Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 22 of 22

Thread: (ΣΩΣΤΟΙ) SOCIAL JUSTICE WARRIORS appreciation thread

  1. #16
    Senior Member FANTASMA's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    2,988

    Default

    Ελπιζω γενικα να ξερετε ολοι εσεις οτι στην πραγματικοτητα δεν υπαρχουν Social Justice Warriors ε? Κι αν υπαρχουν, προσωπικα δεν εχω ιδεα που θα μπορουσαν να ειναι. Ο ορος Social Justice Warrior ειναι επινοημενος απο τα μουνοπανα, για να δημιουργησει τις αντιθετες εντυπωσεις απο αυτες που πρεπει να δημιουργει ο κοσμος οταν βλεπει αδικια. Απο κει και περα, ναι, υπαρχει κοσμος που ONLINE (με κεφαλαια) προβαινει σε ακραιες συμπεριφορες και δηλωσεις, γιατι απλα μπορει.

    Τωρα το αν υπαρχει γυναικα η οποια σε μια ρεαλιστικη κουβεντα in person θα πηγαινε να πει σε καποιον "ξερεις, δε μπορεις ουτε καν να με σκεφτεσαι και να τον παιζεις, γιατι προκειται περι βιασμου" και θα την επαιρνε ο οποιοσδηποτε στα σοβαρα, ε βρειτε την για να γελασουμε. Ο ασιμουλης γενικα καλα τα λεει και εδω μεσα και στο αλλο θρεντ και σε καθε θρεντ.

    Απο κει και περα σφηνοτουβλακι, δε νομιζω οτι υπαρχει καποιος που να "διαλέγει να ασχοληθεί περισσότερο και να αναπαράγει περισσότερο τα μιμίδια περί SJW από τις απόψεις που θεωρεί σωστές". Εγω προσωπικα αν δω καποιον να μιλαει/ποσταρει/γραφει ειρωνιες και κραξιμο για Social Justice Warriors, απλα υποθετω οτι ειναι κρυφοφασιστακι, κρυφοσεξιστης, κρυφοομοφοβικος ή και ολα τα παραπανω.
    The rest is just

  2. #17
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Quote Originally Posted by FANTASMA View Post
    Τωρα το αν υπαρχει γυναικα η οποια σε μια ρεαλιστικη κουβεντα in person θα πηγαινε να πει σε καποιον "ξερεις, δε μπορεις ουτε καν να με σκεφτεσαι και να τον παιζεις, γιατι προκειται περι βιασμου" και θα την επαιρνε ο οποιοσδηποτε στα σοβαρα, ε βρειτε την για να γελασουμε.
    Εχμ αυτό ακριβώς γίνεται στο άλλο τόπικ και τίποτα παραπάνω.
    Από κει και πέρα, κάποιοι πάντα θα προσπαθούν να βρουν αφορμή να δείξουν με το δάχτυλο άλλους, δε βαριέσαι.

  3. #18
    fleshdiver regularpaul's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    spinalonga
    Posts
    6,062

    Default

    εννοείς ότι στο άλλο τόπικ κάποιοι προσπαθούν να βρουν αφορμή να δείξουν άλλους με το δάχτυλο;

    ρε συ Ματτ μόλις διάβασα την ανακοίνωση των Ταακε (βλ. ναζι θρεντ)
    και τα σχόλια από κάτω είναι γεμάτα από τον όρο SJW, απευθυνόμενο προς τους αντιφασίστες
    μήπως η ερμηνεία και η χρήση του δεν είναι τόσο ξεκάθαρα όσο τα είχες στο μυαλό σου;

  4. #19
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Παραδέχομαι ότι χρησιμοποιούμε τον όρο διαφορετικά σε σχέση με τους προλαλήσαντες εδώ προφανώς. Όμως δεν το έβγαλα από το μυαλό μου, γιατί είναι ευρεία σε χρήση και η έτερη έννοια. Ας το αφήσουμε στο ότι προφανώς πρόκειται για παρεξήγηση.

  5. #20
    problem child
    Join Date
    Feb 2016
    Location
    τάξη
    Posts
    1,476

    Default

    Το άνοιγμα του θρεντ αξίζει συγχαρητήρια, κι ένα ενδιαφέρον κείμενο εδώ πέρα.
    Lately, even calling myself a “feminist” seems scary. On dates, I sometimes just say I “support women’s rights” because I’m afraid of next being asked if I shave my armpits.
    Last edited by paddy honey; 01-03-2018 at 14:28.

  6. #21
    . Ghoul's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    κάτι σας θυμίζει
    Posts
    5,608

    Default

    ασιμούλη, πες μου ότι εξέλαβες κυριολεκτικά το ποστ μου και το παρέθεσες μάλιστα ως απάντηση στους ισχυρισμούς του Parasight.

    Spoiler


    σφηνοτουβλάκη, τίμια προσπάθεια το θρεντ σου αλλά νομίζω πως δεν υπάρχει ιδιαίτερη ελπίδα για το ER πλέον.

    We are left alone staring into the abyss, into the laughing face of madness.

  7. #22
    Senior Member FANTASMA's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    2,988

    Default

    Quote Originally Posted by Ghoul View Post
    σφηνοτουβλάκη, τίμια προσπάθεια το θρεντ σου αλλά νομίζω πως δεν υπάρχει ιδιαίτερη ελπίδα για το ER πλέον.
    Ναι ρε γμτ, πλεον ειναι αργα, κι ενω το ΕΡ μεχρι προσφατως ηταν αψογο
    The rest is just

Similar Threads

  1. SOCIAL JUSTICE WARRIORS appreciation thread.
    By Parasight in forum General Discussion
    Replies: 94
    Last Post: 06-03-2020, 11:04
  2. ΑΝ.ΕΛ. Appreciation thread
    By Leech in forum The Politics Of Ecstasy
    Replies: 54
    Last Post: 01-09-2016, 00:41
  3. the OM appreciation thread
    By cavity in forum Music Discussion
    Replies: 16
    Last Post: 25-08-2013, 02:44
  4. The MK appreciation thread
    By Kveldssanger in forum PC & Games
    Replies: 77
    Last Post: 09-03-2011, 22:20
  5. NO AGE appreciation thread
    By nothingman in forum Music Discussion
    Replies: 5
    Last Post: 24-11-2010, 18:59

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •