Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 50

Thread: Solefald

  1. #16
    Grzegorz Brzęczyszczykiewicz MoRmEnGiL's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
    Posts
    8,358

    Default



    neonism linear kai pills digipacks. i haz them. ^^,

    My morning sun is the drug that brings me near
    To the childhood I lost, replaced by fear


  2. #17

    Default

    Πανέμορφη συνέντευξη

  3. #18

    Default

    νέο κομμάτι στα μαησπέη, αν καταφέρετε να το ακούσετε με τέτοιο πατοplayer που έχουν, πείτε μου και μένα πως

    έχει και εδώ κάτι samples

  4. #19
    The Patient H.'s Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Dante's Inferno
    Posts
    7,127

    Default

    Album της χρονιάς.

    Edit: επίσης σε ένα sample κάνει την επανεμφάνισή του ο Bob sfouggarakis του τελευταίου borgir.
    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    Anagkastika stirizoume Hillary





  5. #20

    Default

    δεν τους εχω ψάξει πολύ πάντως όλοι λένε πως είναι και γαμώ, αλλά απο κάτι λίγα που άκουσα δεν κατάφερα να συγκεντρωθώ και να επικεντρωθώ στην ουσία με αποτέλεσμα να καταλάβω απλώς ενα θόρυβο ακατανόητο... (εκτός παρούσας συζήτησης) ίδωμεν...

  6. #21
    The Patient H.'s Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Dante's Inferno
    Posts
    7,127

    Default

    Ξεχυλίζει το νόημα του αποπάνω ποστ.
    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    Anagkastika stirizoume Hillary





  7. #22

    Default

    Quote Originally Posted by hello_earth View Post
    δεν τους εχω ψάξει πολύ πάντως όλοι λένε πως είναι και γαμώ, αλλά απο κάτι λίγα που άκουσα δεν κατάφερα να συγκεντρωθώ και να επικεντρωθώ στην ουσία με αποτέλεσμα να καταλάβω απλώς ενα θόρυβο ακατανόητο... (εκτός παρούσας συζήτησης) ίδωμεν...
    αρχαίοι ότι ούτε ούτε ούτε εμείς που θέλαμε για να γίνει το παιχνίδι αλλά αυτοί που θέλανε για να γίνει το παιχνίδι και τελικά εμείς είπαμε ότι να γίνει το παιχνίδι και τελικά έγινε για να γίνει το παιχνίδι..
    αυτό ακριβώς τίποτε άλλο!
    ....went away with my fathers, to gather the fallen.
    To return with the wisdom of the kings....
    Let me dream. (Let the jewels gleam.)
    Let the fallen hear:
    "It never rains around here."
    The sand smothered on my chest....
    Was music choir...

  8. #23

    Default

    Quote Originally Posted by H. View Post
    Ξεχυλίζει το νόημα του αποπάνω ποστ.
    ξεχειλίζει*

  9. #24
    post modern vegetarian h2he's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    here
    Posts
    433

    Default

    μαγικο thread
    Can't get it down without crying

  10. #25

    Default

    Οι Solefald όχι μόνο έφεραν τον μπομπ σφουγγαράκη, αλλά τον τσάντισαν κιόλας. Πιο συγκεκριμένα, έχουμε έναν spongebob, μια πρέζα από flinstones και πολύ angry german kid σε ένα συγκεκριμένο κομμάτι. Κατά τα άλλα το πρώτο ("Song Til Stormen") και το πέμπτο κομμάτι ("Eukalyptustreet") μου θυμίζουν (για την ώρα) τους λόγους που από ένα σημείο και μετά αυτοί οι δύο τύποι τους πάτησαν όλους χάμω τους έτσι εκεί πάνω, αλλά και αλλού. Η αδιανόητη ικανότητα του Cornelius να γράφει ΤΙΣ μελωδίες ακριβώς ακριβώς για τη φωνή του Lazare είναι ίσως το Ένα χαρακτηριστικό για το οποίο οι Solefald είναι τόσο μεγάλοι. Και είναι ο συνδυασμός που σκοτώνει, ο ένας για τον άλλον, στις προσωπικές καριέρες (sturmgeist, gut) και στις άλλες μπάντες (borknagar, age of silence) ακόμα και αν έχουν βγάλει μικρά διαμαντάκια, οι δυνατότητές τους είναι θαμμένες συγκριτικά. Αν ψάχνετε albums με σωστές μελωδίες, δομημένα τραγούδια, bonus μερικά σαξόφωνα και τρία (μετρημένα) ισχυρά riffs σε ατμόσφαιρα που ναι μεν μη-σκοτεινή, αλλά μεγαλεπίβολη και επική και καθόλου "electronica art metal" ή βλαχοψευτοσκατομέταλ, ακούτε το τελευταίο album των Solefald. Metal από σπόντα, μη-Metal επίσης από σπόντα. Αναμεταξύ In Harmonia και κοκκινομαύρης διλογίας, σαν σε περίληψη καριέρας, σαν και σε κάτι παραπάνω.
    Last edited by carheart; 05-11-2010 at 00:18.

  11. #26
    post modern vegetarian h2he's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    here
    Posts
    433

    Default

    Εμένα το από πάνω μου ακούγεται λίγο "φοβομασταν πατάτα, ελπιζαμε αριστούργημα, ξέρουμε ότι neonism δεν ξαναβγαίνει, έβγαλαν ενα απλά ωραίο αλμπουμ και εχουμε βγάλει το μικροσκόπιο για να αναλύσουμε τα στοιχεία μεγαλείου"

    Αλλά οκει και γω το ίδιο κάνω πολλές φορές. Αναμένουμε υπομονετικά.
    Can't get it down without crying

  12. #27

    Default

    Δηλαδή αυτό το Song Til Stormen.-

  13. #28

    Default

    Quote Originally Posted by h2he View Post
    Εμένα το από πάνω μου ακούγεται λίγο "φοβομασταν πατάτα, ελπιζαμε αριστούργημα, ξέρουμε ότι neonism δεν ξαναβγαίνει, έβγαλαν ενα απλά ωραίο αλμπουμ και εχουμε βγάλει το μικροσκόπιο για να αναλύσουμε τα στοιχεία μεγαλείου"

    Αλλά οκει και γω το ίδιο κάνω πολλές φορές. Αναμένουμε υπομονετικά.
    Δηλαδή αυτό το Song Til Stormen.-

  14. #29

    Default

    Quote Originally Posted by hello_earth View Post
    ενα θόρυβο ακατανόητο...
    τεσπα το μόνο που εχω ακούσει απο solefald είναι ετούτο http://www.youtube.com/watch?v=3is25mXtyY8 απο In Decay We Trust συλλογή, και τώρα που το ακούω οκ, δεν είναι μόνο θόρυβος αλλά και πάλι ρε γμτ εγώ πιάνομαι απο διάφορες φάσεις στην ζωή μου για να μου κολλήσει κανένα κομμάτι - δηλ. δεν είναι τόσο μουσική η επιλογή μου - αλλά για κάποιο λόγο δεν μου κόλλησαν - την αντίστοιχη φάση την πέρασα με το Aspera Hiems Symphonia και.. στο ψυχασθενικό προτιμώ το Dead Like An Angel των Korova... ειδικά όμως ως προς τις αναφορές προς norse mythology κλπ.. αμάν πόσο πια; τους παγωμένους θεούς τους βαρέθηκα. και τους επικισμούς (επικούρες) πωπωπω μακριάααααα..... κατα την πάντα προσωπική και ταπεινή μ' απόψη απόψε. αντε θα βγάλω κανένα νόημα τώρα; cmon αντε να πω καμια ψευτοάποψη και γω. θέλω να μιλήσω...

  15. #30

    Default

    θεέ μου..
    ....went away with my fathers, to gather the fallen.
    To return with the wisdom of the kings....
    Let me dream. (Let the jewels gleam.)
    Let the fallen hear:
    "It never rains around here."
    The sand smothered on my chest....
    Was music choir...

Similar Threads

  1. Solefald - The Circular Drain
    By carheart in forum Albums
    Replies: 5
    Last Post: 03-03-2008, 14:31
  2. Replies: 61
    Last Post: 05-12-2007, 03:45
  3. Replies: 11
    Last Post: 19-01-2007, 23:09

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •