View Poll Results: Να κλείσει το φόρουμ;

Voters
37. You may not vote on this poll
  • Ναι

    10 27.03%
  • Όχι

    27 72.97%
Page 7 of 10 FirstFirst ... 56789 ... LastLast
Results 91 to 105 of 146

Thread: Τραβάμε πρίζα;

  1. #91

    Default

    Quote Originally Posted by rat_poison View Post
    δεν ξέρω κατά πόσο είναι εφικτά user tiers. ή και επιθυμητά εν τέλει.
    για εμένα σίγουρα δεν είναι επιθυμητά.
    Θα μπορούσε πάντως να μην είναι καν ορατό στους άλλους, και να μην επηρεάζει τις βασικές λειτουργίες του σάιτ. Αλλά πχ αν θέλεις παραπάνω upload space από ό,τι μας παίρνει να δώσουμε "δωρεάν", αυτό κάπως πρέπει να πληρωθεί. Δεν είναι ότι θα δημιουργεί πρακτικά διαχωρισμούς στους χρήστες. Επίσης, οκ, ιδανικά θα θέλαμε όλο αυτό να γίνεται δωρεάν και εκτός καπιταλισμού, και αν είχαμε κάποιον τρόπο να μη μας κοστίζει και εμάς τίποτα δεν θα κάναμε αυτή τη συζήτηση, αλλά εφόσον υπάρχουν έξοδα, δεν μου φαίνεται παράλογο να πληρώνουν και κάτι όσοι χρησιμοποιούν περισσότερα resources στον σέρβερ, και αντίστροφα να έχουν κάτι έξτρα όσοι βοηθάνε να πληρωθεί ο σέρβερ. Θα συμφωνούσα μαζί σου αν πχ "εξαγόραζαν" το να εμφανίζονται τα ποστ τους πιο συχνά από τα ποστ των υπολοίπων, αλλά ο χώρος για ανέβασμα πχ δεν νομίζω ότι δημιουργεί σοβαρές ανισότητες στον τρόπο χρήσης του μέσου.
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

  2. #92
    Spammity Spam rat_poison's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    green midget cafe in bromney
    Posts
    3,960

    Default

    απλά δεν ξέρω αν υπάρχει δυνατότητα τεχνικά γι' αυτό
    ή αν υπάρχει μπορεί να είναι τρελό busywork που θα πρέπει είναι αμοιβόμενη εργασία η διαχείρισή του
    Well, there's egg and bacon; egg sausage and bacon; egg and spam; egg bacon and spam; egg bacon sausage and spam; spam bacon sausage and spam; spam egg spam spam bacon and spam; spam sausage spam spam bacon spam tomato and spam;

  3. #93

    Default

    Ναι, απαντούσα στο κατά πόσο είναι επιθυμητό. Για το τεχνικό κομμάτι θα πρέπει να το δούμε. Ίσως να μπορεί να γίνει έστω χειροκίνητα ανά χρήστη σε κάποιες πλατφόρμες. Αλλά γενικά ισχύει ότι συχνά το λογισμικό ανοιχτού κώδικα δεν έχει τις ίδιες ευκολίες με τα εμπορικά προϊόντα. Και στο er δηλαδή συνειδητά και από επιλογή ήμασταν στο open source phpbb, μέχρι που πραγματικά υπήρχε μεγάλη δυσκολία στη διαχείριση όταν είχαμε επιθέσεις σπαμ και αναγκαστήκαμε να πληρώσουμε για vbulletin, που είχε περισσότερες δυνατότητες.
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

  4. #94
    Spammity Spam rat_poison's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    green midget cafe in bromney
    Posts
    3,960

    Default

    ένα er που δεν μπορεί να λειτουργήσει με ελεύθερη συνεισφορά δεν είναι er και δεν ξέρω πόσο θα με ψήνει
    Well, there's egg and bacon; egg sausage and bacon; egg and spam; egg bacon and spam; egg bacon sausage and spam; spam bacon sausage and spam; spam egg spam spam bacon and spam; spam sausage spam spam bacon spam tomato and spam;

  5. #95

    Default

    Quote Originally Posted by rat_poison View Post
    ένα er που δεν μπορεί να λειτουργήσει με ελεύθερη συνεισφορά δεν είναι er και δεν ξέρω πόσο θα με ψήνει
    Κι αυτό που λέω ελεύθερη συνεισφορά είναι, δεν εννοώ πχ να πετάει 20 pop ups στους υπόλοιπους για να τους "αναγκάσει" να συνεισφέρουν, η βασική λειτουργικότητα του site θα παρέμενε ίδια για όλους τους χρήστες. Αλλά εφόσον δεν ξέρουμε καν αν είναι τεχνικά δυνατό, δεν έχει νόημα σε αυτή τη φάση μια τέτοια κουβέντα, νομίζω είναι λεπτομέρεια. Απλά έριξα μια ιδέα για το πώς θα μπορούσε να συνδυαστεί μια τέτοια αλλαγή με το υπαρκτό ζήτημα των εξόδων συντήρησης του site, ας μην κολλάμε εκεί.
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

  6. #96

    Default

    Ψάχνοντας λίγο περισσότερο τις εναλλακτικές μας, από ό,τι έχω καταλάβει το diaspora είναι το κοντινότερο στο facebook, το mastodon το κοντινότερο στο twitter, και το pleroma υποτίθεται πως είναι ένα πιο ελαφρύ και πιο παραμετροποιήσιμο mastodon. Προσωπικά χρησιμοποιώ φβ και όχι τουίτερ, δεν μ'αρέσει ο περιορισμός των χαρακτήρων, αλλά το mastodon έχει όριο 500 χαρακτήρες και στο pleroma υποτίθεται αλλάζει πολύ εύκολα. Οπότε επειδή το er είναι πιο προσανατολισμένο στον δημόσιο διάλογο, όπως και το twitter σε σύγκριση με το facebook, από όσα έχω δει ως τώρα κλίνω προς το pleroma.

    Και μερικές ακόμα σκέψεις για το ζήτημα της συνδρομής για upload space, εμένα πραγματικά δεν μου φαίνεται τραγικό. Δηλαδή ο μεγαλύτερος κίνδυνος σε μία τέτοια λειτουργία του er θα είναι το να ανέβουν πολλά media και να χρειάζεται να πάμε σε ακριβότερο σέρβερ με μεγαλύτερο χώρο. Οπότε το να έχουν περισσότερο upload space όσοι συνεισφέρουν για τα έξοδα του σέρβερ, θα ήταν ουσιαστικά ο πιο άμεσος τρόπος να πληρώνουμε απευθείας και από κοινού για να συντηρηθεί ένα σάιτ που χρησιμοποιούμε. Δηλαδή θα μπορούσε να τεθεί ως εξής, αν θέλεις άπειρο upload space τότε τα εμπορικά social media θα σου τον δώσουν δωρεάν, αλλά θα γίνεις εσύ το προϊόν, θα παρακολουθούν τη δραστηριότητά σου για να τη μοιράζονται με εταιρείες και να σου δείχνουν στοχευμένες διαφημίσεις κοκ. Ή μπορεί να προτιμάς να συντηρείς από κοινού με άλλους ένα εναλλακτικό social medium όπου η δραστηριότητά σου είναι δική σου υπόθεση και κρατάς εκτός τον παράγοντα κέρδος. Και όσοι δεν συνεισφέρουν θα μπορούν επίσης να συμμετέχουν ισότιμα στον δημόσιο διάλογο, αλλά οκ, δεν γίνεται να πληρώνουμε κάποιοι από την καλή μας την καρδιά για να έχουν άπειρο upload space όλοι, δεν είμαστε φιλανθρωπικό ίδρυμα. Τον σέρβερ τον πληρώνεις ούτως ή άλλως, είτε με το να δίνεις τα δεδομένα σου στον Ζούκερμπεργκ ή τον Μασκ για να βγάλουν λεφτά από αυτά, είτε με το να τον πληρώσεις απευθείας με 1-2 ευρώ τον μήνα. Νομίζω ότι κάποιους θα τους ενδιέφερε και η δεύτερη επιλογή.
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

  7. #97

    Default

    Όσο το σκέφτομαι, τόσο με ενθουσιάζει η ιδέα Ορίστε, κάποιος είχε πει για νέο όραμα για το er, εγώ αυτό έχω να φέρω στο τραπέζι, ψηθείτε. Και στην αρχή θα μπορούσαμε να χρησιμοποιούμε όλοι το tag #electricrequiem και κάποια γενικά tags για να αντικαταστήσουν τα υπάρχοντα subforums, πχ #music, #cinema και #politics, ώστε να φαίνονται όλα τα ποστ σε όλους, και σιγά σιγά μπορεί να πάρει ζωή και να εξαπλωθεί η συζήτηση σε περισσότερα tags.
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

  8. #98

    Default

    Συνεχίζω να σολάρω, δεν πειράζει, είχα καιρό να ποστάρω και το δικαιούμαι, ευχαριστώ, αλλά για να συνεχίσω να αναπτύσσω τη σκέψη μου, σκεφτόμουν αρκετά αυτό που είπε ο Σαμπρέλας για το πεδίο του άρεως. Και σκεφτόμουν ότι, εφόσον κανείς μας δεν έχει στόχο να βγάλει χρήματα από αυτή την ιστορία που λέγεται er, αν υπήρχε μία ελεύθερη συνεισφορά που θα ήξεραν όλοι ότι, αφού καλυφθούν τα έξοδα για το επόμενο τρίμηνο, ό,τι περισσεύει θα δίνεται σε δομές αλληλεγγύης, θα μπορούσε να έχει νόημα η συνέχιση του er και υπό αυτή την οπτική, συνεχίζοντας δηλαδή να λειτουργεί ως ένας τρόπος να προσφέρουμε. Εμένα αυτό θα μου άρεσε για το er. Επίσης, αν θέλουμε να κρατήσουμε και μια συνέχεια στο ότι ξεκινήσαμε ως αμιγώς μουσικό φόρουμ, θα μπορούσαμε να λειτουργούμε σαν "χορηγοί επικοινωνίας" σε αυτοοργανωμένα-μη κερδοσκοπικά λάιβ. Να συμβάλλουμε όπως μπορούμε σε ό,τι ωραίο γίνεται.
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

  9. #99
    Ράμπο του ΣΔΟΕ stam and the witches's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Χώρος δουλειάς
    Posts
    5,093

    Default

    Εδώ και πολλές σελίδες υπάρχει μία άρνηση της πραγματικότητας. Κανείς δε θα δώσει ούτε 1 ευρώ, προς τέρψη της νοσταλγίας των 20s του, για να καταλήξει να βλέπει 3-4 χρήστες να σκοτώνονται μεταξύ τους.

    Μιλάτε για μοντέλο μηδενικής ανοχής σε ομοφοβίες και τρανσφοβίες, που αλίμονο αν είχε το ER έναν ομοφυλόφιλο ή έναν τρανς που μάλιστα να τα υπέστη, ενώ ξέρουν και οι πέτρες ότι το χάος δημιουργήθηκε επειδή η διαχείριση θεωρούσε αναφαίρετο δικαίωμα το bullying και το ξεφτιλίκι, που έκανε μεθοδικά και συστηματικά το μαγαζί 4chan. Εγώ να χέσω τις δομές αλληλεγγύης όταν εδώ μέσα κακοποιούτανε κόσμος.

    Από κει και πέρα, έστω ότι η φώτιση έρθει και γίνει και σωστό moderation. Ποιοι θα έρθουν; Αφού το ER έχει 4-5 άτομα πλέον. Φτάνει με τη νοσταλγία, είναι αν μη τι άλλο αιτία κατάθλιψης, το λέω σοβαρά.

  10. #100
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Quote Originally Posted by stam and the witches View Post
    Εδώ και πολλές σελίδες υπάρχει μία άρνηση της πραγματικότητας. Κανείς δε θα δώσει ούτε 1 ευρώ, προς τέρψη της νοσταλγίας των 20s του, για να καταλήξει να βλέπει 3-4 χρήστες να σκοτώνονται μεταξύ τους.

    Μιλάτε για μοντέλο μηδενικής ανοχής σε ομοφοβίες και τρανσφοβίες, που αλίμονο αν είχε το ER έναν ομοφυλόφιλο ή έναν τρανς που μάλιστα να τα υπέστη, ενώ ξέρουν και οι πέτρες ότι το χάος δημιουργήθηκε επειδή η διαχείριση θεωρούσε αναφαίρετο δικαίωμα το bullying και το ξεφτιλίκι, που έκανε μεθοδικά και συστηματικά το μαγαζί 4chan. Εγώ να χέσω τις δομές αλληλεγγύης όταν εδώ μέσα κακοποιούτανε κόσμος.

    Από κει και πέρα, έστω ότι η φώτιση έρθει και γίνει και σωστό moderation. Ποιοι θα έρθουν; Αφού το ER έχει 4-5 άτομα πλέον. Φτάνει με τη νοσταλγία, είναι αν μη τι άλλο αιτία κατάθλιψης, το λέω σοβαρά.
    Συμφωνώ με τη μεσαία παράγραφό σου, με αστερίσκο όμως, στο ότι το να μην είσαι κρετίνος δεν χρειάζεται να στο πει ένας moderator. Στην πρώτη παράγραφό σου όμως, έχεις άδικο. Διότι αφενός η όποια κινητικότητα υπάρχει αφορά το σήμερα κι ακόμα αν το ER υπολειτουργεί σε σχέση με το παρελθόν του, μουσικά και γενικότερα καλλιτεχνικά νέα συνεχίζουν να επικοινωνούνται στις σελίδες του. Αφετέρου γιατί αυτό που περιγράφεις έχει πάψει να συμβαίνει, ανεξάρτητα απ' τους λόγους για τους οποίους αυτό επετεύχθη.

    Εγώ συμφωνώ με τις ιδέες του Dragonlord και παρόλο που δεν ξέρω την τύφλα μου για το πως λειτουργούν τα τβίττερ και τα υποκατάστατά του, η λογική αυτής της δραστηριοποίησης μου αρέσει. Οικονομικά βρίσκομαι στη χειρότερη κατάσταση των τελευταίων 20 ετών, αλλά θα στηρίξω σε τέτοιο εγχείρημα. Και ειδικότερα τα τελευταία σκέλη της, στήριξη κινηματικών διαδικασιών ή αυτο-οργανωμένων λάιβ με κάποιου είδους "περίσσευμα" με βρίσκουν ιδιαιτέρως θετικό.
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  11. #101

    Default

    Αν και αρχικά ήμουν αρνητικός στη σκέψη να "μεταναστεύσουμε", ο Dragonlord το πούλησε καλά.

    Πέρα από την πλάκα, νομίζω πως το πλάνο σκέψης του Dragonlord εμπεριέχει σε αρκετά μεγάλο βαθμό την ώθηση που θέλει αυτή τη στιγμή το ER ώστε α) να εμπνεύσει παλαιότερους/ες χρήστες/τριες είτε να επαναδραστηριοποιηθούν, επανορίζοντας τη σχέση τους με το μέσο είτε να συμμετέχουν με μεγαλύτερη όρεξη, β) να προσελκύσει νέα άτομα με "κοινά ενδιαφέροντα". Σχετικά με τους όρους συμμετοχής, νομίζω τα πολύ γενικά του αντισεξισμού, αντιφασισμού κ.λπ. (γενικώς σεβασμού στη διαφορετικότητα) και από εκεί και πέρα ένα moderation από κόσμο που θέλει να εμπλακεί (με πυρήνα τον σεβασμό στην διαφορετική άποψη, ώστε να μην έχουμε τις ακρότητες του παρελθόντος).

    Σχετικά με το πού θα μπορούσε να γίνουν όλα αυτά, εξακολουθώ να διαφωνώ πέρα για πέρα με το πλαίσιο της social media μορφής αυτού του "νέου", καθώς αφενός, όπως ειπώθηκε, οι όροι χρήσης θα είναι αυτοί του Zuckerberg και του Musk αφετέρου ούτε έχουν όλοι fb/twitter ούτε ψήνονται όλοι να συμμετέχουν σε social-mediακές συζητήσεις, όπου λειτουργούν με τη λογική του άμεσου reply. Οι ρυθμοί ενός forum, άλλοτε πιο με ένταση και σβέλτοι άλλοτε πιο ράθυμοι και αργοί, είναι - θεωρώ - αυτό που θα θέλαμε να δούμε σε αυτό που θα βλέπαμε να δημιουργείται.

    Κατατάλλα, πηγαίνοντας σε κάτι που α) είναι δικό μας aka επιβάλλουμε εμείς τους όρους μας, β) είναι λειτουργικό aka όχι Facebook-like (προσωπικά θα προτιμούσα κάτι με προφίλ όπως είναι κι εδώ), γ) επιδέχεται παραμετροποιήση aka δεν έχει όριο στις λέξεις όπως Twitter-like πλατφόρμες, δ) είναι και παραμένει ανεξάρτητο και εφ' όσον ψήνεται κόσμος να το δούμε αυτό το κάτι νέο με διάθεση τόσο για μουσική όσο και για συζητήσεις, τότε, ναι, θα έβλεπα την μετανάστευση. Όσον αφορά την ανεξαρτησία, εδώ έχουμε 20κάτι ευρώ ανά μήνα, φαντάζομαι βάσει όσων διαβάζω εδώ αυτό μπορεί να μειωθεί κάπως, tiers και τέτοια μου φαίνονται υπερβολικά για την ώρα, ένα άλφα ποσό μπορεί να μαζεύτεται αν υπάρχει μία τακτικότητα και συνέπεια από τους συμμετέχοντες και τις συμμετέχουσες, ώστε να μην επιβαρύνονται συγκεκριμένα άτομα (μπορώ να συμμετέχω στην στήριξη αυτή και πιστεύω πως θα στηριζόταν μία τέτοια προσπάθεια).

    Το πρόβλημα για αρκετούς από εδώ μέσα έχοντας οδηγήσει αρκετούς στο να απομακρυνθούν, από,τι καταλαβαίνω, δεν είναι η έννοια των forums ή ότι τα social media και οι ρυθμοί τους έχουν αλώσει ένα μεγάλο μέρος της καθημερινότητας (φυσικής και διαδικτυακής), αλλά το ίδιο το ER (όχι σαν όνομα, που προσωπικά θα το έβλεπα να συνεχίζει, αλλά ως διαδικτυακός τόπος) και βάσει αυτών θα μπορούσαμε να πούμε ότι σαν πεδίο διαλόγου, με ό,τι αυτό επισύρει, έχει κάνει - προ πολλού, σίγουρα - τον κύκλο του. Για αυτό και προσωπικά κλίνω προς την ιδέα του να πάμε κάπου αλλού απ' το να το αφήσουμε απλά και να πάμε στην ευχή της Παναγίας, γιατί η καθημερινότητα που βρίσκεται ακόμα και τώρα στην καθημερινή σχεδόν σύνδεση στο ER, στα 2-3 posts που θα διαβάσεις και στα 10-15 «ban tsimpouklano» που θα δεις στο chat, αποτελούν μία όμορφη συνήθεια που δε θα ήθελα να διακοπεί ή/και να χαθεί (μαζί με τους 5-6-όσοι είναι τέλος πάντων με τους οποίους αλληλεπιδράς εδώ μέσα).

    Όσον αφορά το "παλιό ER", ας πάει σε ένα επισκέψιμο αλλά όχι searchable domain (τα τεχνικά εσείς τα ξέρετε), για μουσειακούς λόγους να ανοίξει και το magazine και από εκεί και πέρα #koitame_mprosta.

    ( Για να τσουλήσει η κουβέντα και να μην μείνουμε αποκλειστικά σε ευχολόγια:
    Ας πούνε και άλλοι άνθρωπο που έχουν εκφραστεί προηγουμένως πώς θα βλέπανε μία τέτοια κατάσταση, αν και κατά πόσο θα τους/τις έψηνε να συμμετέχουν σε κάτι τέτοιο.
    Ας παρουσιαστούν 2-3 προτάσεις με διαφορετικές (?) εκδοχές στην κάθε πλατφόρμα και να κάνουμε ένα poll στο οποίο θα δούμε τα θετικά και τα αρνητικά, τί μπορεί να δουλέψει και πώς.
    Να ειπωθούν τα τεχνικά μέρη, τί χρειάζεται να γίνει / πώς μπορεί να γίνει.
    Να δηλωθούν διαθεσιμότητες για moderation.


    Από εκεί και πέρα, ο Dragonlord είπε και αρκετά ενδιαφέροντα πράγματα τα οποία με ψήνουν πάρα πολύ και νομίζω μπορούν να εμπνεύσουν και νέο κόσμο να συμμετέχει, αλλά είναι ζητήματα που θα πρέπει να δούμε αφότου πούμε ότι τρέχουμε αυτό το κάτι νέο. )
    All alone, or in twos,
    The ones who really love you
    Walk up and down outside the wall.
    Some hand in hand
    And some gathered together in bands.
    The bleeding hearts and artists
    Make their stand.
    And when they've given you their all
    Some stagger and fall, after all it's not easy
    Banging your heart against some mad bugger's wall.

  12. #102
    Señor Member Art In Haste's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Macedonia, Lloegyr, Campo Gibraltar
    Posts
    6,996

    Default

    ban
    John Cleese: Political Correctness Can Lead to an Orwellian Nightmare

  13. #103
    κρισνακορ Jacknife's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    The Witch's Heart
    Posts
    683

    Default

    ^

  14. #104
    Spammity Spam rat_poison's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    green midget cafe in bromney
    Posts
    3,960

    Default

    αν καταλήξουμε σε self-hosted πλάνο κάποιας ανοιχτής λύσης εγώ θα μπορέσω να διαθέσω χρόνο για την ανάπτυξη και τις δοκιμές της με μικρή ομάδα χρηστών από τις 7 ιουλίου κ μετά

    αυτό που αναφέρθηκε με το character limit ξεπερνιέται είτε με κατάλληλο cofiguration είτε με την επιλογή κάποιας άλλης εφαρμογής όπως friendica, ή diaspora που προσομοιάζουν περισσότερο στο facebook παρά στο twitter
    Last edited by rat_poison; 03-05-2022 at 21:11.
    Well, there's egg and bacon; egg sausage and bacon; egg and spam; egg bacon and spam; egg bacon sausage and spam; spam bacon sausage and spam; spam egg spam spam bacon and spam; spam sausage spam spam bacon spam tomato and spam;

  15. #105

    Default

    Λοιπόν! Έχει γίνει μία πρώτη κουβέντα με τους νυν admins (χωρίς τους οποίους, και γενικά χωρίς όσους κρατήσατε το σάιτ ζωντανό, δεν θα μπορούσαμε να συζητάμε τώρα) και λέμε να κάνουμε μια προσπάθεια! Θα προστεθούν στο διαχειριστικό τιμ Ghoul και rat_poison που θα αναλάβουν το τεχνικό κομμάτι (αν υπάρχουν και άλλοι-ες με τις απαραίτητες γνώσεις και όρεξη, πείτε μας) και σιγά σιγά θα προσπαθήσουμε να ανοίξουμε ένα καινούργιο κεφάλαιο για το er. Όλα όσα έχουν γραφτεί εδώ θα ληφθούν υπόψη και θα προσπαθήσουμε να κάνουμε κάτι πιο ενδιαφέρον, πιο φιλόξενο και πιο χρήσιμο για όλους μας. Δεν έχω να πω περισσότερα αυτή τη στιγμή γιατί κι εμείς ακόμα το ψάχνουμε, τι επιλογές-δυνατότητες κλπ έχουμε, θα κάνουμε ό,τι μπορούμε για να μη χαθεί ούτε το αρχείο, ούτε η χρηστικότητα του site, αλλά να εκμεταλλευτούμε και τις σημερινές δυνατότητες επικοινωνίας. Λίγη υπομονή και νομίζω πως μπορεί να γίνουν ωραία πραγματάκια!


    https://www.youtube.com/watch?v=fkXdtTZpm6s
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •