View Poll Results: Να κλείσει το chat?

Voters
40. You may not vote on this poll
  • Nαι

    15 37.50%
  • Όχι

    25 62.50%
Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 76

Thread: the chat poll

  1. #1
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default the chat poll

    επειδή η κατάσταση έχει ξεφύγει για μέρες και η ωριμότητα δε φαίνεται να επικρατεί, για πείτε τη γνώμη σας. να κλείσει το τσατ ή όχι. προσωπικά δεν έχω καταλήξει ακόμη και σίγουρα καλύπτει μια ανάγκη μερικών, αλλά όταν γίνεται κατάχρηση, δεν υπάρχει σεβασμός κτλ κτλ κτλ ίσως να μην υπάρχει άλλη λύση.
    Rock or Nothing

  2. #2
    Señor Member Art In Haste's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Macedonia, Lloegyr, Campo Gibraltar
    Posts
    6,996

    Default

    Ένα απλό μπαν χρειάζεται.
    John Cleese: Political Correctness Can Lead to an Orwellian Nightmare

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    654

    Default

    Να κλείσουν τα γήπεδα να κλείσει η ΕΡΤ να κλείσουν οι δρόμοι να μην έχουμε τροχαία.
    Όποιος προκαλεί προβλήματα με τη συμπεριφορά του τρώει κίτρινη (μιαν βδομάδα Μπαν) και αν συνεχίσει το ίδιο βιολί.... να πάει στο ροκιν, που λέγαμε και κάποτε.

  4. #4
    Senior Member mourning apocalypse's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    έξω απ'το club 22
    Posts
    1,148

    Default

    Πρώτον στο τσατ υπάρχει το ιγκνορ, το οποίο λύνει όλα τα προβλήματα.

    Δεύτερον ρέιβεν προσωπικά δεν έχω πρόβλημα που αδυνατείς να ρίξεις μπαν, αλλά σε αυτές τις περιπτώσεις δεχόμαστε και τις συνέπειες.Τα κουτοπόνηρα τύπου "να κλείσει το τσατ" δεν μπορώ να τα καταλάβω.
    Έντονα πολιτική χροιά και επαναστατική διάθεση, είχε η συναυλία του Βασίλη Παπακωνσταντίνου στο λιμάνι Κατακόλου, το βράδυ της περασμένης Παρασκευής.

  5. #5
    problem child
    Join Date
    Feb 2016
    Location
    τάξη
    Posts
    1,476

    Default

    Εγώ προτείνω πάντως να φάει μπαν επιτέλους το σαπάκι και το τσατ να παραμείνει ως έχει.

  6. #6
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    το να κλείσει υπήρξε και αίτημα κάποιων users (π.χ. παρασαιτ) για άλλους λόγους. η συγκυρία βοηθάει ώστε να συζητηθεί περεταίρω το θέμα.
    σε αυτή την περίπτωση θα γίνει σεβαστό το αποτέλεσμα του poll.

    το ban θα μπει κ αυτό στο παιχνίδι αν δεν υπάρξει σύντομη εκτόνωση / λύση της κατάστασης. δυστυχώς.
    Rock or Nothing

  7. #7
    problem child
    Join Date
    Feb 2016
    Location
    τάξη
    Posts
    1,476

    Default

    Νόμιζα πως ήσουν δημοκράτης και απέκλειες το μπαν ακόμα και γι' αυτούς που βγάζουν στη φόρα τα προσωπικά μας στοιχεία κάνοντας αισχρό μπούλινγκ. Τι άλλαξε στην ψυχοσύνθεση σου τώρα;

  8. #8
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    η ανθρωπότητα δεν είναι αρκετά ώριμη για μια κοινωνία χωρίς επιβολή. η χαλαρή αντιμετώπιση γίνεται αντικείμενο εκμετάλλευσης για προσωπικούς λόγους του καθενός. δυστυχώς, η ύπαρξη του "μπαμπούλα" του ban φραίνεται αναπόφευκτη.
    Rock or Nothing

  9. #9
    problem child
    Join Date
    Feb 2016
    Location
    τάξη
    Posts
    1,476

    Default

    Έχουμε λοιπόν έναν χρήστη που κατ'επανάληψη έχει παραβεί τον σημαντικότερο ίσως κανόνα του φόρουμ, και έχει βάλει ονοματεπώνυμα, κινητά τηλέφωνα, που δουλεύουμε για να μας κάψουν το περίπτερο, τα πάντα όλα, εν είδει εκφοβισμού και τρομοκρατίας, ο οποίος πριν λίγο μόλις ισχυρίστηκε στο τσατ δημόσια πως έχει δει τα βυζιά μου από φωτογραφία που εγώ η ίδια του έστειλα γιατί όπως λέει μοίραζα φωτογραφίες και βίντεος αφειδώς και το έχω ξεχάσει τώρα, κι εσύ μου λες σοβαρά εμμέσως πλην σαφώς πάντα, πως σκεφτεσαι να με κάνεις μπαν γιατί ποστάρω λογκς απο το τσατρουμ οπού ο ίδιος πιστεύει πως έχει ασυλία, όπως και σε ολοκληρο το φόρουμ άλλωστε εδώ και χρόνια, επειδή λοιπόν ποστάρω τα λογκς του στο θρεντ το οποίο έκανες σπλιτ για να μη σπαμάρεται κιολας και τα οποίο σπλιτ μετακίνησες στο σέξιον στην προσπάθεια σου προφανώς να του προσφέρεις κάλυψη απο τη δημόσια θέα, μου λες λοιπόν πως η χαλαρή σου αντιμετώπιση που δεν τον έχεις μπανάρει ακόμη, έγινε αντικείμενο εκμετάλλευσης από μένα και πρέπει να φάω εγώ μπαν τώρα. Αυτό δε λες με δυο λόγια; Ή μήπως κάτι παρανόησα και δεν έγιναν έτσι τα πράματα;
    Last edited by paddy honey; 09-02-2019 at 17:25.

  10. #10

    Default

    Τo poll για το chat το θεωρώ εκτός τόπου και χρόνου, καθώς - ακόμα κι αν το θέμα αφορούσε μόνο το chat και όχι γενικότερα τη λειτουργία του forum - ένα πιθανό κλείσιμο δεν αντιμετωπίζει την υφιστάμενη κατάσταση.

    Προειδοποιητικές/παραινετικές νύξεις έχουν γίνει αρκετές θεωρώ προς την paddy honey και νομίζω ότι το ban (προσωρινό θα ήθελα να πω, αλλά η εμπειρία έχει δείξει ότι κατά την "επιστροφή" τα πράγματα είναι κατά πολύ χειρότερα) είναι όντως αναπόφευκτο.

    Και για την ιστορία, Σταυρούλα, δημοκρατικά δε θα ήταν τα πράγματα αν εδώ και βδομάδες είχες πάρει πόδι. Καιρό τώρα με τον έναν ή με τον άλλον τρόπο έχουμε προσπαθήσει να σου γίνει ξεκάθαρο πως η κατάσταση έχει κουράσει, και προσωπικά με κάνει και νιώθω αρκετά άσχημα σχετικά με το context της. Ως μία τελευταία ευκαιρία, που θα δώσεις εσύ στον εαυτό σου, κάνε κράτει, προσπάθησε να (διπλό-, τριπλό-)σκεφτείς πριν chatάρεις/postάρεις, πάρε το χρόνο σου. Σε κάθε περίπτωση, από σένα εξαρτάται.
    All alone, or in twos,
    The ones who really love you
    Walk up and down outside the wall.
    Some hand in hand
    And some gathered together in bands.
    The bleeding hearts and artists
    Make their stand.
    And when they've given you their all
    Some stagger and fall, after all it's not easy
    Banging your heart against some mad bugger's wall.

  11. #11
    problem child
    Join Date
    Feb 2016
    Location
    τάξη
    Posts
    1,476

    Default

    Αυτό τώρα όμως όπως καταλαβαίνεις, Αλέξανδρε, είναι φάρσα. Δηλαδή ρε μαλάκες πάτε καλά εδώ μέσα ή μου κάνετε πλάκα; Καθότι η ιστορία επαναλαμβάνεται για άλλη μια φορά, όσο εμμένετε να κάνετε υποδείξεις σε μένα, όντας αμυνόμενη σε ένα αγνά σκατόψυχο σαπάκι που συνεχίζει να με παρενοχλεί και να με συκοφαντεί ανενόχλητος πόσα χρόνια μετά, και τον αφήνετε να γαμάει το φόρουμ δρώντας κατα το δοκούν της σαπίλας του πάντα, δείχνεται ποιοι είστε για άλλη μια φορά. Αυτό και άλλο τίποτα.
    Last edited by paddy honey; 09-02-2019 at 17:54.

  12. #12
    Senior Member FANTASMA's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    2,988

    Default

    Να κλεισει εννοειται, για να μη διαβαζουμε για μανες, καρκινους, κλωτσιες σε μουνι και αλλα αηδιαστικα.
    Α για το τσατ λετε οχι το φορουμ. Ναι, ιδια απαντηση
    The rest is just

  13. #13

    Default

    το είχαν κλειδώσει οι στοιχηματικές το από πάνω.
    οντόπικ, ναι. όχι για το κακό που φαίνεται να γίνεται τελευταία αλλά για τους λόγους που έχει ο παρασαιτ (νομίζω) στο παρελθόν. Για κουςκους υπαρχει το οφφτοπικ θρεντ και τα σόσιαλ μήντια.

  14. #14
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Υπάρχουν συγκεκριμένοι χρήστες, που για δικούς τους λόγους δεν ποστάρουν στο forum και αρκούνται στο chatbox. Λχ ο Locust, o Saloth και ο Unholy. Κλείσιμο του chat σημαίνει αποκλεισμός κι αυτών των χρηστών. Από την άλλη, το chat πολλές φορές είναι καλό για εσωτερική εκτόνωση, μπινελίκι και blowing steam of, το οποίο "δε λέει" να περάσει στα post στο φόρομ. Δηλαδή, αν τώρα παίζει μπινελίκι και "τοξικότητα" στα ποστ, τι θα γίνει αν κλείσει το chat?

    Όσοι δεν αντέχετε, ignore. Αλλιώς ξέρετε τι είστε.
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  15. #15
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    Quote Originally Posted by OniBocho View Post
    Υπάρχουν συγκεκριμένοι χρήστες, που για δικούς τους λόγους δεν ποστάρουν στο forum και αρκούνται στο chatbox. Λχ ο Locust, o Saloth και ο Unholy. Κλείσιμο του chat σημαίνει αποκλεισμός κι αυτών των χρηστών.
    αυτό είναι ένα σημαντικό point
    Rock or Nothing

Similar Threads

  1. Musician's off topic chat
    By Lukather in forum Musicians Chat
    Replies: 1604
    Last Post: 16-12-2020, 16:28
  2. PL Chat Room Event
    By dyingfreedom in forum Music Discussion
    Replies: 6
    Last Post: 01-10-2005, 01:16
  3. Chat
    By Twisted_Bassist in forum Forums Help/Suggestions
    Replies: 8
    Last Post: 22-09-2004, 00:22
  4. Direct chat..??
    By TheWS* in forum General Discussion
    Replies: 9
    Last Post: 15-05-2004, 04:25

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •