Page 7 of 14 FirstFirst ... 56789 ... LastLast
Results 91 to 105 of 208

Thread: Ποδοσφαιροπαδισμός και ψυχασθένεια

  1. #91

    Default

    Quote Originally Posted by commissar View Post
    Quote Originally Posted by Raven Lord View Post
    ωραίο είναι και πώς παρουσιάστηκε από τα μέσα. "επεισόδια μεταξύ οπαδών".
    οι μεν έπιναν το καφεδάκι τους ήρεμα και οι δε έσκασαν με λοστάρια, αλλά όλα κι όλα. μη θίξουμε κανέναν. ήταν και βούλγαροι τα θύματα, οπότε στα παπάρια μας.
    Spoiler


    Ήρεμα καφεδάκια ενάμιση μήνα πριν

    Και αυτό είναι μόνο ένα (1) από τα πολλά σκηνικά που γίνονται στην πόλη το τελευταίο διάστημα. Είναι θα έλεγα εντελώς τυχαίο που ο νεκρός είναι κίτρινης απόχρωσης.

    (εντωμεταξύ είναι τουλάχιστον αστεία η όλη "δημοσιότητα" που παίρνουν τα περιστατικά αυτά μέσω instagram, facebook κ.λπ., όταν η ασφάλεια παρακολουθεί και περιμένει ένα σκηνικό σαν και το χθεσινό για να αποστείλει δικογραφία χιλιάδων σελίδων)
    All alone, or in twos,
    The ones who really love you
    Walk up and down outside the wall.
    Some hand in hand
    And some gathered together in bands.
    The bleeding hearts and artists
    Make their stand.
    And when they've given you their all
    Some stagger and fall, after all it's not easy
    Banging your heart against some mad bugger's wall.

  2. #92
    perfect beast commissar's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    lethe
    Posts
    2,605

    Default

    Για ένα ραντεβού θανάτου 30 καθυστερημένων (όπου τι σοκ, είχαμε νεκρό) έχετε βγάλει όλο το κόμπλεξ σας για τους παοκτσηδες που κρύβονται όπου ακούς ρόπαλο και κράνος, ταημ σταμπς από το γκαζετα που έκανε εντιτ στο αρθρο, αναφορά στον Μπλιωνα (που αν υπάρχει κάτι πιο εμετικό από το πανό και το σύνθημα για καρωτίδες είναι που καποιοι τον έκαναν σημαία για να διατηρηθεί η οπαδική εχθρα) ενώ προχθές μόλις σηκώθηκε πανό για πέσιμο, και ειρωνείες από τον ρεηβεν για "ναι αλλά αυτοί είναι χειρότεροι" ενώ έκανε ποστ με 0\5 προτάσεις για την χθεσινή είδηση και λίγο πριν έγραψε "ναι ήταν πέναλτυ αλλά εμείς δεν θα το παίρναμε μέσα στη Τούμπα γιατί μας κυνηγάει η μαφία".

    Ίσως δεν κάνετε σωστά ποηντς σε σχέση με το θρεντ που είστε με αυτά τα δάχτυλα που κουνατε, απλά λέω. Τα σκατα μυρίζουν το ίδιο, και τα δικά μας και των άλλων.
    Last edited by commissar; 07-01-2020 at 01:31.

  3. #93
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    654

    Default

    Κρατάω το ότι έχουμε βγάλει όλο το κόμπλεξ μας για τους παοκτσηδες.
    Και αυτός ο άνθρωπος είναι δάσκαλος.

  4. #94
    perfect beast commissar's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    lethe
    Posts
    2,605

    Default

    Στο σχολειο παω με ροπαλο και κρανος, ελα για ενημερωση γονεων όποτε θες (!)

  5. #95
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    654

    Default

    Συγγνώμη που έθιξα την ομάδα σου, αφού αυτό κατάλαβε το άδειο σου κεφάλι.
    Ραντεβού για ξύλο εγώ δε δίνω, μπορείς να με δείρεις άλλη φορά, τυχαία.

  6. #96
    perfect beast commissar's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    lethe
    Posts
    2,605

    Default

    Ναι ραντεβου για ξυλο ηταν το "αστειο" μου, οχι για την μπουρδα που εγραψες σε προηγουμενη σελιδα για τα ροπαλα και τα κρανη.

    Καμια φορα τα αδεια κεφαλια ειναι καλυτερα απο αυτα που ειναι γεματα σκατα. Ινβ4 ΤΣΚ ΤΣΚ ΚΟΙΤΑΞΤΕ ΓΛΩΣΣΑ Ο ΔΑΣΚΑΛΟΣ

  7. #97
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    654

    Default

    Αγαπητέ δάσκαλε.
    Μην ξεφτιλίζεσαι απλά για να υποστηρίξεις την αγαπημένη σου ομάδα.
    Θίχτηκες για το κράνη και ρόπαλα= παοκτσήδες; Δυστυχώς κατά 95% συμβαίνει αυτό ακριβώς, αν δε θέλεις να αντικρύσεις την πραγματικότητα ή είσαι άσχετος από οπαδικά ή είσαι κάφρος οπαδός, μακάρι να είσαι το πρώτο.
    Δυστυχώς για πολλά χρόνια, όταν και η κωλοτρυπίδα μας είχε τη μαυρίδα από το μελάνι του Μπούζα, γαλουχήθηκε μια γενιά με τη λογική του οτι είστε οι καλύτεροι γαμάω και δέρνω οπαδοί και η πιο αδικημένη ομάδα, μαζί με την αλητεία των δημοσιογράφων βλέπουμε τα αποτελέσματα. Ξέχασες τη Σουρωτή, πολύ πρόσφατα το παιχνίδι με την Κ (δε θυμάμαι) του γαύρου κτλ κτλ.
    Και εγώ αγαπητέ δασκαλάκο θα σου κάνω τη χάρη να αποσυνδέσω την ιστορία της ομάδα σου από τους μαλάκες οπαδούς σου. Θα σου πω οτι όντως ο παοκ είναι μια σπουδαία ομάδα, αλλά αν δε βλέπεις οτι η αλητεία αναλογικά υπάρχει σε μεγαλύτερο βαθμό στους οπαδούς σου, άλλαξε τους φακούς στα γυαλιά σου.

    Θα μου πεις, καλά ρε Λασπό, εσύ χαίρεσαι που έχετε λιγότερους κάφρους; Όχι δε χαίρομαι, όποιος εγκληματεί είναι εχθρός μου, δε μετράω ποιος την έχει μικρότερη τη μαλακία στον εγκέφαλο, αλλά κάποια πράγματα είναι δεδομένα και εσύ πετάχτηκες τελευταία μέρα της άδειάς σου να υποστηρίξεις την αγαπημένη σου ομάδα, και ξεφτιλίζεσαι.

  8. #98
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    ότι μπαίνει κανείς σε διαδικασία να υπερασπιστεί τους χούλιγκανς της ομάδας του - ΟΠΟΙΑ ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ - με στεναχωρεί. το point μου είναι ότι όλοι οι οπαδοί ανεξαιρέτως είναι σκατά και επιτέλους όλοι οι υπόλοιποι θα πρέπει να πάρουμε θέση και να μην εθελοτυφλούμε για αυτά που μέχρι τώτα δικαιολογούμε στην εξέδρα. έτυχε το θύμα και οι δράστες να είναι κάποιας απόχρωσης αυτή τη φορά και αυτό το σκηνικό χρησιμοποιήθηκε για να ξεκινήσει η κουβέντα. ακριβώς τα ίδια θα έλεγα όποιος και να συμμετείχε.

    @λασπόνερε, δε μπαίνω στη διαδικασία ποιος είναι χειρότερος ή καλύτερος. όλοι τα ίδια σκατά κουβαλάνε. αθήνα δε φοράω κόκκινες μπλούζες στα μέρη που κυκλοφορώ γιατί ξέρω άτομα (παναθηναϊκούς) που έχουν φάει ξύλο για τέτοιους λόγους. η βλακεία δεν έχει χρώμα.
    Rock or Nothing

  9. #99
    perfect beast commissar's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    lethe
    Posts
    2,605

    Default

    Λασπονερα καλο θα ειναι να μη μιλας εσυ για ξεφτιλες με οσα εχεις γραψει εδω μεσα.

    Σεντονι tldr, εγω ειπα οτι εγραψες "ασε φιλε ρεηβεν εγω θα σε μαθω μπαλιτσα για τα σκηνικα, ροπαλα και κρανη ισον παοκτσηδες, ΤΟ ΙΔΙΟ ΕΓΙΝΕ ΚΑΙ ΜΕ ΗΡΑΚΛΕΙΔΕΙΣ", αν δεν καταλαβαινεις οτι γραφεις βλακειες ειναι προβλημα δικο σου και δεν θα σου το λυσω εγω γιατι δεν πας Δημοτικο (μαλλον). Τις εξυπναδες για δασκαλους αδειες κλπ που γραφεις σε καθε ποστ απορω πραγματικα γιατι δεν τις κρατας για κανεναν που νοιαζεται

    Ρεηβεν δεν υπερασπιστηκε κανεις εδω μεσα τους χουλιγκανς (εκτος απο εσενα που εγραψες για τους καημενους βουλγαρους τουριστες ξερω γω ενω τελικα η αληθεια ηταν αλλη), συμφωνω γενικα με οσα γραφεις απλα προσπαθω να σου πω οτι το να σχηματιζεις γνωμη απο ενα αρθρο του σελεο, του γκαζετα, έναν βλαμμενο φιλο ή ένα ποστ του Λασπονερα ισως δεν ειναι ο,τι καλυτερο, αυτο.
    Last edited by commissar; 07-01-2020 at 11:12.

  10. #100
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    Τελικα δεν σκοτώθηκε Ο Βούλγαρος χούλιγκαν ή ναι; Έχω κάτι φιλαράκια απο πλοβντιβ και θέλω να τους κάνω χιούμορ αλλά δεν μου βγαίνει να πω κάτι έξυπνο.
    1) e4, c5
    2) Νf3

  11. #101
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    Quote Originally Posted by commissar View Post

    Ρεηβεν δεν υπερασπιστηκε κανεις εδω μεσα τους χουλιγκανς (εκτος απο εσενα που εγραψες για τους καημενους βουλγαρους τουριστες ξερω γω ενω τελικα η αληθεια ηταν αλλη), συμφωνω γενικα με οσα γραφεις απλα προσπαθω να σου πω οτι το να σχηματιζεις γνωμη απο ενα αρθρο του σελεο, του γκαζετα, έναν βλαμμενο φιλο ή ένα ποστ του Λασπονερα ισως δεν ειναι ο,τι καλυτερο, αυτο.

    Γνώμη σχηματίζω από αυτά που έχω δει διαχρονικά στα γήπεδα. το να μπαίνουμε στη διαδικασία να μιλάμε για "κομπλεξ" εναντίον κάποιας ομάδας, μας βάζει να παίξουμε το παιχνιδι των μαρινακοσαββιδοαλαφούζομελισσανίδηδων. π.χ. θέμα "φασίστες στην εξέδρα". μια χαρά κράζουμε όταν πρόκειται για τον ολυμπιακό, αλλά μην πάει η συζήτηση στη δική μας καμπούρα γιατί θα πέσουν βροχή τα άρθρα των "συνετών" συνοπαδών μας που θα κατακρίνουν το φαινόμενο (αλλά θα το δέχονται τα συνυπάρχει μαζί τους). είμαι σίγουρος ότι και ο ολυμπιακός με τις εκατοντάδες χιλιάδες οπαδούς, θα έχει στις τάξεις του όλες τις αποχρώσεις και αντίστοιχους "συνετούς"...

    τεσπα, δε με νοιάζει να το συνεχίσω, χαίρομαι που δεν είμαι στη φάση πια.
    Rock or Nothing

  12. #102
    Senior Member FANTASMA's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    2,988

    Default

    Quote Originally Posted by ypersyntelikos View Post
    Ρε δεν πιάνω ακριβώς τι θες να πεις, αν θέλει κάποιος να είναι αριστερός - αντιφασίστας απλά δλδ δεν πρέπει να πηγαίνει γήπεδο ούτε να είναι οπαδός καμιάς ομάδας; Το να διαχωρίζεται από τις καφρίλες της εξέδρας δεν αρκεί;

    σύμφωνα με τα λεγόμενά σου πρέπει να τα κόψει όλα
    Βασικα.... ναι. Και οχι μονο αν θελει να ειναι αριστερος/αντιφασιστας. Ουτε 1 ευρω σε χουλιγκανικες επιχειρησεις, που ειτε λιγο ειτε πολυ αποτελουν οι περισσοτερες επαγγελματικες ομαδες στην Ελλαδα πλεον.

    Ακομα και σε μικρες κατηγοριες βλεπουμε καφριλες και μισος. Στον Καιαδα ολα μαζι. Δεν ασχολουμαι με ποδοσφαιρο εδω και πανω απο 10 χρονια στην Ελλαδα, και περαν της περιστασιακης κουβεντας κατα τη διαρκεια κανενος Τσαμπιονς Λιγκ ή Μουντιαλ, ουτε και γενικοτερα. Και εχω βρει την υγεια μου, μου φαινεται κατι τοσο μακρινο και ασχετο πλεον. Ειτε υπαρχει ειτε δεν υπαρχει σουπερ λιγδα, μου ειναι πληρως αδιαφορο. Δεν ειναι τοσο δυσκολο να τα κοψει ολα μαχαιρι καποιος.
    The rest is just

  13. #103
    Chilling in the name of. ypersyntelikos's Avatar
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    North Africa
    Posts
    2,909

    Default

    Ε ντάξει ρε μλκ τι μηδενισμός είναι αυτός

    Είναι το ανάλογο της λογικής => όλοι οι καπιταλιστές είναι καθάρματα => δεν αγοράζουμε από αυτούς => πάμε να ζήσουμε σε ένα νησί σε κοινότητες που να καλλιεργούμε το ίδιο μας το φαγητό και να πλέκουμε τα ρούχα μόνοι μας
    Κι εδώ τελειώνει η φάση.


  14. #104
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Ναι.

    Αν σου είναι τόσο απαραίτητος ο βρώμικος επαγγελμαστικός αθλητισμός για να επιβιώσεις.
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  15. #105
    Senior Member FANTASMA's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    2,988

    Default

    Quote Originally Posted by ypersyntelikos View Post
    Ε ντάξει ρε μλκ τι μηδενισμός είναι αυτός

    Είναι το ανάλογο της λογικής => όλοι οι καπιταλιστές είναι καθάρματα => δεν αγοράζουμε από αυτούς => πάμε να ζήσουμε σε ένα νησί σε κοινότητες που να καλλιεργούμε το ίδιο μας το φαγητό και να πλέκουμε τα ρούχα μόνοι μας
    Δεν βρισκω μεγαλη σχεση μεταξυ των δυο. Σου ειναι τοσο απαραιτητο να πηγαινεις γηπεδο να βλεπεις 22 μαντραχαλους να κλωτσανε μια μπαλα? Το ιδιο με το να αγοραζεις ενα μπουφαν?

    Επισης, δεν πιστευω πως ειναι ολοι οι καπιταλιστες καθαρματα. Κανω οτι καλυτερο μπορω με τις αγορες μου. Το να δενομαι συναισθηματικα με μια αθλητικη ομαδα ειναι κατι που πλεον οχι απλα δεν το κανω, αλλα μου φαινεται τοσο ξενο. Λιγος χαβαλε να γινεται για κανα ΝΒΑ για κανα Τσαμπιονς Λιγκ οπως ειπα, αλλα μεχρι εκει, δεν επηρεαζει την ζωη μου στην καθημερινοτητα μου ουτε κατα το ελαχιστο, ποσο μαλλον αν εχει να κανει με ελληνικο αθλητισμο.
    The rest is just

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •