Page 5 of 7 FirstFirst ... 34567 LastLast
Results 61 to 75 of 104

Thread: Rotting Christ

  1. #61
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    καούρα είχα να υπερασπιστώ τους RC.
    θα σου πω ένα παράδειγμα για να καταλάβεις, για μια μπάντα που από όσο ξέρω έχει πάρει πολύ καλές κριτικές. βρίσκω αφόρητα βαρετούς τους universe 217. δεν μπορώ να ακούσω πάνω από 10 λεπτά. ό,τι και να μου βάλεις θα το πω ανέμπνευστο και βαρετό. αν πεταχτεί κάποιος και μου πει ότι λέω μαλακίες, πάει να πει ότι ανήκει στο σκληρό πυρήνα οπαδών τους που υπερασπίζεται ό,τι και να βγάλουν?
    Rock or Nothing

  2. #62
    royally fucked animae's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    2,438

    Default

    Quote Originally Posted by stam and the witches View Post
    Δεν κράζω "κυκλοφορίες", ούτε ένα είδος. Μουσική ακούω και λέω την άποψή μου για μία μπάντα, και είναι μπίτι γελοίο να ανοίγετε τον φάκελό μου προκειμένου να την αμυνθείτε.
    Τώρα στα αλήθεια, εγραψα τα σεντόνια για να πείς αυτήν την παπαριά?
    Πάω να μιλήσω σε κανα τοίχο.
    Kill the wise one!

  3. #63
    Anti-Hero Reject's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    3,708

    Default

    Quote Originally Posted by Raven Lord View Post
    καούρα είχα να υπερασπιστώ τους RC.
    θα σου πω ένα παράδειγμα για να καταλάβεις, για μια μπάντα που από όσο ξέρω έχει πάρει πολύ καλές κριτικές. βρίσκω αφόρητα βαρετούς τους universe 217. δεν μπορώ να ακούσω πάνω από 10 λεπτά. ό,τι και να μου βάλεις θα το πω ανέμπνευστο και βαρετό. αν πεταχτεί κάποιος και μου πει ότι λέω μαλακίες, πάει να πει ότι ανήκει στο σκληρό πυρήνα οπαδών τους που υπερασπίζεται ό,τι και να βγάλουν?
    Ναι.
    Barry Prudom-He's Public Enemy No1.

  4. #64
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    Quote Originally Posted by FANTASMA View Post
    Εντωμεταξυ κανενας στο παρον θρεντ δεν υπερασπιζεται την τιμη του μιλωντας για την μουσικη των Rotting Christ, αλλα αυτα κανει το projection. Βαλε τον εαυτο σου στην θεση των αλλων, και καταλαβαινω πως μπορει να το εκλαβεις ετσι. Το πιο σημαντικο βεβαια, κανε ακομα ενα ποστ κραζοντας το ποσο καλη μουσικη δεν γραφουν οι Rotting Christ σε ενα θρεντ για μια μπαντα που δε σε ενδιαφερει και δε σε ενδιεφερε ποτε.

    Quote Originally Posted by freak brother View Post
    Quote Originally Posted by FANTASMA View Post
    Με μπερδεψες, γιατι το Enuma Elish ειναι το 4ο, βασικα τα 5 πρωτα εννοουσα για μενα.... Helios Hyperion γαμω βασικα. Ολο το αλμπουμ πολυ καλο ειναι.

    Συμφωνω παρα πολυ σε γενικες γραμμες, και μενα τα αλμπουμ τους απο 2000 εως 2006 μου φαινονται βαρετα. Το Sleep Of The Angels ειναι το αγαπημενο μου και το θεωρω την εξελιξη του Dead Poem.
    Κανενα καβαλημα καμιας μοδας, απλα δισκαρα με γαματη εμπνευση.
    Το οτι ηταν καβαλημα της μοδας του ατμοσφαιρικου μεταλ φανηκε οταν δεν ξαναγγιξαν μετα απο αυτο το αλμπουμ αυτο το ειδος και το γυρισαν στην περπατημενη του βαρετου οπως λες και εσυ καφρο γυαλισμενου μεταλ του 2000-2006. MEXΡΙ ΚΑΙ ΤΟ ΛΟΓΚΟ ΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΛΛΑΞΑΝ ΣΤΗΝ ΣΕΝΤΣΟΥΡΙ ΜΗΝΤΙΑ
    Αυτο που γραφεις ειναι αντιφατικο, και ουσιαστικα δηλωνει πως το καβαλημα εγινε στο καφρογυαλισμενο μεταλ ΜΕΤΑ απο το Sleep Of The Angels.

    Κατα τα αλλα, δεν υπαρχει τιποτα παραταιρο στο Dead Poem και στο Sleep Of The Angels, ειναι απλως η φυσικη συνεχεια της εξελιξης του ηχου, και μπορω ανετα να σου αραδιασω μια 15αρα τραγουδιων που μπηκαν στα αλμπουμ μετα το Sleep, και θα χωρουσαν ανετα ΚΑΙ στο Sleep. Δε φταις εσυ βεβαια, εγω φταιω που κανω διαλογο με καποιον που θεωρει το "ποπ" στοιχειο αρνητικο σε οποιαδηποτε μπαντα, και παρουσιαζει το λογκο μιας μπαντας ως αποδεικτικο..... καποιου πραγματος τελος παντων. Δεν ξερω καν τι θελεις να πεις. Αρκει να κραζουμε τους Rotting Christ!!!
    Δεν εγραψα οτι το θεωρω κακο, το εγραψα λεγοντας οτι εβαλαν χερι στην παραγωγη οι της νεας εταιριας και εχασαν το ετζινες και την αυθεντικοτητα του "γραφουμε για την καβλα μας" και εγραψαν και για να πουλησουν περισσοτερο. Για την πλειοψηφια απο ο,τι φαινεται ειναι μια χαρα αφου πουλανε σαν τρελοι. Δεν κραζω ροττινγκ κραιστ τους εχω δει 15 φορες λαιβ, πρωτη φορα το 99 και τελευταια προ διετιας. Αυτα. Προχωραμε.
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  5. #65
    Ράμπο του ΣΔΟΕ stam and the witches's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Χώρος δουλειάς
    Posts
    5,093

    Default

    Quote Originally Posted by animae View Post
    Quote Originally Posted by stam and the witches View Post
    Δεν κράζω "κυκλοφορίες", ούτε ένα είδος. Μουσική ακούω και λέω την άποψή μου για μία μπάντα, και είναι μπίτι γελοίο να ανοίγετε τον φάκελό μου προκειμένου να την αμυνθείτε.
    Τώρα στα αλήθεια, εγραψα τα σεντόνια για να πείς αυτήν την παπαριά?
    Πάω να μιλήσω σε κανα τοίχο.
    Δεν απάντησα σε σένα ανιμαε, στον Raven και στον Φίξερ απάντησα. Θα απαντήσω και σε σένα.
    Last edited by stam and the witches; 06-12-2018 at 03:28.

  6. #66
    To Defend Our Steel Ra Pariah's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    5,907

    Default

    ΔΙΑΒΟΛΟΥ ΑΡΧΑΙΕΣ ΛΕΓΕΩΝΕΣ
    ΠΟΛΙΤΕΙΑ ΔΑΙΜΟΝΩΝ
    ΑΓΙΟΣ Ο ΜΠΑΦΟΜΕΤ
    ALL YOU THE TRUTHFUL SPRATTLE WITH ME,
    LET'S SWEEP THE FALSE ONES AWAY!


  7. #67
    Ράμπο του ΣΔΟΕ stam and the witches's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Χώρος δουλειάς
    Posts
    5,093

    Default

    Quote Originally Posted by Raven Lord View Post
    καούρα είχα να υπερασπιστώ τους RC.
    θα σου πω ένα παράδειγμα για να καταλάβεις, για μια μπάντα που από όσο ξέρω έχει πάρει πολύ καλές κριτικές. βρίσκω αφόρητα βαρετούς τους universe 217. δεν μπορώ να ακούσω πάνω από 10 λεπτά. ό,τι και να μου βάλεις θα το πω ανέμπνευστο και βαρετό. αν πεταχτεί κάποιος και μου πει ότι λέω μαλακίες, πάει να πει ότι ανήκει στο σκληρό πυρήνα οπαδών τους που υπερασπίζεται ό,τι και να βγάλουν?
    Ρέηβερ, μπορείς να πεις την άποψή σου, μπορείς να τη στηρίξεις και μπορείς να "συγκρουστείς", όπως νοείται η σύγκρουση σε μία μουσική-μουσικολογική κουβέντα.

    Δεν είπα μόνο ότι οι ΡΚ είναι βαρετοί. Το 99% όλης της μουσικής είναι βαρετό για μένα, εφόσον δε μπορώ να το ακούσω, αλλά δε μπορώ να το χαρακτηρίσω ανέμπνευστο, ψόφιο, χαβαλετζίδικο, αρπαχτή. Είπα συγκεκριμένα πράγματα, η κουβέντα προϋποθέτει εξ'αρχής μία επαφή μου με το είδος, τον ήχο κλπ.

    Και φυσικά δε θέλω να αλλάξω την άποψη κανενός. Οι συζητήσεις τέτοιου είδους γίνονται σε ένα context να χαμε να λέγαμε, που όσο αφελές και να είναι, περιλαμβάνει μία επιχειρηματολογία, κάτι που ει δυνατόν μας θέλει όλους συνεπείς.

    Την οποία επιχειρηματολογία δεν ολοκλήρωσα ούτε κατ'ελάχιστον παρεπιπτόντως, αφού πέρασαν 4 σελίδες όπου έγινα Next Top Model σε δημοσιότητα. Επειδή apparently είναι αδύνατον να μιλήσει κανείς για κάτι που τόσο αγαπιέται από το μέσο όρο. "Δε σ'αρέσει", "δεν άκουγες ποτέ", "η μπάντα σου είναι gay", "εννοείς ότι το Dead Poem είναι βαρετό; πες το τώρα να σε κάνω μπλοκ", "κάθε μουσική στον καιρό της" (το χειρότερο αυτό) κλπ. Όταν κάτσει η σκόνη και σταματήσετε να με θεωρείτε εριστικό, ελπίζω να δείτε το αδιέξοδο αυτής της παντελώς αμυντικής στάσης, όσοι επιθυμείτε δηλαδή.

  8. #68
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    καούρα είχα να υπερασπιστώ τους RC.
    Rock or Nothing

  9. #69
    Senior Member 00i00's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    11,120

    Default

    το ΕΡ ειναι για τον πουτσο κλπ κλπ...ειπε ο Φιιξξξξξξξξερ

  10. #70
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    kudos για τη δημοσιογραφική έρευνα φιξξξερ πάντως.
    Rock or Nothing

  11. #71

    Default

    Εμένα πάλι με συντάραξε ότι από το 2007 έχουν περάσει 11 χρόνια
    All alone, or in twos,
    The ones who really love you
    Walk up and down outside the wall.
    Some hand in hand
    And some gathered together in bands.
    The bleeding hearts and artists
    Make their stand.
    And when they've given you their all
    Some stagger and fall, after all it's not easy
    Banging your heart against some mad bugger's wall.

  12. #72
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    Εμπεριστατωμένη κριτική . Ωραίος. Αυτό το er θελουμε μωρε!
    1) e4, c5
    2) Νf3

  13. #73
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    παιδάκια, θα σας παρακαλούσα να τα βρίσκετε προσωπικά. εδώ η κουβέντα είναι για τους rc και θα προτιμούσαμε όλοι να μείνει εκεί.
    Rock or Nothing

  14. #74
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    θενκς, ξέρεις ποιος.
    Rock or Nothing

  15. #75
    bi-curious The Good Son's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    κάτω μαχαλάς.
    Posts
    7,474

    Default

    1 - 0.

Similar Threads

  1. Rotting Christ - Theogonia
    By Rotting_Christ in forum Albums
    Replies: 273
    Last Post: 06-01-2010, 02:38
  2. Rotting Christ - 8/12/07 - Gagarin 205
    By Toufas in forum Live Reports
    Replies: 8
    Last Post: 13-12-2007, 21:15
  3. Rotting Christ/Ravencult - Πάτρα
    By Kingdom Gone in forum Live Reports
    Replies: 23
    Last Post: 08-12-2004, 21:20
  4. Rotting Christ Tour.
    By Ghoul in forum Live Reports
    Replies: 38
    Last Post: 04-11-2004, 16:52
  5. Rotting Christ - Sanctus Diavolos
    By ConJoined Thighs in forum Albums
    Replies: 63
    Last Post: 12-09-2004, 17:26

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •