View Poll Results: Να επιστρέψουν pinks/μούτζες;

Voters
49. You may not vote on this poll
  • Ναι, να επιστρέψουν

    35 71.43%
  • Όχι, δεν τα θέλουμε

    14 28.57%
Page 4 of 13 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 46 to 60 of 189

Thread: Επιστροφή πινκομουτζών

  1. #46
    Senior Member wurst's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    434

    Default

    Quote Originally Posted by Raven Lord View Post
    νομίζω ότι το όλο τοπικ είναι από μόνο του επιχείρημα ώστε να μην επιστρέψουν τα μουτζομούτζες
    εντάξει, ξέφυγε λίγο το θρεντ πράγματι αλλά ας μην αποπροσανατολιζόμαστε από το αρχικό αίτημα. αυτό θα μπορούσε να γίνει σε κάθε τόπικ ανεξάρτητα απο ύπαρξη ή μη πινκομούτζας.

  2. #47
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Έχοντας φάει μπόλικες μούτζες, μπορώ να διαβεβαιώσω ότι δε ΦΟΒΑΜΑΙ να ποστάρω επειδή θα τρώω και πάλι μπόλικες. Κυρίως γιατί αμφισβητώ ανοιχτά τα κριτήρια όσων μουτζώνουν, αλλά και γιατί αυτά τα οποία ποστάρω, τις περισσότερες φορές δεν είναι αντιπροσωπευτικά του ποιος είμαι και τι πρεσβεύω. Αν και "κανείς δε νοιάστηκε" όπως λέγεται συνεχώς εδώ πέρα μέσα από αρκετούς, ο λόγος που συμβαίνει αυτό είναι γιατί το ίδιο το ER απ' τη μέρα που γράφτηκα, πριν 5 χρόνια μου το πέρασε σαν νοοτροπία. Κι όταν λέω το ER, δεν εννοώ το vBulletin και την βάση στο server.

    Δεν καταλαβαίνω γιατί κόπτεστε να επανέλθουν οι μούτζες, όταν είναι πάρα πολύ απλό να μουτζώσετε. πχ:

    Quote Originally Posted by Parasight View Post
    Μου στερείς ένα δικαίωμα. Αυτό είναι αρκετό.


    Όμορφα, "αντρίκια", επώνυμα και σταράτα. Πιθανολογώ, λοιπόν, ότι κόπτεστε γιατί:

    • βαριέστε
    • γουστάρετε ανωνυμία και κρυφτούλι
    • θέλετε εκείνον τον εντελώς αντιαισθητικό χαβαλέ που έκαναν τα μαγκάκια και τα κωλόπαιδα στο γυμνάσιο απέναντι σε όλοι-ξέρετε-τι-τύπο-παιδιών (όπως ξέρετε και πως μπορεί να αντιδράσουν τα παιδιά αυτά)
    • βαυκαλίζεστε


    Με το τελευταίο εννοώ πως δήθεν το κάνετε από και-καλά αδιαφορία γιατί όπως γράφω παραπάνω "κανείς δε νοιάστηκε για τις μούτζες" και "το φόρουμ δεν είναι η ζωή σου κι αν είναι grow up, κάτι έχει πάει πολύ στραβά με την πάρτη σου" ενώ επί της ουσίας και αρκετό χρόνο ξοδεύετε από τη μέρα σας εδώ και σας νοιάζει και φυσικά ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΤΕ και περνάτε χρόνο εδώ και σας νοιάζει. Απλά, επειδή είμαστε και πολύ του σκληρού ήχου, μη φανεί παραέξω ότι μας νοιάζει.

    Η επιστροφή των πινκς και των μουτζών δε θα προσφέρει τίποτα στο φόρουμ, τουλάχιστον στην παρούσα κατάστασή του, είμαι με τον Morm που θεωρεί ότι θα αφαιρέσει κιόλας αριθμό posts, κάτι που είναι κακό και τέλος πάντων, επί της ουσίας δεν καταργήθηκαν και ποτέ. Ένα upvote/downvote κουμπάκι είναι, που με βρίσκει απολύτως σύμφωνο στη λογική του ο Unholy πως έχει ΠΗΞΕΙ η κοινωνία μας από αυτό το σάπιο φαινόμενο και τις κριτικές επιτροπές κάθε γαμημένου είδους.

    Και κλείνω δίνοντας ένα pink μέσα σε ποστ, γιατί αυτό είναι το σωστό:

    Quote Originally Posted by stam and the witches View Post
    Κάθε φορά ανοίγω το φόρουμ και βλέπω εσένα με τον Όνιμπότσο να βρίζεστε, σας σίχαθηκε η ψυχή μου μα την παναγία.
    μόνο και μόνο γιατί είσαι ο stam κι όχι επειδή αυτό που λες ισχύει. Διότι αν έχω καταλάβει σωστά το λες στον Fixxxer και είναι κάτι το οποίο δεν ισχύει εδώ και ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ καιρό. Και δεύτερο για να με/μας ξεσιχαθεί η ψυχή σου, μωρέ!
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  3. #48
    Señor Member Art In Haste's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Macedonia, Lloegyr, Campo Gibraltar
    Posts
    6,996

    Default

    Στ'αρχίδια μας, φύγε από το φόρουμ.
    John Cleese: Political Correctness Can Lead to an Orwellian Nightmare

  4. #49
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Quote Originally Posted by Art In Haste View Post
    Στ'αρχίδια μας, φύγε από το φόρουμ.


    ορίστε, σωστός χρήστης και φίλος
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  5. #50

    Default

    Opou "moutzes" valte as poume "ratsistiko/omofoviko/seksistiko asteio" k ksanadiavaste
    Oti eipe o stam k o anxoli, i klassiki kouventa pou kapoioi opws o parasait arnountai na prosarmosoun tin ekfrasi tous giati kapoioi mporei na thigontai. K meta gaslighting oti oi thigmenoi exoun to provlima

  6. #51
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Quote Originally Posted by Keeper Of The Seventh Son View Post
    Opou "moutzes" valte as poume "ratsistiko/omofoviko/seksistiko asteio" k ksanadiavaste
    Και ΓΙΑΤΙ ακριβώς να το κάνω αυτό;;; Καθόλου ισοπεδωτικό, μάλιστα.

    edit:
    Στο μεταξύ, το αποτέλεσμα του πολλ είναι σαρωτικό, αλλά η κουβέντα γίνεται με δυο-τρεις που τεντώνουν την πολιτική ορθότητα όσο δεν πάει άλλο επειδή "θίγονται". Η δυσαρέσκεια που εισπράττεται για την άποψη που θα εκφράσει ο καθένας εκ μέρους του διαφωνούντα, εξισώνεται με ρατσισμό και φασισμό. Να μην υπάρχουν διαφωνίες. Και αν υπάρχουν, ας τις κρατήσει ο καθένας για τον εαυτό του λοιπόν. ΔΕ ΓΟΥΣΤΑΡΩ να ποστάρω, βαριέμαι να ποστάρω, θέλω να ρίξω μούτζα. Αν ποστάρω και κατακεραυνώσω την εκάστοτε γνώμη σου, θα το δεχτείς; Εκείνο γιατί θα το δεχτείς δλδ; Ο ορισμός του κομπλεξισμού.

    edit2:
    Προφανώς μιλάμε για επώνυμες πια ε. Να ξεκαθαρίζουμε το θέμα τουλάχιστον.
    Last edited by Parasight; 28-09-2018 at 19:03.

  7. #52
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    μα τη μούτζα μπορείς να τη ρίξεις. απλά όχι με ένα κλικ
    Rock or Nothing

  8. #53
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Το οποίο δε δημιουργεί ατμόσφαιρα μίσους και σκατοψυχιάς στο φόρουμ για κάποιον λόγο, αντίθετα με τις μούτζες;

  9. #54
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    ποτέ δε χρησιμοποίησα αυτό που λες ως επιχείρημα
    Rock or Nothing

  10. #55
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Ωραία λοιπόν, να το πιάσουμε από την αρχή; Γιατί είπαμε είναι φου κακά τα πινκς και οι μούτζες εξ αρχής λοιπόν;

  11. #56
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    1. δεν έχουν νόημα. αποδοκιμάζεις επώνυμα με ποστ
    2. το παρελθόν έχει δείξει ότι πολύ συχνά αποδοκιμάζεται το άτομο και όχι η άποψη

    ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ. αν το συμβούλιο των σοφών αποφασίσει διαφορετικά θα συμμορφωθώ. αλλά ελπίζω ότι θα είναι επώνυμα, ό,τι και να γίνει.
    Rock or Nothing

  12. #57
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Διαφωνώ και με τις δύο, δεν καταλαβαίνω γιατί λαμβάνονται ως δεδομένο. Η δική μου εμπειρία/αίσθηση δε λέει κάτι τέτοιο καθόλου.

  13. #58
    ɐuıɥɔ uı ǝpɐɯ ɯɐ ı.... tsonos's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    String Quilote Betόn Armé
    Posts
    2,555

    Default


  14. #59
    MAS PSEKAZOUN Leech's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    μηδέν
    Posts
    5,033

    Default

    Εννοείται να ξαναμπούν. βέβαια εγώ πλέον είμαι ΓΚΑΤΖΕΤΑΚΙΑΣ και μπαινω από ταπαταλκ και δεν τις βλέπω αλλά μου'χουν λείψει τα "ποιος μουτζώνει γαμώ την παναγία"

    Στάλθηκε από το SM-G531F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  15. #60
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    must... resist... the... urge... must.... aaaaaagggggghhhhhhhh
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

Similar Threads

  1. Μακεδονικό ΙΙ: Η επιστροφή
    By asimoulis in forum The Politics Of Ecstasy
    Replies: 234
    Last Post: 23-06-2020, 19:25
  2. Επιστροφή Στα Βασικά.
    By apostolisxxx in forum Live & Events Talk
    Replies: 0
    Last Post: 09-05-2012, 13:01
  3. Kveldssanger - η επιστροφη.
    By Mitsmann in forum General Discussion
    Replies: 12
    Last Post: 26-09-2007, 02:28
  4. Επιστροφή Προφυλακτικών
    By in forum General Discussion
    Replies: 11
    Last Post: 04-04-2006, 01:09
  5. Επιστροφή στο ΟΑΚΑ?
    By Raven Lord in forum Athletics
    Replies: 11
    Last Post: 23-05-2004, 15:57

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •