Results 1 to 3 of 3

Thread: Πυγμαχία

  1. #1
    Senior Member Πόσο κάνει 10 συν 7's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    south area
    Posts
    773

    Default Πυγμαχία


    Οκ δε ξέρω αν ασχολείται κανείς με το αντικείμενο αλλά σεπτέμβρης ντε και γίνονται πραγματάκια.

    Χθες ίσως στην μεγαλύτερη μάχη (δεύτερος αγώνας) των τελευταίων χρόνων κανελο - ggg νικησε ο κανελο (λολ) απο απόφαση που ήταν πέρα άδικη. Μετά την κατακραυγή ο κανελο πρότεινε 3η μάχη (μαλλον την άνοιξη) και ο ggg την αποδέχθηκε. Όμως ο καζακστανός θα είναι 37 φευγα και λίγο χλωμό το πράγμα γι αυτον τον τεράστιο πυγμάχο.

    Στις 22 του μηνός θα έχουμε ένα πολύ δυνατό αγώνα του τσόσουα εναντίων κοβέτκιν. Τσόσουα απίστευτος τεχνικά, το καλύτερο γυμνασμένο, προικισμένο σώμα στη βαρέων που έχει υπάρξει κλπ άλλα είμαστε της ανατολικής σχολής οπότε κοβέτκιν αν και θα τις αρπάξει λογικά. Περιμένουμε βέβαια πότε θα γίνει ο υπεραγώνας του υπερτιτανοτεράστιου γουάλντερ με τσόσουα για σταματήσει επιτέλους το ανίκηττο σερί του τσόσουα.

    Με τον λεμπρον τζειμς του μποξ δεν θα ασχοληθώ και πότε θα γίνει ο αγώνας του με τον πακ.

    Κλείνω με τον άνθρωπο που αλλάζει το άθλημα... Για κάποιους ίσως ο μεγαλύτερος πυγμάχος έβερ. Αγαπημένος μου αθλητής μακράν.



    Last edited by Πόσο κάνει 10 συν 7; 17-09-2018 at 20:01.

  2. #2
    κρισνακορ Jacknife's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    The Witch's Heart
    Posts
    683

    1 στους 1 ERίτες συνιστούν το ποστ ετούτο.

    Default

    My style is impetuous, my defense is impregnable, and I'm just ferocious. I want your heart. I want to eat his children. Praise be to Allah. λολ παραληρημα

    Στο ματσ του Σαββατου , η καρδια ελεγε Μεξικανος αλλα το μυαλο ελεγε GGG.Δεν το ειδα ακομα για να αποφανθω αλλα στην επαγγελματικη πυγμαχια βρωμαει πολυ η δουλεια.Το πρωτο ματς μου αρεσε , μαλλον και το δευτερο θα με αρεσει , τεραστιοι και οι δυο .

    Joshua δε με αρεσει , πιστευω στο ματς με τον Klitschko , αμα ο Wlad ητανε κανα 5 χρονια νεοτερος , θα τις ειχε μασει ο Αγγλος.Ο Wilder και αυτος μεχ , μακαρι να ανεβει κατηγορια ο Usyk να τους σβησει ολους , ο οποιος προπονειται πλεον με μπαμπα Lomachenko.

    Εχω ξεχωρισει τους εξης συγχρόνους : George Groves , Josh Kelly και Oleksandr Usyk.Λοματσενκο σε αλλο επιπεδο ισως τωρα p4p νουμερο ουνο ιμο , τα βαρεα βαρη δεν με τρελαινουν , πως να τρελαθεις εξαλλου με κατι τυπους σα τον Tyson Fury ξερω γω.Kατι γελοιοτητες τυπου Ιρλανδεζος vs Σιχαμενος μποξερ ολων των εποχων , ε γαμησεμε.

    Αγαπημενος μποξερ ολων των εποχων : Mike Tyson εποχης 86 με ισως το παιχνιδι με τον Spinks , , μετα που εμπλεξε με Don King , ξεκαθαρα εχασε τoν προσανατολισμο του , αποκορυφωμα τη δεκαετια του 90 που επαιζε και αντεχε , αλλα δεν ητανε το τεχνικο ζωο που λατρεψα.

    Ποιος ειναι ο αγαπημενος σου πυγμαxος θρεντσταρτα ???



    *povetkin, πως δεν εγραψες και Ποτεμκιν .
    Last edited by Jacknife; 18-09-2018 at 00:05.

  3. #3
    Senior Member Πόσο κάνει 10 συν 7's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    south area
    Posts
    773

    Default

    Quote Originally Posted by Jacknife View Post
    My style is impetuous, my defense is impregnable, and I'm just ferocious. I want your heart. I want to eat his children. Praise be to Allah. λολ παραληρημα


    Ρεεεεε δεν αναφέρθηκα σε all time αγαπημένο γιατί το μυαλό μου κινούνταν στην σύγχρονη εποχή. Ο Τάισον είναι ο αγαπημένος μου και εμένα και συμφωνώ απολύτως με τα όσα λες για την πορεία του! Στα τέλη 80ς ήταν απλά ένα έπος τι να λεμε τωρα ρε και όσο και να βλέπεις τους αγώνες του εκείνη τη περίοδο ξανά και ξανά βλέπεις συνέχως καινούργια στοιχεία.

    Είναι σίγουρο ότι θα σου αρέσει το χθεσινό ματς. Εγώ δεν ήθελα να τελειώσει, μέχρι το τέλος ήταν μόνο τεχνικό, δεν έπεσε ούτε μια αγκαλιά (άλλωστε δε σε αφήνει να τον αγκαλιάσεις ο ggg με αυτά τα jabs που ρίχνει όλη την ώρα...). Πάντως χαζεύοντας πιο λεπτομερώς τις φάσεις σήμερα είδα ότι περνούσε πολύ πράγμα ο κανέλο που δε φαίνονταν στο λάιβ, αλλά όπως και να χει νομίζω ότι ο ggg αδικήθηκε φουλ.

    Στον τσοσουα μου αρέσει πάρα πολύ που είναι βράχος και ότι πάρα πολύ δύσκολα χάνει το κοντρόλ του αλλά δεν έχει καθολου footwork (μέχρι ένα βαθμό λογικό λόγω κατηγορίας). Ο wilder σε δύναμη είναι απλά φονιάς, γι αυτό ένα ματς wilder - joshua θα είναι πολύ θεαματικό. Ο usyk (δεν ήξερα ότι έχει μπαμπά λομα για προπονητη btw) μου αρέσει μακάρι να τον δούμε στα βαρέα, αλλα δε νομίζω ότι έχει σίγουρα τους joshua και wilder.

    Το ιρλανδος vs σιχαμενος ήταν η ντροπη του μποξ. Αλλά αυτό ήταν στιγνή μπίζνα μόνο σαν να λέμε ksi - logan ξερωγω λολ. Για το κοβετκιν χαχαχ στραμπούλιγμα μυαλού.
    Last edited by Πόσο κάνει 10 συν 7; 17-09-2018 at 23:37.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •