Page 13 of 49 FirstFirst ... 3111213141523 ... LastLast
Results 181 to 195 of 726

Thread: And the ban goes to...

  1. #181
    Will Teasle kontan's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Atens
    Posts
    3,522

    Default

    Quote Originally Posted by Dragonlord
    Warning προς: House of low culture, ikonoklast και solo carriera. Αν δε μαζευτείτε με τα εξυπνακίστικα/κακιασμένα posts για εσωτερική κατανάλωση έχετε φύγει χωρίς δεύτερη κουβέντα. Ή ευκαιρία.
    Σα να το άκουσα μέσα απο τηλεβόα μπατσικού ήταν αυτό

    Hey! Το 100ο μου ποστ ήταν αυτό

  2. #182
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2003
    Posts
    4,037

    Default

    για να λέμε τα σύκα σύκα και τη σκάφη σκάφη, ένα από εκείνα που δε γουστάρω καθόλου είναι τα inside jokes και οι "θυμάσαι τότε που ήμασταν εκεί και περάσαμε γαμάτα?!~" αναφορές εδώ μέσα, καθώς και εκεί έξω. νομίζω αυτό καταστάθηκε αρκετά σαφές εδώ.

    έχοντας ως δεδομένο το παραπάνω, λοιπόν, θα έλεγα ότι υπολογίζω ότι το τελευταίο post μου που περιείχε κάτι τέτοιο εντοπίζεται γύρω στα τέλη του δύο χιλιάδες πέντε, κάπου εδώ. το οποίο αστείο μάλιστα, για να τα λέμε χύμα και τσουβαλάτα, δεν είναι καν κάποιο που θα γινόταν αντιληπτό μονάχα από "εμένα και την παρέα μου", μια και η ύπαρξη καναλιού υπό τον γενικό τίτλο "ουρακοτάνγκο" είναι εν πολλοίς γνωστή.

    επιπρόσθετα, χαζεύοντας τα τελευταία κάμποσα posts μου, θα έβγαζα χωρίς ιδιαίτερες επιφυλάξεις το συμπέρασμα ότι δεν υπάρχει καν ένα τέτοιο το οποίο θα μπορούσε να εκλήφθεί ως "post εσωτερικής κατανάλωσης". αν αυτό που εγώ λέω χιούμορ δεν εντάσσεται στα γενικότερα πλαίσια αυτού που λέτε εσείς, τότε μπορούμε εύκολα να καταλήξουμε στο συμπέρασμα ότι διαφωνούμε ως προς το τι σημαίνει "χιούμορ" και δύσκολα στο ότι κάνω τέτοιο ώστε να μπορούμε να τραβάμε το πουλί μας με τη μπαρέα μου στην τρισγαμάτη καναλάρα μας.

    όσο για το "κακιασμένο" της υπόθεσης, θα έλεγα χωρίς ιδιαίτερη αιδώ, ότι στα τελευταία τέσσερις χιλιάδες ογδόντα τρία posts μου τα επίπεδα "κακίας" έχουν παραμείνει λίγο-πολύ τα ίδια, και με βάση αυτό θα έθιγα και την γελοιότητα του ενδεχόμενου ban μετά από τρία χρόνια και τόσα posts κατά τα οποία, για να τα λέμε σταράτα, έχω παραμείνει πάνω-κάτω ίδιος στο ύφος και την στάση.

    έτσι λοιπόν, ευνόητο είναι, ότι αφού δεν συνειδητοποιώ πως είναι δυνατό στις μία ενδεκάτου του δύο χιλιάδες έξι να έγινε αντιληπτό ότι έχω αλλάξεί στάση και πολύ αρχίδι έχω γίνει, δεν μπορώ να εγγυηθώ οποιαδήποτε συμμόρφωση με οποιονδήποτε τραγελαφικό, ανύπαρκτο και προσφάτως επινοημένο κανόνα ευπρέπειας.

    τέλος, θα ήθελα να ξεκαθαρίσω ότι αν είναι να τραβηχτούν πολλές μαλακίες και να χυθούν χείμαρροι σπέρματος με το ενδεχόμενο ban μου. είτε από τον φίλό στόρμράιντερ, είτε από τον φίλο ντράγκονλορντ, είτε από οποιονδήποτε άλλο, τότε με χαρά να συναινέσω σε αυτό μια και η αλήθεια είναι ότι δε νοιάζομαι τόσο.

    επίσης, ότι είχα να πω πάνω σε αυτό το θέμα λίγο-πολύ το είπα και δεν έχω καμία όρεξη να εμπλακώ σε συζητήσεις επί συζητήσεων σχετικά με αυτό και με απώτερο σκοπό να αποδείξουμε ποιός τον έχει μεγαλύτερο (και, όχι, εσύ πανίβλακα που πας να βρεις κάποιο από τα κάμποσα posts όπου δηλώνω ότι τον έχω σαφώς μεγαλύτερο, δεν είναι το ίδιο. τότε ήταν αστεϊσμός, τώρα είναι μεταφορά). οπότε η όποια πιθανή, περαιτέρω παρέμβασή μου εδώ θα είναι είτε αποσαφήνιση κάποιου post που παρεξηγήθηκε, είτε εξυπνακίστικη/κακιασμένη.

    και, τέλοσπάντων, η πούτσα του ουρακοτάγκου βρίσκεται πολύ βαθιά στο γκώλο σας lol!!!

  3. #183
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    5,793

    Default

    Βασικά το όλο σκηνικό είναι λυπηρό Solo.

    Και αν σε ενοχλούν τα inside jokes, εμένα μ'ενοχλεί που προσωπικές διαμάχες -γιατί δεν γνωρίζω τους λόγους που όλοι τσακώνονται εδώ μέσα- μεταφέρονται εδώ.

    Προσωπικά, θεωρώ ότι σπαταλάς και εσύ και όλοι υπερβολικό χρόνο στο να "απαντάς". Ειδικά αυτές οι "ιστορικές αναδρομές" με κάνουν να νιώθω ότι δίνεις υπερβολική σημασία σε ό,τι λέγεται εδώ μέσα. Και εσύ και αυτοί με τους οποίους τσακώνεσαι.

    Όπως και να'χει πάντως, δεν θεωρώ ότι θα φας ban. Αλλά δεν σε νοιάζει οπότε ΟΚ, τότε όμως γιατί ασχολείσαι και το κάνεις θέμα; Στην θέση σου δεν θα ένιωθα καμία ανάγκη να απολογηθώ όπως έκανες εσύ προ ολίγου.

    Επίσης, καλό θα ήταν να αφήσεις τον Atheist να γαμάει ό,τι θέλει, το αν το θεωρείς αυτό το "υπονοούμενο" ένα κόλπο για να δείξει "πόσο γαμήκουλας είναι" τότε νομίζω το'χεις χάσει το παιχνίδι. Και σε τελική ανάλυση, όσο δε σε νοιάζει τι γαμάει/κάνει/λέει, τόσο πίστευω και αυτός δεν ενδιαφέρεται για την άποψή σου και δεν πρόκειται να αλλάξει στάση επειδή ενοχλεί εσένα, ανέκαθεν ή ευκαιριακά.

  4. #184
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2003
    Posts
    4,037

    Default

    οκ.

  5. #185

    Default

    Quote Originally Posted by Solo Carriera
    τέλος, θα ήθελα να ξεκαθαρίσω ότι αν είναι να τραβηχτούν πολλές μαλακίες και να χυθούν χείμαρροι σπέρματος με το ενδεχόμενο ban μου. είτε από τον φίλό στόρμράιντερ, είτε από τον φίλο ντράγκονλορντ, είτε από οποιονδήποτε άλλο, τότε με χαρά να συναινέσω σε αυτό μια και η αλήθεια είναι ότι δε νοιάζομαι τόσο.

    tha to kaneis afto gia mena ?

    -> http://www.odes.gr <-
    _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _


  6. #186
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Για να μιλήσω προσωπικά μιας και είμαι warned, φρονώ οτι τα πόστς μου παρουσιάζουν σημαντικά μεγαλύτερη σοβαρότητα έναντι αυτής ενός σημαντικού μέρους του συνόλου των ποστς στο σημαντικό ερ. Κοινώς ντραγκονλορντ δε γαμιέσαι, τα έχουμε πει και παλιό8εν, εσύ αποφασίζεις να έχεις το φόρουμ που γουστάρεις να έχεις/σου αξίζει.

    Να πώ επίσης οτι ο χρήστης χόλκ γενικώς και αορίστως ποστάρει με ιδιαίτερη φειδώ εώς και κα8όλου το τελευταίο διάστημα και κυρίως χωρίς να κάνει τίποτα απο ό,τι λές. Με βάση και τα παραπάνω μου δημιουργείται λοιπόν η αίσ8ηση οτι κοτσάρεις δύο ονόματα πλησίων ουρακοτάγκων για να καλύψεις την ουσιαστική σου αντιπαρά8εση με τον χρήστη σόλο. Όσο σ' έχω εκτιμήσει πιστεύω οτι 8α μπορούσες καλύτερα.

  7. #187
    Τσουνάμι σε φλυτζάνι Candiru's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Θες κιάλλο Νίκη;
    Posts
    16,120

    Default

    Quote Originally Posted by Solo Carriera
    αν αυτό που εγώ λέω χιούμορ δεν εντάσσεται στα γενικότερα πλαίσια αυτού που λέτε εσείς, τότε μπορούμε εύκολα να καταλήξουμε στο συμπέρασμα ότι διαφωνούμε ως προς το τι σημαίνει "χιούμορ" και δύσκολα στο ότι κάνω τέτοιο ώστε να μπορούμε να τραβάμε το πουλί μας με τη μπαρέα μου στην τρισγαμάτη καναλάρα μας.
    καλά, είναι δυνατόν αυτό να το γράφεις εσύ;;;;;;;
    Ξέρετε γιατί όταν κάνετε μπάνιο στον Αμαζόνιο πρέπει να φοράτε... προφυλακτικό;

    http://www.trollart.com/sound/candiru/index.html




    http://rockandecology.blogspot.com/

  8. #188
    314222 Mitsmann's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    το πρωι μαθητρια, το βραδυ τορνοι.
    Posts
    20,004

    Default

    Quote Originally Posted by Solo Carriera
    οπότε η όποια πιθανή, περαιτέρω παρέμβασή μου εδώ θα είναι είτε αποσαφήνιση κάποιου post που παρεξηγήθηκε, είτε εξυπνακίστικη/κακιασμένη.

    Περιεργο που χρησιμοποιεις κατι που σ ενοχλει οταν στο κανουν. Μεχρι και αστειο θα τολμαγα να πω.
    "Τι χτυπαω??"

    "Ενα μονο με ελιες. Και ενα μονο με πατατες."

  9. #189
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2003
    Posts
    4,037

    Default

    candiru, ειδικά εσύ μπορείς να είσαι σίγουρος στο ότι διαφωνούμε στον ορισμό της λέξης "χιούμορ".

    mitsmann, α; τι με ενοχλεί; αν μιλάς για το "δεν ξαναποστάρω εδώ" όντως με ενοχλεί αλλά πρώτον, προφανώς (μια και διαβάζεις αυτό το reply) δεν είναι αυτή η περίπτωση, δεύτερον, απλά δε γουστάρω να γράψω άλλο ένα χείμαρρο σαν τον παραπάνω για ένα θέμα που θεωρώ ούτως ή άλλως γελοίο. έτσι, γνωρίζοντας τον χρήστη ντράγκονλορντ και την απεγνωσμένη του ανάγκη να πείσει για το πόσο ψηλότερα βρίσκεται και πόσο μεγαλύτερο τον έχει, δεν εχώ καμία όρεξη να απαντήσω στο quote-ανά-παράγραφο επικείμενο post του. και γι' αυτό προτίμησα να το ξεκαθαρίσω από την αρχή.

    αν εννοείς κάτι άλλο τότε δεν κατάλαβα τι εννοείς.

  10. #190
    314222 Mitsmann's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    το πρωι μαθητρια, το βραδυ τορνοι.
    Posts
    20,004

    Default

    Οχι, εννοω κατι αλλο. Δεν πειραζει ομως.
    "Τι χτυπαω??"

    "Ενα μονο με ελιες. Και ενα μονο με πατατες."

  11. #191
    You are my detonator. Phantom Duck's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Forever War
    Posts
    10,976

    Default

    Ένα_πιο_αχρείαστο_γουώρνινγκ;

  12. #192
    High on Life VirusXI's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    /// on an island.
    Posts
    11,129

    Default

    βαριέστε ε;




    ■■

  13. #193

    Default

    ανελλιπώς.

  14. #194

    Default

    Όταν έλεγα για εσωτερική κατανάλωση, εννοούσα το να τη λέτε σε κόσμο που *εσείς* θεωρείτε για τον πούτσο, οπότε και *εσείς* τη βρίσκετε όταν την έχετε πει σε κάποιον. Τα επιθετικά/ειρωνικά posts σας δεν παρουσιάζουν καμία άλλη χρησιμότητα, το να πεις στον station πχ "είσαι βλάκας" ικανοποιεί μόνο τη δική σου ματαιοδοξία και τίποτα άλλο. Δεν αναφερόμουν σε inside jokes.

    Για να πω την αλήθεια, δεν περίμενα τη συγκεκριμένη εξέλιξη. Περίμενα να μην ποσταριστεί τίποτα από τους άμεσα ενδιαφερόμενους και έστω να ηρεμήσουν σχετικά (όπως, αν θυμάμαι καλά, είχε γίνει με τον holc πριν από αρκετό καιρό). Η συγκεκριμένη εξέλιξη από πλευράς solo δε μου αφήνει και πολλά περιθώρια, καθώς αν δε γίνει τίποτα θα είναι σα να επικροτώ τη συμπεριφορά του solo (πιο πρόσφατα δείγματα της οποίας βρίσκονται στο topic του μώστου ή στη διαρκή μανία με τον atheist). Ως εκ τούτου, solo, στο επόμενο πεντάλεπτο έχεις φάει ban.
    Το ότι "δε νοιάζεσαι και τόσο" για το ban θα το εκλάβω ως δήλωση ότι δεν πρόκειται να φτιάξεις νέα accounts ή να χρησιμοποιήσεις τα διάφορα ήδη υπάρχοντα που έχεις. Εγώ και πολλοί άλλοι προτιμούμε το er χωρίς τα κακεντρεχή σου σχόλια, εσένα δε σε νοιάζει όπως λες, οπότε νομίζω είναι η καλύτερη λύση το ban.

    Ikonoklast, η αλήθεια είναι ότι εσύ κινδυνεύεις λιγότερο για το ban καθώς εσύ μπορείς να μιλήσεις και κανονικά. Τα μισά σου posts είναι όντως πιο σοβαρά από της πλειοψηφίας του forum, αλλά αυτό δεν αποτελεί δικαιολογία για τα άλλα μισά. Επίσης ο holc έχει όντως ηρεμήσει σχετικά, ωστόσο δεν ισχύει το ότι δεν ποστάρει, χτες είχε κάνει 7 posts και τις προηγούμενες μέρες κυμαινόταν στα 3-4. Δε σαπίζει όπως παλιά, αλλά το ότι συμμετέχει "έως καθόλου" δεν ισχύει. Η αναφορά των δυο σας ήταν 1) για να περιορίσετε παρόμοιες συμπεριφορές, οι οποίες αν και σε μικρότερο βαθμό από ό,τι στο solo, υπάρχουν, 2) επειδή θεωρώ ότι η συμπεριφορά του καθενός σας εν πολλοίς οφείλεται στη μεταξύ σας παρέα και 3) σε περίπτωση που βλέπατε πιθανό ban του solo ως έναυσμα για να ξεσαλώσετε. Θα το δεις και στην πράξη, αν συνεχίσετε με τα ειρωνικοκακιασμένα σχόλια χωρίς λόγο ύπαρξης θα ακολουθήσετε λίαν συντόμως.

    Τέλος, επειδή αναφέρεστε και οι δύο στο ότι "μου ήρθε ξαφνικά μετά από 3 χρόνια" και ότι "προσπαθώ να καλύψω την ουσιαστική μου αντιπαράθεση με τον solo", θα μπορούσατε καλύτερα, καθώς ξέρετε ότι δεν έχω κάνει ban για προσωπικούς λόγους σε πολύ πιο σημαντικά ζητήματα όπου είχα όντως αντιπαραθέσεις - με τον solo όχι, δεν υπάρχει αντιπαράθεση, υπάρχει αντιπάθεια ή λύπηση αλλά ακόμα και αυτό υφίσταται εδώ και πολύ καιρό, πιστεύω πάνω από χρόνο, οπότε και εδώ άκυροι είστε. Να προσθέσω επίσης ότι για το συγκεκριμένο ban υπάρχει η σύμφωνη γνώμη της πλειοψηφίας των admins, κάτι που αποδυναμώνει ακόμα περισσότερο το "επιχείρημα" της προσωπικής αντιπαράθεσης.
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

  15. #195
    nihil pop metamelia3's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    the city
    Posts
    8,350

    Default

    χμ.
    Quote Originally Posted by Dragonlord
    (πιο πρόσφατα δείγματα της οποίας βρίσκονται στο topic του μώστου)
    ε, όχι.
    this is radio freedom.

Similar Threads

  1. Smoking ban update
    By Dragonlord in forum The Politics Of Ecstasy
    Replies: 1004
    Last Post: 08-03-2018, 12:21
  2. ban
    By iskra in forum General Discussion
    Replies: 15
    Last Post: 28-11-2006, 16:48
  3. ban?i don't know this word
    By Slaine in forum General Discussion
    Replies: 21
    Last Post: 21-03-2005, 23:07
  4. Na ginei ban o aggelhs_rwxamhs?
    By aggelhs_rwxamhs in forum General Discussion
    Replies: 32
    Last Post: 12-11-2004, 19:02
  5. kante ban
    By Buddy Lackey in forum General Discussion
    Replies: 77
    Last Post: 06-10-2004, 23:26

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •