Όχι απλά δεν μετέχω πλέον στο φόρουμ, αλλά ούτε καν περνάω απ έξω.
Δεν με χαλάει κάτι απλά ο χρόνος είναι ελάχιστος.
ο stam and the witches είπε μια μεγάλη αλήθεια, ΑΛΛΆ (ξέρω everyting before but is bullshit) , όλη μεγαλώνοντας προσπαθούμε να βελτιωθούμε σαν άνθρωποι, να κατανοήσουμε κάποια πράγματα βαθύτερα και να ανακαλύψουμε ότι το "καθυστερημένε" δεν είναι απλά μια προσβολή.
Αν κάτσω και διαβάσω όλα μου τα ποστς σίγουρα θα βρω ρατσιστικά, ομοφοβικά, σεξιστικά τέτοια, δεν αναζητώ κάποια εξιλέωση, απλά θεωρώ ότι με τα χρόνια έχω βελτιωθεί αρκετά σαν άνθρωπος, και εδώ έρχεται η μεγάλη μου ένσταση, με την καταστολή (αυστηρό moderation) δεν νομίζω θα είχε αλλάξει κάτι, πιο πιθανό να έβγαινε μια αντιπαλότητα που θα τα έκανε χειρότερα.
Η απομόνωση από την κοινότητα από την άλλη μεριά θεωρώ ότι είναι είναι πιο κοντά στα δικά μου πιστεύω.
Σε άλλα νέα , αυτό εδώ το φόρουμ είχε κάνει από το πουθένα (?) αυτό το πράγμα , αυτό που μου απέδειξε ότι δεν είναι απλά ένα μουσικό φόρουμ.
Εδώ μέσα απέκτησα κολλητό , σε μια ηλικία που υποτίθεται δεν κάνεις άλλους φίλους, γνώρισα ένα σωρό από καταπληκτικούς μέχρι υπερ υπέροχους ανθρώπους, ανθρώπους που θα τρέξω να τους αγκαλιάσω αν τους δω από μακριά.
Γερνάω, κοντεύω τα 50, έχω 2 παιδιά πλέον, έρχεται το τρίτο , οικονομικά δεν πετάω, αλλά μπορώ να αναλάβω για πάντα έναν μήνα ως έξοδο. Μια ψυχή εκεί ψηλά στον ουρανό ξέρω επίσης ότι δεν θα ήθελε να κλείσει.
Επίσης ξέρω ότι τα φόρουμς (φόρα) έχουν πεθάνει, εδώ κοντεύουν να πεθάνουν τα social media, ζωή δεν θα ξαναπάρει αλλά αν έχει σημασία η γνώμη και μόνο ότι ξέρω ότι αν πατήσω www.electricrequiem.com στον browser θα υπάρχει κάτι είμαι καλύτερα