009, 16:20
  2. Veil - Forest Oblivion
    By Dragonlord in forum Albums
    Replies: 0
    Last Post: 12-12-2005, 22:34
  3. The elder scrolls 4:Oblivion
    By MoRmEnGiL in forum PC & Games
    Replies: 1
    Last Post: 07-12-2004, 16:07
  4. Into Eternity - Buried In Oblivion
    By The_Emperor in forum Albums
    Replies: 25
    Last Post: 17-02-2004, 21:08

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •