Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 41 of 41

Thread: Φλότσες του Netflix

  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    654

    Default

    Δυστυχώς μπαίνει το el camino.

  2. #32
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Χμμμμ, δε θα το έλεγα. Πιστεύω ότι αν το έβλεπε κάποιος στα καπάκια, μετά το τελευταίο επεισόδιο της σειράς, θα καταλάβαινε πως πρόκειται για ένα ακόμα -μεγαλύτερο σε διάρκεια- επεισόδιο, το οποίο θα κυλούσε φυσιολογικά και στα πλαίσια που το BrBa μας είχε συνηθίσει. Είχε όλα εκείνα τα στοιχεία, τόσο στην ιστορία όσο και στη σκηνοθεσία της, που μας έκαναν να αγαπήσουμε τη σειρά.

    Θα αναγνωρίσω όμως, σίγουρα το εξής αρνητικό: δημιούργησε πολύ μεγαλύτερο hype και προσδοκίες, στοιχεία στα οποία εν τέλει λόγω της απλότητάς του, μπορεί και να μην ανταποκρίθηκε.
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    654

    Default

    Αυτό ακριβώς, πάτησε πολύ στα προηγούμενα, δεν ήταν μία ολοκληρωμένη ταινία με αρχή, μέση-πλοκή και τέλος.
    Όπως το είπες, που φάνηκε ένα τραβηγμένο επεισόδιο, το οποίο εγώ το βρήκα αρνητικό.

  4. #34
    Mazikeen Krux's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Lux
    Posts
    4,521

    Default

    Quote Originally Posted by Λασπόνερα View Post
    Δυστυχώς μπαίνει το el camino.
    ούτε καν

    Χάηπ πως θα γινόταν να μην δημιουργηθεί όταν μιλάμε για το BrBa και μάλιστα για ολάκερη ταινία που συνεχίζει την ιστορία από εκεί που τελείωσε η σειρά.

    εγώ το βρήκα απόλαυστικότατο και είχε όλα αυτά τα καλά στοιχεία που αγαπάμε και στο BrBa και Better call Saul, γιατί πολύ απλά Gilligan αλητεία.
    I'll bury you in your god's fucked garden

  5. #35
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Έχουμε χάσει κάθε μέτρο και νόημα όταν βάζουμε το El Camino σε αυτό το τοπικ, ρίχνοντας μια ματιά σε όλες τις προηγούμενες συμμετοχές εδώ μέσα. Μου θυμίζει αντιδραστικά τυπάκια που θέλουν να το παίξουν edgy θάβοντας δεδομένα ιστορικούς δίσκους, ενώ οι ίδιοι τότε ήταν αγέννητοι.

    Για το συγκεκριμένο θέμα, σίγουρα δεν ήταν αριστούργημα το El Camino, αλλά αυτό συμβαίνει μόνο λόγω του υψηλότατου προηγουμένου που έχει θέσει ο κύριος Gilligan με BB και Saul. Άλλοι δημιουργοί δε βλέπουν τέτοια ποιότητα ούτε με κυάλια.

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    654

    Default

    Ρε μεγάλε... Σε ρωτάει ένας φίλος σου, ποια ταινία να δω σήμερα το βράδυ, θα του πεις δες οπωσδήποτε το ελ καμίνο;
    Τη θεωρείς σπουδαία ταινία; Μπράβο σου.

  7. #37
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Αν έχει δει Breaking Bad, ΣΑΦΩΣ και επιβάλλεται να τη δει, δε σε καταλαβαίνω. Αν δεν έχει δει ΒΒ, προφανώς και δε θα έχει νόημα να τη δει. Από κει και πέρα, το να τη χαρακτηρίσεις φλότσα είναι εντελώς άτοπο, αν όχι εξυπνακίστικο.

  8. #38

    Default

    Θα του πω να δει το El Camino, αν γούσταρε με Breaking Bad και συνεχίζει να γουστάρει με Better Call Saul. Δε θα του πω να δει το El Camino στην περίπτωση που είναι εντελώς άσχετος με το Albuquerque και τη meth.

    Όχι ότι είναι κάτι το ιδιαίτερο, αλλά για τον φανμπόι είναι δύο (σχεδόν) ευχάριστες ώρες. Το σχεδόν το έβαλα γιατί η ταινία "έπασχε" από το σύνδρομο "είμαι-ταίνία-αλλά-θέλω-να-είμαι-σειρά" - έχτιζε δηλαδή background που συνήθως σε προδιαθέτει για κάτι μεγάλο που θα ακολουθήσει, που όμως δεν έγινε, και απλώς πήγαινε για closure του Πινκμαν - και με το που τελείωσε παραξενεύηκα λίγο που δεν έβγαλε το Προβολή Επόμενου Επεισοδίου.
    All alone, or in twos,
    The ones who really love you
    Walk up and down outside the wall.
    Some hand in hand
    And some gathered together in bands.
    The bleeding hearts and artists
    Make their stand.
    And when they've given you their all
    Some stagger and fall, after all it's not easy
    Banging your heart against some mad bugger's wall.

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    654

    Default

    Είσαι πρωτοδισκάκιας και εξυπνάκιας.

    Νομίζω συμφωνώ εντελώς με τσίμπου.

  10. #40
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Ο τσιμπού λέει ακριβώς αυτά που είπα κι εγώ, με περισσότερα λόγια. Σύνελθε.

  11. #41
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default



    Ναι, δεν είναι ακριβώς αυτό που λέει το θρεντ, από την άλλη όμως, είναι σημαντικότατος παράγοντας αυτού που λέει το θρεντ. :s
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

Similar Threads

  1. Netflix
    By ikonoklast in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 73
    Last Post: 28-04-2018, 00:15

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •