Results 1 to 15 of 50

Thread: Λίστες 2019

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #22
    Spammity Spam rat_poison's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    green midget cafe in bromney
    Posts
    3,960

    Default

    Θα κάνω την καλή

    Πρέπει να'ναι 10;

    Θα γράψω τώρα μερικά για τα οποία είμαι σίγουρος ότι θα συμπεριληφθούν αλλά χωρίς αξιολογική σειρά - αντ' αυτού μια δυο λεξούλες για το καθένα. Ίσως μερικά να'ναι λίγο ξένα στην παραδοσιακή αισθητική του ΗΑΡ (και για να'μαι ειλικρινής θα το προτιμήσω γι' αυτή τη λίστα), αλλά στ' αρχίδια μου και στ' αρχίδια σας. Εγώ τουλάχιστον πέρασα καλά. Αν θυμηθώ θα συμπληρώσω.

    Avey Tare - Cows on Hourglass Pond
    Ψυχεδελοποπ βόλτα σε αφράτο μαγικό χαλί πάνω απ' τα λιβάδεια της φράουλας με μια δόση Animal Collective

    LCD Soundsystem - Electric Lady Sessions
    Στο σουπερμάρκετ της ηλεκτρονικής μουσικής θα βρούμε απ' όλα: electro, synthwave, afrobeat, θα ροκάρουμε, θα ποπάρουμε και θα χορέψουμε

    Little Sims - GREY Area
    Βρετανικό χιπ χοπ από μια τραχιά νεαρά δεσποινίδα που ήρθε να συγκρουστεί με τα στερεότυπα, την πατριαρχία και τις αδυναμίες της. Αν το πανκ ήταν γυναικείο χιπ χοπ, θα το τραγουδούσε η little sims.

    Amon Tobin - Long Stories
    Άσχετα αν από το ISAM και πέρα δεν έχω παρακολουθήσει γιατί θεωρώ ότι το εν λόγω κούρασε με το πείραμα, ο Amon Tobin πάντα ήξερε να κατασκευάζει ήχο και ατμόσφαιρα. Το Long Stories δεν είναι τόσο ένας δίσκος με τραγούδια, όσο ένας δίσκος με ηχοτοπία που κατασκευάζουν διαθέσεις. Ακούστε το με ένα ζευγάρι καλά ακουστικά και συνεχίστε τη ζωούλα σας: σε κάποια φάση θα σταματήστε, θα νιώσετε ένα "ουόόόου" (όχι απαραίτητα στο ίδιο σημείο κάθε φορά) και θα συνεχίσετε τη μέρα σας λίγο πιο όμορφα.

    Villagers of Ioannina City - Age of Aquarius
    Ναι, είμαι ακόμα γραφικός στονεράς. Φοβόμουν ιδιαίτερα ότι το δεύτερο πόνημα των VIC θα ήταν ένα ξαναζεσταμένο και άτολμο κακέκτυπο του πρώτου: κι όμως, είναι τολμηρό, αλλά εξακολουθεί να είναι VIC. Θα είναι οι VIC μία από τις μπάντες που ακούγοντας τους δίσκους με τη σειρά καταλαβαίνεις την εξέλιξή της αλλά αν ακούσεις τον πρώτο και πιχί τον πέμπτο έχουν γίνει σχεδόν αγνώριστοι; Με το Age of Aquarius βρίσκονται στο σωστό δρόμο για κάτι τέτοιο.

    Tool - Fear Innoculum
    Αισθάνομαι πως ύστερα από τόσους μήνες δεν τον έχω καταναλώσει ακόμα. Αυτό που ξέρω είναι ότι αν και σε σημεία είναι derivative των πονημάτων τους απ' το Aenima και δώθε, δε νιώθω συχνά ανατριχίλες όπως το σκάσιμο του riff προς το τέλος του Pneuma ή κατά τη διάρκεια τη διάρκεια της προσευχής (for lack of a better word) λίγο πριν το μέσο του 7empest. Και τόσες άλλες εδώ που τα λέμε.

    Griz - Ride Waves
    Εύπεπτο: Ε και; Μουσική για τα πιο basic μπαράκια ταράτσες "της πόλης": Ε και; Chillstep και Glitch παραγωγάρα, με επίτιμους προσκεκλημένους Matisyahu, Snoop Dogg και Wiz Khalifa. Μπορεί τώρα να'ναι δεκέμβρης, αλλά σας μιλάω για υπαίρθια μοχιτάρα σε δροσερό μαγιάτικο βράδυ: αυτό είναι πιχί το Maybe

    MASTER BOOT RECORD - INTERNET PROTOCOL
    Ένας μπλακμεταλάς χάκερ με ένα midi keyboard που παίζει εκκλησιαστικο όργανο τύπου Bach. To Ninja Gaiden στο Νιντέντο. Οι Dodheimsgard. Οι Perturbator. Τράκλιστ: 1.) FTP 2.) IRC 3.) TELNET 4.) GOPHER 5.) HTTP 6.) POP3 7.) SMTP, ή πώς να πείτε την ιστορία του ίντερνετ όπως το ξέρουμε σήμερα.



    Last edited by rat_poison; 06-12-2019 at 21:47.
    Well, there's egg and bacon; egg sausage and bacon; egg and spam; egg bacon and spam; egg bacon sausage and spam; spam bacon sausage and spam; spam egg spam spam bacon and spam; spam sausage spam spam bacon spam tomato and spam;

Similar Threads

  1. Λίστες 2018
    By commissar in forum Music Discussion
    Replies: 60
    Last Post: 28-01-2019, 10:30
  2. Λίστες 2017
    By Leech in forum Music Discussion
    Replies: 49
    Last Post: 29-01-2018, 20:43
  3. Λίστες 2016
    By Keeper Of The Seventh Son in forum Music Discussion
    Replies: 50
    Last Post: 29-01-2017, 00:34
  4. Λίστες 2015
    By Leech in forum Music Discussion
    Replies: 32
    Last Post: 15-12-2016, 22:59
  5. Λίστες
    By Kuolema in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 23
    Last Post: 11-11-2009, 19:47

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •