Results 1 to 6 of 6

Thread: Domine / Wrathblade/ - Solitary Sabred ~ 17/03/2018 @ 8Ball, Θεσσαλονίκη

  1. #1
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default Domine / Wrathblade/ - Solitary Sabred ~ 17/03/2018 @ 8Ball, Θεσσαλονίκη


    https://www.facebook.com/events/694004514128758/

    εδώ αν βολέψει συμπρωτεύουσα, το ψήνω
    Rock or Nothing

  2. #2

    Default

    Γινόμαστε πολιτισμένοι και εμείς εδώ πάνω σιγά σιγά

  3. #3
    Señor Member Art In Haste's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Macedonia, Lloegyr, Campo Gibraltar
    Posts
    6,996

    Default

    Παρασκευή θρασάρουμε και Σάββατο ντυνόιμαστε 'Ελρικ. Raven θα σκάσεις;
    John Cleese: Political Correctness Can Lead to an Orwellian Nightmare

  4. #4
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    δυστυχώς οι δηλώσεις εξ'οικονομώ της θεσσαλίας ανοίγουν τη δευτέρα οπότε σ/κ δουλειά ΓΑΜΩ ΤΟ ΧΡΙΣΤΟ
    Rock or Nothing

  5. #5
    Señor Member Art In Haste's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Macedonia, Lloegyr, Campo Gibraltar
    Posts
    6,996

    Default

    Με πήρε ο ύπνος και παραλίγο να το χάσω. Ξύπνησα από καθαρή τύχη στις 20:30, μάζεψα τα κομμάτια μου και τα έσυρα στο 8μπολ. Δυστυχώς όμως δεν έχασα την πρώτη μπάντα που αυτό που άκουσα όταν μπήκα μέσα ήταν οτι χειρότερο στην κατάσταση μου. Επίσης δεν μπορούσα να φανταστώ πως θα έβλεπα ποτέ στη ζωή μου wannabe UDO frontman. Τώρα κοίταξα και όνομα του, τί φάση; Οι Κυπραίοι τραγουδιστές λέγονται όλοι Λεπτός;
    Τέρμα το μαρτύριο, και συναντάμε Ra για μια ακόμα φορά παράνομα στην Θεσσαλονίκη.
    Ξεκινάνε και οι Wrathblade....Δεν ξέρω ρε παιδιά, δεν πολυακούω το είδος αλλά άλλες μπάντες της γρέκικης σκηνής τις γουστάρω από το πρώτο άκουσμα. Για αυτούς βλέπω μόνο θετικά σχόλια αλλά όσες φορές δοκίμασα απλά δεν...Είπα οφείλω να τους ακούσω και λάιβ αλλά στο 2ο κομμάτι αποχώρησα για λίγο αέρα έξω. Επέστρεψα μετά από λίγη ώρα για να τους ακούσω και απλά χασμουριόμουν, ίσως αν θυμάμαι καλά μου άρεσε μόνο το τελευταίο κομμάτι.
    Και ήρθε η ώρα των Domine. Είχα ακούσει μόνο τον πρώτο δίσκο τον οποίο και λάτρεψα όταν κυκλοφόρησε. Έκτοτε ήταν σα να μην είχαν κυκλοφορήσει ποτέ κάτι άλλο. Αλλά εντάξει, κάτι λίγο τα γεράματα, κάτι το νοσταλγικό, κάτι το καλτ της υπόθεσης και το φτηνό εισιτήριο είπα αυτό το λάιβ δεν το χάνω. Και σωστά έπραξα αφού οι Ιταλοί ήταν ισοπεδωτικοί. Όλη η μπάντα πλην Morby είχε στατική παρουσία, ο Morby όμως έδωσε ρεσιτάλ καλού φροντμαν και η απόδοση του ήταν ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ. Παίξαν μιαμιση ώρα και λογικά παίξαν από όλους τους δίσκους, το υποθετώ αυτό μια και είπαμε μόνο το πρώτο έχω ακούσει το οποίο και τίμησαν με 3 τραγούδια. Τα υπόλοιπα δεν με χάλασαν, σίγουρα ήταν διαφορετικά, λιγότερο επικά περισσότερο europower helloween/guardian φάσης.

    Τελικά ίσως έπρεπε να κοιμηθώ λίγο παραπάνω και να δω το μεση/τέλος των Wrathblade και καπάκι τους Domine. Αυτά, τα υπόλοιπα τα συμπληρώνει ο Άτομ.
    John Cleese: Political Correctness Can Lead to an Orwellian Nightmare

  6. #6
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    ε;
    1) e4, c5
    2) Νf3

Similar Threads

  1. Replies: 16
    Last Post: 27-02-2018, 21:32
  2. Replies: 0
    Last Post: 26-02-2018, 17:07
  3. Arcturus ~12/01/2018 @Temple (Athens), ~13/01/2018 @8ball (Thessaloniki)
    By _UnHoLy^MaRtYr_ in forum Live & Events Talk
    Replies: 10
    Last Post: 12-01-2018, 12:22
  4. NIGHTSTALKER 12/2 (Θεσσαλονίκη 8Ball)
    By Pinatero in forum Live & Events Talk
    Replies: 7
    Last Post: 13-02-2011, 20:49
  5. NIGHTSTALKER / Ink / ... 17-10 (8ball Θεσσαλονικη)
    By Pinatero in forum Live & Events Talk
    Replies: 16
    Last Post: 17-10-2009, 16:47

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •