Page 12 of 33 FirstFirst ... 2101112131422 ... LastLast
Results 166 to 180 of 486

Thread: COVID19 - ο ιός της Κορόνας

  1. #166
    Grzegorz Brzęczyszczykiewicz MoRmEnGiL's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
    Posts
    8,358

    Default

    Περαστικά κ σιδερένιος ωρέ! Ευχομαι να αποτύχεις στο τέστ κ να μείνεις μετεξεταστεος με την ελαφρότερη βροχοπνευμονία στην ιστορία.

    My morning sun is the drug that brings me near
    To the childhood I lost, replaced by fear


  2. #167
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    ζόρικη φάση η πνευμονία από όπου κι αν προέρχεται. σιδερένιος!
    ελπίζω να μη γίνεις ο πρώτος erίτης με covid
    Rock or Nothing

  3. #168
    You are my detonator. Phantom Duck's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Forever War
    Posts
    10,976

    Default

    Quote Originally Posted by atom_smasher View Post
    Πόνεσε λίγο το μαρκούτσι στην μύτη
    ω ναι

    καλύτερα να είχα κοβιντ παρά να μου βίαζαν το ρινοφάρυγγα

    περαστικά

  4. #169
    A rock, an island Drumsick's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    7,495

    Default

    Περαστικά ρε Ατομ.

  5. #170
    O Mikros K8oulou When Black Roses Bloom's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Mechanus
    Posts
    11,824

    Default

    Κουράγιο ρε Άτομ, περαστικά ρε μανίτσε και είμαστε μαζί σου. Υπομονή, μόνο αυτό μπορώ να πώ.

    Ιν άδερ νιούζ, είμαστε κλεισμένοι σχεδόν μήνα μέσα (εγώ από τις 16 του προηγούμενου η γυναίκα απο το Φλεβάρη που γυρίσαμε απο Bristol και μόλις είχε αρχήσει να παίρνει μεγάλη έκταση το όλο θέμα).

    Ψώνια μια φορά τη βδομάδα, σε σειρά με τους άλλους Βρετανούς, μασκούλα και γάντια, κλιβανισμός ρούχων όταν γυρίσουμε, work from home και δεν συμμαζεύται.

    Ντάξει, σαν ίντροβερτ την ψιλοπαλεύω, μου έχει λείψει να βγώ λίγο έξω, όχι να είμαι με άλλους άνθρωπες, απλά να μπορώ να κάνω το κομμάτι μου ρε φίλε, να καβαλήσω το μοτόρι και να κρυώσει ο κώλος μου. Γενικά η φάση είναι λίγο τρομακτική, ο Μπόρις στην εντατική (χαχαχα γελάσαμε ήταν η αλήθεια), αλλά δεν τους βλέπω και τρομερά αγχωμένους. Οι μή βρετανοί είμαστε αρεκτά τρομαγμένοι μπορώ να πώ, αρκετοί Ιταλοί στη δουλειά φρικαρισμένοι (οι Ισπανοί ρε παιδιά, δεν ξέρω, δεν τους πολυβλέπω να ιδρώνει το αυτί τους).

    Ειδικότερα τώρα, έχουμε τους μαλάκες που καίνε πύργους για 5G τηλεφωνία στην Αγγλία (ΛΟΛ!?) γιατί κάποιος τους είπε ότι απο εκεί προέρχεται ο κόβιντ, μεγάλες ελείψεις σε σούπερ μάρκετ, αν δεν πάς πρωί να ψωνίσεις, την έκατσες, αλλά τουλάχιστον βοηθάνει λίγο τον κόσμο που μας κρατάει ακόμα σε μορφή κοινωνίας (προτεραιότητα για νοσηλευτικό προσωπικό για να ψωνίσει με την ταυτότητα της δουλειάς, τα λεωφορεία έχουν σταματήσει τα περισσότερα, η γυναίκα που δουλεύει στο δημοτικό συμβούλιο τους ταϊζουν τσάμπα, και άλλα τέτοια, που εν μέσω της όλης κατάστασης μπορεί να δείνχει σταγόνα στον ωκεανό, αλλά είναι κάτι τίς).

    Υπάρχει λίγη ανθρωπιά, τουλάχιστον εδώ στη Σκοτία, λίγη περισσότερη νοημοσύνη, αλλά μην περιμένετε και πολλά πράγματα, με το που θα βγεί ο ήλιος όλοι θέλουν να πάνε στα πάρκα για ηλιοθεραπεία και τους μαζεύει η αστυνομία.

    Δεν μπορώ να πώ τη γνώμη μου για το τί συμβαίνει στην Ελλάδα, είμαι μεγάλη η αποσταση και πολλά δεν ακούγονται πλέον (μόνο απο τα σόσιαλ μύδια που δεν έχω ιδιαίτερη επαφη), αλλά αρκετοί που έχουν ακούσει τα νέα για το πόσα κρούσματα έχουμε και πώς το διαχειρίζεται ο κόσμος, εκφράζουν την έκπληξή τους (και αστειεύομαι λέγοντάς τους ότι στην Ελλάδα δεν μας φτάνουν τα λευτά για κορονοϊό). Είμαι λίγο τρομαγμένος, τις πρώτες μέρες του εγκλεισμού έβλεπα και όνειρα με τα ποιά μπορεί να είναι τα αποτελέσματα, που θα φτάσει η κοινωνία μετά απο όλο αυτό το μπουρδέλο, και άλλα τέτοια. Νομίζω έχει να κάνει με το ότι μεγαλώνω..

    Τουλάχιστον, ρίχνουμε κάνα κόκαλο με τους καμμένους τους φίλους μου και σκοτώνουμε δράκους στο d&d μέσω Roll20 (κάτι είναι και αυτό).

    Σόρρυ παιδάκια για τα όποια ορθογραφικά, μου πήρε κάποια ώρα για να πληκτρολογήσω σε ελληνικά πλέον (έχω αρχίσει να ξεχνάω νομίζω )

    Edit: Κάτι που ξέχασα, έχουν αρχίσει οι βλαμμένοι να επιτίθενται σε Ασιάτες ανοιχτά πλέον...
    Last edited by When Black Roses Bloom; 11-04-2020 at 15:41.
    Ravel: There is no room for '2' in the world of 1's and 0's, no place for 'mayhap' in a house of trues and falses, and no 'green with envy' in a black and white world.

  6. #171
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    αυτό με το 5g νομίζω ανατρέπεται από την κατάσταση στα 3καλα. 1η πόλη που το εγκατέστησε, ένα κρούσμα και αυτό τελικά μούφα. δεν ξέρω γιατί το καταγράφουν ακόμη οι στατιστικές
    Rock or Nothing

  7. #172

    Default

    Τηρούμε όλα τα μέσα υγεινής και προστασίας

    παραγγέλνετε κανονικά μέσω του site μας https://order.gyradiko.gr/#/app/preloading

  8. #173
    Señor Member Art In Haste's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Macedonia, Lloegyr, Campo Gibraltar
    Posts
    6,996

    Default

    Από βδομάδα είστε κάθε μέρα ανοιχτά;
    John Cleese: Political Correctness Can Lead to an Orwellian Nightmare

  9. #174
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    Τελικά είμαι κορονα φρι. Παρότι τόσα χρόνια σε βασίλειο, τα δημοκρατικά μου αισθητήρια δεν έχουν καμφθεί. Απλά μόνο πνευμονία η οποία έχει υποχωρήσει σαν φιλελες μπροστά στην ανάγκη για δημόσιο συστημα υγείας εν καιρώ πανδημίας.
    Σαν το ανέκδοτο: εγώ μόνο για γαμήσι είμαι όχι και για αποκεφαλισμό.
    1) e4, c5
    2) Νf3

  10. #175
    Señor Member Art In Haste's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Macedonia, Lloegyr, Campo Gibraltar
    Posts
    6,996

    Default

    John Cleese: Political Correctness Can Lead to an Orwellian Nightmare

  11. #176
    Spammity Spam rat_poison's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    green midget cafe in bromney
    Posts
    3,960

    Default

    α άκυρα τα περαστικά φίλε εγώ μόνο για κορωνοϊό έστειλα
    Well, there's egg and bacon; egg sausage and bacon; egg and spam; egg bacon and spam; egg bacon sausage and spam; spam bacon sausage and spam; spam egg spam spam bacon and spam; spam sausage spam spam bacon spam tomato and spam;

  12. #177
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    Quote Originally Posted by rat_poison View Post
    α άκυρα τα περαστικά φίλε εγώ μόνο για κορωνοϊό έστειλα
    καλά, αλλά δεν το διευκρίνησες. Τώρα δεν στα δίνω πίσω.
    1) e4, c5
    2) Νf3

  13. #178

    Default

    Κορώνα μόνο στο νόμισμα
    All alone, or in twos,
    The ones who really love you
    Walk up and down outside the wall.
    Some hand in hand
    And some gathered together in bands.
    The bleeding hearts and artists
    Make their stand.
    And when they've given you their all
    Some stagger and fall, after all it's not easy
    Banging your heart against some mad bugger's wall.

  14. #179
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Το ΗΑΡ θεραπεύει και την πανδημία.
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  15. #180

    Default

    η λαχταριστή πρόταση της ημέρας για τους μικρούς μας φίλους που δε συμπαθούν το ψάρι



    με ζουμερό γύρο χοιρινό ή κοτόπουλο και λουκάνικα παραγωγής μας

    παραγγέλνετε κανονικά μέσω του site μας https://order.gyradiko.gr/#/app/preloading

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •