Page 6 of 6 FirstFirst ... 456
Results 76 to 89 of 89

Thread: .

  1. #76
    You are my detonator. Phantom Duck's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Forever War
    Posts
    10,976

    Default

    Quote Originally Posted by Starbreaker
    Persi o kollhtos mou mou edwse na akousw to Mental Funeral sto dialeimma, k etrwga ena donut me sokolata (patenta tou kylikeiou mas, apo ta pio a8lia faghta ever). Afto to sixameno, argo groove k aftos o vo8ros tou laryggiou tou Reiffert edesan apolyta me thn eksisou sixamenh merenda. Apo tote oi Autopsy einai twice kafroi gia mena.
    Και σαφώς συνέδεσες το "Dead" με το ντόνατ.

  2. #77
    nihil pop metamelia3's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    the city
    Posts
    8,350

    Default

    Pere Ubu - Slow Walking Daddy
    Το προπροηγούμενο καλοκαίρι.
    this is radio freedom.

  3. #78
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    nous sommes seuls dans ma cellule
    Posts
    166

    Default

    Quote Originally Posted by Phantom Duck
    Quote Originally Posted by Starbreaker
    Persi o kollhtos mou mou edwse na akousw to Mental Funeral sto dialeimma, k etrwga ena donut me sokolata (patenta tou kylikeiou mas, apo ta pio a8lia faghta ever). Afto to sixameno, argo groove k aftos o vo8ros tou laryggiou tou Reiffert edesan apolyta me thn eksisou sixamenh merenda. Apo tote oi Autopsy einai twice kafroi gia mena.
    Και σαφώς συνέδεσες το "Dead" με το ντόνατ.
    Δεν άκουσες το μουγκρητό που έβγαλε, μπουκωμένος με ντόνατ, με την μερέντα να τρέχει στο πιγούνι, γι' αυτό μιλάς.
    never tell

  4. #79
    You are my detonator. Phantom Duck's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Forever War
    Posts
    10,976

    Default

    Βασικά εννοούσα την περιγραφή του Ράιφερτ για το ντόνατ ;ρ

  5. #80
    Ράμπο του ΣΔΟΕ stam and the witches's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Χώρος δουλειάς
    Posts
    5,093

    Default

    Κάνω bump γιατί είμαι άρρωστος και βαριέμαι.

    Το Kinetic των Arcturus και το Disidencia Inquebrantable των Hocico μου θυμίζουν το άραγμα στο μπαλκόνι το προηγούμενο βράδυ πριν τις πανελλήνιες και σκέψεις όπως "τι σκατά πάω να κάνω αύριο".

    Το Strange World των Maiden μου θυμίζει μία χυλόπιττα στη 2α γυμνασίου, όπου γύρισα σπίτι θολωμένος από τη στεναχώρια. Καριόλες. (btw αυτή μετά απο 2-3 χρόνια παίζει να μου την έπεσε).

    Το Hangman of Prague των Marduk μου θυμίζει μία μέρα όπου πήγαν να φύγουν μπουκέτα με τον αδερφό μου.

    Το NIB των sabbath μου θυμίζει σχολικές συναυλίες, και ένα φεστιβάλ της ΚΝΕ στα Βριλήσσια.

    Το Dopethrone μου θυμίζει ζεστό νες με γάλα και κοπάνημα του γραφείου λόγω αχαλίνωτου groove.

    Το Carheart των Virus μου θυμίζει να κάθομαι μέσα σάββατο βράδυ γιατί όλη την υπόλοιπη μέρα κωλοβάρεσα και να διαβάζω και οι φίλοι μου να βολοδέρνουν έξω.

    Το Seer των Witch μου θυμίζει την πρώτη φορά που έπιασα τιμόνι.

    Το 7 των Apoptygma Berzerk και το Night Time των Killing Joke μου θυμίζουν μία γκόμενα που δεν της την έπεσα επειδή με γούσταρε η κολλητή της. (αναμένω σχόλιο Atheist).

    Αυτά, ανταποκριθείτε, έχει περάσει ένας χρόνος!

  6. #81
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    1,835

    Default

    To Auto Rock twn Mogwai mou 8ymizei th fash pou ebgaina apo to panepisthmio meta apo meeting me ton tutor permenontas ta apotelesmata twn e3etasewn, tremontas sthn idea tou na exw meinei kai na me diw3oun (kati san goodbye Uni) kai to Summer Calling ths Andain mou 8ymizei kati faseis me mia gkomena to kalokairi tou 2005.

  7. #82
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Στo Witchkilleler
    Posts
    1,756

    Default

    Το Νumber Of The Beast των Maiden μου θυμίζει καλοκαίρι όταν ήμουν 13 χρονών και περίμενα να πάω για μπάσκετ το απόγευμα.

    Το System Has Failed των Megadeth μου θυμίζει την περίοδο που ήμουν φαντάρος και το άκουγα συνέχεια γκρρρρρ

    Το Remedy Lane των Pain Of Salvation μου φέρνει και αυτό αναμνήσεις αλλά δεν λέω!!!! σνιφ!

    Το Moments των Soul Cages μου θυμίζει την πρώτη μου κοπέλα και δεν το ακούω γιατί με ρίχνει (είχα πετύχει και τον ντράμμερ τους στο Τέξας και του το έιπα!)

    Kai άλλα πολλά αλλά βαριέμαι
    http://www.verdictdenied.com
    www.myspace.com/verdictdeniedband
    Εσύ τη σχέση μας δεν την σκέφτηκες όταν χαριεντιζόσουν με τον μπασίστα των Released Anger!!! ΑΚΑΡΔΕ!!!
    CONTROLED BY CONFUSION, CONFUSED BY CONTROL

  8. #83
    nihil pop metamelia3's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    the city
    Posts
    8,350

    Default

    Quote Originally Posted by stam and the witches
    Το NIB των sabbath μου θυμίζει σχολικές συναυλίες, και ένα φεστιβάλ της ΚΝΕ στα Βριλήσσια.
    this is radio freedom.

  9. #84
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Ένα που μου'ρχεται τώρα είναι ένας χειμώνας (τη χρονιά που είχε βγει το Icon των PL) που είχα ξεμείνει στο χωριό μου κάμποσες μέρες παρέα μόνο με την κασέτα του Icon και κάμποσα βιβλία sci-fi. Οπότε όποτε ακούω αυτό το album μου έρχονται στο μυαλό Philip Dick, Harlan Ellison, Samuel Delaney, Douglas Adams και τέτοια πράγματα δλδ. Δε διαβάζω πια όσο θα ήθελα

  10. #85
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Argilos655BC
    Posts
    324

    Default

    Το California Dreaming μου θυμίζει το καλοκαίρι 2001 -νομίζω- στο τιμημένο Άνω Διμηνιό Κορινθίας με ξαδέρφη να το ακούμε και να το σκοτώνουμε (τραγουδάμε) όλη την ώρα.

    Το Fear of the Dark μου θυμίζει αρκετά καλοκαίρια του γυμανσίου/λυκείου πάλι με ξαδέρφη να το τραγουδάμε το βράδυ κάθε φορά που πλησιάζαμε τη γέφυρα πάνω από την εθνική Αθηνών-Πάτρας (στο δρόμο που οδηγεί στο τιμημένο Άνω Διμηνιό Κορινθίας) χαιρετώντας τους οδηγούς -οι νταλικέρηδες κορνάρουν πάντα! Το ίδιο σκηνικό παιζόταν και με ... ... το τραγούδι του Τιτανικού (Celine Dion) -μα πώς το λέγανε...

    Οι Burzum γενικά μου θυμίζουν την ομίχλη στον τιμημένο Αμυγδαλεώνα Καβάλας, όχι σπάνιο φαινόμενο το χειμώνα απλά έχω καιρό να βρεθώ την κατάλληλη εποχή εκεί. Ο φετινός χειμώνας-wannabe δεν μετράει.
    Are we the furies?
    Are you a hand? Or an eye? Or a tooth?
    We do what we have to do. That's the most anyone can do.

    (Maiden/Mother/Crone)

  11. #86
    _UnHoLyMaRtYr_
    Guest

    Default

    Πω πω μια φορά στο δημοτικό που δε με αγάπαγε το κορίτσι που αγάπαγα κι εγώ είχα γυρίσει σπίτι και τα έσπαγα με το Earth song του michael jackson (!!!)

    το οποίο είναι τέλειο.

  12. #87
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Στo Witchkilleler
    Posts
    1,756

    Default

    Quote Originally Posted by _UnHoLyMaRtYr_
    Πω πω μια φορά στο δημοτικό που δε με αγάπαγε το κορίτσι που αγάπαγα κι εγώ είχα γυρίσει σπίτι και τα έσπαγα με το Earth song του michael jackson (!!!)

    το οποίο είναι τέλειο.
    Κάφραρε!!!!!
    http://www.verdictdenied.com
    www.myspace.com/verdictdeniedband
    Εσύ τη σχέση μας δεν την σκέφτηκες όταν χαριεντιζόσουν με τον μπασίστα των Released Anger!!! ΑΚΑΡΔΕ!!!
    CONTROLED BY CONFUSION, CONFUSED BY CONTROL

  13. #88
    O Mikros K8oulou When Black Roses Bloom's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Mechanus
    Posts
    11,824

    Default

    Quote Originally Posted by the_kindly_one
    Το California Dreaming μου θυμίζει το καλοκαίρι 2001 -νομίζω- στο τιμημένο Άνω Διμηνιό Κορινθίας με ξαδέρφη να το ακούμε και να το σκοτώνουμε (τραγουδάμε) όλη την ώρα.

    Το Fear of the Dark μου θυμίζει αρκετά καλοκαίρια του γυμανσίου/λυκείου πάλι με ξαδέρφη να το τραγουδάμε το βράδυ κάθε φορά που πλησιάζαμε τη γέφυρα πάνω από την εθνική Αθηνών-Πάτρας (στο δρόμο που οδηγεί στο τιμημένο Άνω Διμηνιό Κορινθίας) χαιρετώντας τους οδηγούς -οι νταλικέρηδες κορνάρουν πάντα! Το ίδιο σκηνικό παιζόταν και με ... ... το τραγούδι του Τιτανικού (Celine Dion) -μα πώς το λέγανε...

    Οι Burzum γενικά μου θυμίζουν την ομίχλη στον τιμημένο Αμυγδαλεώνα Καβάλας, όχι σπάνιο φαινόμενο το χειμώνα απλά έχω καιρό να βρεθώ την κατάλληλη εποχή εκεί. Ο φετινός χειμώνας-wannabe δεν μετράει.
    Raxoula gia raxoula den eixate afhsei blepw.

    Edit gia ta bold:

    AXAXXAXAXAXAXAXAXAAX

    P.s. 2 My heart will go on
    Ravel: There is no room for '2' in the world of 1's and 0's, no place for 'mayhap' in a house of trues and falses, and no 'green with envy' in a black and white world.

  14. #89
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Argilos655BC
    Posts
    324

    Default

    Τα πρόβατα τα σαλαγάγαμε με Skyclad -pagan metal κιετς...
    Are we the furies?
    Are you a hand? Or an eye? Or a tooth?
    We do what we have to do. That's the most anyone can do.

    (Maiden/Mother/Crone)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •