Results 1 to 5 of 5

Thread: Βαζέλες ε;Να!

  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    May 2004
    Location
    Athens, Hellas
    Posts
    7

    Default Βαζέλες ε;Να!

    Επειδή βλέπω πολλοί δικοί μας χρησιμοποιείτε τη λέξη, διαβάστε το παρακάτω και κρίνετε μόνοι σας για το τι πρέπει να γράφετε.

    http://www.greenwebfans.com/news/articles.asp?id=5

    Δεν είμαστε Βάζελοι!

    Κατι επρεπε να κανω κι εγω ομως για να δωσω εμφαση στο τευχος 13.Σκεφθηκα λοιπον και γυρισα πισω.Τι ηταν η Θυρα 13?Τι φωναζε η Θυρα 13?Κι ετσι αποφασισα να σας γραψω μια,πικρη για πολλους ισως,αληθεια.
    ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΒΑΖΕΛΟΣ Δεν ειμαι βαζελος.Ναι καλα διαβασατε δεν ειμαι βαζελος.
    Κι ολοι εσεις οι βαζελοι,οι βαζελοφρονες,που γραφετε για βαζελικες διαθεσεις και βαζελικα αισθηματα,που ανταλασετε βαζελικους χαιρετισμους,που αναλυετε βαζελικα ιδεωδη και που καμαρωνετε με καθε βαζελο-λεξη που ανακαλυπτετε πρεπει να ειστε οπαδοι καποιου βαζελιακου
    Δεν εξηγειται αλλιως το γεγονος οτι απο το λεξιλογιο σας εχει χαθει η λεξη ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ και εχει αντικατασταθει με την λεξη βαζελος και με καθε απιθανο παραγωγο της.
    ΑΤΗΕΝS UNITED "Αθλητικη ηχω σ' ευχαριστουμε εισαι το ευβαζελιο μας" εγραφε καποιος μια μερα στην ηχω.
    Τι να πω εγω τωρα;
    Και τα δικα μου συγχαρητηρια σε ολους σας.
    Πηρατε μια λεξη μαγεια και την αντικαταστησατε με μια λεξη μιασμα.
    Πηρατε μια λεξη που σημαινει ενωμενη Αθηνα και οχι μονο και μερα με την μερα την πετατε στα σκουπιδια.
    Προτιματε να αυτοχαρακτηριζεστε με τη λεξη βρισια που σας βαπτισανε οι γαυροι εδω και μερικες δεκαετιες.
    Ο ΚΑΘΕ ΕΧΘΡΟΣ
    Πηρατε μια λεξη οπλο και την αντικαταστησατε με μια λεξη που χαρακτηριζει καποιον δακτυλοδειχτουμενο "Τους βλεπετε αυτους εκει;Αυτοι ειναι βαζελοι",λενε οι εχθροι σας. "Μολις ειδα τον Δημητρη Χορν ειπα.Αυτος ειναι βαζελος",εγραφε πριν μερικες μερες ο εχθρος του Παναθηναικου αποδυτηριακιας στο Φιλαθλο.
    Φυσικα και θα χρησιμοποιησει αυτη τη λεξη ο αποδυτηριακιας και ο καθε εχθρος του Παναθηναικου.Γιατι να χρησιμοποιησει τη λεξη ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ οταν αυτη απο μονη της εχει μια τρομακτικη βαρυτητα που απο μονη της τσακιζει κοκκαλα που απο μονη της γενναει οπαδους;
    ΠΑΝΤΟΥ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΠΑΟ ΠΑΝΤΟΥ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ εγραφε ενα συνθημα σ' εναν τοιχο στη γειτονια μου.
    ΠΑΝΤΑ: Οχι τωρα,οχι αυριο ουτε χθες.Οχι πριν απο 2.000 χρονια ουτε το 4.186.Απλα παντα. ΠΑΝΤΟΥ: Οχι εδω ουτε στην Κρυα Βρυση.Ουτε στην Ζιμπαμπουε,ουτε καν στην γη και ουτε καν σ'αυτο το γαλαξια.Απλα παντου. Να συνεχισω αυτο το μαθημα για τη σημασια των λεξεων;
    Παρτε λοιπον:
    ΠΑΝΩΛΕΘΡΙΑ:οχι απλα μια ηττα αλλα μια συντριβη σε ολους τους τομεις. ΠΑΝΤΟΔΥΝΑΜΙΑ:Οχι απλα δυναμη αλλα μεγαλε,ασε δε σε παιρνει.
    ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ: Οχι βεβαια μια ομαδα της Αθηνας.Μιλαμε για την ομαδα ΟΛΗΣ της Αθηνας,πληθυσμιακα δηλαδη της μισης Ελλαδας.Και φυσικα δεν μπορουμε να σταθουμε μονο στην Αθηνα αφου ξερουμε ποση δυναμη κρυβει η επαρχια.
    ΚΑΘΙΖΗΣΗ Λεξη δυναμη λοιπον ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ.Λεξη καθιζηση.Λεξη που μονη της σε παει στην ενωση.Την ενωση που φερνει την δυναμη.Ισχυς εν τη ενωσει λεει το ρητο.Διαιρε και βασιλευε λεει το αλλο.Αυτο διαλεξαν και οι εχθροι σας.Πως θα διαιρεσεις ομως τους ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΥΣ;Μηπως κανοντας τους βαζελους; H EΛΛΑΔΑ ΤΩΝ GREEKS Και μην αρχισετε να μου λετε οτι το βαζελος κολλησε πλεον και ειναι δυσκολο να αλλαξει και κατι τετοιες παπαριες.Μονοδρομος ειναι η υποθεση.Διαλεχτε και παρτε.Η θα θυμηθειτε την ιστορια σας και θα αγωνιστειτε για την ιδεα που λεγεται ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ η θα παραμεινετε βαζελοι και μετα απο χρονια ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ θα ειναι παρελθον.
    Ανοιχτε οποιοδηποτε ξενογλωσσο παγκοσμιο η ευρωπαικο χαρτη και κοιταχτε τη χωρα μας.
    GREECE γραφει επανω.Ε λοιπον εγω σας λεω οτι δεν υπαρχει καμια GREECE.400 χρονια ομως οι Τουρκοι γραικους μας ανεβαζανε γραικους μας κατεβαζανε.Και τα καταφερανε τελικα και μεταποιησαν τους Ελληνες και τους εκαναν GREEKS.
    Οχι μονο στο ονομα,και στην συμπεριφορα και στον χαρακτηρα και στην κουλτουρα,αφου καταφεραν και μας μεταγγισαν τα μικροβια τους οπως την καφριλα,το ρουσφετι κι ενα σωρο αλλα.Αυτα τα μικροβια στους Ελληνες δεν κολλουσαν στους GREEKS ομως ζουν και βασιλευουν.Η μηπως βαζελευουν; ΣΥΝΕΧΙΖΕΙΣ Στον αντιποδα,εσυ βαζελε συνεχιζεις να αποκαλεις το γαυρο,θρυλο.Τον βριζεις μεν αλλα με τη λεξη που διαλεξε αυτος για να κερδισει οπαδους.
    Γαμ... ο θρυλος φωναζεις.Πιστευεις οτι γαμιεται αλλα δεχεσαι οτι ειναι θρυλος.
    Ταυτοχρονα βριζεις και μια περιοχη και την κανεις απορθητο φρουριο για σενα και τους ομοιδεατες σου αντι να κοιταξεις να την κατακτησεις.
    ΧΑΝΕΙΣ Και δεν σταματας εκει βαζελε.Πας στην Ξανθη και φωναζεις ΠΑΟ γ... την Ξανθη την π... Αυτοματα χανεις οσους ντοπιους πιτσιρικαδες εχουν ερθει να χαζεψουν τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟ και ψαχνουν μια ευκαιρια να εκδηλωσουν τα πρασινα αισθηματα τους,γιατι τους βριζεις το σπιτι.
    Το ιδιο κανεις και στην Πατρα ενω εισαι περηφανος για το club της Πατρας.Οι γαυροι που πανε στην Πατρα φωναζουνε π... γιοι βαζελες πατρινοι.Δεν βριζουνε δηλαδη μια ολοκληρη πολη αλλα μονο τους Παναθηναικους αυτης της πολης.
    ΧΙΛΙΑ ΧΕΡΙΑ Ουτε εκει σταματας βαζελε.Ερχεται ο ΟΦΗ στο σταδιο και ξαφνικα ακουω:ΟΦΗ καριολη γ... την Κρητη ολη.Να ειχα δηλαδη χιλια χερια να τους πλακωσω στις μπουνιες ολους την ιδια στιγμη.Δεν εχω ακουσει χειροτερη μαλακια.Αλλα τι φταινε κι οι πιτσιρικαδες.Μηπως εχει καθησει κανεις να τους εξηγησει μερικα πραγματα
    Που να βρεθει χρονος αλλωστε.
    Τον ξοδευουμε ολο στις βαρυγδουπες ανακοινωσεις στην Ηχω για υπεροχους κοσμους,εισητηρια,φουτερ,μπλουζακια,ποσα πουλμαν βαλαμε εμεις και ποσα οι αλλοι. ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ Περιμενετε να ακουσετε για τα ΠΡΑΣΙΝΑ ΜΠΕΡΕ.Μου ελεγαν μερικα παιδια να γραψω τισ 10 εντολες του ΠΡΑΣΙΝΟΥ ΜΠΕΡΕ.Δεν μπορω να παω απο το Α στο Ω. Παρτε λοιπον μια εντολη:ΤΕΡΜΑ ΤΟ Γ...Ο ΘΡΥΛΟΣ ΚΙ Ο ΠΕΙΡΑΙΑΣ.Απαγορευτεται πλεον δια του νομου. Γ... Ο ΘΡΗΝΟΣ ΤΟΥ ΠΕΙΡΑΙΑ.Αυτο πλεον θα ειναι το συνθημα του Πρασινομπερε.
    Αυτο πλεον θα φωναζει οποιος μας ακολουθησει σ'αυτην την προσπαθεια. "

    1/98 Περιοδικό MAD BOYS

  2. #2
    Senior Member cloud's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    στη νύχτα των άλλων
    Posts
    5,276

    Default

    mallon o typos den eixe kati na kanei kai variotan eleeina. ton katalavainw, kai egw to idio variemai gi'ayto to diavasa.

  3. #3
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    εγώ βαριέμαι ακόμη και να το διαβάσω...
    Rock or Nothing

  4. #4
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    Quote Originally Posted by Raven Lord
    εγώ βαριέμαι ακόμη και να το διαβάσω...
    kai gw to vrhka vareto ex arxhs...
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2003
    Posts
    9,261

    Default

    de xriazete na diabasw tpt
    h le3h pou anafer8hke gia mena de paizei kan
    eimaste panathinaikoi kai mono

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •