Page 5 of 8 FirstFirst ... 34567 ... LastLast
Results 61 to 75 of 118

Thread: STAR WARS - EPISODE IX: THE RISE OF ACHTARMAS

  1. #61
    Grzegorz Brzęczyszczykiewicz MoRmEnGiL's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
    Posts
    8,358

    Default

    Star.Wars.Episode.IX.The.Rise.of.Skywalker.2019.1080p.WEBRip.x264-RARBG


    My morning sun is the drug that brings me near
    To the childhood I lost, replaced by fear


  2. #62

    Default

    Θενκς, Μορμ (αν και προηγήθηκε άκυρο dl ενός documentary behind the scenes για το TRoS λολ).

    Και έτσι διάβασα επιτέλους τις τρεις πρώτες σελίδες του thread, οι 2 και 3 νομίζω ότι πάνε για μνημείο πολιτιστικής κληρονομιάς. Σας ζητήσαν συγγνώμη ή όχι ακόμα;
    All alone, or in twos,
    The ones who really love you
    Walk up and down outside the wall.
    Some hand in hand
    And some gathered together in bands.
    The bleeding hearts and artists
    Make their stand.
    And when they've given you their all
    Some stagger and fall, after all it's not easy
    Banging your heart against some mad bugger's wall.

  3. #63
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Πεθαίνω, 1-2 μέρες μετά την αναζήτηση του tsimpouklano (έκανα κι εγώ, έπαιζαν μόνο CAM-rips ως τότε) βγήκε το stream από Amazon Prime. Παίζει και σε 4Κ για να δεις σε υψηλότερη ανάλυση την Αλάτι Ρέα να σηκώνει το wayward dagger ως άλλον εξάντα και να το βάζει μπροστά στα συντρίμια του Death Star II για να βρει που βρίσκεται η δεύτερη παπαριά την οποία τελικά δε χρησιμοποίησε καν
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  4. #64
    Senior Member FANTASMA's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    2,988

    Default

    Quote Originally Posted by tsimpouklano View Post
    Θενκς, Μορμ (αν και προηγήθηκε άκυρο dl ενός documentary behind the scenes για το TRoS λολ).

    Και έτσι διάβασα επιτέλους τις τρεις πρώτες σελίδες του thread, οι 2 και 3 νομίζω ότι πάνε για μνημείο πολιτιστικής κληρονομιάς. Σας ζητήσαν συγγνώμη ή όχι ακόμα;
    Ναι ρε γαμωτο, ποσο βλακες ειμαστε που εκφεραμε αποψη για μια ταινια που δε μας αρεσε, δε θα ξαναγινει.

    Σιγα μην θελουμε συγγνωμη για αυτο που εβγαλαν. Ουτως ή αλλως ολοκληρη η τριλογια απλως θα παει στα non-canon στο δικο μας περσοναλ συμπαν και ολα καλα.

    Κι εμεις ευτυχισμενοι που θελαμε να δουμε κατι ποιοτικο που να σεβεται το συμπαν που δημιουργησε ο GL, κι εσυ ευχαριστημενος που ειδες πιου πιου, φωτοσπαθα και γυναικα στρατηγο με ροζ μαλλι να χαστουκιζει τον αλητη τον τοξικ αντρα.

    Everybody wins.
    The rest is just

  5. #65

    Default

    Quote Originally Posted by FANTASMA View Post

    κι εσυ ευχαριστημενος που ειδες πιου πιου, φωτοσπαθα και γυναικα στρατηγο με ροζ μαλλι να χαστουκιζει τον αλητη τον τοξικ αντρα.

    Everybody wins.


    Το θέμα δεν είναι ότι δεν άρεσε απλώς - δεν χρειάζεται να είσαι και κανένας Star Wars geek για να αντιληφθείς ότι τα IV-VI είναι μακράν καλύτερα και ότι εν έτει 2015 η οποιαδήποτε απόπειρα της Disney για το Star Wars θα αποπειραθεί να το προσεγγίσει με φανμποϊσμό και πίου πίου - αλλά ότι σε ποστ-σεντόνια η γκρίνια πάει σύννεφο, λες και δε σας πήραν το αγαπημένο παγωτό πύραυλο. Εγώ σε κάθε περίπτωση τις δύο σελίδες αυτές τις διασκεδάζω. Και θα ξαναπώ ότι το LJ μου άρεσε περισσότερο από τις άλλες δύο με το TFA (που όπως σωστά λες στην αρχή του ήταν αρκετά καλό στη συνέχεια έχασε το SW feeling που μου βγάζαν όλα τα προηγούμενα) να είναι πιο κάτω απ' όλα στη σχετική κλίμακα. Πάω να αγοράσω κανά yodaling τώρα.
    All alone, or in twos,
    The ones who really love you
    Walk up and down outside the wall.
    Some hand in hand
    And some gathered together in bands.
    The bleeding hearts and artists
    Make their stand.
    And when they've given you their all
    Some stagger and fall, after all it's not easy
    Banging your heart against some mad bugger's wall.

  6. #66
    Grzegorz Brzęczyszczykiewicz MoRmEnGiL's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
    Posts
    8,358

    Default

    Το δα χτες. Βαρετό. Ανέμπνευστο. Προβλέψιμο. Προϊόν ανακύκλωσης. (κένωσης βασικά) Σενάριο και διάλογοι γραμμένο από τον Γιωργάκη και την Ελενίτσα μετά το σχόλασμα αλλά πρίν τους μαζέψει η μαμά από τον παιδικό σταθμό. Μόνο μερικά visuals άξιζαν. Και ο isaac ότι μπορούσε έκανε αλλά τι να σώσει. Πόσο χαίρομαι που δε μπήγα να τα σκάσω στη Ντίσνεϊ.


    ΦΟΡΤΣΑ ΓΙΑ CLONE WARS.

    My morning sun is the drug that brings me near
    To the childhood I lost, replaced by fear


  7. #67
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    530

    Default

    Μολις το ειδα. Δεν ξερω τι ειναι χειροτερο, αυτο ή το star trek: Picard.

  8. #68
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Quote Originally Posted by Headphones View Post
    Μολις το ειδα. Δεν ξερω τι ειναι χειροτερο, αυτο ή το star trek: Picard.
    Γαμάει το Picard. Όχι σε σύγκριση με το TRoA. Συγκριτικά με αυτό, γαμάει και το Jeepers Creepers ξέρω γω. Το Picard είναι αρτιότατο ρε φίλε...
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  9. #69
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    530

    Default

    και τα 2 δεν βγαζουν κανενα νοημα σε σχεση με τα αντιστοιχα universe. ουτε σαν πλοκη, χαρακτηρες κτλ.
    Επισης, επειδη ειμαι ψιλοασχετος απο σταρ γουορς (μονο τα κοτορ αξιζουν κτλ.) για εξηγα λιγο. Εχει καμια λογικη το οτι η ρευ θα γινοταν σιθ λορντ αν σκοτωνε τον παλπ?

  10. #70
    Senior Member FANTASMA's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    2,988

    Default

    Quote Originally Posted by Headphones View Post
    και τα 2 δεν βγαζουν κανενα νοημα σε σχεση με τα αντιστοιχα universe. ουτε σαν πλοκη, χαρακτηρες κτλ.
    Επισης, επειδη ειμαι ψιλοασχετος απο σταρ γουορς (μονο τα κοτορ αξιζουν κτλ.) για εξηγα λιγο. Εχει καμια λογικη το οτι η ρευ θα γινοταν σιθ λορντ αν σκοτωνε τον παλπ?
    Ισως και να ηταν το μονο που ειχε λογικη ως concept (οτι και καλα θα επαιρνε σαν vessel ολη την δυναμη των Sith μεσα της). Αλλα θεωρητικα ηταν κι αυτο κολπο του Palpatine, για να κυριευσει το πνευμα του το σωμα της. Μαλακιες.

    Το Picard γιατι δεν βγαζει νοημα? ΓΑΜΩ ειναι βασικα. Και βγαζει πληρες νοημα, ειναι συνεπες με την γαματη ταινια του JJ Abrams απο το 2009, αλλα και ως συνεχεια του Next Generation και των ταινιων με αυτην την γενια.
    The rest is just

  11. #71
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    530

    Default

    Θα αναλυσω για πικαρντ οταν το τελειωσω. Για το σταρ γουορς, εγω ειχα καταλαβει οτι για να πας στο νταρκ σαϊντ θα πρεπει να το θες, οχι να γινει με μαγικα επειδη σκοτωσες εναν σιθ. Ακομη και αν το εκανε απο θυμο, μου φαινεται too much.

  12. #72
    Senior Member FANTASMA's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    2,988

    Default

    Quote Originally Posted by Headphones View Post
    Θα αναλυσω για πικαρντ οταν το τελειωσω. Για το σταρ γουορς, εγω ειχα καταλαβει οτι για να πας στο νταρκ σαϊντ θα πρεπει να το θες, οχι να γινει με μαγικα επειδη σκοτωσες εναν σιθ. Ακομη και αν το εκανε απο θυμο, μου φαινεται too much.
    Ναι νομιζω πως το essence ηταν οτι ουσιαστικα θα την εκανε consume ο Palpatine και θα εκλεβε το σωμα της. Αλλωστε αυτος ηθελε να ζει για παντα και να εχει unlimited power. Αρα ηταν παγιδα και ψεμα αυτο που της ελεγε.

    Στην ιδια ταινια βεβαια η αλλη πεταει κεραυνο κατα λαθος επειδη απλα συγκεντρωθηκε με πολλη Δυναμη για να τραβηξει το διαστημοπλοιο

    still better than episode 8.
    The rest is just

  13. #73
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Quote Originally Posted by FANTASMA View Post
    still better than episode 8.
    Not, but everyone is entitled to their opinion

    Headphones, θα σου απαντήσω αύριο και για τα δύο που λες!
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  14. #74

    Default

    Όσο περνάνε οι μέρες, πάντως, και κάθεται μέσα μου, το IX βγάζει όλο και λιγότερο νόημα. Still better δε λες τίποτα.
    All alone, or in twos,
    The ones who really love you
    Walk up and down outside the wall.
    Some hand in hand
    And some gathered together in bands.
    The bleeding hearts and artists
    Make their stand.
    And when they've given you their all
    Some stagger and fall, after all it's not easy
    Banging your heart against some mad bugger's wall.

  15. #75

    Default

    Quote Originally Posted by Headphones View Post
    Για το σταρ γουορς, εγω ειχα καταλαβει οτι για να πας στο νταρκ σαϊντ θα πρεπει να το θες, οχι να γινει με μαγικα επειδη σκοτωσες εναν σιθ. Ακομη και αν το εκανε απο θυμο, μου φαινεται too much.
    Σχετικά με αυτό, o Palpatine ήθελε να εκμεταλλευτεί το μίσος της Ρέυ για τον ίδιο, όπως επιχείρησε να κάνει και στο VΙ με το Luke, όταν τον καλούσε να του επιτεθεί καθώς μαινόταν η μάχη έξω, ώστε να τον στρέψει στο dark side.
    All alone, or in twos,
    The ones who really love you
    Walk up and down outside the wall.
    Some hand in hand
    And some gathered together in bands.
    The bleeding hearts and artists
    Make their stand.
    And when they've given you their all
    Some stagger and fall, after all it's not easy
    Banging your heart against some mad bugger's wall.

Similar Threads

  1. [Cinema] Star Wars: Episode VIII – The Last Jedi (2017)
    By MaX Payne in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 147
    Last Post: 21-04-2018, 23:42
  2. [Cinema] Star Wars: Episode VII - The Force Awakens (2015)
    By thanasis00 in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 279
    Last Post: 14-07-2016, 11:27
  3. [Cinema] Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005)
    By Phoebus in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 180
    Last Post: 22-11-2009, 23:08
  4. Star Wars: Episode III CAPTIONED TRAILER
    By Phoebus in forum General Discussion
    Replies: 2
    Last Post: 28-03-2005, 03:04
  5. Star Wars Episode 3 SPOILERS
    By Jeditraitor in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 33
    Last Post: 14-04-2004, 23:36

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •