Page 129 of 139 FirstFirst ... 2979119127128129130131 ... LastLast
Results 1,921 to 1,935 of 2075

Thread: xtes eida ston ypno mou ....

  1. #1921

    Default

    itane o zafeiris melas- forouse mavri bluza me afti ti stampa, egw, o xristis tsibouklano ke i xristria morphine se ena roz pediko domatio ke o zafeirakos tis tin epefte aprokalipta me ti glossa tou somatos tou (kituse ta stithi tis ke apopeirathike na ta piasei 2 fores kanontas mia grimatsa san afti)

    meta vrethikame ekso stin avli, live klarina, tragouduse o volanis, i morphine varuse palamakia ke oi ipoloipoi xorevame, me ton zafeirako na exei mia poli idieteri kinisiologia

    giati?

  2. #1922
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Μπαράζ καμμένων ονείρων την περασμένη εβδομάδα. Την πρώτη νύχτα είδα ότι κάποια γειτόνισσα μου άφησε σημείωμα στο super market της γειτονιάς (ένα εντελώς διαφορετικό όμως από το υπάρχον) ότι δεν είμαι καλός πατέρας και θα έπρεπε να ντρέπομαι κι ότι εκμεταλλεύομαι το παιδί μου, οπότε μέσα στον ύπνο μου άρχισα να ιδρώνω ψάχνοντας εναγωνίως τη ρουφιάνα που το έκανε. Κανένα υπαρκτό πρόσωπο στο όνειρο.

    Την ακριβώς επόμενη νύχτα, είδα ότι ήμουν στο σπίτι του Ikonoklast, ότι καθόμασταν στο δωμάτιό του, όπου είχε ένα pc σε dual monitor set-up, το οποίο έτρεχε FreeBSD Unix ειδικά μονταρισμένο για να γράφει στο ER από console mode. Δεν έχω δει ποτέ τα μούτρα του, αλλά ήταν ένα καλοσυνάτο παιδάκι, με μακριά ίσια μαλλιά, γυαλιά και φορούσε καρό κοντομάνικο πουκάμισο και βερμούδα. Θα μπορούσε να τον περάσει κανείς για ΚΝίτη ή ΠΚΣ τέλος πάντων. Όταν άρχισε να μου δείχνει τα αγαπημένα του βιβλία, μεταφερθήκαμε στο δικό μου δωμάτιο, από το πατρικό μου σπίτι, όπου του έδειχνα δικά μου αγαπημένα βιβλία και συλλεκτικές εκδόσεις comics. Αδυνατώ να θυμηθώ ποιο μου είπε ότι ήταν το αγαπημένο του βιβλίο, αλλά θαρρώ πως ήταν Ισπανού (ή Ισπανόφωνου έστω) συγγραφέα.
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  3. #1923
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Έχω την εντύπωση ότι έχω ρεκορ παρουσιών σε αυτό το θρεντ.

  4. #1924
    You are my detonator. Phantom Duck's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Forever War
    Posts
    10,976

    Default

    Quote Originally Posted by OniBocho View Post
    όπου είχε ένα pc σε dual monitor set-up, το οποίο έτρεχε FreeBSD Unix ειδικά μονταρισμένο για να γράφει στο ER από console mode.
    θυμάσαι σε τι hardware το έτρεχε ή δεν πρόλαβες να ανοίξεις το Sandra στο όνειρο;

  5. #1925
    Senior Member wurst's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    434

    Default

    Οτι ειχα αγορασει εισιτηρια για τη συναυλια των μεταλλικα ΣΤΟ ΘΕΑΤΡΟ ΠΕΤΡΑΣ αλλα την ημερα που ητανε ξεχασα να παω γιατι ειχα πιασει την κουβεντα στο μπαλκονι του σπιτιου μου. Κοιταζω το ρολοι, βλεπω 7.20 και αρχισα να τρεχω γιατι εβγαιναν στις 7.

  6. #1926
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    Quote Originally Posted by wurst View Post
    Οτι ειχα αγορασει εισιτηρια για τη συναυλια των μεταλλικα ΣΤΟ ΘΕΑΤΡΟ ΠΕΤΡΑΣ αλλα την ημερα που ητανε ξεχασα να παω γιατι ειχα πιασει την κουβεντα στο μπαλκονι του σπιτιου μου. Κοιταζω το ρολοι, βλεπω 7.20 και αρχισα να τρεχω γιατι εβγαιναν στις 7.
    η συναυλία έγινε κανονικά
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  7. #1927
    Αγκαλίτσας Dr.Gonzo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    2,353

    Default

    "Τρεις γυναίκες και ένα ελικόπτερο."

    Τον τελευταίο καιρό περνάω μια δύσκολη ψυχολογική φάση. Είμαι κάτι σαν αυτόν τον χαρακτήρα, αλλά με μια δυσθυμιά αγκαζέ, ζόρικη φάση.


    Οπότε το θέμα ύπνος & όνειρα είναι αντίστοιχα τουρλού...


    Νύχτα πρώτη: Βλέπω ότι καβλαντίζω και φλερτάρω σαν πρωτοετής με έναν (υπαρκτό) περσινό μου έρωτα. Πολύ αθώο όνειρο (καθόλου αθώα η ξύπνια πραγματικότητα).
    Νύχτα δέυτερη: Βλέπω ότι τα ξαναβρίσκω με αυτή που είναι η αιτία για την πρόσφατη ψυχολογική μου κατάσταση-μπακαλιάρος. Δοκιμάζουμε πάλι από την αρχή κατάσταση, όλα καλά στο όνειρο (καμία σχέση με οτιδήποτε καλό η ξύπνια πραγματικότητα).
    Νύχτα τρίτη (το ψωμί): Βλέπω ότι ανήκω σε μιά ομάδα ατόμων, αρκετά όμοια με την διανομή του The Office... και ότι πηγαίνουμε κάπου σε μία αποστολή με ελικόπτερο.

    To ελικόπτερο είναι ένα ΣΙΝΟΥΚ... το οποίο με το που προσγείωνεται και ανοίγει η πόρτα της καμπίνας του, διαπιστώνω το εξής...

    ...είναι λέει χώρισμενη κατά μήκος με κοντραπλακέ, τύπου πατάρι, όποτε θα ταξιδεύαμε σε έναν χώρο χωρισμένο σε δύο "ορόφους" με ύψος γύρω στα 60-70cm o καθένας... κλειστοφοβία, άγχος, φυσικά δεν μπήκα ποτέ εκεί μεσά και ξαφνικά... βρίσκομαι σπίτι μου με ένα κορίτσι (η τρίτη γυναίκα).

    Κάνω παρένθεση για ένα ιδιαίτερο φαινόμενο.
    ίσως έχουτε ακούσει την επιστημονική εισήγηση ότι τα πρόσωπα που βλέπουμε στα όνειρά μας και δεν τα αναγνωρίζουμε, στην πραγματικότητα είναι πρόσωπα που έχουμε δει στον ξύπνιο μας, χωρίς απαραίτητα να τα έχουμε γνωρίσει και ακόμα ότι τα άγνωστα πρόσωπα των ονείρων μας μπορεί να είναι και... mashup από υπαρκτούς ανθρώπους που έχουμε δει. Η θεωρία βασίζεται στο γεγονός ότι το μυαλό δεν μπορεί να ...γεννήσει εικόνες εκ του μη όντος, απλά ανασύρρει δεδομένα από υπάρχουσες μνήμες και συνθέτει βάσει αυτών.
    Έχω δει που λέτε, τα τελευταία 10-βαλε χρόνια την ίδια κοπέλα στον ύπνο μου, που δεν γνωρίζω στον ξύπνιο μου. Σταθερό στοιχείο (πέρα από το ότι πάντα κάτι παίζει) είναι το μαλλί της... κατσαρομπούκλα μακρύ και σκούρο, καστανομελαχρινό.

    ...η ίδια μαντμαζέλ λοιπόν ξεκινάει στο όνειρο της τρίτης βραδιάς να μου λέει (φλερτάροντας) κάτι για τον κόλιανδρο. Τον κόλιανδρο εν τω μεταξύ δεν το αντέχω με τίποτα στον ξύπνιο μου.
    Έχει ίδιο και χειρότερο άρωμα με την βρωμούσα.

    Αλλά εκεί που μιλάμε για μυρωδικά, καταλήγω να την γδύνω.
    Δυστυχώς ή ευτυχώς... εκεί πάνω ξύπνησα, αλλά αυτό που μου έμεινε δεν είναι ότι μ' έχει φάει η μοναξιά*... αλλά τι ρόλο βαράει αυτή η γεναίκα που βλέπω τις νύχτες και αν θα την γνωρίσω ποτέ και στ' αλήθεια, τις μέρες...

    Spoiler
    *Σε τελείως ξεφτιλισμένη φάση, το τέταρτο πρόσφατο στην σειρά βράδυ, είδα ότι έπαιρνα μάτι την Anne Hathaway να γδύνεται (άνευ λόγου) σε ένα πάρτυ και ήταν λέει με το κοντό μαλλί, λιιιιιιγο ρυτιδιασμένη και λίγο παχουλή...

    ...και όταν ήρθε δίπλα μου ο σύζυγος της Matthew McConaughey (...) πήγα να απολογηθώ και μου είπε "όχι μαν, άραξε, εμείς έτσι κάνουμε εδώ στα πάρτι μας, τα πετάμε που και που..."


    Πέρα από τις μαλακοκάβλες και τα Chinook, ήθελα να μοιραστώ με το καλό μου φόρουμ ότι δεν την πολυπαλεύω ψυχονευρωτικώς και ουφ ξαλάφρωσα.

    Deafening, painstaking, BB King

  8. #1928
    314222 Mitsmann's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    το πρωι μαθητρια, το βραδυ τορνοι.
    Posts
    20,004

    Default

    σε πινκαρω γιατι χρειαζεσαι λιγα καλα λογια.

    διοτι οντως δεν την παλευεις
    "Τι χτυπαω??"

    "Ενα μονο με ελιες. Και ενα μονο με πατατες."

  9. #1929
    cowboy bebop 12 stars circle your brow's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    I'm almost home.
    Posts
    5,871

    Default

    Πινκς παντού φυσικά, τα όνειρα σου είναι μια χαρά φυσιολογικά.
    Throughout the times of perplexity and illusion
    We've got some last Gods left, worth keeping
    That go by such names as Kindness and Honesty.

    I want us to hold swords again
    As in the years of the old tales.
    But this time, to fight for Dignity and Solidarity.

    Against the waves of darkness and death
    I'm walking with Eternal Brightness in my eyes.



  10. #1930
    You are my detonator. Phantom Duck's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Forever War
    Posts
    10,976

    Default

    τι φυσιολογικά, αντί να δει τον gervais βλέπει το αμερικάνικο office.

  11. #1931
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    ειχα εναν τεραστιο βοα στο σπιτι .. και ετρωγε και μικρα φιδακια... πρεπει να σταματησω να βλεπω national geographic πριν κοιμηθω ..
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  12. #1932
    Señor Member Art In Haste's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Macedonia, Lloegyr, Campo Gibraltar
    Posts
    6,996

    Default

    Μάλωνα με την Έυα Καιλή.
    John Cleese: Political Correctness Can Lead to an Orwellian Nightmare

  13. #1933
    κρισνακορ Jacknife's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    The Witch's Heart
    Posts
    683

    Default

    Μονο μαλωνες ?

  14. #1934
    Señor Member Art In Haste's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Macedonia, Lloegyr, Campo Gibraltar
    Posts
    6,996

    Default

    Μόνο, και δε κατάλαβα πως ήταν αυτή. Το έμαθα μετά.
    Last edited by Art In Haste; 07-07-2014 at 18:08.
    John Cleese: Political Correctness Can Lead to an Orwellian Nightmare

  15. #1935
    Señor Member Art In Haste's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Macedonia, Lloegyr, Campo Gibraltar
    Posts
    6,996

    Default

    Βρισκόμουν σε οτιναναι μπαρ, βασικά μια πλάκα ξύλου ήταν η μπάρα, με αρκετούς ανύπαρκτους συμφορουμίτες και γνωριστήκαμε πρώτη φορά. Κάποια στιγμή μπήκε πρώην συνάδελφος Έλληνας στην Ισπανία που εδώ και 3 χρόνια βρίσκεται στη Σκωτία και πήγε να πάρει κάτι μέσα από το μπαρ. Στην ερώτηση τί δουλειά έχεις εδώ, αφού είναι και Αθηνέζος και το μπαρ βρισκόταν Θεσσαλονίκη, μου απάντησε πως ήρθε χθες.

    Με το που επέστρεψα σπίτι βρήκα μέσα στο διαμέρισμα τα παιδιά των καλεσμένων του γείτονα που είχαν μπει από το μπαλκόνι και το είχαν ρημάξει, Στρώματα από τα κρεβάτια να κρέμονται από το μπαλκόνι, ο υπολογιστής και οι οθόνες πεταμένες αριστερά δεξία. Ακόλουθησε βρίσιμο γονέων, σφαλιάρες στα μαλακισμένα, και ξύπνημα.
    John Cleese: Political Correctness Can Lead to an Orwellian Nightmare

Similar Threads

  1. Pws perasa xtes to vrady
    By hcpunksonacid in forum General Discussion
    Replies: 34
    Last Post: 29-06-2007, 05:58
  2. Milate ston ypno sas???
    By bleeding in forum General Discussion
    Replies: 36
    Last Post: 26-11-2005, 17:29
  3. Paw gia ypno
    By aggelhs_rwxamhs in forum General Discussion
    Replies: 5
    Last Post: 11-11-2004, 19:53
  4. Ρε έγινε ή το' δα στον ύπνο μου ;
    By MoRmEnGiL in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 14
    Last Post: 12-09-2004, 23:58
  5. Ti kostise se mena i ethniki yperifaneia xtes to vrady.
    By necropethamenos in forum General Discussion
    Replies: 88
    Last Post: 29-06-2004, 14:21

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •