Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 42

Thread: Street Mode 2018

  1. #1

    Default Street Mode 2018

    Δε σκόπευα να είμαι εκεί και τις 4 ημέρες, αλλά λίγο η εξάντληση των τριήμερων εισιτηρίων, λίγο η ελκυστική τιμή των 30€, ε, τιμήσαμε όλο το τετραήμερο.

    Ο χώρος του Φιξ, όπως και πέρσι, ήταν όλα τα λεφτά. Στις 2 περσινές εξωτερικές σκηνές, προστέθηκε και μία τρίτη, ενώ οι 2 εσωτερικές παρέμειναν ως είχαν. Διοργάνωση για oscar, πολλά bar για να μη δημιουργούνται μεγάλες ουρές (το “παίρνεις μάρκα, αγοράζεις με μάρκα” thing είναι εξαιρετικό για να μη σου σπάνε τα αρχίδια στην ουρά), ενώ οι διάφορες προσφορές γύρω απ’ τ’ αλκόολ, σε έψηναν να μη γίνεις ninja για να βάλεις μέσα καμιά μπύρα. Aπ' την άλλη ακούστηκαν και διάφορα "όχι καλά" πράγματα, που σε βάζουν σε σκέψεις αν θα ξαναστηρίξεις τη διοργάνωση. Anyway.

    Πέμπτη (1η ημέρα)

    Αφού συναντιόμαστε με Μπέρνι, ο οποίος ανέβηκε για full-on πορωτικό τετραήμερο, φέρνοντας τα δικά του κωλόχαρτα γιατί "μου αρέσει η αίσθηση", ξεκινάμε γύρω στις 7 για το Φιξ. Αρκετός κόσμος στην είσοδο, αρκετός κόσμος μέσα, πέφτουμε πάνω σε Koza Mostra. Κάνουμε το απαραίτητο check για σειρά/σκηνή εμφάνισης και πρώτη μπάντα οι Social Waste. Γενικά δεν είμαι fan του είδους, αλλά οι τύποι το κάνουν καλά και έχουν και 2-3 τραγούδια που γουστάρω από άλλες φορές που άκουσα. Αρκετός κόσμος από κάτω, ξεκίνησαν και οι πρώτες μπύρες, το βράδυ φαινόταν μακρύ, νομίζω εκεί βρίσκουμε και Taliban. Συνέχεια με Bad Movies, οι οποίο παραμένουν το ίδιο δυνατοί, το punk rock που θέλουμε. Λίγο πριν τελειώσουν, φεύγουμε για να πιάσουμε θέση στο main stage, όπου λίγα λεπτά εμφανίστηκα οι 1000 Mods. Το πόσο γαμάτη μπάντα είναι νομίζω το ξέρουμε όλοι εδώ μέσα, δε χρειάζεται να πούμε κάτι παραπάνω πέρα από το ότι τα έσπασαν για ακόμη μια φορά - το μόνο ίσως που θα έλεγα τώρα που το σκέφτομαι είναι η αλλαγή που θα ήθελα να δω καμιά φορά στο setlist. Ξέρω, ειδικά σε τέτοια fests δεν ειναι εφικτό κάτι τέτοιο, αλλά κάποια στιγμή θα ήθελα να ακούσω και τίποτα από Liquid Sleep Κάπου εκεί σκάει και ο Parasight και μόνο αγάπες. Στη συνέχεια, βλέπω λίγο Γιάννη Αγγελάκα 100C, ε, μιεχ, πάμε μέσα για Yawning Man, καθώς στην ίδια σκηνή λίγο μετά θα βγαίναν και New Model Army. Δεν τραλάθηκα, αλλά τελειώσαν γρήγορα και έμεινα μέσα. Σειρά για New Model Army, μου είχε στείλει ο Parasight 2-3 albums να ακούσω, καλοί μου φάνηκαν, στο live μονο κάτι ακουστικά παίζαν, πρέπει να ήταν ο νέος δίσκος ή δενξερωγωτι, ξενέρα και άρχισαν και τα χασμουρητά, ήταν και η ζέστη μέσα που κούρασε, λέμε με Πορωτικό να φύγουμε. Τελικά παίξαν τα καλά μετά :/ Κάπου, κάπως βρεθήκαμε και με Taliban και πήγαμε για μπύρες Αγία Σοφίας.

    Παρασκευή (2η ημέρα)

    Σκάμε περίπου όταν παίζαν οι Jaya the Cat, οι οποίοι δε μου κάναν και πολλή αίσθηση, ήμουν και μακρυά, είχα και τον Μπέρνι να πιάνει κάγκελο για Therapy?. Κονταροχτυπιόμαστε με κάποιους από το - μάλλον - fan club τους, τα καταφέρνουμε. Δυστυχώς, στο μεταξύ βγαίνω για να μπάσω κάποιους ακόμα, καταλήγω Therapy? μπόλικα μέτρα μακρυά από τη σκηνή και έχασα τα vibes. Γάμησαν, γουστάραμε, για εκεί έχει να σας πει ιστορία ο Μπέρνις. Μετά main stage για Vodka Juniors, οι οποίοι είναι φοβεροί: φοβερό show, φοβερός χαμός, ένα τεράστιο υπαίθριο party. Λίγο για μπύρες στη συνέχεια, να πάρουμε μια ανάσα και σιγά - σιγά ζυγώνει η ώρα για ακουστικό set Last Drive. Αναγκαζόμαστε να δούμε από μακρυά Villagers of Ioannina City, καθώς οι Άλλος Κόσμος που ήταν την ίδια ώρα ακύρωσαν, οι οποίοι, ναι, αυτό που κάνουν το κάνουν καλά, και όταν το πρωτοέκαναν όντως γάμησε (γούστα είναι αυτά), αλλά παραείναι στάσιμοι ρε γαμώτο... Νταξει, δε μου φάγαν και λεφτά, καλά να είναι τα παιδιά, αν κάμουν τίποτα, θα τους δώσω κι άλλη ευκαιρία. Και έρχεται η ώρα για Last Drive. Σκάει και ο Πάνκης και το πράγμα απογειώνεται. Για όποιον δεν το έχει καταλάβει, ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΜΠΑΝΤΑ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΠΛΑΝΗΤΗ. Πρώτη φορά τους άκουγα ακουστικά και όσο ίδιοι είναι, άλλο τόσο διαφορετικοί. ΕΠΟΣ. Υπάρχουν και ντοκουμέντα.
    All alone, or in twos,
    The ones who really love you
    Walk up and down outside the wall.
    Some hand in hand
    And some gathered together in bands.
    The bleeding hearts and artists
    Make their stand.
    And when they've given you their all
    Some stagger and fall, after all it's not easy
    Banging your heart against some mad bugger's wall.

  2. #2

    Default

    Σάββατο (3η ημέρα)

    Η πιο “μίζερη” ημέρα το festival, τουλάχιστον πριν πάμε, γιατί εν συνεχεία εξελίχθηκε πολύ καλά. Μπαίνουμε πάνω που έβγαινε ο Λεξ, δεν ακούω, αλλά κάτι ακούσαμε από ‘κει που ‘μασταν, το Φιξ είχε τιγκάρει όσο σε καμιά άλλη μπάντα, πανικός κανονικός από 17χρονα. Ευτυχώς τελειώνει, κάπως χαλάρωσε το πράγμα – πρέπει να φύγαν, και μετά Planet of Zeus. Χρόνια είχα να ακούσω, δεν το επιδίωξα κιόλας, έχουν ανεβάσει level, τόσο παικτικά όσο και σε φωνή, ωραία ήταν (την ίδια ώρα είχε μέσα Bazooka, αλλά λόγω ζέστης, δεν. Αμέσως μετά σκάει Παύλος Παυλίδης & B-Movies, ο χώρος είχε αρχίσει να ξαναγεμίζει, και δώστου “τη φωτιά στο λιμάνι” και δώστου “αδρεναλίνη”, εντάξει, μ’ άρεσε που τ’ άκουσα αλλά αυτή η μούφα, που επαναλήφθηκε και με Μωρά στη φωτιά την επομένη, που τραγουδούν δικά τους κομμάτια λες και τα διασκευάζουν, τί φάση; Χάθηκε και η νοσταλγία δηλαδή.. Electric Six στα καπάκια στο main stage, μου είχε βάλει ο Taliban ν’ ακούσω, ωραίο το Gay Bar, είχαν κι ωραίο ήχο, έγινε κι αυτό που έγινε , σήμερα που το σκέφτομαι ήταν από τα καλύτερα live του τετραημέρου. Αμέσως μετά Panx Romana και Therapy? Unplugged δε μπορώ να αποφασίσω, Πορωτικός Therapy?, οι άλλοι μέσα, πάω μέσα. Παίζουν τα καλά στην αρχή, και γαμώ, ζεσταίνομαι, βγαίνω έξω, πέφτω πάνω στα καλά Τherapy?, οι οποίοι σκίσαν τον πλανήτη στα 2. Φοβερή εμφάνιση, τείνει να γίνει αγαπημένη μπάντα. Εκείνη τη μέρα χάσαμε Taliban, λογικά σάρωσε την πόλη σαν τυφώνας, με Μπέρνι πήγαμε σπίτι και παίξαμε Dota.

    Κυριακή (4η ημέρα)

    Η ημέρα των Last Drive. Φτάνουμε πάνω που θα βγαίναν τα Μωρά στη Φωτιά. Ό,τι είπα και για Παυλίδη. ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΑΣ ΤΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΣΟΥ ΣΑ ΔΙΑΣΚΕΥΗ. Αυτό. Είχε βάλει και κάτι τρομπέτες, σα τη μπάντα της Φλώρινας ήταν. Main stage και Nighstalker, κάκιστος ήχος, συγχαρητήρια. Μέσα για Αρνάκια που τους είχα δει σε κάποιο απ’ τα ντοκυμαντέρ που βγήκαν για το punk/new wave στην Ελλάδα. Αρκετά καλοί, έμεινα μέσα παρά τη ζέστη, κάνοντας το απαραίτητο σου-σού με φίλους. Έξω ξανά για Marky Ramone’s Blitzkrieg, μία μουσική, μια μπάντα, ένας θρύλος. Κάκιστος ήχος, αλλά πολύ χορός, είχα αρχίσει να σουρώνω, ήταν πολύ καλά γενική άποψη. Εκεί που πάει να κλείσει, τρεχάλα πάλι μέσα και Last Drive. Τι να πρωτοπεις για αυτή τη μπάντα. Για μια ακομα φορά γάμησαν – χορός, τραγούδι, κοπάνημα (παραλίγο να χασω την μπροστά οδοντοστοιχία όταν μενώμενος ταύρος απ’ το κοινό με ριξε κεφαλιά). Ο Τζίμης, επίσης, φοβερός, πρέπει να ήταν αυτός που μου έδωσε πένα. Φεύγοντας, έκανα παρκουρ, παρολίγον να παίρναμε ποδοσφαιράκι μαζί μας, ενώ σε εκείνη τη φάση πρέπει να ήταν δίπλα μας ο Γιάννης ο Στάνκογλου, που ήθελε να παίξει ποδοσφαιράκι. Through the jungle by the river Styx…
    All alone, or in twos,
    The ones who really love you
    Walk up and down outside the wall.
    Some hand in hand
    And some gathered together in bands.
    The bleeding hearts and artists
    Make their stand.
    And when they've given you their all
    Some stagger and fall, after all it's not easy
    Banging your heart against some mad bugger's wall.

  3. #3
    ρεταλι BURNIN AMBITION's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    κατω απο την παντοφλα
    Posts
    10,069

    Default

    μερα πρωτη. ειχα προγραμματισει να φυγω κατα τις δεκααπο αθηνα. ομως το πυρηνικο που επρεπε να προηγειθει με πηγε πισω. φευγω εντεκαμιση. σερι μεχρι νεο παντελεειμωνα και σταση για 45λεπτο μπανιο. ξεβγαλμα σε ντουζ και καρφι για σπιτι χρηστη τσιμπουκλανο. συναντιομεθα, κανω ενα απαραιτητο μπανακι και βουρ για φεστιβαλ. καλα κατι κοζα μοστρες απλα για να γελαμε. στοιυς σοσιαλ γουειστ που ηθελα να ακουσω για να εχω αποψη, σκαει ο χρηστης ταλιμπαν. (δεν τον ειχα δει ποτε). καπως μπερδευτηκα και νομιζα πως μου παν οτι ειναι ο ματ. ο δικος μας. χαζεψα λιγο γιατι λεω, με τοσα μουσια πως εγινε ετσι δεν τον αναγνωριζω. αυτο κρατησε πολυ ωρα. μεχρι να ρθει ο αληθινος και να καταλαβωτι εγινε. καλο ηταν ομως γιατι εσπασε ο παγος, ημουν θερμος απεναντι του και ξεπερασα πιθανη σαστιμαρα απο το κλαρινομουσομουστακο. μοντς τα γαμησαν ολα. νομιζω λαμπρος πρεπει να μας πηρε και πρεφα. φοβερος ηχος. αγγελακα ουτε δετυτερολεπτο. μπηκα για γιονινγκ μαν. καπακια νιου μοντελ αρμι. εκει ο χρηστης παρασαιτ εφαγε μια επικοτατη σουπα. δυστυχως δεν υπαρχει βιντεο. νιου μοντελ αρμι ανουσιαπαιξιματα. αντεξαμε 7-8 κομματια και την καναμε για ποτακια νομιζω. σπιι τσιμπουκλανου αγκαλια χρηστης ταλιμπαν με τσιμπουκλανο και εγω στον καναπε.
    δευτερ
    η μερα ξυπναμε αργαμιση. σαπισμα κανα τριωρο σπιτι μεχρι να φαμε μπουγατσα με τυρι να κανουμε μπανια και να ριξουμε πυρηνικα. ο χρηστης ταλιμπαν εφυγε να παιξει μπαλιτσα σε γυναικοσπιτο (σιγα μη μας περιμενε). σκαμε καφε μαζι με χρηστη ριτζεκτ (πανκη) το απογευμα στον ηλιο. τα λεμε ωραια, θαβουμε αρτζι (πορωσου μινμιν) πινουμε τα καφεδακια και τα χυμακια και χωριζομαστε. φεστιβαλ κατα τις 8+. τζαια δε κατ καλοι. πολοι καλοι. αλλα τους εβλεπα απο καγκελο για θεραπυ. με τα πολλα τελειωνουν. ειμαι μπροστα απο το μιχαλακη μακ κιγκαν. ξεκινανε και τα γαμαω ολα. χοροπηδαω (σαν) καθυστερημενος. κανω πως παιζω τυμπανα να πορωσω τον νιλ κουπερ (μου εχει δωσει χερατες σχεδον, 2 φορες μπακετες. δεν πεταει γενικα). με μπανιζει, ισως και να με θυμαται σε φαση. τεσπα. τα γαμησαν ολα, εκτελεσαρες, καποια κομματια και λιγο διαφορετικα ειδικα στα ντραμς, αλλα παντα μπομπα. εχω και ιδιο ταμπουρο με τον γκαβλιαρη. τελειωνει το λαιβ. πιανω πενα μαικολ μακ κιγκαν. και μαλιστα τη λευκη με το λογοτυπο οχι τη νο νειμ. κανω νοιμα στο δικο μου. πεταει την μπακετα για εμενα. αλαλ της δινει στροφες, και ειναι πισω απο το φως. δεν βλεπω καλα. την τρωω στο κουτελο. με τραυματιζει, σκιζεται μετωπο, ποναω ακομα ποσες μερες μετα. ο βλακας ο σεκιουριτας (οχι μονοβλαακας αλλα και κατι χειροτερο μαλλον, το αναλυουμε μετα αυτο), τη δινει αλλου. ενω του δειχνει και ο νιλ οτι ειναι για μενα. νευριαζει και ο νιλ. πιανει σετλιστ και του λεει, δωστ το σε αυτον. το δινει παλι αλλου. οπως καταλαβατε απο τη βλακεια του σεκιουριτι, ηταν και ανορθογραφος. μην πω αλλα. μεγαλη στεναχωρια. γιατι ηταν κριμα και αδικο. αν βρεθουν σωστα βιντεο, πρεπει να πηδαω οπως ο αιρ τζορνταν κατα τη διαρκεια του λαιβ... αλλα συνεχιζουμε.
    βοτκα βιλατζερς δεν ασχοληθηκα, ειχα πιασει καγκελο για λαστ ντραιβ. ακουστικο σετ. χαιρεταω τα παλικαρια. ξεκινανε και τρελαινομαι κλασικα. και σκαει και πανκης. καταλαβαινετε. παλι αγκαλιες φιλια, αλεξ κ παθαινει ενα σοκ, γκαριζουμε σε ολο το λαιβ και στο τελος κατεβαινει κατω και βγαζουμε φοβερες ντραιβ τραιμπ φωτος.
    φευγουμε μετα παμε στοουν μπαρ. εκει ενας της παρεας την πεφτει σε δυο τυπισσες. και μετα βλεπω οτι η μια ειναι φιλη του ξυδιμπαρμπα ρειβεν λορντ. πολυ μικρος ο κοσμος. το πιο γαματο απολα ειναι να βλεπετε τον πανκη να τραγουδα πανκ. ολα τα πινκ του κοσμου δε φτανουν. τα γυρισαμε ολα εκεινο το βραδυ. χρηστης ταλιμπαν σε ρειβναδικο να πειραζει τα μαλλια γκομενας στην ψυχρα, ο γκομενος της να κολωνει (γιατι ειχε χρεπι βεσπα), και γενικα μετα δεν ασχοληθηκε αλλο γιατι
    "η γκομενα ηταν τοσο ξινη που αν την πεταγες στη θαλασσα θα επεφτε το πε χα της"

    τριτη μερα
    ξυπναω αρρωστος. πυρεττο, λαιμος και τα σχετικα. οι αλλοι ηταν καυλωμενοι για καφε κτλ. τους χαιρεταω ηρωικα και συνεχιζω να κοιμαμαι. απο οποια μερια γυρναγα ζαλιζομουν. τεσπα, ριχνω 2 πυρηνικα και λεω, παω να τα γαμησω ολα και με πυρετο. μιλαω με τσιμπ, δινουμε ραντεβου ερχεται και ταλιμπαν. πινουμε τις καφεδιες μας, βαζει γκολ και ο παοκ. ολα καλα. παμε στριτ μοντ. της καργιολας απο την εισοδο. με δυσκολια περνας. λεξ δεν ξερω, δεν εχω αποψη. ομως ολοι ΟΛΟΙ ξεραν στιχους, φαση μειντεν. ε νταξ αρα κατι καλο κανει. καπακι παυλιδης. ξυλινα αγαπουσα (γνωστος φλωρος). εχω δει απειρες φωρες. αυτο το πραγμα με τα σολο του παυλιδη, σπαει αρχιδια. οπως λεει και ο τσιμπουκλανο, διασκευη στα δικα σου για να μην ακουγεται σαν ξυλινα και να το παιξεις ψαγμενια. ολα ενας ακατασχετος εμετος. πουθενας. (θα κανω το ιδιο κοπι πειστ και για τα μωρα στη φωτια). λιγο πριν τελειωσει πιανω καγκελο σε θεραπυ. μπροστα σε νιλ κουπερ. κατι μου χρωσταει. ξεκινανε οι ελεκτρικ σιξ. κοβω και απο μακρυα τον ταλιμπαν. ελεκτικ σιξ ωραιοι. αλλα εγω ημουν ταγμενος αλλου. τεσπα τελειωνουν και αρχιζω να γκαριζω. ξεκινανε και τα γαμανε ολα. ολα ομως. ο νιλ ηταν αρρωστουλης. βγαζει απο τσεπη τζιν μυξομαντηλο χρησιμοποιημενο. κανω νιντζα κινηση και του πεταω τα δικα μου, παθαινει ενα λαλα αλλα τα καβατζωνει με ευχαριστηση και σκαει και ενα γελακι. πηγρα ομως τα αρχιδια μου γιατι επαιζε με σκουπακια. οποτε σιγα μην πεταγε εικοσι ευρω στα σκουπιδια. ετσι το μονο που πηρα ηταν ενα σετλιστ. τελος η βραδυα, ο ταλιμπαν τα γαμησε μετα ολα και κοιμηθηκε οχτωστο πσιτι του κανσερ, εγω με τσιμπ πηγαμε για ντοτα, τσαγακι και υπνο.
    Last edited by BURNIN AMBITION; 06-09-2018 at 21:37.
    ποθτανα ολα
    <Mitsmann>
    ολοι ειστε αβαγκαρντς αλλα οταν μπαινει το ΜΠΑΗ ΜΟΥΝΛΑΗΤ ΓΟΥΗ ΡΑΗΝΤ θυμαστε ολοι τι ειστε και απο που ερχεστε



    iola 11
    www.facebook.com/iola11
    www.reverbnation.com/iola11 www.soundcloud.com/iola11 www.twitter.com/iola11band

    Quote Originally Posted by Atropos View Post
    Κατά τ' άλλα, γι αυτόν το λόγο το GoT είναι σειρά με @@. Αν ήταν να κερδάει πάντα ο καλός και ο Ολυμπιακός με το Αιγάλεω, θα βλέπαμε Σβαρτσενέγκερ.

  4. #4
    ρεταλι BURNIN AMBITION's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    κατω απο την παντοφλα
    Posts
    10,069

    Default

    τεταρτη μερα. εννοειται εγω σκατα. πρεπει να χα χασει 2 κιλα. δεν ξερω γιατι, μαλλον απο την πορωση ετρωγα ολη μερα μια μπουγατσα με τυρι. αλλα εχει ντραιβ οποτε.... συννενοησεις φυστικι επαιξαν και τελοσπαντων καποια στιγμη παμε στα μωρα. ιδια φαση με ξυλινα. και λιγο ακομα χειροτερη λογω 2 πληκτρων και 2 πνευστων που τα γαμαγανε ολα. καλα για την κιθαρα του σαλβαδορ να μη μιλησω. ο τιτλος ειναι" πως να γαμησεις το καλυτερο δισκακι της ελληνιθκης σκηνης". μετα απο αυτα τα σκατα, στοκοι. ο αρτζυ δεν πεταξε καμια μαλακια (νοπμιζω). κατορθωμα. η μπαντα καλα επαιζε (τελευταια φορα που τους ειχα δει με χολι στρειντζερς, εφυγα στο τριτο κομματι λολ). τιμιοι σε φαση. αλλα μιλαμε ο ηχος ηταν για το πεος. το ταμπουρο ηταν σα να βαρας σωληνα υδροροης με καβουρα, η κασα σα να κλανει η τζινα τζειμσον μετα απο συνευρεση με τον λεξινγκτον στιλ, οι κιθαρες στο θεο και δε σημαζευεται. καπου βελτιωθηκε αλλα το κακο ειχε γινει. και μετα πηραμε το πουλι στο χερι. τους το λεγα βεβαια. ΤΑΛΚΟ. μπανταρα. σκα πανκ γυφτεικο. μπανταρα σφιχτοδεμενη που ξερει τι θελει. επος. τους ξεφτιλισαν ολους. στο μπελα τσαο εγινε της πουταναρας. ραμονς μετα. παμε με ταλιμπαν καγκελο. και ακουω τρουπερ. ξανα πισω για ταλκο αλλα ηταν κλει μπακ. ποουστια, βριζουμε και ξανα καγκελο για ραμονς. νταξ, αν ο ηχος σε στοκους ηταν σκατα εδω ηταν σκατα στην πεμπτη. δεν αντεξα εφυγα. ενα κακο πραγμα. δεν ακουγταν. συν το οτι τελευταια φορα τους ειχα δει με τραγουδιστη μισφιτς. δεν υπηρχε συγκριση. οποτε χιονι και παω να πιασω θεση για ντραιβ. αμ δε οι στοντ τζισους ακομα επαιζαν (τζιζας). με τα πολλα ξεκουμπιστηκαν, ο χωρος αδειασε, πηρα τη θεση μου κεντροαριστερα αναμεσα σε καρανικολα και αλεξ κ. ζαλιζομουν, ειχα βραχνιασει αλλα στα τετοια μου, θα πεθαινα εκει. φωναζε σα ντελαλης. κοιταγα για πανκη αλλα πουθενα γαμωτο. σκαει πορωτικος τσιμπουκλανο λιαρδα. σκαει ολο το παρεακι, ολα πουτανα τελοσπαντων, ξεκινανε οι θεοι γκαριζουμε χοροπηδαμε χορευουμε. σε καποια φαση κοβεται ο αλεξ. ευκολα ξαναβγαζω πακετακι χαρτομαντηλακια. πηρα ματωμενη πενα (θα τοκ κλονοποιησω). τα γαμησαν ολα στο διαβα τους, ο ταλιμπαν αναθεωρησε και τον πορωσαν. και μετα και απο 2 αφιερωσεις στον πορωτικο ετελειωσε η λαιβαρα. ο τσιμπ ηταν λιαρδα. κατι φωναζω στον τζιμη (τον ηχοληπτη). ακριβως μπροστα του ηταν ο αγγελος (ο μανατζερ που παιζει τα κρουστα). το ακουει ο τσιμπ και αρχιζει. τζιμηηηηηηηη εισαι τεραστιοοος εισαι ο θεοοοοος. και να κοιτα τον αγγελο. ειχαν ψαρωσει και οι 2. αυτοπ γινοταν για κανα δεκαλεπτο. ειχαμε κατουρηθει ολοι. μετα ηθελε πενα. οποτε λεω στο στεφανο και του δινει. και το γαιδουρι δεν του αρεσε γιατι ηταν χοντρη. και μετα που πηγαμε για ποτο, ο θεουλης ελεγε οτι πηρε πενα απο τζιμη!!!!! δεν περιγραφω αλλο. μετα παμε προς; τα εξω. ειχε ενα χωρο που κανουν παρκουρ. ε ο τσιμπουκλανο εκανε σερφ με την κοιλια πανω σε ενα πραμα ξερω γω. μετα επεσε κατω. μετα τσιμπουκλανο ταλιμπαν πηγαν να παρουν ενα ξυλινο για το σπιτι (ποσο θεουληδες), ε δεν τα καταφεραν, και μετα βγηκαμε εξω και τραγουδαγαμε μεθυσμενοι το λοστ ιν νεκροπολις προς τιμην του αδικοχαμενου μαρκ δε σαρκ σελτον. πηγαμε μπατε σκυλοι αλεστε. σκυλαδικο περιμενα, μου την επαιξαν. εβαζε κλας ομως παλι καλα. μετα απο κατι ατυχα πεσιματα, πηγαμε σπιτι, υπνος (δεν κοιμηθηκα δευτερολεπτο) και επιστροφη με ταλιμπαν γιααθηνα. γλιτωσαμε 3 μπλοκα, πηγε μια μαλακω να πεσει πανω μας, ομως σαξο φορ εβερ δε μασαει και ολα καλα.
    ραντεβου ολοι για το λαιβ των καλονγκ του ταλιμπαν 9 του μηνα (τελευταιο τους λαιβ) και μετα 13 για γουεδερ αδεργραου και 14 λαστ ντραιβ. πορωθειτε.

    υγ. ξεχασα την ιστορια. γυρναμε απο τεταρτη μερα. στο αμαξι εγω ο τσιμπ η γυναικα και ο ταλιμπαν. οδηγουσα το εργαλειο χαλαρα. αρχιζει ενας κοπανος να κορναρει. αρχικα νομιζα για τον μαλακα μπροστα απο μενα που πηγαινε σαν κοτα. φευγει ομως αυτος και συνεχιζει. αρχιζω να φορτωνω. βγαζω χερι με νοημα τι θες ρε αρχιδι και συνεχιζω. βλεπω 2 τυπακια. ο ενας μετραγε αλλα του γαμαω. και ξαφνικα συνειδητοποιω πως φοραω αθηναικες πινακιδες. σε περιοχη παοκ. και τα ζωα ειχαν μερσεντες κομοδινο του 1800. αρα πιθανοτατα οικοδομοι φορτομενοι. να σταματησω? να τα γαμησω ολα? να κανω το μαλακα? λεω στον ταλιμπαν να πιασει τη μπετοβεργα που ειχα. την πιανει. ο τσιμπουκλανο να θελει να τους γαμησει (κοκκαλο). στριβω και βλεπω να σταματανε να βγαινει ενα κεφαλι και να βριζουν., και ειμαι σε φαση ω μαλακα σας γαμησα. αλλα επικρατει η λογικη πως ειμαστε γαμω τα παιδια. εστω και 3% να υπαρχει να χασουμε αυτη τη μαχη, αξιζει? εκανα το μαλακα (για δευτερη φορα στη ζωη μου, την πρωτη ηταν με ενα που ηταν σαν τον χουλκ) και πηγαμε για μπυρες. ο τσιμπουκλανο ακομα δε μου το συγχωρεσε. (με ριτζεκτ στο αμαξι θα ειχαμε πλακωθει να το ξερετε. και θα ειχαμε νικησει)

    φωτοζ (οποιος μπορει ας τις κανει λινκ)
    https://ibb.co/gF4dsz
    https://ibb.co/cOPYQK
    https://ibb.co/jJwrCz
    https://ibb.co/gbLUze
    https://ibb.co/f4Z05K
    https://ibb.co/j0XL5K
    https://ibb.co/mkvJsz
    https://ibb.co/jrHnkK
    https://ibb.co/gp8eXz
    https://ibb.co/dHaMee
    https://ibb.co/djyPze
    https://ibb.co/ndFtsz
    https://ibb.co/kRL4ze
    https://youtu.be/qNlHCKp5JJ4
    https://youtu.be/kfDUbiZ8yXE
    https://youtu.be/03-kB_wBSP0
    https://youtu.be/DgNw5ZZUwKE

    ανεβηκαν και τα πραιβετ βιντεος. οτι θελετε να διαγραφει πειτε το.

    αιωνια αγαπη σε πανκη τσιμπουκλανοταλιμπαν κανσερ ματθαιο κρουξ. μονο αγαπη. ειστε στην καρδια μου
    Last edited by BURNIN AMBITION; 06-09-2018 at 23:04.
    ποθτανα ολα
    <Mitsmann>
    ολοι ειστε αβαγκαρντς αλλα οταν μπαινει το ΜΠΑΗ ΜΟΥΝΛΑΗΤ ΓΟΥΗ ΡΑΗΝΤ θυμαστε ολοι τι ειστε και απο που ερχεστε



    iola 11
    www.facebook.com/iola11
    www.reverbnation.com/iola11 www.soundcloud.com/iola11 www.twitter.com/iola11band

    Quote Originally Posted by Atropos View Post
    Κατά τ' άλλα, γι αυτόν το λόγο το GoT είναι σειρά με @@. Αν ήταν να κερδάει πάντα ο καλός και ο Ολυμπιακός με το Αιγάλεω, θα βλέπαμε Σβαρτσενέγκερ.

  5. #5
    perfect beast commissar's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    lethe
    Posts
    2,605

    Default

    Κλαίω που κρατάει χώρο για ρηβιού σεντόνι

    Quote Originally Posted by tsimpouklano View Post
    Aπ' την άλλη ακούστηκαν και διάφορα "όχι καλά" πράγματα, που σε βάζουν σε σκέψεις αν θα ξαναστηρίξεις τη διοργάνωση. Anyway.
    Ε πες την ιστορία όμως

    Quote Originally Posted by tsimpouklano View Post
    Σκάει και ο Πάνκης και το πράγμα απογειώνεται.
    Δουλειά, ντου και τζάμπα είσοδος, τι φάση, νόμιζα ευχόμασταν βροχές και ταγαρομέταλ κλπ

  6. #6
    Anti-Hero Reject's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    3,708

    Default

    Quote Originally Posted by commissar View Post
    Κλαίω που κρατάει χώρο για ρηβιού σεντόνι

    Quote Originally Posted by tsimpouklano View Post
    Aπ' την άλλη ακούστηκαν και διάφορα "όχι καλά" πράγματα, που σε βάζουν σε σκέψεις αν θα ξαναστηρίξεις τη διοργάνωση. Anyway.
    Ε πες την ιστορία όμως

    Quote Originally Posted by tsimpouklano View Post
    Σκάει και ο Πάνκης και το πράγμα απογειώνεται.
    Δουλειά, ντου και τζάμπα είσοδος, τι φάση, νόμιζα ευχόμασταν βροχές και ταγαρομέταλ κλπ
    Τζάμπα είσοδος σαφώς, πήγα για τους Last Drive αποκλειστικά και μόνο.
    Barry Prudom-He's Public Enemy No1.

  7. #7
    Senior Member Πόσο κάνει 10 συν 7's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    south area
    Posts
    773

    Default

    Μπέρνι με πασοκ: Λαιβ με σαικοτρον σε testament, blind guardian και black sabbath
    Μπέρνι με συριζα: Λαιβ με τανγκαταλιμπαν σε Vodka jr, Παυλιδη και ακουστικους Last Drive

  8. #8
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Quote Originally Posted by Πόσο κάνει 10 συν 7 View Post
    Μπέρνι με πασοκ: Λαιβ με σαικοτρον σε testament, blind guardian και black sabbath
    Μπέρνι με συριζα: Λαιβ με τανγκαταλιμπαν σε Vodka jr, Παυλιδη και ακουστικους Last Drive
    Αν ανέφερες, πέρα από τους Last Drive, και άλλα από τα πραγματικά highlights του Street Mode και όχι τα λιμά που προτίμησες, πρόκειται αναμφισβήτητα για αναβάθμιση.

  9. #9
    Mazikeen Krux's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Lux
    Posts
    4,521

    Default

    μούτρα μπέρνι στο still hurts.

    αυτό.
    I'll bury you in your god's fucked garden

  10. #10
    You are my detonator. Phantom Duck's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Forever War
    Posts
    10,976

    Default

    Quote Originally Posted by BURNIN AMBITION View Post
    χρηστης ταλιμπαν σε ρειβναδικο να πειραζει τα μαλλια γκομενας στην ψυχρα, ο γκομενος της να κολωνει (γιατι ειχε χρεπι βεσπα), και γενικα μετα δεν ασχοληθηκε αλλο γιατι
    "η γκομενα ηταν τοσο ξινη που αν την πεταγες στη θαλασσα θα επεφτε το πε χα της"

  11. #11
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Quote Originally Posted by BURNIN AMBITION View Post
    εκει ο χρηστης παρασαιτ εφαγε μια επικοτατη σουπα. δυστυχως δεν υπαρχει βιντεο.
    Μλκ ακόμα πονάω ε

  12. #12
    cowboy bebop 12 stars circle your brow's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    I'm almost home.
    Posts
    5,871

    Default

    Quote Originally Posted by BURNIN AMBITION View Post
    "η γκομενα ηταν τοσο ξινη που αν την πεταγες στη θαλασσα θα επεφτε το πε χα της"
    η θάλασσα από αιθανικό οξύ π.χ.; δεν το πιάνω, γιατί να πέσει το ph
    Throughout the times of perplexity and illusion
    We've got some last Gods left, worth keeping
    That go by such names as Kindness and Honesty.

    I want us to hold swords again
    As in the years of the old tales.
    But this time, to fight for Dignity and Solidarity.

    Against the waves of darkness and death
    I'm walking with Eternal Brightness in my eyes.



  13. #13
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    Αφηστε ησυχα τα κοριτσια ρε. Δεν ειναι για τα δοντια σας γεροξεκουτηδες <3

    Spoiler
    λογικα καταλαβα κ ποια ηταν η "εκλεκτη"
    Rock or Nothing

  14. #14
    ρεταλι BURNIN AMBITION's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    κατω απο την παντοφλα
    Posts
    10,069

    Default

    Αφού η γκομενα ειναι ξινή ρε. Πχ πε χα 3. Αν η θάλασσα εχει πεχα 5, ε δε θα πεσει-κατέβει το πεχα;μορφωθειτε. Ρειβεν, η γαβρινα ηταν. Μάθε τι πίπες έλεγε ο αλλος και γραψτα ολα. Εγω απλα της είπα, ρε η φίλη τουβγιωργη δεν εισαι; βραδάκι συνεχίζω απο εκει που εμεινα
    ποθτανα ολα
    <Mitsmann>
    ολοι ειστε αβαγκαρντς αλλα οταν μπαινει το ΜΠΑΗ ΜΟΥΝΛΑΗΤ ΓΟΥΗ ΡΑΗΝΤ θυμαστε ολοι τι ειστε και απο που ερχεστε



    iola 11
    www.facebook.com/iola11
    www.reverbnation.com/iola11 www.soundcloud.com/iola11 www.twitter.com/iola11band

    Quote Originally Posted by Atropos View Post
    Κατά τ' άλλα, γι αυτόν το λόγο το GoT είναι σειρά με @@. Αν ήταν να κερδάει πάντα ο καλός και ο Ολυμπιακός με το Αιγάλεω, θα βλέπαμε Σβαρτσενέγκερ.

  15. #15
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    είναι dj εκεί
    ελπίζω να μην την έπρηξε
    Rock or Nothing

Similar Threads

  1. Replies: 1
    Last Post: 10-02-2018, 11:49
  2. Arcturus ~12/01/2018 @Temple (Athens), ~13/01/2018 @8ball (Thessaloniki)
    By _UnHoLy^MaRtYr_ in forum Live & Events Talk
    Replies: 10
    Last Post: 12-01-2018, 13:22
  3. KEN MODE - Venerable LP
    By Throatruiner Records in forum Self-Promotion
    Replies: 1
    Last Post: 21-10-2012, 14:57
  4. VGA Mode λέει
    By Shrinebuilder in forum PC & Games
    Replies: 5
    Last Post: 04-05-2010, 22:48
  5. Survival Mode
    By Atheist in forum General Discussion
    Replies: 147
    Last Post: 11-11-2006, 18:48

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •