View Poll Results: Να επιστρέψουν pinks/μούτζες;

Voters
49. You may not vote on this poll
  • Ναι, να επιστρέψουν

    35 71.43%
  • Όχι, δεν τα θέλουμε

    14 28.57%
Page 8 of 13 FirstFirst ... 678910 ... LastLast
Results 106 to 120 of 189

Thread: Επιστροφή πινκομουτζών

  1. #106
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Quote Originally Posted by stam and the witches View Post
    Δεν πιστεύω ότι με μούτζες και πινκ θα λυθεί κανένα ζήτημα. Θες την προσωπική μου άποψη; Αν ήμουν αντμίν (αν εγώ ήμουν πρωθυπουργός κλπ) θα είχα ρίξει πριν μερικά χρόνια, που είχε ακόμα κόσμο το μαγαζί, 4-5 μπαν, ωραία κι αθόρυβα, για ζητήματα που ούτε μία κανονική ούτε μία ηλεκτρονική κοινωνία θα επέτρεπε. Οι παντελώς εκτός τόπου και χρόνου βυζαντινολογίες περί δημοκρατίας είναι ό,τι πιο βαρετό μπορεί κανείς να διαβάσει το 2018. Αυτή βέβαια είναι η άποψή μου, και την αφήνω εδώ.

    Σε κάθε περίπτωση, και δεν ξέρω γιατί μπαίνουμε πάλι σε αφαιρετική συζήτηση, καλύτερα να ξανακάτσεις να δεις τι θεωρείς δικαίωμα, ποιον θεωρείς αδύναμο, ποιος πρέπει να live with it κλπ.
    Stam, στον αντίποδα της αέναης κουβέντας περί δημοκρατίας που λες, έρχεται η κατάχρηση αυτού του πράγματος που λέγεται "πολιτική ορθότητα", για την οποία επίσης πρέπει να υπάρχει κάποιο όριο. Αλλιώς τα πάντα είναι ρατσισμός, σεξισμός, πατριαρχία κλπ κλπ και χαρακτηρίζουμε ακτιβίστριες αυτές που ρίχνουν χλωρίνη σε ανυποψίαστους ανθρώπους στα λεωφορεία.

    Νομίζω είναι προφανές ότι θα τα καταφέρω μια χαρά στη ζωή μου χωρίς μουτζοπινκς (όπως την έβγαλα κουτσά-στραβά ως τώρα ο καημένος) και όλη αυτή η επιμονή μου επίσης προφανώς και γίνεται στη βάση του να γίνει κουβέντα πάνω στο θέμα. Θεωρώ δικαίωμα να μπορώ να εκφραστώ και να μη φιμώνομαι, υπάρχει κάποια αντίρρηση επί τούτου; Αν μουτζώνω και βρίζω αδιακρίτως (edit: μιλάω πάντα σε επίπεδο διαδικτυακού φόρουμ, μην τα συγχέουμε), σε ποιον κάνω ακριβώς κακό αν όχι στην εικόνα εμού του ίδιου; Αν πρέπει εγώ να αναλογιστώ τι θεωρώ δικαίωμα, άλλοι πρέπει να αναλογιστείτε πόση παράλογα μεγεθυμένη σπουδαιότητα δίνετε σε πράγματα που δε θα έπρεπε. Πάντα αμφίδρομο είναι.
    Last edited by Parasight; 02-10-2018 at 14:51.

  2. #107
    problem child
    Join Date
    Feb 2016
    Location
    τάξη
    Posts
    1,476

    Default

    Quote Originally Posted by menumission View Post
    16/11/2012 14:08 <12 stars circle your brow> οποιος εχει προβλημα με την σταυρουλα υπαρχει παντα το ignore
    16/11/2012 14:09 <12 stars circle your brow> οποιος εχει προβλημα με τις μουτζες, μπορει ν'απευθυνθει στον dragonlord γι'αφαιρεση του feature.

  3. #108
    Ράμπο του ΣΔΟΕ stam and the witches's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Χώρος δουλειάς
    Posts
    5,093

    Default

    Quote Originally Posted by Parasight View Post
    Quote Originally Posted by stam and the witches View Post
    Δεν πιστεύω ότι με μούτζες και πινκ θα λυθεί κανένα ζήτημα. Θες την προσωπική μου άποψη; Αν ήμουν αντμίν (αν εγώ ήμουν πρωθυπουργός κλπ) θα είχα ρίξει πριν μερικά χρόνια, που είχε ακόμα κόσμο το μαγαζί, 4-5 μπαν, ωραία κι αθόρυβα, για ζητήματα που ούτε μία κανονική ούτε μία ηλεκτρονική κοινωνία θα επέτρεπε. Οι παντελώς εκτός τόπου και χρόνου βυζαντινολογίες περί δημοκρατίας είναι ό,τι πιο βαρετό μπορεί κανείς να διαβάσει το 2018. Αυτή βέβαια είναι η άποψή μου, και την αφήνω εδώ.

    Σε κάθε περίπτωση, και δεν ξέρω γιατί μπαίνουμε πάλι σε αφαιρετική συζήτηση, καλύτερα να ξανακάτσεις να δεις τι θεωρείς δικαίωμα, ποιον θεωρείς αδύναμο, ποιος πρέπει να live with it κλπ.
    Stam, στον αντίποδα της αέναης κουβέντας περί δημοκρατίας που λες, έρχεται η κατάχρηση αυτού του πράγματος που λέγεται "πολιτική ορθότητα", για την οποία επίσης πρέπει να υπάρχει κάποιο όριο. Αλλιώς τα πάντα είναι ρατσισμός, σεξισμός, πατριαρχία κλπ κλπ και χαρακτηρίζουμε ακτιβίστριες αυτές που ρίχνουν χλωρίνη σε ανυποψίαστους ανθρώπους στα λεωφορεία.

    Νομίζω είναι προφανές ότι θα τα καταφέρω μια χαρά στη ζωή μου χωρίς μουτζοπινκς (όπως την έβγαλα κουτσά-στραβά ως τώρα ο καημένος) και όλη αυτή η επιμονή μου επίσης προφανώς και γίνεται στη βάση του να γίνει κουβέντα πάνω στο θέμα. Θεωρώ δικαίωμα να μπορώ να εκφραστώ και να μη φιμώνομαι, υπάρχει κάποια αντίρρηση επί τούτου; Αν μουτζώνω και βρίζω αδιακρίτως (edit: μιλάω πάντα σε επίπεδο διαδικτυακού φόρουμ, μην τα συγχέουμε), σε ποιον κάνω ακριβώς κακό αν όχι στην εικόνα εμού του ίδιου; Αν πρέπει εγώ να αναλογιστώ τι θεωρώ δικαίωμα, άλλοι πρέπει να αναλογιστείτε πόση παράλογα μεγεθυμένη σπουδαιότητα δίνετε σε πράγματα που δε θα έπρεπε. Πάντα αμφίδρομο είναι.
    Η πολιτική ορθότητα είναι ένας όρος που έβαλες εσύ στην κουβέντα μόλις. Εγώ λέω ότι είμαι ξεκάθαρα κατά της βίας και κατά του bullying.

    Η ζωή δεν αποτελείται από νομοτέλειες, και μάλιστα τόσο απλές όσο θες να φαντάζεσαι. Αν βρίζεις, μουτζώνεις, ταπεινώνεις, πετάγεσαι σαν την τσαπού σε κάθε ποστ και σπας αρχίδια, πετάς καρκίνους και δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο, δεν κάνεις "κακό στη δικιά σου εικόνα", αλλά είσαι ένα βαριά δυσλειτουργικό πρόσωπο που προκαλεί από γέλιο έως και οργή και ό,τι αυτό συνεπάγεται. Η μούτζα είναι ένα πολύ μικρό κομμάτι της ευρύτερης συμπεριφοράς, αλλά είναι ενδεικτική στα του "μα είναι δικαίωμά μου".

    Μικρή παρένθεση, κάτι που ξαναλέω εδώ γιατί δεν το πρόσεξε κανείς μάλλον: στην πραγματική ζωή, ένας άνθρωπος που χλεύαζε πολύ και συστηματικά, θα έτρωγε μπουνιά από έναν άλφα όχλο. Κάτι φυσικά άρρωστο. Αλλά δε βλέπω γιατί εδώ πρέπει να στήσουμε τον αντίπερα όχλο, αυτόν που επιτίθεται και κανιβαλίζει, έτσι για το σπάσιμο. Το ίντερνετ σήμερα περνάει μία μεγάλη δοκιμασία και είναι αμαρτία να την περνάει και το ER.

    Φυσικά το bullying δεν έσκασε τώρα στο ER. Ίσως οι φασαρίες 5-6 ανθρώπων να κλείσαν το μαγαζί οριστικά, εγώ πάντως ακόμα θυμάμαι κρητικούς και μη που ισοπεδώναν τα πάντα στο πέρασμά τους προ δεκαετίας. Για τους χ ψ λόγους η σκόνη έκατσε και το πράγμα ρυθμίστηκε. Τώρα η κατάσταση είναι για κλάματα, και η λύση γι αυτήν θεωρείται το Αναφαίρετο Από Το Θεό Δικαίωμα για λίγο bullying παραπάνω, μέσω ενός ανωνύμου κλικ.

    Τέλος, λες είναι δικαίωμά μου να βρίζω -> αν δε σ'αρέσει φύγε -> αν φύγεις, φταις εσύ που πήρες το πράγμα πολύ στα σοβαρά. Κάτσε δες αυτό το σχήμα λίγο κι άσε τις ορθότητες και τις φεμινίστριες με τις χλωρίνες.

  4. #109
    problem child
    Join Date
    Feb 2016
    Location
    τάξη
    Posts
    1,476

    Default

    Today 16:00 <paddy honey> Αδικούμε το ιντερνετικό μας bullying όταν το κάνουμε αδιάκριτα!
    Υποβολή Today 16:10 <paddy honey> https://www.electricrequiem.com/foru...=1#post1204185
    Υποβολή Today 16:13 <paddy honey> https://www.electricrequiem.com/foru...=1#post1211038
    Υποβολή Today 16:13 <paddy honey>
    Υποβολή Today 16:59 <MoRmEnGiL> ρε συ Σταυρούλα, τι κάθεσαι και σκαλίζεις πράματα, δεν κάνει καλό αυτό
    Υποβολή Today 17:00 <_UnHoLy^MaRtYr_> εκτος αν μιλαμε για καρπουζια η κατι
    Υποβολή Today 17:06 <paddy honey> τι σημαινει "σκαλιζω πραματα?"
    Υποβολή Today 17:06 <_UnHoLy^MaRtYr_> οτι ειναι του 2012 βρε
    Υποβολή Today 17:06 <paddy honey> ιστορικη μνημη λεγεται οχι σκαλισμα
    Υποβολή Today 17:07 <paddy honey> http://www.alterthess.gr/content/olo...is-synehizetai
    Today 17:15 <MoRmEnGiL> ναι αλλά όταν ασχολείσαι συνέχεια με το παρελθόν αρχίζεις να ζείς δέσμιος του
    Υποβολή Today 17:18 <paddy honey> https://www.youtube.com/watch?v=hhjFMwP1tOE
    Today 17:37 <paddy honey> https://i.imgur.com/E9Hz7sE.jpg
    Υποβολή Today 17:38 <paddy honey> γαμω το σπιτι δουλευω και χανω αυτο https://program.ert.gr/details.asp?pid=3589906&chid=9
    Today 17:53 <paddy honey> https://www.electricrequiem.com/foru...=1#post1208647
    Last edited by paddy honey; 02-10-2018 at 18:53.

  5. #110
    Grzegorz Brzęczyszczykiewicz MoRmEnGiL's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
    Posts
    8,358

    Default

    Ξαναλέω οτι το πρόβλημα είναι οτι το downvote που λες κ εσύ γινόταν σε άτομα κ όχι posts, κάτι που σε όλα τα community guidelines σε όλα τα site που έχουν τέτοιο σύστημα είναι εμφανώς κατακριτέο, και ταυτόχρονα αδύνατο να γίνει enforced. Είναι γενικά προβληματικός μηχανισμός που έχει κάνει το reddit το εμετικό μέρος που είναι.

    My morning sun is the drug that brings me near
    To the childhood I lost, replaced by fear


  6. #111
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Quote Originally Posted by stam and the witches View Post
    Η ζωή δεν αποτελείται από νομοτέλειες, και μάλιστα τόσο απλές όσο θες να φαντάζεσαι. Αν βρίζεις, μουτζώνεις, ταπεινώνεις, πετάγεσαι σαν την τσαπού σε κάθε ποστ και σπας αρχίδια, πετάς καρκίνους και δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο, δεν κάνεις "κακό στη δικιά σου εικόνα", αλλά είσαι ένα βαριά δυσλειτουργικό πρόσωπο που προκαλεί από γέλιο έως και οργή και ό,τι αυτό συνεπάγεται. Η μούτζα είναι ένα πολύ μικρό κομμάτι της ευρύτερης συμπεριφοράς, αλλά είναι ενδεικτική στα του "μα είναι δικαίωμά μου".
    Ο ορισμός της ισοπέδωσης, η οποία ξεκινάει όλο το συλλογισμό της από μια διεστραμμένη αφετηρία η οποία λέει ότι πινκομούτζες=bullying. Δε θα διαφωνούσα ποτέ σε όλα τα άλλα που λες περί καρκίνους κλπ, αλλά πραγματικά δε μπορεί να χωρέσει το μυαλό μου από πού κι ως πού παίρνεται ως δεδομένο το ότι όποιος θα ρίξει μια μούτζα σε ένα ποστ που διαφωνεί αυτόματα είναι και ο σκατάνθρωπος που περιγράφεις.

    Τεσπα, ξαναείπα ότι από ένα σημείο και μετά κάνουμε κύκλους και ανακυκλώνουμε τα ίδια πράγματα στην κουβέντα. Ξαναλέω χάριν έμφασης ότι ξεκινάς από μια αυθαίρετη δική σου βάση που ταυτίζει το συγκεκριμένο σύστημα up/downvote με bullying και φασισμούς κλπ κλπ. Χαλάρωσε λίγο και προσπάθησε να δεις και την άλλη πλευρά, η οποία δεν είναι καθόλου ακραία όπως την έχεις εξοστρακίσει στο μυαλό σου, αλλά μάλιστα και αρκετά μετριοπαθής θα έλεγα.

  7. #112
    Senior Member wurst's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    434

    Default

    μια τεραστια επωνυμη μουτζα ρε ρεηβεν λορντ για μη επιστροφη μουτζοπινξ και κυριως για την ανακοινωση της αποφασης στο τσατ του φορουμ (!) λες και ξημεροβραδιαζεται το συμπαν πανω του.

  8. #113
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default



    είδατε ότι όλα λειτουργούν μια χαρά?
    Rock or Nothing

  9. #114
    Senior Member wurst's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    434

    Default

    Quote Originally Posted by Raven Lord View Post


    είδατε ότι όλα λειτουργούν μια χαρά?

  10. #115
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    Rock or Nothing

  11. #116
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    βουαλά είναι τόσο απλό
    Rock or Nothing

  12. #117
    Senior Member wurst's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    434

    Default

    Quote Originally Posted by Raven Lord View Post
    βουαλά είναι τόσο απλό


    το ΗΑΡ που θελετε... για το ΜΠΟΥΤΣΟ.

  13. #118
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    οι πόρτες είναι ανοιχτές και τα σκυλιά δεμένα
    Rock or Nothing

  14. #119
    Senior Member wurst's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    434

    Default

    Quote Originally Posted by Raven Lord View Post
    οι πόρτες είναι ανοιχτές και τα σκυλιά δεμένα
    φυγε τοτε.

    και για να μη ξεχνιομαστε:
    Last edited by wurst; 05-10-2018 at 14:16.

  15. #120
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Στον πούτσο μας ρε βουρστ με τα μουτζοπινκς. "Φύγε από το φόρουμ, γαμώ το χριστό σου" ή καλύτερα φτιάξε ένα με μουτζοπινκς και γραφτείτε με τον πάρασαητ να κάνετε άσκηση δικαιώματος μουτζώματος όλη μέρα. Ω μπωωω
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

Similar Threads

  1. Μακεδονικό ΙΙ: Η επιστροφή
    By asimoulis in forum The Politics Of Ecstasy
    Replies: 234
    Last Post: 23-06-2020, 19:25
  2. Επιστροφή Στα Βασικά.
    By apostolisxxx in forum Live & Events Talk
    Replies: 0
    Last Post: 09-05-2012, 13:01
  3. Kveldssanger - η επιστροφη.
    By Mitsmann in forum General Discussion
    Replies: 12
    Last Post: 26-09-2007, 02:28
  4. Επιστροφή Προφυλακτικών
    By in forum General Discussion
    Replies: 11
    Last Post: 04-04-2006, 01:09
  5. Επιστροφή στο ΟΑΚΑ?
    By Raven Lord in forum Athletics
    Replies: 11
    Last Post: 23-05-2004, 15:57

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •