Results 1 to 6 of 6

Thread: Sharp Objects (2018)

  1. #1
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default Sharp Objects (2018)

    ατμοσφαιρικο θριλερ με την Amy Adams, που παιζει την αλκοολα ρεπορτερ που γυρναει στην περιεργη κωμοπολη στην οποια μεγαλωσε, για να κανει ενα ρεπορταζ για μια δολοφονια ενος κοριτσιου και να αναζητησει ενα αλλο που αγνοειται. Δεν εχω δει πολυ απο την σειρα μονο το πρωτο επ. Ωραια αλλα πολυ αργη σκηνοθεσια με πολλα μυστηριωδη φλασμαπκς, η σειρα δειχνει να εχει ποντενσιαλ γιατι εχει μια ατμόσφαιρα πρωτης σεζον true detective. Θα δειξει.

    https://www.imdb.com/title/tt2649356/
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  2. #2
    perfect beast commissar's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    lethe
    Posts
    2,605

    Default

    Αγαπάω Amy Adams αλλά φοβάμαι μέχρι αηδίας το υλικό της Gillian Flynn οπότε δύσκολα θα τσεκάρω σύντομα. Όταν την τελειώσεις πάντως κάνε ξανά ένα ποστ έτσι από περιέργεια γιατί γενικά διαβάζω καλά σχόλια - όχι αποθεωτικά, οκ, αλλά και κανένα αρνητικό.

  3. #3
    Senior Member ion_storm's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    The Void
    Posts
    1,345

    Default

    Πολύ καλή σειρά.
    Οτι είπε ο θρεντ σταρτερ. Πολύ καλή η ατμόσφαιρα σαπίλας επαρχιακής πόλης όπου όλοι ξέρουν κάτι αλλά δεν μιλάνε γιατί μικρή κοινωνία τι θα πει ο γείτονας.
    Κ αποδέχονται όλοι οτι είναι εγκλωβισμένοι εκεί μέχρι να πεθάνουν.
    Καλές γενικά μουσικές.
    Την είδα όλη. Δεν αφήνει κάτι να αιωρείται. Θα ήθελα να είμαι λίγο πιο ενθουσιασμένος, αλλά μου έβγαλε μια βιασύνη προς το τέλος.
    Η μάνα της Adams σε πείθει οτι είναι γνησιο ψυχακι.
    Μια δυο ενστάσεις με μερικά φλασμπακ δεν δείχνει επαρκώς την επίδραση στο τώρα.
    Γενικά δείτε πάντως.

    Είναι το μόνο βιβλίο από αυτήν που έχω διαβάσει. Συμπαθητικό. Αλλά αν το έχεις διαβάσει το τέλος το ξέρεις κ όσο να ναι χάνει λίγο.
    I don't do drugs. I am drugs.

  4. #4
    Mazikeen Krux's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Lux
    Posts
    4,521

    Default

    Quote Originally Posted by commissar View Post
    φοβάμαι μέχρι αηδίας το υλικό της Gillian Flynn
    χωρίς να τρέφω και εγώ κανένα ιδιαίτερο σεβασμό στα βιβλία της Flynn, το Gone girl πάντως σαν ταινία απλά γάμησε το σύμπαν. θες να πεις οτι οκ Fincher. θες να πεις οτι οκ Αφλεκ ίσως στον καλύτερο ρόλο της καριέρας του. θες να πεις οτι η Rosamund Pike είναι ίσως ο απόλυτος συνδυασμός της γυναίκας αράχνη - σέξυ μέχρι εκεί που δεν πάει και διαβολική πέρα από κάθε φαντασία. όπως και να έχει το Gone girl είναι ένα έπος.
    I'll bury you in your god's fucked garden

  5. #5
    Mazikeen Krux's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Lux
    Posts
    4,521

    Default

    καλή σειρά. ωραίες ερμηνείες τόσο από amy adams και patricia clarkson όσο και από την πιτσιρίκα που έπαιζε την Αμμα. οπτικά άρτιο, σωστή κλιμάκωση αλλά το φινάλε "βρωμάει" άρλεκιν και σαπουνόπερα όπως άλλωστε και στο gone girl.
    I'll bury you in your god's fucked garden

  6. #6
    Senior Member Lazyass's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    782

    Default

    Φοβερή ατμόσφαιρα,μακάρι να είχε τέτοια και το True Detective Season 3

Similar Threads

  1. Replies: 1
    Last Post: 10-02-2018, 11:49
  2. Arcturus ~12/01/2018 @Temple (Athens), ~13/01/2018 @8ball (Thessaloniki)
    By _UnHoLy^MaRtYr_ in forum Live & Events Talk
    Replies: 10
    Last Post: 12-01-2018, 13:22
  3. [Documentary] Dreams with Sharp Teeth (2008)
    By antimusic in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 1
    Last Post: 11-09-2009, 09:40
  4. Sharp Ties
    By regularpaul in forum Live & Events Talk
    Replies: 5
    Last Post: 05-01-2006, 04:33
  5. [Film Theory] Christian Metz - Aural Objects
    By eyeamflesch in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 0
    Last Post: 06-06-2005, 22:01

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •