Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 35

Thread: θάνατος

  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2018
    Posts
    2

    Default θάνατος

    καλησπέρα δε θέλω να ενοχλήσω απλά επειδή είμαι σκατά σκέφτηκα διάφορα. ξέρω, δε σας νοιάζει αλλά δε με νοιάζει ούτε εμένα και έτσι άνοιξα το θρεντ. αξίζει να ζεις μια μίζερη ζωή ή μήπως είναι καλύτερα να πεθάνεις και να μη τη ζεις; οι ψυχολόγοι βοηθάνε ή μπα; κι αν είναι καλύτερα να πεθάνεις ποιός είναι ένας καλός τρόπος (χωρίς πόνο/ταλαιπωρία με το πτώμα κλπ);

  2. #2

    Default

    πάρε τηλ στο 1018 και είσαι οκ
    tt0274518

  3. #3
    MAS PSEKAZOUN Leech's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    μηδέν
    Posts
    5,033

    Default

    Quote Originally Posted by kamikazi View Post
    ταλαιπωρία με το πτώμα κλπ);
    Ναι καλό είναι να πακετάρεις το πτώμα σου μην το κουβαλάς στον άλλο κόσμο συνέχεια σα μαλάκας.

  4. #4
    Senior Member mourning apocalypse's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    έξω απ'το club 22
    Posts
    1,148

    Default

    αν δεν τρολάρεις, άσε τα θρεντ σε φορα και απευθύνσου άμεσα σε ειδικούς για βοήθεια.έχω δει πάρα πολύ άσχημες περιπτώσεις, στα όρια του τέλους, να επανέρχονται λειτουργικοί.
    κάτι άλλο δεν μπορεί να ειπωθεί από εδώ μέσα.
    Έντονα πολιτική χροιά και επαναστατική διάθεση, είχε η συναυλία του Βασίλη Παπακωνσταντίνου στο λιμάνι Κατακόλου, το βράδυ της περασμένης Παρασκευής.

  5. #5
    You are my detonator. Phantom Duck's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Forever War
    Posts
    10,976

    Default

    Quote Originally Posted by kamikazi View Post
    αξίζει να ζεις μια μίζερη ζωή ή μήπως είναι καλύτερα να πεθάνεις και να μη τη ζεις;
    όλα θα πάνε καλύτερα, πάρε τηλέφωνο στο νούμερο που πόσταρε ο σουπερματσομαν.

  6. #6
    Grzegorz Brzęczyszczykiewicz MoRmEnGiL's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
    Posts
    8,358

    Default

    Η ζωή δεν είναι υποχρεωτικά μίζερη επειδή εσύ δε βλέπεις φως στο τούνελ. Η βιοχημεία του εγκεφάλου μπορεί να σε κλειδώσει σε αδιέξοδα παρά τη θέληση σου, από τα οποία είναι εξαιρετικά δύσκολο να βγεις μόνος σου.

    Υπάρχει η αντίληψη οτι το να ζητάς βοήθεια για κάτι είναι σημάδι αδυναμίας. Τουναντίον, είναι δείγμα ισχυρής θέλησης. Και αυτό ακριβώς πρέπει να κάνεις γιατί τα πράγματα όταν ζεις μέσα στα σκατά μοιάζουν σκατουλί παντού, ενώ δεν είναι.

    My morning sun is the drug that brings me near
    To the childhood I lost, replaced by fear


  7. #7
    Chilling in the name of. ypersyntelikos's Avatar
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    North Africa
    Posts
    2,909

    Default

    Το ότι το είπες εδώ, σημαίνει ότι θέλεις να μιλήσεις για αυτό και να επικοινωνήσεις

    πάρε τηλ εκεί που σου είπε ο ματσο και όλα θα πάνε καλύτερα

    κι εμείς είμαστε εδώ για όλα τα υπόλοιπα
    Κι εδώ τελειώνει η φάση.


  8. #8
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    Quote Originally Posted by kamikazi View Post
    οι ψυχολόγοι βοηθάνε ή μπα;
    όπως σε όλες τις κατηγορίες επαγγελμάτων, υπάρχουν αυτοί που είναι σωστοί επιστήμονες και επαγγελματίες και μπορούν να σε βοηθήσουν πολύ. θέλει προσοχή να μην πέσεις σε κομπογιαννίτη. δυστυχώς, υπάρχουν κ τέτοιοι ακόμη και σε ένα τόσο ευαίσθητο χώρο.
    Rock or Nothing

  9. #9
    Grzegorz Brzęczyszczykiewicz MoRmEnGiL's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
    Posts
    8,358

    Default

    Να σημειώσω οτι οι ψυχολόγοι δεν βοηθάνε από μόνοι τους συνήθως. Πρώτα πρέπει να δεις ένα ψυχίατρο νευρολόγο, να μιλήσεις να σου πει τι να κάνεις, ο ψυχολόγος είναι long term therapy και πρέπει να βρείς αυτόν που σου ταιριάζει, αλλά γιατροί δεν είναι.

    My morning sun is the drug that brings me near
    To the childhood I lost, replaced by fear


  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by supermachoman View Post
    πάρε τηλ στο 1018 και είσαι οκ
    βασικά αυτό, οι άνθρωποι είναι πάρα πολύ πρόθυμοι εκεί και έχουν πολύ καλό προσωπικό.

    όσο για τα υπόλοιπα ότι είπε ο ρειβεν και ο μορμενγκιλ. ΠΡΩΤΑ σε ψυχίατρο και μετά σε ψυχολόγο. Δυστυχώς, στο κομμάτι των ψυχολόγων, υπάρχουν πάρα πολλοί που είναι απαράδεκτοι. Επίσης, υπάρχουν ψυχιάτροι-ψυχολόγοι που απευθύνονται σε τέτοιες περιπτώσεις συγκεκριμένα

  11. #11
    problem child
    Join Date
    Feb 2016
    Location
    τάξη
    Posts
    1,476

    Default

    Quote Originally Posted by fleur-get-me-not View Post
    υπάρχει επίσης κι η ψυχανάλυση αλλά είναι ακριβό χόμπι

  12. #12
    A rock, an island Drumsick's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    7,495

    Default

    Quote Originally Posted by lady_of_winter View Post
    ΠΡΩΤΑ σε ψυχίατρο και μετά σε ψυχολόγο. Δυστυχώς, στο κομμάτι των ψυχολόγων, υπάρχουν πάρα πολλοί που είναι απαράδεκτοι. Επίσης, υπάρχουν ψυχιάτροι-ψυχολόγοι που απευθύνονται σε τέτοιες περιπτώσεις συγκεκριμένα
    Ναι, ενώ ψυχίατροι δεν υπάρχουν απαράδεκτοι, που συνταγογραφούν αντικαταθλιπτικά και ηρεμιστικά λες και είναι ντεπονάκι. Το πρόβλημα με τους ψυχολόγους είναι πως δεν είναι απαραίτητα και ψυχοθεραπευτές. Άλλο το ένα, άλλο το άλλο.

    Μπορώ να σου συστήσω πολύ καλές ψυχοθεραπεύτριες αν θέλεις να ξεκινήσεις θεραπεία. Στην περίπτωση που θεωρήσουν πως χρειάζεσαι αγωγή, θα σε παραπέμψουν σε κάποιον ψυχίατρο. Διαφορετικά, αν βρεις τα σκούρα κάνα βράδυ, πήγαινε στα επείγοντα του Γεννηματά σε πρώτη φάση, έχουν ψυχιατρικό και είναι σχετικά οκ.
    Last edited by Drumsick; 27-08-2018 at 23:01.

  13. #13

    Default

    προφανώς και στο κομμάτι των ψυχιάτρων κυκλοφορεί κόσμος και κοσμάκης, αλλά από τη δικιά μου εμπειρία (πμ αν θες) δεν έχω δει τόσα φάουλ σε ψυχιάτρους όσο σε ψυχολόγους. Και εγώ περισσότερα αναφερόμουν στους ψυχιάτρους που παρέχει η κλίμακα-1018

  14. #14
    A rock, an island Drumsick's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    7,495

    Default

    Εγώ πάλι τα χειρότερα τα έχω δει από ψυχιάτρους. Με αποκορύφωμα έναν στα ξεκινήματά μου στον συγκεριμένο χώρο, που όταν τον ρώτησα αν μπορώ να κάνω κάπου ψυχοθεραπεία, μου είπε "δεν υπάρχουν αυτά, μόνο στις ταινίες". Και μετά μου έγραψε αντιψυχωσικά κι αντικαταθλιπτικά μου και με έστειλε σπίτι μου.

  15. #15
    Meth Swastika Lyse's Avatar
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    666

    Default

    Οι ψυχολογοι ειναι νοσοκομες.

Similar Threads

  1. [Cinema] Ο Θάνατος Που Ονειρεύτηκα (2010)
    By 00i00 in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 1
    Last Post: 28-11-2010, 21:01
  2. Ο Θανατος
    By freak brother in forum General Discussion
    Replies: 92
    Last Post: 15-07-2006, 17:06
  3. Θανατος στο Avopolis
    By Mike_Patton in forum Music Discussion
    Replies: 30
    Last Post: 23-10-2005, 19:11

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •