View Poll Results: Να κλείσει το chat?

Voters
40. You may not vote on this poll
  • Nαι

    15 37.50%
  • Όχι

    25 62.50%
Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 76

Thread: the chat poll

  1. #31
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Λοιπόν, ξεκαθαρίζω αρχικά ότι είμαι υπέρ του κλεισίματος του τσατ, ΑΛΛΑ προφανώς, όπως έχω επανειλημμένα εκφράσει, για έναν πολύ συγκεκριμένο λόγο και όχι για τον λόγο που άνοιξε αυτό το πολλ. Ο οποίος λόγος είναι παραπλανητικός ουσιαστικά. Με άλλα λόγια, η λύση στο συγκεκριμένο πρόβλημα αυτή την εποχή στο φόρουμ (όπως και άλλες εποχές κατά καιρούς) είναι πολύ συγκεκριμένη. Δε θα αναφερθώ προσωπικά γιατί δεν υπάρχει λόγος. Ούτε υπάρχει λόγος νομίζω να τίθονται ένας σωρός κανόνες σχετικά με το αν κάποιοι εδώ δημόσια ξεκατινιάζονται (βάζω και μένα μέσα σ'αυτό), δικαίωμά τους να κάνουν ό,τι θέλουν δημόσια κατ'εμέ, η φιλοσοφία μου είναι ότι ο καθένας εκτίθεται/κρίνεται από τον περίγυρο βάσει του δημόσιου προσώπου που προβάλλει, άλλωστε και η βιομηχανία ποπ κορν κάπως πρέπει να ζήσει.

    Το πρόβλημα λοιπόν δεν κινείται σε προσωπικά επίπεδα, πχ ποιος έχει τι με ποιον, τίνος το μέρος παίρνουμε, ποιον θα "υποστηρίξουν" οι αντμινς αν κάνουν μπαν κλπ. Το πρόβλημα είναι πολύ συγκεκριμένο και υπάρχει απ'αρχής ύπαρξης ιντερνετικών φόρουμζ. ΣΠΑΜ λέγεται και είναι απλό. Και το 99,999999% των ιντερνετικών φόρουμζ λοιπόν, ανεξαρτήτως του πόσο χαλαρούς ή αυστηρούς κανόνες έχουν όσον αφορά τη γενική συμπεριφορά των μελών, έχουν πάντα αυστηρούς κανόνες για το γαμημένο σπαμ. Αυτό δλδ που, αν γίνεται αλόγιστα, ουσιαστικά εμποδίζει και το φόρουμ από το να είναι χμμ φόρουμ (ή chatroom, το ίδιο ισχύει).

    Εν ολίγοις, χέστηκα ποιος έβρισε τη μάνα του άλλου, ποιος είπε τον άλλο φασίστα, ποιος εύχεται καρκίνο γενικά ή συγκεκριμένα, από τη στιγμή που ΣΠΑΜΑΡΕΙ όλη μέρα κάνοντας ουσιαστικά αδύνατη τη χρήση του γαμημένου σάιτ, ε αυτός είναι το πρόβλημα. Κι ας έχει χίλια δίκια από την πλευρά του, δε θέλω να πάρω θέση για κάτι που δε με αφορά, ΧΕΣΤΗΚΑ πώς το λένε.

    Αυτά τα ολίγα.

  2. #32
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    Quote Originally Posted by Parasight View Post
    ... για έναν πολύ συγκεκριμένο λόγο και όχι για τον λόγο που άνοιξε αυτό το πολλ...

    να διορθώσω ότι αυτό ήταν απλή αφορμή. ο πραγματικός λόγος είναι η δική σου άποψη κυρίως και η διερεύνηση αν τη συμμερίζονται κι άλλοι. γι'αυτό θα θέλαμε και οι υπόλοιποι που ψήφισαν "ναι" να παραθέσουν τα επιχειρήματά τους γιατί αν απλά είναι "στα αρχίδια μου, δεν μπαίνω στο τσατ" ή "κλείστε το μπουρδελάκι " φυσικά δεν έχουν την ίδια βαρύτητα.

    τα "όχι" έχουν αναφέρει κάποια πραγματάκια και οι περισσότεροι είναι άτομα που χρησιμοποιούν το τσατ.
    Rock or Nothing

  3. #33

    Default

    προσωπικά στο "να γίνει η Χ αλλαγή στο ER?", θα ψηφίζω πάντα ναι, γιατί το ER αυτή τη στιγμή είναι λίγο για το μπούτσο και μπαίνω καθαρά από συνήθεια.
    Λογική δεν υπάρχει στο να κλείσει το τσατ (στο μυαλό μου τουλάχιστον), αλλά αν μόνο αυτή η αλλαγή σας έρχεται, κάντε τη να δούμε.
    tt0274518

  4. #34
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    Quote Originally Posted by supermachoman View Post
    αλλά αν μόνο αυτή η αλλαγή σας έρχεται, κάντε τη να δούμε.
    γιατί χρησιμοποιείς 2ο πρόσωπο όμως?
    Rock or Nothing

  5. #35

    Default

    Quote Originally Posted by Raven Lord View Post
    Quote Originally Posted by supermachoman View Post
    αλλά αν μόνο αυτή η αλλαγή σας έρχεται, κάντε τη να δούμε.
    γιατί χρησιμοποιείς 2ο πρόσωπο όμως?
    δεν έχουν προταθεί άλλες αλλαγές στους αντμίν?
    tt0274518

  6. #36
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    Quote Originally Posted by supermachoman View Post
    Quote Originally Posted by Raven Lord View Post
    Quote Originally Posted by supermachoman View Post
    αλλά αν μόνο αυτή η αλλαγή σας έρχεται, κάντε τη να δούμε.
    γιατί χρησιμοποιείς 2ο πρόσωπο όμως?
    δεν έχουν προταθεί άλλες αλλαγές στους αντμίν?
    αν εννοείς το πιο αυστηρό Moderating τα ban κτλ, έχουν προταθεί ναι. η 3αδα των admin διαφωνεί. αν κάποιος (σοβαρός) είναι πρόθυμος να αναλάβει, ευχαρίστως να συζητηθεί το ζήτημα.
    Rock or Nothing

  7. #37
    Grzegorz Brzęczyszczykiewicz MoRmEnGiL's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
    Posts
    8,358

    Default

    Είναι τραγικό ρε πούστη μου, έχουμε μείνει 5-6 άτομα, και είναι πιό πουτάνα η φάση απ ότι όταν ήταν 1000 ξέρω γω. Το κερατό σας δε μπορείτε να καταλάβετε οτι σπάτε αρκίντια όλη την ώρα όταν ΠΡΕΠΕΙ να την πείς στον άλλο και αμα σου πει τίποτα η ΝΟΜΙΣΕΣ οτι σου πε τίποτα ΠΡΕΠΕΙ να απαντήσεις. ΟΧΙ ΡΕ ΔΕ ΠΡΕΠΕΙ. Α στα διάλα πχια.

    My morning sun is the drug that brings me near
    To the childhood I lost, replaced by fear


  8. #38
    Senior Member FANTASMA's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    2,988

    Default

    Quote Originally Posted by Raven Lord View Post
    Quote Originally Posted by FANTASMA View Post
    Ή πολυ απλα, θα μπορουσες να αγνοησεις το username του ποστ και να εστιασεις στο περιεχομενο.
    Προς το παρον, εχεις ακριβως αυτο το ER που θελεις, και αφου εσυ εισαι οκ με αυτο, εγω και ο οποιοσδηποτε αλλος δεν εχουμε καμια απαιτηση.
    Αν δεν θελεις να ακουσεις και να δεχθεις ποιο ειναι το προβλημα, μαγκια σου. Αλλα μην τα ριχνεις σε αλλους.
    Μονος σου τα γραφεις στην πρωτη σελιδα αλλωστε.

    δεν περιμένεις να πάρω στα σοβαρά τη γνώμη κάποιου που έχει δηλώσει επανηλειμμένα ότι το φορουμ πρέπει να κλείσει αλλά παρόλα αυτά για ανεξήγητους λόγους συνεχίζει να μπαίνει.
    Παρε οποια γνωμη στα σοβαρα θελεις. Σε αντιθεση με σενα που το παιζεις μπατσος και ζητας να σου δικαιολογηθω κιολας για το ποιος ειναι ο λογος που μπαινω εμενα δε με ενδιαφερει και ιδιαιτερα τι θα κανεις.

    Απλα οταν το φορουμ γινεται επανειλημμενα σκουπιδοτοπος, μην απορεις μετα. Οπως ειπα και πριν, εχεις ακριβως το ΕΡ που θελεις, αρα γιατι το πολλ? Αφορμη για να γινει μπαν μονο σε ενα ατομο αν ο κοσμος δειξει οτι δε θελει μπαν στο ταστ? Δεν καταλαβαινω τι ακριβως εξυπηρετει το πολλ αυτο. Αφου ολοι γνωριζουμε πως το τσατ ΔΕΝ ΘΑ ΚΛΕΙΣΕΙ, γιατι δε θελεις να κλεισει.

    ΥΓ. Ετσι για να σου λυσω την απορια, οχι πως σε νοιαζει, μπαινω σποραδικα για να τσεκαρω καμια ενδιαφερουσα κουβεντα για μουσικη και για καμια σειρα ή στο politics. Και οταν μπαινω βλεπω μονιμως εμετους απο δω κι απο κει. Αν σε ενοχλει που το σχολιαζω αυτο που βλεπω, τι να σου πω. Ειναι κι αυτο μερος του ΕΡ που θελεις.
    The rest is just

  9. #39
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    Quote Originally Posted by FANTASMA View Post

    Σε αντιθεση με σενα που το παιζεις μπατσος και ζητας να σου δικαιολογηθω κιολας για το ποιος ειναι ο λογος που μπαινω εμενα δε με ενδιαφερει και ιδιαιτερα τι θα κανεις.


    τα υπόλοιπα που μου καταλογίζεις είναι ανάξια σχολιασμού. ΠΡΟΦΑΝΩΣ, εσύ ξέρεις καλύτερα τα πάντα. όλοι οι άλλοι έχουμε απλά γνώμες που είτε ταυτίζονται με τη δική σου είτε είναι λάθος.
    Rock or Nothing

  10. #40
    ɐuıɥɔ uı ǝpɐɯ ɯɐ ı.... tsonos's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    String Quilote Betόn Armé
    Posts
    2,555

    Default

    ας γνωριστούμε καλύτερα!

  11. #41
    MAS PSEKAZOUN Leech's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    μηδέν
    Posts
    5,033

    Default

    Μπαίνω μόνο από tapatalk και δε βλέπω τσατ, μούτζες, πολλς, ταγκς οπότε μην κλείσετε το τσατ αλλά στείλτε εκεί τα σπαμποστ και όλα θα είναι μια χαρά

    Στάλθηκε από το SM-G531F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  12. #42
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    από ότι βλέπω έχει πάρει κλίση υπέρ του όχι. θα κρατήσω το πολλ άλλες 3 μέρες. έπειτα, ό,τι πει η κάλπη.
    Rock or Nothing

  13. #43
    problem child
    Join Date
    Feb 2016
    Location
    τάξη
    Posts
    1,476

    Default

    Αλλά λέιπει ο Khalkji.

  14. #44
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    πόσα χρόνια;
    1) e4, c5
    2) Νf3

  15. #45
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    τα αποτελέσματα για την ώρα είναι πολύ κοντά σε αυτό


    γεγονός που μου δίνει ιδέες

    edit: μπα... άρχισε να ξεφεύγει
    Rock or Nothing

Similar Threads

  1. Musician's off topic chat
    By Lukather in forum Musicians Chat
    Replies: 1604
    Last Post: 16-12-2020, 16:28
  2. PL Chat Room Event
    By dyingfreedom in forum Music Discussion
    Replies: 6
    Last Post: 01-10-2005, 01:16
  3. Chat
    By Twisted_Bassist in forum Forums Help/Suggestions
    Replies: 8
    Last Post: 22-09-2004, 00:22
  4. Direct chat..??
    By TheWS* in forum General Discussion
    Replies: 9
    Last Post: 15-05-2004, 04:25

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •