Page 59 of 60 FirstFirst ... 94957585960 LastLast
Results 871 to 885 of 886

Thread: Post a pic of your instrument

  1. #871
    57% not burnt μπιζαριος's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    root
    Posts
    3,086

    Default

    Quote Originally Posted by The Begging Shaman View Post
    Quote Originally Posted by μπιζαριος View Post
    Quote Originally Posted by The Begging Shaman View Post
    Loki αν θες εχω δασκαλο ποθ μπορει να στα μαθει αυτα τα τουμπανα, κατα τα αλλα με υγειες και καλα παιξιματα
    ετσι απο περιεργεια, ποσα θελει ο δασκαλος που εχεις να δωσεις, που εμαθε ταμπλα και πια η σειρα προταιρεοτητας του στα κρουστα μεχρι να τις ταμπλα?

    (π.χ. ειναι ντραμμερ που παιζει διαφορα κρουστα και ενα απο αυτα ειναι και οι ταμπλα?)
    δεν κατεχω σε τετοιο βαθος πληροφοριες, αν θες μπορω να σου στειλω ενα mail ή ενα τηλεφωνο να επικοινωνησεις

    [/edit] ειναι drummer στο συγκροτημα και παιζει διαφορων ειδων κρουστα, ενα απο αυτα και tabla [/edit]
    ο λογος που σε ρωταω ειναι γιατι εχω ρωτησει καποιους τυπους που παραδιδουν μαθηματα και ενω ειναι ντραμμερ οι οποιοι ετυχε να μαθουν και ταμπλα χρεωνουν 50 ευρω την ωρα για μαθηματα ταμπλα. τοσα θα ζηταει ο hussain ξερωγω που εχει γεννηθει πανω σε ταμπλα και η πρωτη του λεξη ηταν dhatirikitadha.
    ενα p.m. με πληροφοριες επικοινωνιας θα ειμουν ευγνωμων αν μου εστελνες.
    τα σεβη μου.
    υπομονή

  2. #872
    Αγκαλίτσας Dr.Gonzo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    2,353

    Default

    Spector NS-2002 κινεζάκι, από σειρά που σταματήσε απ'το 2002, με το ΚΑΥΛΙΑΡΙΚΟ άσπρο χρώμα των τιμημένων NS-2, το πήρα του κουτιού, ξεχασμένο απ'την κοινωνία και όλη μέρα είμαι ΤΕΝΤΑ!
    Το όργανο είναι γλυκό, με "γεμάτο" μανίκι αλλά στενή ταστιέρα (κάτι σαν "στρογγυλό κωλαράκι, στενή μεσούλα")... έχει λίγο light, vintage τάστα αλλά ιτς οκέη (επίσης κάτι σαν "μικρό βυζάκι" - απαιτεί λίγη παραπάνω επιδεξιότητα...) και το πιο καλοσχεδιασμένο σώμα μπάσου στην πιάτσα.
    Με τo ζευγαράκι passive EMG-SSD ο τόνος είναι λουκούμι (για την τιμή), έχει τσινιμένο κάποιο midrange που ενώ δεν κάνει τον ήχο αποκλειστικά "μεσαίο", βγάζει για πλάκα το όργανο "μπροστά" στο mix...

    ΚΥΡΙΩΣ ΟΜΩΣ το όργανο είναι σαλιάρικο!... Το βλέπουν τα μώρα και γυαλίζει το μάτι τους... Μιλάμε για ΜΠΑΣΟ-ΠΙΠΙΝΟΠΑΓΙΔΑ!!! (τι λέω ρε πούστη)

    ΝΑ:

    Deafening, painstaking, BB King

  3. #873
    Bongripper Extraordinaire Om's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Schrödinger's Box
    Posts
    770

    Default

    Όμορφο!!! Απο που το τσίμπησες? Με τρώει να δοκιμάσω ένα, φυσικά ΔΕΝ πρέπει να έχει το μισητό χρυσό hardware! Πως το συγκρίνεις με ένα Warwick? To μπράτσο του είναι τόσο παχύ?

  4. #874
    cabrón Xtikio's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Athenz
    Posts
    4,318

    Default

    Quote Originally Posted by Dr.Gonzo View Post

    ΚΥΡΙΩΣ ΟΜΩΣ το όργανο είναι σαλιάρικο!... Το βλέπουν τα μώρα και γυαλίζει το μάτι τους... Μιλάμε για ΜΠΑΣΟ-ΠΙΠΙΝΟΠΑΓΙΔΑ!!! (τι λέω ρε πούστη)

    pare kontrabasso.

  5. #875
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    Quote Originally Posted by Xtikio View Post
    Quote Originally Posted by Dr.Gonzo View Post

    ΚΥΡΙΩΣ ΟΜΩΣ το όργανο είναι σαλιάρικο!... Το βλέπουν τα μώρα και γυαλίζει το μάτι τους... Μιλάμε για ΜΠΑΣΟ-ΠΙΠΙΝΟΠΑΓΙΔΑ!!! (τι λέω ρε πούστη)

    pare kontrabasso.
    πλάκα πλάκα έπαιζε ο αδερφούλης μου
    πόσο πάει ένα κοντραμπάσο?
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  6. #876
    Αγκαλίτσας Dr.Gonzo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    2,353

    Default

    Quote Originally Posted by Om View Post
    Όμορφο!!! Απο που το τσίμπησες? Με τρώει να δοκιμάσω ένα, φυσικά ΔΕΝ πρέπει να έχει το μισητό χρυσό hardware! Πως το συγκρίνεις με ένα Warwick? To μπράτσο του είναι τόσο παχύ?
    Ενώ χαλβάδιαζα αυτά του Thomann πέτυχα σε μαγαζί στο Ατήνα αυτό που πήρα. Ο κέφτες έφερνε λέει παλιά την Spector αλλά πλέον έχει λήξει συνεργασιά εδώ και χρόνια...
    Αμφιβάλω αν θα βρεις σε κατάστημα άλλο παρόμοιο κομμάτι...
    Του τόμαν τα όργανα είναι σαφώς πιο μοντέρνες εκδόσεις και με αρκετά αναβαθμισμένα χαρακτηριστικά αλλά το δικό μου είναι ...άσπρο!

    Από Warwick δεν έχω ζωηρή ανάμνηση για να πω την πάσα αλήθεια, αλλά νουμίζου ότι το μπράτσο του Spector έχει πίο "κυκλικό", "C" προφίλ σε σύγκριση με το πιο "τετραγωνισμένο", "[" προφίλ του Warwick.
    Επίσης: Χρυσό χάρντγουαιρ μόνο στα +2.000$ αμερικάνικα μπασάκια οπότε... μείνε ήσυχος!

    Χτικιό έχω λίγο σπαστό μαλλί και δεν θα στρώνει η φράτζα άμα τη δω ροκαμπίλη.
    Last edited by Dr.Gonzo; 26-10-2009 at 14:24.

    Deafening, painstaking, BB King

  7. #877
    cabrón Xtikio's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Athenz
    Posts
    4,318

    Default

    Quote Originally Posted by KoiliaSamprela View Post
    Quote Originally Posted by Xtikio View Post
    Quote Originally Posted by Dr.Gonzo View Post

    ΚΥΡΙΩΣ ΟΜΩΣ το όργανο είναι σαλιάρικο!... Το βλέπουν τα μώρα και γυαλίζει το μάτι τους... Μιλάμε για ΜΠΑΣΟ-ΠΙΠΙΝΟΠΑΓΙΔΑ!!! (τι λέω ρε πούστη)

    pare kontrabasso.
    πλάκα πλάκα έπαιζε ο αδερφούλης μου
    πόσο πάει ένα κοντραμπάσο?
    egw to phra 2500 kai thewreitai mathitiko. ena kalo bassaki kanei 20-25 xiliarikakia. kai kati OMG WTF kontrabassa paizoun kai sta 60-70

    edit: sto thomann exei kai me 300e alla afto den einai kan basso kateme.

  8. #878

    Default

    Quote Originally Posted by Dr.Gonzo View Post
    Spector NS-2002 κινεζάκι, από σειρά που σταματήσε απ'το 2002, με το ΚΑΥΛΙΑΡΙΚΟ άσπρο χρώμα των τιμημένων NS-2, το πήρα του κουτιού, ξεχασμένο απ'την κοινωνία και όλη μέρα είμαι ΤΕΝΤΑ!
    Το όργανο είναι γλυκό, με "γεμάτο" μανίκι αλλά στενή ταστιέρα (κάτι σαν "στρογγυλό κωλαράκι, στενή μεσούλα")... έχει λίγο light, vintage τάστα αλλά ιτς οκέη (επίσης κάτι σαν "μικρό βυζάκι" - απαιτεί λίγη παραπάνω επιδεξιότητα...) και το πιο καλοσχεδιασμένο σώμα μπάσου στην πιάτσα.
    Με τo ζευγαράκι passive EMG-SSD ο τόνος είναι λουκούμι (για την τιμή), έχει τσινιμένο κάποιο midrange που ενώ δεν κάνει τον ήχο αποκλειστικά "μεσαίο", βγάζει για πλάκα το όργανο "μπροστά" στο mix...

    ΚΥΡΙΩΣ ΟΜΩΣ το όργανο είναι σαλιάρικο!... Το βλέπουν τα μώρα και γυαλίζει το μάτι τους... Μιλάμε για ΜΠΑΣΟ-ΠΙΠΙΝΟΠΑΓΙΔΑ!!! (τι λέω ρε πούστη)

    ΝΑ:
    Καλή φάση! Έχει τον κλασσικό spector-ικό τόνο;

    @Om να δοκιμάσεις ένα asap! Θα μας θυμηθείς.

    Εγώ τα έσκασα τελικά και πήρα ένα Rebop αλλά imo τα αξίζει!
    Pics:


  9. #879
    Bongripper Extraordinaire Om's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Schrödinger's Box
    Posts
    770

    Default

    Rebop θελω να δοκιμάσω και εγώ με προτίμηση σε Cherry μάλλον!
    JnB το zebra κάτι μου θυμίζει:


  10. #880

  11. #881
    Senior Member jezuz's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    1,005

    Default

    σημερα ειπα να γραψω synth drone noise swashes, οποτε δημιουργησα πανικο στο δωματιο X-D

    http://www.myspace.com/cerberarec


    http://www.High-Gain.com/ Your source for High-gain, Boutique, Handmade and Rare guitar amplifiers in Europe.

  12. #882
    cabrón Xtikio's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Athenz
    Posts
    4,318

    Default

    toxeis parakanei

  13. #883
    Αγκαλίτσας Dr.Gonzo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    2,353

    Default


    Μία "καλλιτεχνικώς επιμελημένη" του μωρού, από live.

    @JnB: με flat το EQ από τον ενισχυτή (με καμιά λαμπίτσα όμως μέσα, ναι; ) και "λίγο πριν το φουλ" τα ποτενσιόμετρα στο όργανο, ναι, έχει τον Spector-ικο ήχο! Γκαρίζει το άτιμο, έχει αυτές τις "αγενέστατες" μεσσαίες σε όλες τις νότες του, που κάνουν το μπασάκι στο μιξ να ρίχνει σκατά στην μάπα κάθε nitro-boosted-whatever-κιθαρίστα!

    edit: Passive κινεζάκι των >500€ είναι, όχι Rebob & συναφή, έτσι; Του Καίσαρος...

    Deafening, painstaking, BB King

  14. #884

    Default

    Quote Originally Posted by Dr.Gonzo View Post
    @JnB: με flat το EQ από τον ενισχυτή (με καμιά λαμπίτσα όμως μέσα, ναι; ) και "λίγο πριν το φουλ" τα ποτενσιόμετρα στο όργανο, ναι, έχει τον Spector-ικο ήχο! Γκαρίζει το άτιμο, έχει αυτές τις "αγενέστατες" μεσσαίες σε όλες τις νότες του, που κάνουν το μπασάκι στο μιξ να ρίχνει σκατά στην μάπα κάθε nitro-boosted-whatever-κιθαρίστα!

    edit: Passive κινεζάκι των >500€ είναι, όχι Rebob & συναφή, έτσι; Του Καίσαρος...
    Αφού σου βγάζει το spector-ικό ήχο τότε γαμώ! Ειδικά άμα σκεφτείς πόσα έδωσες και πόσο κάνει πχ το δικό μου.
    Απλά εγώ είχα και άλλο κόλλημα, ήθελα preamp και μου άρεσε και το zebrawood, γι'αυτό τα έσκασα. (βέβαια άμα βρώ φράγκα, ζαχαρώνω ένα euro ή αμερικάνικο bolt-on )

  15. #885
    cabrón Xtikio's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Athenz
    Posts
    4,318

    Default

    wraia topothetish exei to deksi sou xeri. to aristero ligo mas ta xalaei alla sta live ola sugxorounte

Similar Threads

  1. Post Of The Day
    By Amnesiac. in forum General Discussion
    Replies: 2580
    Last Post: 28-01-2020, 14:02
  2. Post liwsimo.
    By Amnesiac. in forum Music Discussion
    Replies: 25
    Last Post: 20-08-2005, 05:21
  3. Post metallers
    By warlord in forum Music Discussion
    Replies: 96
    Last Post: 15-12-2004, 19:51
  4. Post GRIMATSA pic
    By ManWhoSoldTheWorld in forum General Discussion
    Replies: 2
    Last Post: 15-11-2004, 02:35

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •