Results 1 to 11 of 11

Thread: Ιντερνετ Αθήνα

  1. #1
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default Ιντερνετ Αθήνα

    Υπάρχει καμιά εταιρεία που να προσφέρει ίντερνετ αξιοπρεπές - όχι απαιτήσεων ονλαιν γκειμινγκ- χωρις να έχει 2 χρόνια συμβόλαιο;
    Ψάχνω να βάλω για 6 μήνες βασικά.
    Απαιτήσεις, ελαφρύ στριμινγκ.εμαιλ.φεισμπουκ.
    1) e4, c5
    2) Νf3

  2. #2
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    βάζεις δύσκολα γέροντα. επειδή έψαχνα κι εγώ πριν 2-3 μήνες, από όσο ξέρω όχι. όλα έχουν 1-2 χρόνια συμβόλαιο, οπότε έκανα για 2 χρόνια και αν χρειαστεί να φύγω νωρίτερα, το μεταφέρω κάπου.
    Rock or Nothing

  3. #3
    Chilling in the name of. ypersyntelikos's Avatar
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    North Africa
    Posts
    2,909

    Default

    ψιλοαδύνατον αυτό που λες ατομ

    εν τω μεταξύ όταν μετακόμισα η καινούρια σύνδεση (cosmote γαμώχριστοι γαρ) έκανε να μπει 1,5 μήνα

    αν δεν το γαμάς πολύ με το στρίμινγκ, θα σου πρότεινα να κάνεις τη δουλειά σου με 4G και πακέτα δώρων (του στυλ κάρτα vodafone international 10 ευρώ τα 8GB)

    αλλιώς καλοπιάνεις το γείτονα και του λες για ένα εξαμηνάκι να κάνει την καλή
    Κι εδώ τελειώνει η φάση.


  4. #4
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    οκ. Για ένα χρόνο ίσως και να τα πλήρωνα. θα την παλέψω με τα ιντερνετς του κινητου μου φαίνεται γιατί για 2 χρόνια 750 ευρώ συνολικά κοσμοτέ δεν πληρώνω. Καλύτερα να τα φάω σε δισκογραφίες γκοστ. Απλά μην πέσει παντόφλα μιάς και στον Βορρά τα GB πάνε σφαίρα.
    1) e4, c5
    2) Νf3

  5. #5
    bi-curious The Good Son's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    κάτω μαχαλάς.
    Posts
    7,474

    Default

    Παίξε μπάλα με πακέτα 4G που σου δίνουν ένα αξιοσέβαστο ποσο GB και το έχεις για κάποια μηνάκια. Σε καλύπτει πλήρως για μια τυπική χρήση ίντερνετ.
    Είναι μάλλον ο μόνος τρόπος.

    Εναλλακτικά (αν μιλάμε για τυπική χρήση ίντερνετ και όχι πχ gaming ή torrenting) μπορείς να κάνεις το εξής. Εάν έχεις κάποιον κοντινό (πχ γονείς) που είναι πελάτης cosmote double play, παίρνεις τους κωδικούς του και έχεις wifi μέσω των router άλλων χρηστών που έχουν το συγκεκριμένο πρόγραμμα. Εάν πχ βρίσκεσαι σε αστική περιοχή, σίγουρα κάποιος γύρω σου θα έχει και συνδέεσαι μέσω του router του χωρίς ο ίδιος να το ξέρει. Η ταχύτητα είναι 1mbps αν δεν απατώμαι.

  6. #6
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    cosmote 4g? τι είναι το πακέτο 4g; για ιντερνετ στο σπιτι ψαχνω. αν είναι να συνδέσω κινητό στο λαπτοπ έχω ήδη.
    1) e4, c5
    2) Νf3

  7. #7
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    Quote Originally Posted by The Good Son View Post

    Εναλλακτικά (αν μιλάμε για τυπική χρήση ίντερνετ και όχι πχ gaming ή torrenting) μπορείς να κάνεις το εξής. Εάν έχεις κάποιον κοντινό (πχ γονείς) που είναι πελάτης cosmote double play, παίρνεις τους κωδικούς του και έχεις wifi μέσω των router άλλων χρηστών που έχουν το συγκεκριμένο πρόγραμμα. Εάν πχ βρίσκεσαι σε αστική περιοχή, σίγουρα κάποιος γύρω σου θα έχει και συνδέεσαι μέσω του router του χωρίς ο ίδιος να το ξέρει. Η ταχύτητα είναι 1mbps αν δεν απατώμαι.
    ισχύει αυτό (cosmote wifi fon) αλλά ειδικά αθήνα δεν πολυπαλεύεται. κάθε router που συμμετέχει στο σκηνικό δίνει μόνο μία θέση για το fon και γενικά είναι αρκετά ασταθές. έκανα δουλειά για κάποιο καιρό, αλλά δεν μπορείς να το εμπιστεύεσαι.

    ψάξου όμως με πιο χακεράδικους τρόπους
    Rock or Nothing

  8. #8
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    Δεν ψαχνω τιποτα. Τι μορφης ειναι το 4τζι; εχουμε καμια 50 gb στα κινητα μας διαθεσιμα ελλαδα. Απλα λεω μπας και δεν καθομαστε να συνδεομαστε μεσω αυτων.
    1) e4, c5
    2) Νf3

  9. #9
    bi-curious The Good Son's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    κάτω μαχαλάς.
    Posts
    7,474

    Default

    Το προσωπικό μου ψάξιμο, λέει πως αν έχεις 50GB, χρησιμοποίησε αυτά με tethering.
    Αυτό που πρότεινα παραπάνω, είναι έτοιμα πακέτα από τις εταιρίες με GB προς κατανάλωση. Σου δίνουν μια συσκευούλα με την οποία συνδέεσαι και παίζεις μπάλα.
    Εάν έχεις όμως ήδη τόσα δεδομένα, δεν νομίζω ότι αξίζει να μπεις στην διαδικασία.

  10. #10
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Κι εγώ νομίζω ότι για τη χρήση που είπες ότι θες να κάνεις, τα 50gb αρκούν και περισσεύουν. Απλά δεσμεύεις ένα κινητό ως wifi modem/router μέσω tethering που σου λέει κι ο Good Son και πορεύεσαι. Δεν ξέρω αν παίζει στα έμορφα τα ξένα που είστε καμιά περίπτωση hybrid κάρτας sim, που να την κοτσάρεις σε κανένα αντίστοιχο modem/router που παίρνει κάρτες sim και παράλληλα να δουλεύεις το τηλέφωνό σου κανονικά.
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  11. #11
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    Ωραία ιδέα θα το ψάξω, αν και Έχουμε ούτως η άλλως ένα έξτρα κινητό με καμία 15 gb.
    1) e4, c5
    2) Νf3

Similar Threads

  1. Replies: 20
    Last Post: 24-01-2018, 01:08
  2. Καινουρια συνδεση Ιντερνετ
    By Neuroscar in forum PC & Games
    Replies: 61
    Last Post: 06-11-2016, 15:30
  3. Replies: 24
    Last Post: 07-10-2007, 01:02
  4. Φθηνο ιντερνετ για φοιτητες.
    By Ace in forum The Politics Of Ecstasy
    Replies: 14
    Last Post: 29-03-2006, 13:44
  5. Φθηνότερο Ίντερνετ για φοιτητές
    By Ghoul in forum The Politics Of Ecstasy
    Replies: 0
    Last Post: 29-01-2005, 15:07

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •