Results 1 to 13 of 13

Thread: Om ~ 2/6/2018 @ Piraeus Academy, Athens

  1. #1
    Mujahideen Taliban's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Παρατηρητήριο Άγριων Αρτιγώνων
    Posts
    800

    Default Om ~ 2/6/2018 @ Piraeus Academy, Athens

    Μουφα το live. Δεν ειχε #φαση ηταν πολυ νεροβραστο, σα φακες χωρις δαφνη και αλατι.
    Ξενερωσα αρκετα. Υπαρχει καποιος που ειχε παει και στα προηγουμενα να μου πει αν παντα ηταν ετσι ξενερωτοι η τωρα εχουν γινει; Επισης αυτος ο ντραμμερ ειναι πολυ κουραστικος στους grails δεν ημουν σιγουρος αν τον παω η οχι αλλα σημερα με εκνευρισε.
    "Καλό ταξίδι Ντέζο... Μπορεί πλέον να έγινες "Τέζος" αλλά η εκδίκηση είναι κοντά... Τον ξέρω τον πούστη που σου προσέφερε φόλα... Ούτε πινακίδες δεν έχει στα κωλάμαξά του... Και έχει και κληρονόμες δυο αγελάδες κόρες... Θα μου το πληρώσει.. Να μου φιλήσεις τη μαμά Ντέζη και το φίλο Αρμάν..."

  2. #2
    MAS PSEKAZOUN Leech's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    μηδέν
    Posts
    5,033

    Default

    Το σετ είχε αρκετές διακυμάνσεις και συνολικά το κατατάσσω στην κατώτερη εμφάνιση από όσες φορές τους έχω δει.
    Καλά ήταν, πολύ καλά ίσως, αλλά έχουν παίξει και καλύτερα. Προφανώς παίζουν πράματα από την μετά-Χάκιους περίοδο κυρίως, και ο Άμος είναι αυτός που είναι (τσέκαρε το θρεντ από το πρώτο λάιβ στο αν για περισσότερα). Εμένα μ'αρέσουν κι έτσι, αλλά η μουσική τους εξακολουθεί να είναι στημένη στο δίπολο μπάσο-ντραμς και αν αυτά τα δύο δεν είναι πλήρως συντονισμένα το πράμα χάνει. Και χτες υπήρχαν λάθη και εκνευρισμούληδες που χάλασαν το μίγμα.
    Κόσμος άπειρος σκάσαμε απ'τη ζ'εστη

  3. #3
    friend of the leech Snipah's Avatar
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    137

    Default

    Χειρότερο live Ομ by far and away απο τα 3 για μένα...

    κάποιοι που τους βλέπαν πρώτη φορά παραμιλούσαν ξέρω γω...αλλά οκ...

    Ο jam χαρακτήρας της μπαντας- όπως είπε και ο Γκουλ -μπορεί να ενσωματώνει με άνεση τα όποια λάθη...

    ...αλλά έχουμε δει τους Ομ να περπατάνε και στο νερό...

    Όχι χτες πάντως...
    Last edited by Snipah; 03-06-2018 at 17:07.

  4. #4
    To Defend Our Steel Ra Pariah's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    5,907

    Default

    Αυτό που συνέβη σε αυτό το θρεντ μπορεί να παραλληλισθεί μόνο με τότε που ένας παλαιάς κοπής maiden-άς ισχυριζόταν ότι το British Lion θα δείρει τις μ@νες των Helstar ξέρω 'γώ, και εντέλει 40 λεπτά μετά το leak-άρισμα του δίσκου ποστάρει:

    «Τι αρχιδιά είναι αυτή;»
    ALL YOU THE TRUTHFUL SPRATTLE WITH ME,
    LET'S SWEEP THE FALSE ONES AWAY!


  5. #5
    Mujahideen Taliban's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Παρατηρητήριο Άγριων Αρτιγώνων
    Posts
    800

    Default

    Quote Originally Posted by Snipah View Post
    Χειρότερο live Ομ by far and away απο τα 3 για μένα...

    κάποιοι που τους βλέπαν πρώτη φορά παραμιλούσαν ξέρω γω...αλλά οκ...

    Ο jam χαρακτήρας της μπαντας- όπως είπε και ο Γκουλ -μπορεί να ενσωματώνει με άνεση τα όποια λάθη...

    ...αλλά έχουμε δει τους Ομ να περπατάνε και στο νερό...

    Όχι χτες πάντως...
    εγω τους ειδα πρωτη φορα και σκεφτηκα κριμα παντως. Γενικα δε νομιζω οτι καποιος απο μεσα που εχει βρεθει σε καλο live γουσταρε.
    "Καλό ταξίδι Ντέζο... Μπορεί πλέον να έγινες "Τέζος" αλλά η εκδίκηση είναι κοντά... Τον ξέρω τον πούστη που σου προσέφερε φόλα... Ούτε πινακίδες δεν έχει στα κωλάμαξά του... Και έχει και κληρονόμες δυο αγελάδες κόρες... Θα μου το πληρώσει.. Να μου φιλήσεις τη μαμά Ντέζη και το φίλο Αρμάν..."

  6. #6
    friend of the leech Snipah's Avatar
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    137

    Default

    Quote Originally Posted by Taliban View Post
    Quote Originally Posted by Snipah View Post
    Χειρότερο live Ομ by far and away απο τα 3 για μένα...

    κάποιοι που τους βλέπαν πρώτη φορά παραμιλούσαν ξέρω γω...αλλά οκ...

    Ο jam χαρακτήρας της μπαντας- όπως είπε και ο Γκουλ -μπορεί να ενσωματώνει με άνεση τα όποια λάθη...

    ...αλλά έχουμε δει τους Ομ να περπατάνε και στο νερό...

    Όχι χτες πάντως...
    εγω τους ειδα πρωτη φορα και σκεφτηκα κριμα παντως. Γενικα δε νομιζω οτι καποιος απο μεσα που εχει βρεθει σε καλο live γουσταρε.
    Μαζί σου. Πολλοί που τους είδαν πρώτη φορά χτές, μου λέγαν τα καλύτερα...τι να πω ο καθένας το βιώνει διαφορετικά...'νταξ κακό λαηβ δεν ήταν...αλλά δεν σκίσαμε και τα βρακιά μας που λέει και ο Λιτς
    Last edited by Snipah; 03-06-2018 at 18:52.

  7. #7
    Mujahideen Taliban's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Παρατηρητήριο Άγριων Αρτιγώνων
    Posts
    800

    Default

    Ναι δεν ηταν κακο παικτικα και ηχητικα (ηχητικα να σου πω περιμενα τελειως διαφορετικο πραγμα βεβαια). Απλα ηταν ξενερωτοι δε ξερω τι εφταιγε δε το εβρισκαν. Επισης το τελος ηταν πολυ ο,τι να 'ναι δε καταλαβα τι επαιξε, πολυ αποτομο.
    "Καλό ταξίδι Ντέζο... Μπορεί πλέον να έγινες "Τέζος" αλλά η εκδίκηση είναι κοντά... Τον ξέρω τον πούστη που σου προσέφερε φόλα... Ούτε πινακίδες δεν έχει στα κωλάμαξά του... Και έχει και κληρονόμες δυο αγελάδες κόρες... Θα μου το πληρώσει.. Να μου φιλήσεις τη μαμά Ντέζη και το φίλο Αρμάν..."

  8. #8

    Default

    Παικτικα, αν και τους βλέπω 1η φορά, δε με ξετρελαναν, ούτε κ με ξενέρωσαν. Η όλη εμπειρία καλυπτόταν με το αίσθημα ότι επιτέλους ακούς τα έπη των ΟΜ και βλέπεις τον Τιτάνα Al Cisneros από κοντά, οπότε η γκαβλα ήταν ήδη σε υψηλά επίπεδα.

    Δυστυχώς, όμως, η όλη εμπειρία ήρθε και "χάλασε" απ τον άδοξο τρόπο που το live τελείωσε (φυσικά στ' αρνητικά προστίθεται και η προβληματική λειτουργία των εξαερισμων). Έχοντας παίξει 1 ώρα και 25', σε ένα live δίχως support, το όλο πράγμα είναι λίγο, αν συνυπολογίσουμε και τα 25€ του εισιτηρίου. Συν ότι από τον τρόπο αποχώρησης των ΟΜ και τον τρόπο που οι διοργανωτές τον χειρίστηκαν, φάνηκε ότι κάτι άσχημο παίχτηκε κ σηκώθηκαν κ έφυγαν.

    Γενικά, κρίμα, γιατί έμεινα με την αίσθηση του ανολοκληρωτου για ένα live που περίμενα όσο κανένα άλλο. Μετά φάγαμε κάτι σουβλάκια στον Έλβις, και κάπως ξεχάστηκα.
    All alone, or in twos,
    The ones who really love you
    Walk up and down outside the wall.
    Some hand in hand
    And some gathered together in bands.
    The bleeding hearts and artists
    Make their stand.
    And when they've given you their all
    Some stagger and fall, after all it's not easy
    Banging your heart against some mad bugger's wall.

  9. #9
    sinGing drinkinG vosinakis's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    125

    Default

    Quote Originally Posted by tsimpouklano View Post
    Μετά φάγαμε κάτι σουβλάκια στον Έλβις, και κάπως ξεχάστηκα.
    καλαμακια παρακαλω
    ~ sniffing glue ~

  10. #10
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    για τον φραπέ ή τα άλλα;
    1) e4, c5
    2) Νf3

  11. #11
    sinGing drinkinG vosinakis's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    125

    Default

    Quote Originally Posted by atom_smasher View Post
    για τον φραπέ ή τα άλλα;
    εννοητε τα αλλα, σαν το αθηνεζικο καλαμακι δεν εχει..

    ελβις ολιγον τι χιπστερ,καλη σχετικα ποιοτητα,μας αρεσει να τρωμε τα καλαμακια του αραχτοι στο κεραμειον, πιο πολυ απο τους ομ λαιβ
    ~ sniffing glue ~

  12. #12

    Default

    Καλά, εννοείται πολύ χιπστερ, όπως και η ευρύτερη περιοχή του Μεταξουργείου. Καλό κρέας, βέβαια, μπαμπατσικο.

    Και εδώ να πούμε ότι λετε-λετε για τα βόρεια "ζουμια", αλλά στο free κετσαπ-μουσταρδα δίνει το κατάστημα.
    All alone, or in twos,
    The ones who really love you
    Walk up and down outside the wall.
    Some hand in hand
    And some gathered together in bands.
    The bleeding hearts and artists
    Make their stand.
    And when they've given you their all
    Some stagger and fall, after all it's not easy
    Banging your heart against some mad bugger's wall.

  13. #13
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    Quote Originally Posted by tsimpouklano View Post
    Καλά, εννοείται πολύ χιπστερ, όπως και η ευρύτερη περιοχή του Μεταξουργείου. Καλό κρέας, βέβαια, μπαμπατσικο.

    Και εδώ να πούμε ότι λετε-λετε για τα βόρεια "ζουμια", αλλά στο free κετσαπ-μουσταρδα δίνει το κατάστημα.
    Δεν ξέρω τι λέτε για μεταξουργείο κλπ, αλλά ακόμα και ένα χαλασμένο ρολοι δείχνει 2 φορές την μέρα σωστά την ώρα...κέτσαπ μουστάρδα βάλε στο μακντοναλντ σου.
    1) e4, c5
    2) Νf3

Similar Threads

  1. Om ~ 2/6/2018 @ Piraeus Academy, Athens
    By tsimpouklano in forum Live & Events Talk
    Replies: 2
    Last Post: 21-02-2018, 16:00
  2. Replies: 1
    Last Post: 02-10-2017, 11:08
  3. The Stranglers ~ 20/11/16 @ Piraeus 117 Academy, Athens
    By Leech in forum Live & Events Talk
    Replies: 1
    Last Post: 17-11-2016, 02:53
  4. MASTODON ~ 30/08/2016 @ Piraeus Academy, Athens
    By Dr.Gonzo in forum Live Reports
    Replies: 31
    Last Post: 13-09-2016, 04:11
  5. John Carpenter ~ 27 & 28 Μαΐου @ Piraeus 117 Academy
    By Kaserinos in forum Live & Events Talk
    Replies: 5
    Last Post: 22-03-2016, 23:50

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •