Page 4 of 14 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 46 to 60 of 208

Thread: Ποδοσφαιροπαδισμός και ψυχασθένεια

  1. #46
    Senior Member 00i00's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    11,120

    Default

    Quote Originally Posted by Reject View Post
    Καλά, μην βιάζεστε να κράξετε τους γάβρους.

    Το "κοριτσάκι" το "αθώο" έχει σκάσει τον τελευταίο χρόνο καμιά 10αρια μαχαιριές σε γάβρους, έχει σκάσει σφυριές σε κεφάλι γάβρου, έχει στείλει γάβρους φυλακή με ρουφιανιές...και επίσης, την μέρα της επίθεσης στην τσάντα της μέσα βρέθηκε πτυσσόμενο, μαχαίρι, στυλό και μάσκα.

    Όταν ξέρεις λοιπόν σε τι μπαίνεις (όλοι όσοι ασχολούνται με αυτά ξέρουν που μπαίνουν...) να περιμένεις πως κάποια μέρα θα κάτσεις εσύ πάνω στο παγωτό.
    ελα ρε Αλεξ....
    κι ο Φιλοπουλος δεν ηταν το καλυτερο κουμασι, μηπως να επικροτησουμε τον φονο του?

    εδω εχουμε σφοδρη κανιβαλιασις, τι να λεμε...
    πεντε (και ποσοι δε φαινοντε) ατομα με μια νεαρα που οσο ΡΑΜΠΟ και να ειναι....γαμεσετα

    εδω οι αλλοι αφηνουν υποννοουμενα οτι δεν τους εκατσε αρα καλα επαθε, αυτο δεν το μετρας?
    ειπαμε ρε, αλλα οχι κι ετσι

  2. #47
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    ε αυτό. δεν μπορώ να φανταστώ τι είδους καριολίκι θα δικαιολογούσε βιασμό ή πεσιματική 5 προς 1 με μαχαίρια
    Rock or Nothing

  3. #48
    royally fucked animae's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    2,438

    Default

    Ο Παρασάιτ, τα λέει μια χαρά γενικά.

    Όπως επίσης εξαιρετικά σημαντική είναι αυτή η παρατήρηση η οποία ισχύει όχι μόνο για την περιπτωση του οπαδισμού, αλλά σχεδόν για οποιαδήποτε περίπτωση κοσμοθεωρίας:

    Quote Originally Posted by The Good Son View Post
    Το να αλλάξεις το μάτριξ που έχει χτίσει ο καθένας γύρω του δεν είναι εύκολο σαν την κατάποση ενός χαπιού. Αν το προσπαθήσεις θα συναντήσεις ανθρώπους να αντιδρούν έντονα, πολύ απλά γιατί οποιαδήποτε διαφορετική άποψη από αυτήν στην οποία χτίσανε στον κόσμο τους φέρει δυσφορία.
    Γενικά ο φανατισμός απέναντι σε κάποιον ο οποίος δεν σου κλέβει την ελευθερία ή δεν είναι ξεκάθαρα ηλίθιος, δεν έχει ουσία.
    Να πούμε φυσικά ότι είναι ξεκάθαρα πολιτικός ο χώρος του οπαδισμού, από την άποψη ότι οι κινήσεις που γίνονται αρκετές φορές έχουν πολιτική χροιά. Ο Ριτζεκτ μπορεί να μην είναι έτσι, αλλά άλλοι 5000 είναι όμως.
    Να μην πούμε για τα ξεράσματα, που συνδεσμοι λένε "δεν θα παίξει στο γηπεδο της ομάδας μας η εθνική". Από αυτό και μόνο διάλυση συνδέσμων να τελειώνει η υπόθεση(και φυσικά δεν είναι καν ο πιο σοβαρός λόγος για να διαλυθουν).
    Γενικά είναι αδιανόητο να είναι τάδε ομάδα και ξυλοφορτώνεις κάποιον επειδή είναι άλλη ομάδα.
    Τώρα οι ροματζάδες και το ααααχ θυμάμαι όταν ήμουν 10 χρονωνε και μπλα-μπλα, σορυ κιολας αλλά δεν μπορουν να είναι επαρκείς δικαιολογήσεις για την σκατομυαλιά που υπάρχει (και δεν εννοώ τίποτα για Ριτζεκτ και Τσιμπου που το αναφέρανε).
    Kill the wise one!

  4. #49
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    Yesterday 18:52 <tsimpouklano> Πάντως γιατί Ολυμπιακός, ΠΑΟ και Άρης δεν έβγαλαν ανακοίνωση για το χθεσινό +1.30' πέρα από τα πέντε λεπτά των καθυστερήσεων στο Πανιώικος-Ολυμπιακός; Γιατί θυμάμαι εδώ μέσα κάποιοι λυσσούσανε.Μόνο σοβαρές απαντήσεις.
    Yesterday 19:29 <Raven Lord> ποιοι;
    Yesterday 19:37 <tsimpouklano> Μη σοβαρή απάντηση. Νεξτ.

    Yesterday 20:15 <Imperium> Έβγαλε σήμερα ανακοίνωση ο κουγιας; μόνο σοβαρές απαντήσεις
    Yesterday 20:18 <Raven Lord> @τσιμπου, σοβαρά ρωτάω, πώς συνδυάζεις επανάστα με στήριξη σε πλουτοκράτες τύπου σαββίδη?
    Yesterday 20:19 <Raven Lord> μόνο σοβαρές απαντήσεις

    Today 01:22 <tsimpouklano> @Raven, ο Parasight, νμζ, είχε ανοίξει ένα thread για τα οπαδικά κ.λπ., νομίζω πως δεν μπορώ να εξηγήσω παραπάνω τι και πώς. Άσε που κι εσύ κι εσύ ομάδα δε γίναμε για τον Σαββίδη και τον κάθε Σαββίδη. Εκτός κι αν εννοείς π.χ. ότι στηρίζω τα μαγαζιά του, στηρίζω ενδεχομένως μελλοντικούς υποψηφίους του για τον δήμο ή δεν ξέρω εγώ πού, κάτι που δεν κάνω και ούτε θα κάνω.
    Today 01:24 <tsimpouklano> Από εκεί και πέρα, κρίμα που δεν έπιασες το όχι-και-τόσο-πετυχημένο-αστειάκι-τελικά που έκανα, που αναφέροταν στην κουβέντα που χαμε κάνει για τον έξτρα χρόνο στο παοκ παο.

    Today 07:31 <OniBocho> ο άλλος τα είχε πει λέει στο θρεντ περί οπαδικών (ότι έγινε μπάοκ επειδή ήταν πολύ αντιρρησίας στο γυμνάσιο ξέρω γω) αλλά όταν πηγαίνει στο γηπεδο και πιθηκίζει είναι διαφορετικό απ' το να πηγαίνει στα ΜΑΓΑΖΙΑ του Σαββίδη
    Today 07:31 <OniBocho> λες κι ο Ζμπάογκ δεν είναι μαγαζί του Σαββίδη
    Today 07:31 <OniBocho> γενικά, ό,τι χειρότερο σ' αυτόν τον άθλιο ντουνιά, είναι οι οπαδοί
    @τσιμπου, απαντάω εδώ λοιπόν. καταρχήν, καλά τα λέει ο ονιμπότσος περί μαγαζιών.
    από εκεί και πέρα και μόνο που έκανες ένα τέτοιο αστείο, σημαίνει ότι δεν κατάλαβες τίποτα από αυτά που είπαμε μετά το ματς παοκ - παναθηναϊκός και ακόμη σκέφτεσαι με την οπαδική λογική ότι εμένα για κάποιο λόγο θα πρέπει να με νοιάζει πόση καθυστέρηση κρατάνε οι κόρακες σε κάθε ματς (το οποίο μάλιστα δεν παρακολουθώ καν). ένα απλό πραματάκι θέλω να πω προς όλους όσους ασχολούνται ακόμη με αυτά, ως πρώην άρρωστος οπαδός: καντε την αυτοκριτική σας και μην εθελοτυφλείτε σε αυτά που γίνονται στο όνομα οποιασδήποτε "ομαδάρας". δεν είναι δικαιολογία η ατάκα "οι άλλοι κάνουν χειρότερα / ειναι χειρότεροι".
    Rock or Nothing

  5. #50
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    654

    Default

    Κατ' αρχήν να πω οτι έχετε-έχουμε δίκιο όταν λέμε οτι το ποδόσφαιρο βρωμάει, οι πρόεδροι εκμεταλλεύονται τους οπαδούς για να προωθήσουν άλλα δικά τους συμφέροντα ή και το ίδιο το άθλημα για να κονομήσουν. Ούτε ο Τσίμπου διαφωνεί ούτε εγώ ούτε ο οποισδήποτε άνθρωπος με στοιχειώδες μυαλό.
    Από την άλλη υπάρχουν οπαδοί σαν εμένα και τον Τσίμπου που αγαπάμε της ομάδες μας, όχι τους προέδρους, μας αρέσει να τις βλέπουμε να παίζουν και αν κερδίζουν ακόμα καλύτερα. Δε χρειάζεται να μας εξισώνετε με τους κάφρους, τους στρατιώτες, τους γλύφτες, τους εγκληματίες οπαδούς, γιατί αυτοί δεν αγαπάνε την ομάδα τους, κάνουνε κάτι άλλο.
    Υπάρχει και το στοιχείου του θεάματος το οποίο σε πολλούς αρέσει και δε βλέπω το λόγο γιατί να μην υπάρχει αυτό ΝΑΙ ΕΝΩ ΞΕΡΟΥΜΕ οτι υπάρχει βρωμιά σε ένα βαθμό.
    Στο κάτω κάτω αν μείνουμε εμείς, μπορεί να αλλάξει κάτι, αν φύγουμε σίγουρα όχι.

  6. #51
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    να ξεκαθαρίσω ότι δε λέω πουθενά να μην παρακολουθείτε τις ομάδες σας. με το ξέπλυμα της ομαδάρας έχω πρόβλημα του στυλ "τα κάνουν όλοι" ή "οι άλλοι είναι χειρότεροι".
    παράδειγμα: 40 μέτρα πανό στην τούμπα για τη μακονία μας, "ε 5-10 άτομα είναι, οι γαύροι είναι φασίστες" κτλ κτλ κτλ + καμιά 15αριά αναρτήσεις από "αντιφασίστες οπαδούς παοκ" κλπ. με αυτή την αντιμετώπιση έγινε καλύτερη η κερκίδα?
    άλλο παράδειγμα, δίνει πέναλτυ 30'' μετά το πέρας των καθυστερήσεων στον παοκ με τον παναθηναϊκό (και να ξανατονίσω ότι στα παπάρια μου, δεν είδα καν το ματς, δεν ξέρω τι έγινε), "στο πανιώνιος - ολυμπιακός γιατί κράτησε 1.30' καθυστερήσεις παραπάνω" (το οποίο επίσης το έμαθα λόγω τσίμπου, δεν έχω ιδέα τι γίνεται στο πρωτάθλημα). μιλάμε για παράνοια. όταν μιλάω με οπαδούς, νιώθω σα να μιλάω με φανατικούς χριστιανούς. το μόνο επιχείρημα πίσω από όλα τα άλλα είναι "δεν μπορείς να καταλάβεις την πίστη μου".
    Rock or Nothing

  7. #52
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    654

    Default

    Δεν είναι ξέπλυμα, είναι μία αλήθεια, δε μπορείς να βάζεις μαζί Ολυμπιακό και Άρη π.χ. όσον αφορά το επαγγεματικό ποδόσφαιρο. Αν εγώ όμως πω οτι στα παπάρια μου οι απλήρωτοι υπάλληλοι του Καρυπίδη ο Άρης να πάει καλά, τότε ναι υπάρχει πρόβλημα.
    Αυτό που λες δεν έχει σχέση με την πίστη, έχει σχέση με το πόσο αγκυλωμένος είσαι στις απόψεις σου και δεν αφήνεις άλλες προσλαμβάνουσες να σε επηρεάσουν. Και εσύ όταν μου είπες οτι τα παλούκια τα θέλανε για τις σημαίες και όχι για ξυλίκι και οτι θέλανε να μπούνε σε κλειστό Πανεπιστήμιο για να διαβάσουν ενώ την επομένη έγιναν συνελεύσεις για κατάληψη, λέω πάει ο ΡΛ το έκαψε . Παρομοίως (και χειρότερα) σκέφτεσαι και εσύ για εμένα... αλλά το θέμα είναι το ποδόσφαιρο.

    Για τους κάφρους δε μπορείς να κάνεις κάτι και μη νομίζεις οτι είναι η πλειοψηφία, για εμάς που δίνουμε που και που 15 ευρώ να δούμε την αγαπημένη μας ομάδα και δεν πλακωνόμαστε με τους "αντίπαλους"... ε δεν κάνουμε και κάτι κακό.
    Last edited by Λασπόνερα; 25-11-2019 at 13:26.

  8. #53
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    στο πολιτικό έχουμε τελείως διαφορετική κοσμοθεωρία, δεν μπορώ να κάνω κάτι γι'αυτό. εσύ θεωρείς πιο οκ, από αυτό που έγινε σε σχέση με την ύπαρξη 5 κονταριών, 10 μπουκαλιών ποτού και 4 κράνων, οπότε πάω πάσο αν δεν μπορώ να σε πείσω γιατί είναι λάθος.

    στη μπάλλα όμως το πρώτο βήμα του ξεπλύματος είναι αυτό που μόλις έκανες. ναι, οκ ισχύει ότι ο μαρινάκης αυτή τη στιγμή είναι το πιο ισχυρό χαρτί που κινεί τα νήματα σε πολλούς τομείς και ο χειρότερος μαφιόζος. πάντα όμως θα υπάρχει κάτι χειρότερο από εμένα, οπότε αυτό δικαιολογεί για κάποιο λόγο τις πράξεις μου? μπορώ π.χ. να γίνω απατεώνας στη δουλειά μου με τη δικαιολογία "εντάξει, μωρέ, ο τάδε είναι χειρότερος"?
    Rock or Nothing

  9. #54
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    654

    Default

    Ρε συ... είπα οτι δικαιολογώ κανέναν; Εϊπα οτι κρύβω τις πράξεις του δικού μου προέδρου πίσω από τις χειρότερες του άλλου προέδρου; Αλλά το οτι ο άλλος είναι εγκληματίας δεν κρύβεται, και φυσικά δε θα καλύψω-κάνω γαργάρα τις παρανομίες του δικού μου. Προφανώς υπάρχουν βλάκες που κάνουν ό,τι έχεις πει εσύ στα διάφορα ποστ σου. Αλλά αυτοί σε σχέση με όλους όσοι παρακολουθούν το άθλημα είναι λίγοι.
    Εν κατακλείδι, σε αυτά που λες έχεις δίκιο, αλλά αφορούν μια μικρή ομάδα που για αυτούς δε θα σκοτιστούμε κιόλας για το τί έχουν στο κεφάλι τους.

  10. #55
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    Quote Originally Posted by Λασπόνερα View Post
    Παρομοίως (και χειρότερα) σκέφτεσαι και εσύ για εμένα...
    δε σκέφτομαι ποτέ για κανέναν προσωπικά άσχημα. για ιδέες ναι
    Rock or Nothing

  11. #56

    Default

    Quote Originally Posted by Raven Lord View Post
    @τσιμπου, απαντάω εδώ λοιπόν. καταρχήν, καλά τα λέει ο ονιμπότσος περί μαγαζιών.
    Τι καλά τα λέει ο Onibocho ρε θα τρελαθούμε εντελώς; Ότι δηλαδή οπαδισμός πριν τους επενδυτές/προέδρους δεν υπήρχε και όλοι ξαφνικά έγιναν παοκ με το που ήρθε ο Ιβάν και ο κάθε Ιβάν. Και ξαφνικά όλοι οι οπαδοί έγιναν πληρωμένοι στρατοί/μπράβοι του εκάστοτε προέδρου, που πάνε και πλακώνονται με αλλωνών τα μαγαζάκια. Δε θα σου πω αν έχεις δίκιο ή άδικο, αυτό είμαι σίγουρος πως μπορείς να το καταλάβεις, σκέψου μόνο ποιοι σκέφτονται τόσο ολοκληρωτικά και απόλυτα για ένα κοινωνικό σύνολο, το οποίο μάλιστα δεν "συναντιέται" κάτω από συγκεκριμένες ταυτότητες.

    @Οnibocho: Το πού θα «πιθηκίζει» ο καθένας στον ελεύθερό του χρόνο δε θα το κρίνεις εσύ, τη στιγμή που αυτή η δραστηριότητα δεν σε επηρεάζει (εκτός κι αν έχει κίνηση στην Εγνατία και στην Λαμπράκη τις ημέρες των ματς, σόρρυ, φταίμε). Κι εγώ π.χ. μπορεί να θεωρώ ανάπηρο ότι πας και χαίρεσαι με υπερήρωες, αλλά το σέβομαι και χαίρομαι για σένα. Επίσης, πιστεύω ότι μιλάμε με διαφορετική ορολογία εδώ μέσα (εγώ δλδ νομίζω αναφέρεσαι απλώς σε χουλιγκάνια/τύπους που αποκατασταθήκαν), εκτός κι αν όντως πιστεύεις ότι όσοι πάνε για να χαρούν με την ατμόσφαιρα των ματσ και να μαλώσουν με κανά φιλαράκι που υποστηρίζει άλλη ομάδα (ναι, για μένα αυτοί είναι οι οπαδοί) είναι «ό,τι χειρότερο σ' αυτόν τον άθλιο ντουνιά». Αν ναι, τότε τσέκαρε τι έγραψα παραπάνω στον Raven.


    Quote Originally Posted by Raven Lord View Post
    από εκεί και πέρα και μόνο που έκανες ένα τέτοιο αστείο, σημαίνει ότι δεν κατάλαβες τίποτα από αυτά που είπαμε μετά το ματς παοκ - παναθηναϊκός και ακόμη σκέφτεσαι με την οπαδική λογική ότι εμένα για κάποιο λόγο θα πρέπει να με νοιάζει πόση καθυστέρηση κρατάνε οι κόρακες σε κάθε ματς (το οποίο μάλιστα δεν παρακολουθώ καν). ένα απλό πραματάκι θέλω να πω προς όλους όσους ασχολούνται ακόμη με αυτά, ως πρώην άρρωστος οπαδός: καντε την αυτοκριτική σας και μην εθελοτυφλείτε σε αυτά που γίνονται στο όνομα οποιασδήποτε "ομαδάρας". δεν είναι δικαιολογία η ατάκα "οι άλλοι κάνουν χειρότερα / ειναι χειρότεροι".
    Ρε για να σε πειράξω ήταν αυτό, γιατί ακριβώς δεν ασχολείσαι και εγώ είχα νομίσει (για το παοκ παο) ότι μπορεί και να ασχολείσαι. Πίστεψα ότι θα μπορούσε να γίνει κατανοητό, δεν έγινε, πάμε παρακάτω, εδώ ο άλλος γράφει πως οι οπαδοί είναι ό,τι χειρότερο σε αυτόν τον άθλιο ντουνιά, τι να πω πραγματικά.

    Όσο για την αυτοκριτική, συμφωνώ με όσα λες, γενικά είμαι της άποψης πρώτα πάντα τα του οίκου σου και αυτό ισχύει από τα πιο μικρά μέχρι τα πιο μεγάλα. Το να υπάρχει η άποψη πως όλοι οι οπαδοί (όχι απαραίτητα «άρρωστοι», όπως λες, καθώς αυτό το όλοι δεν αφήνει περιθώριο για άλλους) δεν κάνουν αυτοκριτική και εθελοτυφλούν - μάλλον έχει να κάνει με τα στάνταρ του καθενός αυτό, αλλά δε σημαίνει πως τα δικά μας στάνταρ πρέπει να έχουν μόνο maximum - απλά πιστεύω πως δεν ανταποκρίνεται με την πραγματικότητα όσων πηγαίνουν γήπεδο για να γουστάρουν.
    All alone, or in twos,
    The ones who really love you
    Walk up and down outside the wall.
    Some hand in hand
    And some gathered together in bands.
    The bleeding hearts and artists
    Make their stand.
    And when they've given you their all
    Some stagger and fall, after all it's not easy
    Banging your heart against some mad bugger's wall.

  12. #57
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    ω ρε φίλε. πες ότι πας σε ένα μπαρ που σου αρέσει η μουσική, τα ποτά, η παρέα, οι τιμές και ξαφνικά μαθαίνεις ότι το αφεντικό είναι φασίστας. κάποιοι θα ξέκοβαν τελείως, κάποιοι θα συμβιβάζονταν και θα συνέχιζαν να πάνε επειδή τους αρέσουν όσα προανέφερα. και οι δύο τρόποι αντιμετώπισης της κατάστασης είναι θεμιτοί. το αθέμιτο είναι να υπερασπιστείς το φασίστα επειδή σου αρέσει το μαγαζί του.

    οπότε ναι, όταν από τους περισσότερους παίρνω την απάντηση ότι οι άλλοι είναι χειρότεροι ή "όταν ΕΓΩ αδικούμουν" (είναι τραγικό που κάποιοι οπαδοί μιλούν σε πρώτο πρόσωπο αναφορικά με την ομάδα), θεωρώ ότι μια μεγάλη πλειοψηφία εθελοτυφλεί. για το παοκ παο έγραψα μια μαλακία για να προκαλέσω κάποια συγκεκριμένα άτομα που σπάνε ούμπαλα - όχι πάντως εσένα - εγώ τα ξαναπαμε, ήμουν στους riot και δε με νοιάζει τι παίζεται στη σουπερ λιγδ. οπότε ήταν λίγο δύσκολο να πιάσω το χθεσινό αστείο αφού δεν έχω ιδέα για το πόσες καθυστερήσεις δίνουν οι κόρακες σε κάθε ματς. αλλά και μόνο που μπήκες στη λογική ότι "να οι γαύροι πάλι έκαναν χειρότερα" πάλι επιστρέφουμε σε αυτά που λέω για το οπαδιλίκι.
    Rock or Nothing

  13. #58

    Default

    Θα ξέκοβα απ' το bar. Αλλά βρίσκω το παράδειγμά σου ατυχές, καθώς ο πρόεδρος δεν είναι το αφεντικό, αλλά ο υπεύθυνος εκείνη την περίοδο, όπως ήταν και άλλα λαμόγια πριν απ' αυτόν. Τουλάχιστον, έτσι το βλέπω εγώ και, εντάξει, δεν είμαι ο μόνος.

    Σε αυτό που έγραψα στο chat, το ύφος δεν ήταν "οι γαύροι/βαζελοι/χανουμια/σκουλήκια κάνουν χειρότερα", αλλά "δεν κοιτάνε πρώτα τι συμβαίνει στη δική τους ομάδα". Τώρα, αν θα πειράζομαι με έναν γαύρο, βάζελο, χανούμι, σκουλήκι δεν είναι απαραίτητα επειδή είμαι καλύτερος, που ακόμα κι αν νιώθω, δεν είναι επειδή το νιώθω αξιακά, αλλά ως κομμάτι και έκφραση του ανταγωνισμού, αλλά επειδή - όσο μένει σε επίπεδο παρέας/γνωστών/internet και δεν πάει σε "μαχες εξωφύλλων" - υπάρχει και κάτι ωραίο σε όλο αυτό.
    All alone, or in twos,
    The ones who really love you
    Walk up and down outside the wall.
    Some hand in hand
    And some gathered together in bands.
    The bleeding hearts and artists
    Make their stand.
    And when they've given you their all
    Some stagger and fall, after all it's not easy
    Banging your heart against some mad bugger's wall.

  14. #59
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    Quote Originally Posted by tsimpouklano View Post
    Θα ξέκοβα απ' το bar. Αλλά βρίσκω το παράδειγμά σου ατυχές, καθώς ο πρόεδρος δεν είναι το αφεντικό, αλλά ο υπεύθυνος εκείνη την περίοδο, όπως ήταν και άλλα λαμόγια πριν απ' αυτόν. Τουλάχιστον, έτσι το βλέπω εγώ και, εντάξει, δεν είμαι ο μόνος.
    .
    γάμα το το αφεντικό. πες ότι είναι κάποιο ποσοστό θαμώνων φασίστες
    Rock or Nothing

  15. #60
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    Δεν ήταν το αφεντικό το 70, άντε ως τα 90’s...
    Quote Originally Posted by Raven Lord View Post
    Quote Originally Posted by tsimpouklano View Post
    Θα ξέκοβα απ' το bar. Αλλά βρίσκω το παράδειγμά σου ατυχές, καθώς ο πρόεδρος δεν είναι το αφεντικό, αλλά ο υπεύθυνος εκείνη την περίοδο, όπως ήταν και άλλα λαμόγια πριν απ' αυτόν. Τουλάχιστον, έτσι το βλέπω εγώ και, εντάξει, δεν είμαι ο μόνος.
    .
    γάμα το το αφεντικό. πες ότι είναι κάποιο ποσοστό θαμώνων φασίστες
    1) e4, c5
    2) Νf3

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •