Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 29

Thread: Altered Carbon

  1. #1
    Junior Member Purify's Avatar
    Join Date
    Dec 2017
    Posts
    19

    Default Altered Carbon




    Βασισμένο στο μυθιστόρημα του Richard Morgan (για το οποίο βρήκα ένα thread εδώ). Η πιο ακριβή παραγωγή του Netflix μέχρι στιγμής, ανέβηκε χθες. Το trailer προιδεάζει για μπλεηντρανερική ατμόσφαιρα στην οποία εκτυλίσσεται ενα ντετεκτιβικό θριλερ, το σενάριο είναι εγγύηση, οι κριτικές μέχρι στιγμής είναι μάλλον καλές, περιλαμβάνει ισχυρή ποσότητα σεξ και βίας και παρολαυτά κάτι μου λέει οτι κάτι μπορεί να πάει στραβά. Το ξεκινάω τώρα, έχει δει κανείς;

  2. #2
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    ειδα πρωτο επ, κατι με χαλασε, ισως οτι ο πιλοτος ηταν λιγο χαοτικος, θα το συνεχισω εννοειται για να εχω καλυτερη γνωμη.
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  3. #3
    Senior Member FANTASMA's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    2,988

    Default

    Το ξεκινησα ολως τυχαιως πριν δω αυτο το θρεντ και μεσα σε πολυ περιεργες συνθηκες (5 το πρωι στο λαπτοπ και σπιτι της κοπελας κι ενω ειχα τρελη αυπνια) και τα 2 πρωτα επεισοδια μου αρεσαν παρα πολυ, γιατι ειναι το futuristic cyberpunk που θελουμε. Δεν ξερω αν θα με ικανοποιησει στην πορεια το ιδιο, και σιγουρα ειναι μια σειρα που θα πρεπει να εχει εξυπνο σεναριο για να κανει τη διαφορα, αλλα προς το παρον ανυπομονω να την συνεχισω. Γενικα περναμε πολυ καλη φαση με το sci-fi.

    Αισθητικα παντως ειναι απλα ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ.
    The rest is just

  4. #4
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    ψήθηκα
    Rock or Nothing

  5. #5
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    Quote Originally Posted by Purify View Post



    Βασισμένο στο μυθιστόρημα του Richard Morgan (για το οποίο βρήκα ένα thread εδώ). Η πιο ακριβή παραγωγή του Netflix μέχρι στιγμής, ανέβηκε χθες. Το trailer προιδεάζει για μπλεηντρανερική ατμόσφαιρα στην οποία εκτυλίσσεται ενα ντετεκτιβικό θριλερ, το σενάριο είναι εγγύηση, οι κριτικές μέχρι στιγμής είναι μάλλον καλές, περιλαμβάνει ισχυρή ποσότητα σεξ και βίας και παρολαυτά κάτι μου λέει οτι κάτι μπορεί να πάει στραβά. Το ξεκινάω τώρα, έχει δει κανείς;
    ωχ, όπου ακούω για πολύ σεξ και βία κρατάω μικρό ποιοτικό καλάθι...
    1) e4, c5
    2) Νf3

  6. #6
    Senior Member FANTASMA's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    2,988

    Default

    To teleiosa xthes vrady. Gamistero apo kathe apopsi. Poly Poly kaloftiagmeno, aisthitika apla apsogo. To story kai oi "anatropes" den itan to pio fantasmagoriko pragma pou exeis dei, alla vgazoun noima 100% afou estiazoun stin aposathrosi kai sipsi tis anthropinis psyxis oso pernane oi aiones zois sto sumpan tou Altered Carbon.... to pragmatiko erotima einai vevaia, protimame Kristin Ortega i Reileen Kawahara??? Eimai 50-50, apla uperoxes kai oi dyo
    The rest is just

  7. #7
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Εφόσον είμαι ακόμη στο τρίτο επεισόδιο, θα μιλήσω μόνο για το τελευταίο δίλημμα και, ενώ η μπατσούλα είναι απλά υπέροχη, η Dichen Lachman από την άλλη είναι 8 κατηγορίες παραπάνω (δείτε την και στο Dollhouse επειγόντως όσοι δεν το έχετε κάνει, μια και κινείται σε παρόμοια θεματολογία). Αν και τον κοπανάμε άνετα και για την υπερμιλφάρα των 5 ηπείρων Kristin Lehman.

  8. #8
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Quote Originally Posted by Parasight View Post
    Αν και τον κοπανάμε άνετα και για την υπερμιλφάρα των 5 ηπείρων Kristin Lehman.
    Η οποία απλά κάνει σκόνη τις άλλες δύο, ειδικά την Lachman που είναι μια μετριότητα.
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  9. #9
    Senior Member FANTASMA's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    2,988

    Default

    Quote Originally Posted by Parasight View Post
    Εφόσον είμαι ακόμη στο τρίτο επεισόδιο, θα μιλήσω μόνο για το τελευταίο δίλημμα και, ενώ η μπατσούλα είναι απλά υπέροχη, η Dichen Lachman από την άλλη είναι 8 κατηγορίες παραπάνω (δείτε την και στο Dollhouse επειγόντως όσοι δεν το έχετε κάνει, μια και κινείται σε παρόμοια θεματολογία). Αν και τον κοπανάμε άνετα και για την υπερμιλφάρα των 5 ηπείρων Kristin Lehman.
    Το διλημμα μπαινει στο κεφαλι μου μονο και μονο επειδη η Λατινα εχει απλα ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ σωμα. Αλλιως η φατσαρα της Νεπαλοαυστραλεζογερμανιδας (!) ειναι απλα one of a kind. Μιας και εισαι στο 3ο επεισοδιο, θα σε αφησω να το ολοκληρωσεις γιατι θα δεις πολυ κι απο τις δυο στη συνεχεια.... Και ναι, σοβαρη παραλειψη μου η Lehman... απλα καταπληκτικη.

    ΥΓ1. Ειδικη μνεια στο κοριτσι που εμφανιζεται για 1 λεπτο ολογυμνη στο τελευταιο επεισοδιο. Ισως η πιο ομορφη απο ολες τις γυναικες της σειρας. Οχι επειδη ειναι ολογυμνη, αλλωστε ολες ειναι
    ΥΓ2. Ηρθε στη μοδα πλεον η λωριδα τριχας που καλυπτει γεννητικα οργανα στις γυναικες? Ειμαστε πισω στα 90ς? Υπεροχο απλα (το λωριδακι της).
    Last edited by FANTASMA; 16-02-2018 at 13:58.
    The rest is just

  10. #10
    perfect beast commissar's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    lethe
    Posts
    2,605

    Default

    Quote Originally Posted by FANTASMA View Post
    to pragmatiko erotima einai vevaia, protimame Kristin Ortega i Reileen Kawahara???

    Ναι

  11. #11
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    είδα πλην τελευταίου επεισοδίου. μπλέιντ ρανερ, νευρομάντης κλπ. το cyberpunk που θέλουμε. η σειρά φεύγει νεράκι.
    περί ωραίου φύλου νομίζω ότι η λατίνα είναι εκτός συναγωνισμού. αν εξαιρέσεις το γεγονός ότι είναι αρκετά κοντούλα (οκ αυτό ποιον χαλάει πραγματικά?) έχει απίστευτο σώμα. μπράβο το κορίτσι.
    Spoiler




    με τις σχιστομάτισσες γελάει ο κόσμος. εκτός από τη χάλια φάτσα που εντάξει ως ένα βαθμό οφείλεται στο προσωπικό γούστο, είναι κοκκαλιάρα σα σκελετός με ανύπαρκτο στήθος. χάρισμά σας.
    το μιλφόνι είναι οκ για όποιον είναι "στη φάση"
    Rock or Nothing

  12. #12
    αισθηματίας Κέβιν Σόρμπο's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    468

    Default

    3-4 επς εχω δει, οκ ειναι, λιγο ανευρο πιστευω και τον κινναμον δεν τον παω ιδιαιτερα

    Οσοι λετε για τη λατινα, ειστε σοβαροι; Η τυπισσα ειναι ΚΑΚΙΑ ηθοποιος. Δε θυμαμαι σε ποιο επεισοδιο, αλλα ειναι μια σκηνη με τη μανα της στο διαμερισμα της - άγια σκατά - λες και εβλεπα θεατρικο απο το 2ο δημοτικο ανω λιοσιων

  13. #13
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    νόμιζα τη σχολιάζαμε ως εμφάνιση, όχι ως ηθοποιό...
    Rock or Nothing

  14. #14
    Senior Member FANTASMA's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    2,988

    Default

    Quote Originally Posted by Raven Lord View Post
    νόμιζα τη σχολιάζαμε ως εμφάνιση, όχι ως ηθοποιό...
    Ολοι αυτο νομιζαμε εκτος απο τον Σορμπο, και εγω ετσι εθεσα την ερωτηση.

    Οκ σε ηθοποιια κανει overacting το κοριτσι, ακριβως οπως κανουν δηλαδη και τα βυζια της και ο κωλος της.
    The rest is just

  15. #15
    αισθηματίας Κέβιν Σόρμπο's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    468

    Default

    ΠΑΣΣΟ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ, ΠΑΣΣΟ


    (αλλα εμενα αυτο με εκνευριζει, ειδικα οταν η παραγωγη ειναι τετοια και δεντημπορω)

    edit. αγαπω λωριδακι ομως.
    Last edited by Κέβιν Σόρμπο; 16-02-2018 at 17:24.

Similar Threads

  1. Richard Morgan - Altered Carbon
    By rincewind2k in forum Literature
    Replies: 7
    Last Post: 06-03-2018, 09:59
  2. DARKOLOGY - Altered Reflections CD+
    By Less.B.Anne in forum Self-Promotion
    Replies: 1
    Last Post: 01-05-2010, 18:30

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •