Results 1 to 2 of 2

Thread: Nightstalker, Headquake

  1. #1
    fleshdiver regularpaul's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    spinalonga
    Posts
    6,062

    Default Nightstalker, Headquake

    Δεν το ειχα ανακοινωσει εδω για να μην γινει αντιπερισπασμος στο ER live, αλλα επαιζαν οι θεοι Στοκοι σημερα στο φεστιβαλ κομικς της Βαβελ στο Γκαζι, οποτε οσο κι αν ηθελα να παω στην Πετρουπολη, δεν υπηρχε περιπτωση να το εχανα. Η αληθεια ειναι οτι πρεπει να εχω χασει ελαχιστα live των stalker τα τελευταια 10 χρονια.

    Λοιπον, για κομικς δεν λεω τιποτα, καθως στην αρχη ειχε πολυ κοσμο και μετα ημουν πολυ κομματια για τετοιες βολτες. Ειχε παντως πολλους παγκους με ρουχα, κοσμηματα και τα συναφη, ειχε μια ομαδα ξυλοποδαρων, ειχε μια μικρη εκθεση/αγορα κομικς/βιβλιων/τελειων t-shirt του παραπεντε με φοβερα μηνυματα. Ωραιο και πολυ κοσμο, ωραια ατμοσφαιρα γενικως.

    Στο ψητο. Πρωτοι επαιξαν οι Headquake. Παροτι εχουν κανει ελαχιστα live, ειναι παλιο συγκροτημα, εχω την εντυπωση μαλιστα οτι στην αρχικη συνθεση πρεπει να ηταν και ο συγχωρεμενος ο Κωστας Ποθουλακης. Παντως η μοναδικη φορα που τους ειχα δει ζωντανα, ηταν πριν πανω απο 10 χρονια στη συναυλια που ειχε γινει στην μνημη του (με Last Drive + Τρυπες μεταξυ αλλων), στο Πεδιο του Αρεως.

    Τελος παντων, η μπαντα εχει κανει νεο ξεκινημα τον τελευταιο καιρο, εχει και ενα κομματι στην συλλογη Athens Calling. Ηeavy rock, καλος τραγουδιστης, ωραιες συνθεσεις. Θα ηθελα να τους δω υπο αλλες συνθηκες σε κλειστο club, γιατι δεν ημουν και πολυ αφοσιωμενος σημερα. Εκλεισαν παντως με διασκευη Masters of Reality - 3rd man on the moon.

    Οι Nightstalker, 5 πια επι σκηνης καθως εχουν και 2ο κιθαριστα τωρα. Just a burn, all around, freakland, use, iron, voodoo u do, GALACTIC REVOLUTION, give me, hide your sun, MAD PROPHET και encore, trigger happy και Raw (με Σταυρο απο Skindred στα φωνητικα). H λιστα αυτη αρκει απο μονη της, οσοι δεν ξερουν τι εστι live Nightstalker δεν θα το μαθουν απο αυτο το κειμενο. Οι 2 νεοι κιθαριστες ακομα νομιζω θελουν δουλεια στα παλιοτερα κομματια. Παντως στα νεα τραγουδια απο το Just A Burn, ολοι αποδιδουν πολυ καλα. Τα εχω γραψει και αλλου, αλλα νομιζω πως η μπαντα εβαλε εκ νεου ενα στοιχημα αλλα αυτη τη φορα θα το κερδισει.

    goodbye...goodbye...


    ΥΓ Αυριο Σαββατο παιζουν οι Earthbound και αλλη μια μπαντα σε τετοιο στυλ απο ο,τι μου ειπαν απο τη Θεσσαλονικη. Αξιζει τον κοπο και για την ατμοσφαιρα του φεστιβαλ αλλα και για το live...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    66° 9' 0" North, 23° 15' 0" West
    Posts
    8,909

    Default Re: Nightstalker, Headquake

    Quote Originally Posted by regularpaul
    ΥΓ Αυριο Σαββατο παιζουν οι Earthbound και αλλη μια μπαντα σε τετοιο στυλ απο ο,τι μου ειπαν απο τη Θεσσαλονικη. Αξιζει τον κοπο και για την ατμοσφαιρα του φεστιβαλ αλλα και για το live...
    Όχι ρε γαμώτο... Τους Earthbound τους κυνηγάω από τα Χριστούγεννα και όλο κάτι κάθεται στραβά... Ούτε σήμερα βλέπω να τα καταφέρνω...
    and light it up forever, and never go to sleep

Similar Threads

  1. Nightstalker - Patra - 21/11
    By dopefiend in forum Live Reports
    Replies: 3
    Last Post: 23-11-2008, 22:38
  2. Nightstalker @ Korinthos
    By Rush in forum Live Reports
    Replies: 43
    Last Post: 02-09-2008, 16:23
  3. Nightstalker 22/12
    By Vicotnik in forum Live Reports
    Replies: 12
    Last Post: 24-12-2007, 11:06
  4. Nightstalker, Σαλαμινα
    By regularpaul in forum Live Reports
    Replies: 9
    Last Post: 19-11-2007, 16:09
  5. Nightstalker
    By ManWhoSoldTheWorld in forum Live Reports
    Replies: 26
    Last Post: 06-02-2005, 22:39

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •