View Poll Results: Συμφωνείτε με τη γενική κατεύθυνση αυτής της πρότασης;

Voters
29. You may not vote on this poll
  • Ναι (τυχόν διαφοροποιήσεις, σκέψεις, προτάσεις σε reply)

    25 86.21%
  • Όχι (διαφορετική πρόταση για το μέλλον του site σε reply)

    4 13.79%
Results 1 to 15 of 85

Thread: Μια πρόταση για το er από εδώ και πέρα: A NEW ERa

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Default

    Ωραία ειναι αρκετά από τα σημεία που μπήκαν από τους συνυπογραφοντες συντρόφους.

    Την πλατφόρμα δεν την ξέρω και ίσως ο Κελντορειν να έχει πόιντ αναφέροντας το ντισκορντ.

    Ναι δεν έχουν θέση οι εθνικιστές, ούτε οι DM τύποι, ούτε ο Ξηγας ούτε, ούτε, ουτε. Απλά φοβάμαι μην καταλήξουμε ακόμη πιο απομονωμένοι και μονάχοι λόγω πλατφόρμας. Με προβληματίζει λίγο, περισσότερο επειδή δεν την γνωρίζω.

    Ναι μεν δεν έχω όρεξη για ανούσιες φαγωμαρες μέσω πληκτρολογίου (όπως διψούσα πριν 15 χρόνια) αλλά λίγο με ανησυχεί το γεγονός να μαζευτούμε οι τριάντα "ίδιοι" νοματαίοι και να λέμε "α τι γαματοι που είμαστε", τι ωραία είναι η φούσκα μας!

    Βέβαια θα μου πείτε δικιά μας η πλατφόρμα εμείς θέτουμε το στίγμα κι όποιος δεν θέλει έξω. Ίσως αυτή η (εικονική τελικά όπως αποδείχτηκε μετά από χρόνια ) συμπερίληψη όλων των φωνών που υπάρχουν στην κοινωνία, να είναι αισθητή παράλειψη αλλά παράλληλα αναγκαία.

    Κατά τα άλλα, μέσα και μπράβο που ξοδέψατε χρόνο να το βάλετε σε ένα αρχικό πλαίσιο.

    Επίσης με το παρόν μουσειακό αρχείο τι θα συμβεί; Ισχύει η πρόταση για να σωθεί ως κλειδωμένο αλλά προσβάσιμο;
    Ο Μαξ ήταν εγωιστής.

  2. #2

    Default

    Ναι, το φόρουμ θα μείνει ονλάιν, αλλά κλειδωμένο, ως αρχείο. Σκεφτόμαστε μια νέα αρχή, εξετάσαμε και το ενδεχόμενο του discord, αλλά θέλουμε κάτι πιο φιλόδοξο, κάτι που να μπορεί να λειτουργήσει και ως ελεύθερο, χωρίς διαφημίσεις και χωρίς παρακολούθηση, κοινωνικό δίκτυο. Ίσως υπάρχει μια τέτοια ανάγκη για έναν κόσμο που μπορεί να αποτελέσει έναν νέο πυρήνα χρηστών για το er. Αλλά στην τελική, αφού υπάρχει ακόμα κόσμος που μπαίνει στο er, κυρίως τις δικές μας ανάγκες επικοινωνίας θέλουμε να καλύψουμε, και αν αυτό που θα φτιάξουμε τύχει να καλύπτει τις ανάγκες και άλλων, τόσο το καλύτερο. Για την πλατφόρμα κοιτάζουμε κάτι κοντινό στο mastodon, για όσους θέλουν να το ψάξουν περισσότερο. Αλλά ακόμα είναι νωρίς, έχουμε δοκιμές μπροστά μας μέχρι να βρούμε την καλύτερη δυνατή λύση.
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

Similar Threads

  1. Πέρα από το Blade Runner
    By ikonoklast in forum Music Discussion
    Replies: 57
    Last Post: 28-01-2021, 08:26
  2. Kάτι γίνεται εδω πέρα...
    By sashabastard in forum Self-Promotion
    Replies: 0
    Last Post: 17-10-2008, 08:41
  3. Πρόταση.
    By Acid Baby in forum General Discussion
    Replies: 8
    Last Post: 15-04-2005, 13:36
  4. ΠΡΟΤΑΣΗ
    By Medusa in forum General Discussion
    Replies: 8
    Last Post: 15-04-2005, 10:25

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •