Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 27 of 27

Thread: MTG μέσω ιντερνέ

  1. #16
    Grzegorz Brzęczyszczykiewicz MoRmEnGiL's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
    Posts
    8,358

    Default

    Ε αυτό κάνω, αρνούμαι να παίξω ενάντια σε masturbation deck

    Κ τα ατελείωτα Red Deck Wins μου τη βαράνε αλλά εκεί τουλάχιστο το μάτς είναι πολύ σύντομο.

    Btw όσοι ασχολείστε με arena παίζετε ακόμα στο constructed event η τα παρατήσατε μετά τα nerfs?

    My morning sun is the drug that brings me near
    To the childhood I lost, replaced by fear


  2. #17
    Defunct Economist
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Skåne Θρησκεία Ανεξαρτησία
    Posts
    6,135

    Default

    Quote Originally Posted by MoRmEnGiL View Post
    Παίζω ανελειπώς σε καθημερινή βάση, έχω κάνει 3-4 competitive decks, με αγαπημένο το sultai midrange (η wet golgari όπως το λένε μερικοί λολ)

    Περίεργο μέτα πάντως, και εκνευρίστηκα λίγο γιατί μπανάραν επιτέλους το nexus of fate στο best of 1 αλλά όχι στο best of 3, και όλοι οι σπαζαρχίδες turbofog κλπ έχουν έρθει τώρα στο bo3 και ζαλίζουνε όρχεις.
    To sultai ειναι ΚΑΡΙΚΝΟΣ ΚΑΚΟΣ αν και λιγοτερο εκνευριστικο απο την golgari εκδοχη. Παρολα αυτα αν χανεις απο Nexus η οτιδηποτε κοντινο σε control σε best of 3 κατι κανεις λαθος. Ως σουλται λογικα με thought erasure, duress και negate post board θα επρεπε να τους παιρνεις τα σωβρακα.
    Practical men, who believe themselves to be quite exempt from any intellectual influences, are usually the slaves of some defunct economist.
    J. M. Keynes.

  3. #18
    Defunct Economist
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Skåne Θρησκεία Ανεξαρτησία
    Posts
    6,135

    Default

    Quote Originally Posted by locust View Post
    αμα χανεις απο turbofog σε BO3 κατι δεν παει καλα

    ΕΥΓΕ ΝΕΕ ΜΟΥ Ο ΘΕΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΚΟΒΕΙ PRO POINTS KAI NA ΣΟΥ ΔΙΝΕΙ PLANESWALKER POINTS
    Practical men, who believe themselves to be quite exempt from any intellectual influences, are usually the slaves of some defunct economist.
    J. M. Keynes.

  4. #19
    Defunct Economist
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Skåne Θρησκεία Ανεξαρτησία
    Posts
    6,135

    Default

    Quote Originally Posted by locust View Post
    Unmoored ego?
    ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΝΟΥΜΠΑΔΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΙΖΕΤΕ ΚΑΚΕΣ ΚΑΡΤΕΣ. DURESS ΡΕ!! DURESS!!
    Practical men, who believe themselves to be quite exempt from any intellectual influences, are usually the slaves of some defunct economist.
    J. M. Keynes.

  5. #20
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Που λέτε, χθες επειδή είχα βαρεθεί να σαπίζω τον κόσμο με το Boros aggro, και επειδή έπαιζε ένα quest με blue/black spells, λέω "δοκιμάζω το Dimir pirate deck που σου δίνει free"; Μαγκίτες μου, χωρίς tweaking καθόλου 5/5 νίκες έκανα για πλάκα (δε μιλάμε για ranked e). Monogreen stomp, monored, UG Merfolk, Azorious control, τον ήπιανε όλοι με τη σειρά. Προφανώς βέβαια έχει να κάνει με το ότι αυτό το deck δεν το παίζει σχεδόν κανείς και μάλλον αγνοείται από το meta, αλλά είναι όντως πολύ όμορφο (δεν έπαιζα limited επί Ixalan και δεν το είχα δει τότε), aggro και με καθοριστικά control touches εδώ κι εκεί. Έτσι και φάει λίγο tweaking, μπορεί να γίνει σούπερ πιστεύω.

  6. #21
    ΧΑΣΙΣΟΚΙΝΗΤΟ locust's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    ▲๏̯͡๏▲
    Posts
    3,615

    Default

    Quote Originally Posted by katwrimos View Post
    Quote Originally Posted by locust View Post
    Unmoored ego?
    ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΝΟΥΜΠΑΔΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΙΖΕΤΕ ΚΑΚΕΣ ΚΑΡΤΕΣ. DURESS ΡΕ!! DURESS!!
    If Nexus of Fate would be put into a graveyard from anywhere, reveal Nexus of Fate and shuffle it into its owner's library instead
    [/URL]

  7. #22
    Defunct Economist
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Skåne Θρησκεία Ανεξαρτησία
    Posts
    6,135

    Default

    λοκουστ, κατ αρχην δεν χρειαζεται να μου κουοταρεις ορακλ τεξτ σαν να εισαι γαμημενος καυλοτζατζ σε γραν πρι, ξερω τους κανονες αρκετα καλα. ΝΑΙ ΘΑ ΤΟ ΣΑΦΛΑΡΕΙ στο library που σημαινει οτι δεν θα μπορει να το κασταρει. Αν πχ παιζει 4 nexus και εχει τραβηξει 20 καρτες του εχουν μεινει 40 αρα η πιθανοτητα να τραβηξει nexus στο επομενο ντρο στεπ ειναι 1 στις δεκα, not bad για ενα γαμημενο μανα που ξοδεψες παλιοτσιγκουνη. Στον κοσμο του modo που παιζουν εμπειροι ματζικαδες το duress δεν στοχευει καν το nexus, στοχευει το negate του αντιπαλου ετσι ωστε να εισαι ελευθερος να χωσεις negate στο nexus του αντιπαλου.

    To ego ειναι κακη καρτα για standard. Αν ο αντιπαλος εχει στο χερι δυο νεξους, εσυ ξοδεψες μια καρτα αυτος κερδισε δυο και απλα θα χασεις απο καρν η τεφερι. Το ego ειναι μονο για modern που υπαρχουν deck με ενα win con οπως valakut.
    Practical men, who believe themselves to be quite exempt from any intellectual influences, are usually the slaves of some defunct economist.
    J. M. Keynes.

  8. #23
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    κατωριμος - δυναμική επιστροφή.
    1) e4, c5
    2) Νf3

  9. #24
    ΧΑΣΙΣΟΚΙΝΗΤΟ locust's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    ▲๏̯͡๏▲
    Posts
    3,615

    Default

    Quote Originally Posted by katwrimos View Post
    λοκουστ, κατ αρχην δεν χρειαζεται να μου κουοταρεις ορακλ τεξτ σαν να εισαι γαμημενος καυλοτζατζ σε γραν πρι, ξερω τους κανονες αρκετα καλα. ΝΑΙ ΘΑ ΤΟ ΣΑΦΛΑΡΕΙ στο library που σημαινει οτι δεν θα μπορει να το κασταρει. Αν πχ παιζει 4 nexus και εχει τραβηξει 20 καρτες του εχουν μεινει 40 αρα η πιθανοτητα να τραβηξει nexus στο επομενο ντρο στεπ ειναι 1 στις δεκα, not bad για ενα γαμημενο μανα που ξοδεψες παλιοτσιγκουνη. Στον κοσμο του modo που παιζουν εμπειροι ματζικαδες το duress δεν στοχευει καν το nexus, στοχευει το negate του αντιπαλου ετσι ωστε να εισαι ελευθερος να χωσεις negate στο nexus του αντιπαλου.

    To ego ειναι κακη καρτα για standard. Αν ο αντιπαλος εχει στο χερι δυο νεξους, εσυ ξοδεψες μια καρτα αυτος κερδισε δυο και απλα θα χασεις απο καρν η τεφερι. Το ego ειναι μονο για modern που υπαρχουν deck με ενα win con οπως valakut.
    Δεν ήθελα να σε προσβάλλω, συγνώμη αν το πήρες έτσι. Όπως είπαμε και στο τσατ εχουμε λίγο διαφορετικό point of reference. Ίσως γκρινιάζω γιατι όπως σου είπα στο τελευταίο τουρνουά που έπαιξα ο τύπος με 4c gate nexus με γάμησε χωρίς σάλιο και χωρίς να παίζει ούτε καρν ούτε τεφερι. Ακόμα είμαι salty. Δεν έχω δεί κανέναν να παίζει unmoored ego σε modern και τελευταία φορά που είδα valakut ηταν το καλοκαίρι που μας πέρασε. Πες και τι ντεκ παίζεις να κάνουμε κουβέντα.

    Μια που είμαστε 4 που παίζουμε, ας κανουμε κανένα κονέ στο μτγο για pauper commander. Μηδαμινό κόστος, πολύ πλάκα
    [/URL]

  10. #25
    Grzegorz Brzęczyszczykiewicz MoRmEnGiL's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
    Posts
    8,358

    Default

    Quote Originally Posted by katwrimos View Post
    αρα η πιθανοτητα να τραβηξει nexus στο επομενο ντρο στεπ ειναι 1 στις δεκα, not bad για ενα γαμημενο μανα που ξοδεψες παλιοτσιγκουνη.
    Sorry αλλα όχι. Η πιθανότητα είναι πολύ μεγαλύτερη στην πράξη λόγω του τρελού cycle capability του deck. (card draw, flipped azcanta etc.)

    Και το πρόβλημα με το deck αυτό δεν είναι το winrate αλλά πόσο σιχαμένα βαρετό είναι να παίζεις ενάντια. Δεν ασχολούμαι σοβαρά (ακα tournament η σοβαρό laddering) με το mtg οπότε concede γιατί σέβομαι το χρόνο μου. (παρ ότι παίζω mtg )

    EDIT: επίσης όσοι παίζουν αυτά τα ντέκ είναι καρκίνοι. Ενός του έριξα ego σε teferi ΚΑΙ karn, πράμα που σημαίνει οτι απλά δεν είχε win con (το ξέρω γιατι με το ego βλέπεις όλο το Deck του αντιπάλου) παρόλα αυτά συνέχισε να κάνει cycle το γαμημένο nexus για 5-6 λεπτά ακόμα μέχρι που έκανα concede because fuck that.

    EDIT2: πήγα να βάλω τόνο στη λέξη nexus, είναι εγγεφαλικό να εναλλάσσεις αγγλικά και ελληνικά τόσο πολύ σε μια πρόταση.
    Last edited by MoRmEnGiL; 01-03-2019 at 15:34.

    My morning sun is the drug that brings me near
    To the childhood I lost, replaced by fear


  11. #26
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Αν και συνειδητοποιημένος κοντρολάς εν τέλει όταν έπαιζα standard, ποτέ δε γούσταρα να παίζω ούτε Jace Mind Sculptor (τότε) ούτε Teferi τώρα. Αυτού του τύπου οι κάρτες έχω καταλήξει ότι ουσιαστικά διαλύουν το fun από το παιχνίδι, πρώτα του αντιπάλου εννοείται, αλλά και στη συνέχεια δεν ξέρω τι νόημα έχει γενικότερα. Τώρα βέβαια η μόνη επαφή που έχω με κάτι κοντινό στο standard είναι το Arena, και εκεί χαίρομαι που, ως τώρα τουλάχιστον, δε βλέπω με τόσο μεγάλη συχνότητα Τεφέριδες κλπ (ίσως επειδή δεν είμαι ψηλά στο rank ακόμη, ποιος ξέρει).

    Γενικά τεσπα, το constructed είναι πολλή κούραση αν έχεις περιορισμένο χρόνο (και χρήματα) να ασχοληθείς με το παιχνίδι, γι'αυτό εγώ limited δαγκωτό. Το constructed (σε fun πλαίσια πάντα) στο Arena για μένα ουσιαστικά υπάρχει για να μαζέψω gold για draft.

  12. #27
    Grzegorz Brzęczyszczykiewicz MoRmEnGiL's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
    Posts
    8,358

    Default

    O Teferi συγκεκριμένα όταν τον έχω εγώ μου φαίνεται τρομερά fragile κ όταν τον έχει ο αντίπαλος μου φαίνετε τρομερά overpowered

    My morning sun is the drug that brings me near
    To the childhood I lost, replaced by fear


Similar Threads

  1. Replies: 9
    Last Post: 19-12-2011, 14:00
  2. Οι μπάτσοι μας μιλάνε μέσω της TV
    By Candiru in forum The Politics Of Ecstasy
    Replies: 2
    Last Post: 14-04-2010, 01:00
  3. Αυτοκτόνησε με οδηγίες μέσω e-mail
    By Estelle in forum The Politics Of Ecstasy
    Replies: 55
    Last Post: 23-01-2005, 04:08
  4. Internet μέσω κινητού
    By Dragonlord in forum PC & Games
    Replies: 1
    Last Post: 31-12-2004, 17:13
  5. Τηλέφωνο μέσω internet
    By Dragonlord in forum PC & Games
    Replies: 8
    Last Post: 17-02-2004, 01:58

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •