View Poll Results: Να κλείσει το φόρουμ;

Voters
37. You may not vote on this poll
  • Ναι

    10 27.03%
  • Όχι

    27 72.97%
Page 8 of 10 FirstFirst ... 678910 LastLast
Results 106 to 120 of 146

Thread: Τραβάμε πρίζα;

  1. #106

    Default

    All alone, or in twos,
    The ones who really love you
    Walk up and down outside the wall.
    Some hand in hand
    And some gathered together in bands.
    The bleeding hearts and artists
    Make their stand.
    And when they've given you their all
    Some stagger and fall, after all it's not easy
    Banging your heart against some mad bugger's wall.

  2. #107
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    Quote Originally Posted by Art In Haste View Post
    ban
    Να και ο πρώτος υποψήφιος για μοντερειτορ.
    1) e4, c5
    2) Νf3

  3. #108
    Señor Member Art In Haste's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Macedonia, Lloegyr, Campo Gibraltar
    Posts
    6,996

    Default

    Δεν έχω ιδέα από τεχνικά θέματα αλλά θα πρέπει να υπάρχει κάποιος τρόπος να ελέγχουμε ποιος θα μπαίνει, δε θέλω καν να σκεφτώ την περίπτωση επαναφοράς κάποιων χρηστών...
    John Cleese: Political Correctness Can Lead to an Orwellian Nightmare

  4. #109
    Senior Member FANTASMA's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    2,988

    Default

    Προς ευχαριστη μου εκπληξη, ο stam τα λεει αψογα, σε καθε του λεξη.

    Quote Originally Posted by OniBocho View Post
    Συμφωνώ με τη μεσαία παράγραφό σου, με αστερίσκο όμως, στο ότι το να μην είσαι κρετίνος δεν χρειάζεται να στο πει ένας moderator.
    Επισης για να μην ξεχνιομαστε, ισχυει και το αντιθετο. Δηλαδη μπορεις να παραμενεις κρετινος ακομα και οταν στο λεει ενας moderator 2-3 φορες (και ολοι οι χρηστες του φορουμ 200 φορες ακομα)

    Quote Originally Posted by OniBocho View Post
    Οικονομικά βρίσκομαι στη χειρότερη κατάσταση των τελευταίων 20 ετών, αλλά θα στηρίξω σε τέτοιο εγχείρημα.
    Ισως να ησουν καλυτερα οικονομικα αν δεν ειχες προσφερει ποιος ξερει ποσα 20αρικα για να μεινει ζωντανο ενα φορουμ απο το οποιο αντλουσες σεροτονινη καθε φορα που σε βριζανε εν χορω.

    Quote Originally Posted by Dragonlord View Post
    Δεν έχω να πω περισσότερα αυτή τη στιγμή γιατί κι εμείς ακόμα το ψάχνουμε, τι επιλογές-δυνατότητες κλπ έχουμε, θα κάνουμε ό,τι μπορούμε για να μη χαθεί ούτε το αρχείο, ούτε η χρηστικότητα του site, αλλά να εκμεταλλευτούμε και τις σημερινές δυνατότητες επικοινωνίας.
    Τουλαχιστον αυτος ο διαλογος οδηγησε στο να παραδεχθουν οι υπευθυνοι πως ενας απο τους δυο τροπους ωστε να μπει και το ER στο 2022 και να "διασωθει", ειναι μια ανανεωση με αλλαγη πλατφορμας. Ο καλυτερος τροπος θα ηταν φυσικα η επανεκκινηση αυτου ακριβως εδω του φορουμ και το αυστηρο moderating, αλλα αφενος εχετε αλλεργια με την σωστη διαχειριση ενος διαδικτυακου τοπου, αφετερου μαλλον ειναι πολυ αργα για να επανερθει απο το κωμα το ER, αυτο το τοπικ επρεπε να εχει γινει πριν 8 χρονια περιπου. Ισως παντως, και το λεω με καθε καλη διαθεση, θα επρεπε να ψαχνεστε πως θα γινει να εξαφανιστει απο καθε διαδικτυακο χωρο το "αρχειο", αν θελετε ουσιαστικο και πραγματικο reset και επανεκκινηση. Μπορω να σκεφτω δεκαδες (αν οχι εκατονταδες) topics στο φορουμ, τα οποια ειναι ντροπη για το ανθρωπινο γενος, διχως καμια υπερβολη.

    Quote Originally Posted by Art In Haste View Post
    Δεν έχω ιδέα από τεχνικά θέματα αλλά θα πρέπει να υπάρχει κάποιος τρόπος να ελέγχουμε ποιος θα μπαίνει, δε θέλω καν να σκεφτώ την περίπτωση επαναφοράς κάποιων χρηστών...
    Ελευθεριακο πληρως βλεπω θα ειναι το νεο "κατι" που θα αντικαστησει το ER
    Last edited by FANTASMA; 03-05-2022 at 23:49.
    The rest is just

  5. #110

    Default

    Quote Originally Posted by FANTASMA View Post
    Quote Originally Posted by Dragonlord View Post
    Δεν έχω να πω περισσότερα αυτή τη στιγμή γιατί κι εμείς ακόμα το ψάχνουμε, τι επιλογές-δυνατότητες κλπ έχουμε, θα κάνουμε ό,τι μπορούμε για να μη χαθεί ούτε το αρχείο, ούτε η χρηστικότητα του site, αλλά να εκμεταλλευτούμε και τις σημερινές δυνατότητες επικοινωνίας.
    Τουλαχιστον αυτος ο διαλογος οδηγησε στο να παραδεχθουν οι υπευθυνοι πως ενας απο τους δυο τροπους ωστε να μπει και το ER στο 2022 και να "διασωθει", ειναι μια ανανεωση με αλλαγη πλατφορμας. Ο καλυτερος τροπος θα ηταν φυσικα η επανεκκινηση αυτου ακριβως εδω του φορουμ και το αυστηρο moderating, αλλα αφενος εχετε αλλεργια με την σωστη διαχειριση ενος διαδικτυακου τοπου, αφετερου μαλλον ειναι πολυ αργα για να επανερθει απο το κωμα το ER, αυτο το τοπικ επρεπε να εχει γινει πριν 8 χρονια περιπου.
    Κατά τη γνώμη μου χρειάζονται και τα δύο. Το er θα κλείσει τον κύκλο του σαν φόρουμ, θα πάμε σε πιο σύγχρονη πλατφόρμα, και ναι, θα κοιτάξουμε να κοπούν και τα καφριλίκια, δεν έχει νόημα να είναι 4chan. Εξακολουθώ να έχω αλλεργία στο moderating, αλλά είναι προφανές ότι κάποια πράγματα πρέπει να τα δούμε αλλιώς. Αλλά πιστεύω ότι και μία άλλη πλατφόρμα μπορεί να βοηθήσει σε αυτό, γιατί σε ένα φόρουμ χρειάζεται να βλέπεις όλα τα ποστ για να παρακολουθήσεις τη συζήτηση, αυτά που κοιτάμε επιτρέπουν πιο εξατομικευμένη εμπειρία, να επιλέγεις από ποιους βλέπεις περιεχόμενο κλπ. Θα το δούμε στην πράξη με τον καιρό, αλλά είμαι αρκετά αισιόδοξος για την αλλαγή.
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

  6. #111
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Quote Originally Posted by FANTASMA View Post
    Προς ευχαριστη μου εκπληξη, ο stam τα λεει αψογα, σε καθε του λεξη.

    Quote Originally Posted by OniBocho View Post
    Συμφωνώ με τη μεσαία παράγραφό σου, με αστερίσκο όμως, στο ότι το να μην είσαι κρετίνος δεν χρειάζεται να στο πει ένας moderator.
    Επισης για να μην ξεχνιομαστε, ισχυει και το αντιθετο. Δηλαδη μπορεις να παραμενεις κρετινος ακομα και οταν στο λεει ενας moderator 2-3 φορες (και ολοι οι χρηστες του φορουμ 200 φορες ακομα)

    Quote Originally Posted by OniBocho View Post
    Οικονομικά βρίσκομαι στη χειρότερη κατάσταση των τελευταίων 20 ετών, αλλά θα στηρίξω σε τέτοιο εγχείρημα.
    Ισως να ησουν καλυτερα οικονομικα αν δεν ειχες προσφερει ποιος ξερει ποσα 20αρικα για να μεινει ζωντανο ενα φορουμ απο το οποιο αντλουσες σεροτονινη καθε φορα που σε βριζανε εν χορω.

    Quote Originally Posted by Dragonlord View Post
    Δεν έχω να πω περισσότερα αυτή τη στιγμή γιατί κι εμείς ακόμα το ψάχνουμε, τι επιλογές-δυνατότητες κλπ έχουμε, θα κάνουμε ό,τι μπορούμε για να μη χαθεί ούτε το αρχείο, ούτε η χρηστικότητα του site, αλλά να εκμεταλλευτούμε και τις σημερινές δυνατότητες επικοινωνίας.
    Τουλαχιστον αυτος ο διαλογος οδηγησε στο να παραδεχθουν οι υπευθυνοι πως ενας απο τους δυο τροπους ωστε να μπει και το ER στο 2022 και να "διασωθει", ειναι μια ανανεωση με αλλαγη πλατφορμας. Ο καλυτερος τροπος θα ηταν φυσικα η επανεκκινηση αυτου ακριβως εδω του φορουμ και το αυστηρο moderating, αλλα αφενος εχετε αλλεργια με την σωστη διαχειριση ενος διαδικτυακου τοπου, αφετερου μαλλον ειναι πολυ αργα για να επανερθει απο το κωμα το ER, αυτο το τοπικ επρεπε να εχει γινει πριν 8 χρονια περιπου. Ισως παντως, και το λεω με καθε καλη διαθεση, θα επρεπε να ψαχνεστε πως θα γινει να εξαφανιστει απο καθε διαδικτυακο χωρο το "αρχειο", αν θελετε ουσιαστικο και πραγματικο reset και επανεκκινηση. Μπορω να σκεφτω δεκαδες (αν οχι εκατονταδες) topics στο φορουμ, τα οποια ειναι ντροπη για το ανθρωπινο γενος, διχως καμια υπερβολη.

    Quote Originally Posted by Art In Haste View Post
    Δεν έχω ιδέα από τεχνικά θέματα αλλά θα πρέπει να υπάρχει κάποιος τρόπος να ελέγχουμε ποιος θα μπαίνει, δε θέλω καν να σκεφτώ την περίπτωση επαναφοράς κάποιων χρηστών...
    Ελευθεριακο πληρως βλεπω θα ειναι το νεο "κατι" που θα αντικαστησει το ER
    Θα πρότεινα να σταματήσεις την τόσο μάταιη προσπάθεια να σύρεις το thread εκεί που (νομίζεις ότι) ξέρεις να αποδίδεις καλύτερα, γιατί είμαστε μεγάλοι άνθρωποι πια κι όλο αυτό δεν ενδιαφέρει ούτε βοηθάει την παρούσα κατάσταση. Τέλος, δεν χρειάζεται να επανέλθουμε.
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  7. #112
    O Mikros K8oulou When Black Roses Bloom's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Mechanus
    Posts
    11,824

    Default

    Tha to kratame zwntano sta stena re (eimai ontws apo etairiko PC )
    Ravel: There is no room for '2' in the world of 1's and 0's, no place for 'mayhap' in a house of trues and falses, and no 'green with envy' in a black and white world.

  8. #113

    Default

    Όπου και αν βρίσκεστε, στην πόρτα σας με ένα τηλεφώνημα στο +30 2310-952266.

  9. #114
    O Mikros K8oulou When Black Roses Bloom's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Mechanus
    Posts
    11,824

    Default

    Quote Originally Posted by Γυράδικο View Post
    Όπου και αν βρίσκεστε, στην πόρτα σας με ένα τηλεφώνημα στο +30 2310-952266.
    Psile, paradideis kai Edimbourgo?
    Ravel: There is no room for '2' in the world of 1's and 0's, no place for 'mayhap' in a house of trues and falses, and no 'green with envy' in a black and white world.

  10. #115

    Default

    Ποστ χωρίς ιδιαίτερο λόγο, απλά θέλω να μοιραστώ τον ενθουσιασμό μου. Όσο προχωράνε οι κουβέντες με τους co-admins και όσο περισσότερο ξεκαθαρίζει στο κεφάλι μου το τι θα μπορούσαμε να κάνουμε, τόσο περισσότερο χαίρομαι. Έχω ψηθεί τόσο με τη φάση που νιώθω όπως το 2003 (it's a midlife crisis, ξέρω, τα έχουν πει οι fnm). Αλλά πέρα από τον παλιμπαιδισμό πιστεύω όντως ότι μπορούμε να φτιάξουμε κάτι γαμάτο, κάτι που να είναι πολύ καλύτερο από ό,τι έχει υπάρξει το er από την αρχή μέχρι σήμερα. Επεξεργαζόμαστε μία πρόταση και μόλις έχουμε κάτι πιο συγκεκριμένο, θα τη μοιραστούμε με την κοινότητα για να το συζητήσουμε.
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

  11. #116

    Default

    Για post σαν και το αποπάνω μου λείπουν τα pinks

    All alone, or in twos,
    The ones who really love you
    Walk up and down outside the wall.
    Some hand in hand
    And some gathered together in bands.
    The bleeding hearts and artists
    Make their stand.
    And when they've given you their all
    Some stagger and fall, after all it's not easy
    Banging your heart against some mad bugger's wall.

  12. #117

    Default

    Θέλω να πω και κάτι ακόμη. Το γεγονός ότι οι admins με δέχτηκαν πίσω χωρίς δεύτερη κουβέντα (που δεν το θεωρούσα δεδομένο και ειλικρινά το εκτιμώ - θα μου φαινόταν εντελώς δίκαιο και αν μου έλεγαν ότι αφού αποχώρησα και το συντηρούν αυτοί πλέον εδώ και χρόνια, δεν μου πέφτει λόγος), δείχνει ότι δεν το βλέπουμε "ιδιοκτησιακά" και χαίρομαι γι'αυτό. Το er κατάφερε στην ουσία να εξελιχθεί σε ένα εγχείρημα αυτοοργάνωσης και αυτοχρηματοδότησης, και αυτό είναι σημαντικό να το κρατήσουμε ως οδηγό για το μέλλον, να χτίσουμε πάνω σ'αυτό. Επίσης, οκ, θα μου επιτρέψετε να πω πως όσο λιθοβόλισμα κι αν φάει το παλιό er, και δίκαια από κάποιες απόψεις, το ότι μέχρι σήμερα έχει κρατήσει τον συγκεκριμένο κόσμο που έχει ακόμα όρεξη να κάνει συλλογικά ωραία πραγματάκια, σημαίνει ότι μάλλον και κάτι κάναμε σωστά. Και το τι θα αποφασίσουμε να κάνουμε από εδώ και πέρα είναι στο χέρι μας.
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

  13. #118
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    Quote Originally Posted by Dragonlord View Post
    Θέλω να πω και κάτι ακόμη. Το γεγονός ότι οι admins με δέχτηκαν πίσω χωρίς δεύτερη κουβέντα (που δεν το θεωρούσα δεδομένο και ειλικρινά το εκτιμώ - θα μου φαινόταν εντελώς δίκαιο και αν μου έλεγαν ότι αφού αποχώρησα και το συντηρούν αυτοί πλέον εδώ και χρόνια, δεν μου πέφτει λόγος), δείχνει ότι δεν το βλέπουμε "ιδιοκτησιακά" και χαίρομαι γι'αυτό. Το er κατάφερε στην ουσία να εξελιχθεί σε ένα εγχείρημα αυτοοργάνωσης και αυτοχρηματοδότησης, και αυτό είναι σημαντικό να το κρατήσουμε ως οδηγό για το μέλλον, να χτίσουμε πάνω σ'αυτό. Επίσης, οκ, θα μου επιτρέψετε να πω πως όσο λιθοβόλισμα κι αν φάει το παλιό er, και δίκαια από κάποιες απόψεις, το ότι μέχρι σήμερα έχει κρατήσει τον συγκεκριμένο κόσμο που έχει ακόμα όρεξη να κάνει συλλογικά ωραία πραγματάκια, σημαίνει ότι μάλλον και κάτι κάναμε σωστά. Και το τι θα αποφασίσουμε να κάνουμε από εδώ και πέρα είναι στο χέρι μας.
    Μαζί σου ντραγκον για το επόμενο er τζενερεισον χ
    1) e4, c5
    2) Νf3

  14. #119
    Grzegorz Brzęczyszczykiewicz MoRmEnGiL's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
    Posts
    8,358

    Default

    Κανένα κομιούνιτι δεν είναι τίποτα χωρίς τα μέλη, και στα μέλη ιδιοκτησία δεν νοείται, ergo...

    My morning sun is the drug that brings me near
    To the childhood I lost, replaced by fear


  15. #120
    σούπερ ντούπερ Dythor's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    στέκια επαρχιώτικα (βρε)
    Posts
    3,756

    Default

    Quote Originally Posted by stam and the witches View Post
    Πολύ καλό το ποστ του Dragon, παραήταν όμως αφηρημένο και θα πω κι εγώ 2 κουβέντες.

    Η ελευθερία του λόγου είναι μία μπούρδα. Ελευθερία για τον καθένα, χωρίς έλεγχο, σημαίνει δίκαιο του ισχυρού. Το ER υπήρξε ένα άνδρο bullying και μετέπειτα χάους. 20 χρόνια ήταν προτιμούταν η αρένα και το αίμα παρά η στοιχειώδης ρύθμιση. Το ξέρω ότι το 2003 ήταν 100 χρόνια πριν με τα σημερινά δεδομένα, αλλά πιο τοξικός χώρος από έναν όπου μπορείς να μπορείς να απευθυνθείς δημόσια σε έναν απροστάτευτο χρήστη αποκαλώντας τον "καθυστερημένο", δεν υπήρξε ποτέ. Αυτά για την ελευθερία του λόγου και λοιπά.
    ^

    Το ER είναι από τα πιο άσχημα, τοξικά, αυτοδοξαστικά περιβάλλοντα που έχω βρεθεί ποτέ. Ενώ το επίπεδο είναι αρκετά χαμηλό (δηλαδή περίπου αυτό της κοινωνίας), έχει την αυταπάτη ότι αποτελείται από διάνοιες, και ότι αυτό του δίνει (έδινε, ευτυχώς) άλλοθι να βασανίζει κόσμο. Δεν το πιστέυω ότι μπήκα εδώ 18 χρονών, σύμφωνοι, μαλακισμένο παιδί 18 χρονών, και 25-30 χρονών άνθρωποι μου απευθύνθηκαν όπως μου απευθύνθηκαν, βγάζοντας τον χειρότερο εαυτό μου. Με τη σειρά μου βέβαια να ζητήσω και ένα μεγάλο συγγνώμη σε όσους κακομεταχειρίστηκα προσωπικά.

    Να πάει και να μην ξανάρθει. Το σιχαίνομαι το ER, αυτό που είναι οι άνθρωποί του όλοι μαζί, όχι όμως και τους ανθρώπους του. Γι' αυτό και ελπίζω ειλικρινά να είστε κατά μονάδες ή παρέες όσο καλύτερα γίνεται. Αντίο.
    Γυρναγα απο "επισκεψη" σε κορασιδα στην Σαντα.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •