View Poll Results: Ban Raven from admin?

Voters
20. You may not vote on this poll
  • Να φυγει απο admin.

    3 15.00%
  • Να μείνει admin.

    17 85.00%
Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 34

Thread: Ban Raven from admin

  1. #16
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    Φιξερ, δεν καταλαβες τι εγραψα κ δεν εχει σημασια κιολας.
    Rock or Nothing

  2. #17
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Θα αντισταθώ απ' το να σκοράρω στην κενή εστία της Σταυρουλάρας.
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  3. #18
    Senior Member wurst's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    434

    Default

    Quote Originally Posted by paddy honey View Post
    Πείτε όμως ποιος είναι αυτός ο 2ος χρήστης, η περιέργεια μας έχει φάει.
    elpizo na eimai ego.

  4. #19
    Senior Member wurst's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    434

    Default

    Quote Originally Posted by Raven Lord View Post
    καταρχήν υπενθυμίζω σε όλους ότι είμαστε τρεις (3) διαχειριστές και κάθε υποφορουμ έχει mods τους οποίους δεν έχουμε αλλάξει.
    στο φόρουμ υπάρχουν δύο (2) άτομα όλα κ όλα που γκρινιάζουν για τη χαλαρή διαχείριση μόνο σε εμένα (λες και δεν είναι κοινή γραμμή η στάση μας) και κάνουν ό,τι μπορούν για να αποδείξουν ότι χρειάζεται αυστηρότητα με το να φέρονται μαλακισμένα σε κάθε ευκαιρία. γνωρίζω πολύ καλά ότι με δύο μπαν η φάση θα ηρεμούσε, αλλά αυτό θα είναι η εύκολη επιλογή για αυτούς. προτιμάω ο καθένας να έχει το δικαίωμα να γράφει και να κρίνεται από αυτά που γράφει.
    oi alloi diaxeiristes kati kanoun toulaxiston - o ipersintelikos px grafei gia ta exoda tou forum.
    I fasi tha veltionotan kai an efeuges apo ti diaxeirisi pisteuw gt apla den eisai kalos se auto poy kaneis. sigoura tha yparxoyn xristes poy tha htan kalyteroi diaxeiristes apla de ksero kata poso tha eixan diathesi na analavoun.
    kai to na exeis ginei admin mono k mono gia na min analavei o onibocho kati exei na pei gia tin epilogi sou.

  5. #20
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    για οσους δεν γουσταρουν υπαρχουν και τα φλωρουμζ δηλαδη δεν υπαρχουν αλλα καπως ετσι ξεκινησαν
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  6. #21
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Quote Originally Posted by wurst View Post
    kai to na exeis ginei admin mono k mono gia na min analavei o onibocho kati exei na pei gia tin epilogi sou.
    Δεν ξέρω τι άτομο στα λέει αυτά, αλλά πραγματικά γελάω τόσο με τα συμπεράσματα, όσο και με το κακό τρολάρισμα. Έχεις τώρα μέρες που κάνεις επίθεση σε έναν υποδειγματικό χρήστη του φόρουμ, που ανέλαβε την ευθύνη της διαχείρισης ενός φόρουμ στο οποίο η κίνηση είναι πεσμένη ενδεχομένως σε σχέση με αυτό που μπορεί να θυμάσαι, αλλά παραμένει ένα σταθερό καθημερινό σημείο αναφοράς της ζωής αρκετών. Forum administration δε σημαίνει κάθομαι κι ασχολούμαι με τον κάθε πυροβολημένο έχει κάνει εγγραφή, αλλά ασχολούμαι με τη βάση, τη συντήρηση, την επικοινωνία με το server, τις πιο IT ανάγκες της κατάστασης, δηλαδή. Μην μπερδεύεσαι με το moderation ούτε με το γεγονός ότι από τους 3 admins ο ypersyntelikos έχει τη γνώση κι έχει αναλάβει τα άνωθι, ενώ WBRB και Raven τα χαμαλίκια και το moderation, επειδή υπάρχουν περισσότεροι mods απ' ότι ενεργοί χρήστες, δε λέει απολύτως τίποτα. Επίσης, μη νομιζεις ότι επειδή ένα αίτημα για ένα ηλίθιο upvote/downvote system της πλατφόρμας θα ενεργοποιηθεί τελικά από κάποιον απ' τους 3 administrators, σώνει και καλά είναι αποκλειστικά υπεύθυνος αυτός.

    Σου είπε ο Raven Lord ότι οι 3 τους συνομίλησαν, συναποφάσισαν και εν τέλει έπραξαν/δεν έπραξαν κάτι. Με το να κάνεις προσωπικές επιθέσεις τόσες μέρες τώρα, τι νομίζεις ότι καταφέρνεις; Στο υστέρημα του χρόνου του καθενός, υπάρχει μια ενασχόληση με ό,τι μπορεί ο καθένας να προσφέρει στο φόρουμ. Σταμάτα να πρήζεις συκώτια, σταμάτα τη γκρίνια (δεν είσαι η μόνη που γκρινιάζει) ή αλλιώς πολύ απλά, όπως έλειπες τόσο καιρό, ξαναξεκίνα να λείπεις, εφόσον δε σου αρέσει η κατάσταση εδώ μέσα. Αλλά επειδή ουσιαστικά κάνεις πλακίτσα (έχω κλείσει για μεταμόσχευση νεφρού απ' το γέλιο) και δε σε ενδιαφέρει τίποτα απ' όσα λέω παραπάνω, παρά μόνο η ίντριγκα, γι' αυτό θα σου σκάω χριστοπαναγίες όσο επιμένεις να μαλακίζεσαι.
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  7. #22
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    Quote Originally Posted by FANTASMA View Post
    . Τραγικο να κατηγορεις 2 χρηστες για την εικονα του φορουμ, σορρυ κιολας ε, τουλαχιστον να αναλαμβανουμε και ο καθενας τις ευθυνες του ε.

    Α επισης σε αυτους τους δυο (2) να προσθεσεις και τους περιπου 20 χρηστες που εχουν σταματησει να γραφουν επειδη το φορουμ ειχε καταντησει ανυποφορο, ξερεις πολυ καλα για ποιους χρηστες μιλαμε κι εκει περα, και ναι, επειδη πολλοι απο αυτους ειναι φιλοι μου (και δικοι σου), ξερεις (?) πως δεν τα βγαζω απο το μυαλο μου. Δεκτα ολα, και η γραμμη του φορουμ και τα παντα, αλλα μην λεμε οτι θελουμε ε.

    η "εικόνα" ή το "επίπεδο" (όπως χρησιμοποιείς σε άλλες τοποθετήσεις σου) του φόρουμ ταυτίζεται με την εικόνα/επίπεδο των χρηστών του. οι χρήστες εδώ μέσα είναι ένας καθρέφτης της κοινωνίας. άλλους τους συμπαθούμε, άλλους όχι, άλλοι είναι φίλοι μας, με άλλους ερχόμαστε σε αντιπαράθεση. το πώς κρίνουμε την "εικόνα" του καθενός είναι τέρμα υποκειμενικό, οπότε ο α χρήστης μπορεί για 'σενα να είναι γαμώ τα άτομα και για 'μενα μαλάκας και ο β να θεωρείς ότι σου επιτίθεται αδίκως και εγώ να θεωρώ ότι έχει αυτός δίκιο.

    όταν εσύ όπου σταθείς και όπου βρεθείς κράζεις ένα χώρο που πολλοί μπαίνουν για να περάσουν την ώρα τους ή για να κάνουν ένα διαλειμμα από τη δουλειά τους ή να γράψουν τη μαλακία τους στην τελική, κάποιοι ενοχλούνται και αντεπιτίθενται. σκέψου στο μαγαζί που πίνεις τον καφέ σου κάθε μέρα να ερχόταν δίπλα σου ο ίδιος τύπος και να σε έπρηζε συνεχώς για το πόσο σκατά είναι το μέρος και πόσο σκατά είναι οι θαμώνες του.

    ως διαχειριστής και όχι ως χρήστης (γιατί ως χρήστης ξέρεις ότι σε πολλές απόψεις συμφωνούμε) εγώ βλέπω εσένα να προσβάλεις αρκετό κόσμο εδώ και το ίδιο το μέσο και κάποιους να ενοχλούνται από αυτό και να απαντούν θεμιτά ή αθέμιτα. μια πιο αυστηρή διαχείριση μάντεψε πώς θα έλυνε αυτό το πρόβλημα.

    οπότε εγώ αυτό είπα πριν. ως διαχειριστής αυτή τη στιγμή βλέπω ότι το πρόβλημα στην καθημερινότητα του μέσου, το δημιουργούν δύο άτομα. δεν είπα πουθενά όμως ότι δύο άτομα φταίνε για την "εικόνα" του φόρουμ, όπως την έχεις εσύ στο μυαλό σου βέβαια.
    Rock or Nothing

  8. #23
    problem child
    Join Date
    Feb 2016
    Location
    τάξη
    Posts
    1,476

    Default

    Quote Originally Posted by OniBocho View Post
    Θα αντισταθώ απ' το να σκοράρω στην κενή εστία της Σταυρουλάρας.
    Μια μετάφραση αν σου είναι εύκολο, ευχαριστώ.

  9. #24
    Grzegorz Brzęczyszczykiewicz MoRmEnGiL's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
    Posts
    8,358

    Default

    Quote Originally Posted by paddy honey View Post
    Quote Originally Posted by OniBocho View Post
    Θα αντισταθώ απ' το να σκοράρω στην κενή εστία της Σταυρουλάρας.
    Μια μετάφραση αν σου είναι εύκολο, ευχαριστώ.
    Ηταν ένα 1-0 joke, επειδή ρώτησες ποιός.


    My morning sun is the drug that brings me near
    To the childhood I lost, replaced by fear


  10. #25
    Grzegorz Brzęczyszczykiewicz MoRmEnGiL's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
    Posts
    8,358

    Default

    Οσο για τις κατηγορίες οτι ο Ρέηβεν δεν κάνει τίποτα ως αντμίν, τις βρίσκω τραγικά αστείες γιατί δεν υπάρχει κάποιο θέμα που πρέπει να λυθεί και δεν το λύνει, παρά μόνο ίσως στο μυαλό μερικών.

    Το φόρουμ λειτουργεί όπως θα έπρεπε. Σε όποιον δεν αρέσει δεν τον υποχρεώνει κανείς να μπαίνει και να σπάει παπάργια ^^

    My morning sun is the drug that brings me near
    To the childhood I lost, replaced by fear


  11. #26
    problem child
    Join Date
    Feb 2016
    Location
    τάξη
    Posts
    1,476

    Default

    Quote Originally Posted by MoRmEnGiL View Post
    Quote Originally Posted by paddy honey View Post
    Quote Originally Posted by OniBocho View Post
    Θα αντισταθώ απ' το να σκοράρω στην κενή εστία της Σταυρουλάρας.
    Μια μετάφραση αν σου είναι εύκολο, ευχαριστώ.
    Ηταν ένα 1-0 joke, επειδή ρώτησες ποιός.
    Quote Originally Posted by Drumsick View Post
    Στ'αρχίδια μας. Φύγε από το φόρουμ.

  12. #27
    Senior Member wurst's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    434

    Default

    Quote Originally Posted by MoRmEnGiL View Post
    Οσο για τις κατηγορίες οτι ο Ρέηβεν δεν κάνει τίποτα ως αντμίν, τις βρίσκω τραγικά αστείες γιατί δεν υπάρχει κάποιο θέμα που πρέπει να λυθεί και δεν το λύνει, παρά μόνο ίσως στο μυαλό μερικών.

    Το φόρουμ λειτουργεί όπως θα έπρεπε. Σε όποιον δεν αρέσει δεν τον υποχρεώνει κανείς να μπαίνει και να σπάει παπάργια ^^
    an den iparxei tipota na lithei tote gt na yparxei os admin? as iparxei os xristis ospou na vrethei anagki kai logos iparxis admin.

  13. #28
    Grzegorz Brzęczyszczykiewicz MoRmEnGiL's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
    Posts
    8,358

    Default

    Lol.

    My morning sun is the drug that brings me near
    To the childhood I lost, replaced by fear


  14. #29
    Senior Member FANTASMA's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    2,988

    Default

    Quote Originally Posted by Raven Lord View Post
    Quote Originally Posted by FANTASMA View Post
    . Τραγικο να κατηγορεις 2 χρηστες για την εικονα του φορουμ, σορρυ κιολας ε, τουλαχιστον να αναλαμβανουμε και ο καθενας τις ευθυνες του ε.

    Α επισης σε αυτους τους δυο (2) να προσθεσεις και τους περιπου 20 χρηστες που εχουν σταματησει να γραφουν επειδη το φορουμ ειχε καταντησει ανυποφορο, ξερεις πολυ καλα για ποιους χρηστες μιλαμε κι εκει περα, και ναι, επειδη πολλοι απο αυτους ειναι φιλοι μου (και δικοι σου), ξερεις (?) πως δεν τα βγαζω απο το μυαλο μου. Δεκτα ολα, και η γραμμη του φορουμ και τα παντα, αλλα μην λεμε οτι θελουμε ε.

    η "εικόνα" ή το "επίπεδο" (όπως χρησιμοποιείς σε άλλες τοποθετήσεις σου) του φόρουμ ταυτίζεται με την εικόνα/επίπεδο των χρηστών του. οι χρήστες εδώ μέσα είναι ένας καθρέφτης της κοινωνίας. άλλους τους συμπαθούμε, άλλους όχι, άλλοι είναι φίλοι μας, με άλλους ερχόμαστε σε αντιπαράθεση. το πώς κρίνουμε την "εικόνα" του καθενός είναι τέρμα υποκειμενικό, οπότε ο α χρήστης μπορεί για 'σενα να είναι γαμώ τα άτομα και για 'μενα μαλάκας και ο β να θεωρείς ότι σου επιτίθεται αδίκως και εγώ να θεωρώ ότι έχει αυτός δίκιο.

    όταν εσύ όπου σταθείς και όπου βρεθείς κράζεις ένα χώρο που πολλοί μπαίνουν για να περάσουν την ώρα τους ή για να κάνουν ένα διαλειμμα από τη δουλειά τους ή να γράψουν τη μαλακία τους στην τελική, κάποιοι ενοχλούνται και αντεπιτίθενται. σκέψου στο μαγαζί που πίνεις τον καφέ σου κάθε μέρα να ερχόταν δίπλα σου ο ίδιος τύπος και να σε έπρηζε συνεχώς για το πόσο σκατά είναι το μέρος και πόσο σκατά είναι οι θαμώνες του.

    ως διαχειριστής και όχι ως χρήστης (γιατί ως χρήστης ξέρεις ότι σε πολλές απόψεις συμφωνούμε) εγώ βλέπω εσένα να προσβάλεις αρκετό κόσμο εδώ και το ίδιο το μέσο και κάποιους να ενοχλούνται από αυτό και να απαντούν θεμιτά ή αθέμιτα. μια πιο αυστηρή διαχείριση μάντεψε πώς θα έλυνε αυτό το πρόβλημα.

    οπότε εγώ αυτό είπα πριν. ως διαχειριστής αυτή τη στιγμή βλέπω ότι το πρόβλημα στην καθημερινότητα του μέσου, το δημιουργούν δύο άτομα. δεν είπα πουθενά όμως ότι δύο άτομα φταίνε για την "εικόνα" του φόρουμ, όπως την έχεις εσύ στο μυαλό σου βέβαια.
    Οποιος ταυτιζεται με το φορουμ τοσο ωστε να θεωρησει ως προσωπικη προσβολη καποια αρνητικη αποψη προς το φορουμ, τοτε να παει να το κοιταξει καπου. Οσον αφορα για το παραδειγμα με το να βρεθει "καποιος τυπος και να ερχεται διπλα μου καθε μερα και να με πρηζει" ειναι αστειο που το γραφεις σε μενα. Αν εσυ το εχεις νιωσει μια φορα, εγω το εχω νιωσει 10, απλα εχω μαθει να το αγνοω γιατι αρνουμαι την οποιαδηποτε τοξικοτητα.

    Σου ξαναλεω, πως ειμαι οκ και με την εικονα του φορουμ, και με την διαχειριση του, και με τα παντα, αλλα μη λεμε οτι θελουμε. Δεν προσβαλλω και δεν εχω προσβαλλει κανεναν προσωπικα εδω και πααααααααρα πολυ καιρο, με εξαιρεση καποια απαντηση προς συνεχομενη επιθεση που εχω δεχθει. Το οποιο σε οποιοδηποτε λογικο φορουμ του κοσμου, εχει ηδη αποφευχθει με παρατηρησεις, μπαν ή οτιδηποτε αλλο χρειαστει. Υπαρχουν κι αλλοι τροποι αν δε θελεις να κανεις μπαν, οι οποιοι ελαχιστοποιουν τα φαινομενα προσωπικων επιθεσεων και εμμονων, αλλα εσυ ενιοτε αντι να κανεις κατι τετοιο, πηδας με τη μια μεσα στον οχλο και αρχιζει το πανηγυρι.

    Εσυ ως διαχειριστης βλεπεις το προβλημα να δημιουργειται απο δυο ατομα, γιατι πολυ απλα το βλεπεις το θεμα 100% επιλεκτικα, και οχι ως ενας αντικειμενικος διαχειριστης, αλλα καλη καρδια να εχουμε. Αν σε κανει να νιωθεις καλυτερα, το φορουμ ηταν πολυ σκατα ηδη εδω και αρκετο καιρο, και πολυ καιρο πριν αναλαβεις την διαχειριση εσυ, οποτε ελπιζω να μην το παιρνεις προσβλητικα αυτο για το μαγαζακι που πινεις τον καφε σου.

    ΥΓ. Σου ξαναλεω οτι δε με ενδιαφερει προσωπικα ουτε καμια αλλαγη admin, ουτε η επιστροφη των πινκς και μουτζων, γελοια τα βρισκω και τα δυο θεματα και δεν πιστευω οτι θα εσωζαν το φορουμ, οπως δεν το εσωσαν ουτε στο παρελθον. Απλα μη γραφεις οτι να ναι, λιγο πιο σφαιρικη οπτικη δεν βλαπτει. Μπορεις παντα βεβαια να μου γραψεις για τριτη φορα οτι το προβλημα ειναι 2 χρηστες και να αγνοησεις ολα τα υπολοιπα, δεν περιμενω και κατι διαφορετικο.
    Last edited by FANTASMA; 14-10-2018 at 22:57.
    The rest is just

  15. #30
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    ΟΚ η βουρστ τρολάρει, δεν υπάρχει αμφιβολία τελικά.

Similar Threads

  1. OniBocho για admin
    By Parasight in forum Forums Help/Suggestions
    Replies: 11
    Last Post: 31-12-2016, 03:03
  2. Paul Raven R.I.P.
    By After Dark in forum Music Discussion
    Replies: 3
    Last Post: 23-10-2007, 11:10
  3. admin....
    By ESTRANGED in forum Forums Help/Suggestions
    Replies: 8
    Last Post: 21-07-2004, 01:36
  4. KATEPEIGON! PROS ADMIN...
    By progvamp in forum Forums Help/Suggestions
    Replies: 8
    Last Post: 26-04-2004, 00:23

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •