Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 95

Thread: SOCIAL JUSTICE WARRIORS appreciation thread.

  1. #31
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Quote Originally Posted by Phantom Duck View Post
    στο ER έχουμε πιάσει κουβέντα για το ότι το γυναικείο πρόβλημα είναι οι ίδιες οι γυναίκες που υπερβάλλον και αμαυρώνουν το γυναικείο κίνημα (...).
    Πρώτα απ'όλα, να διαχωρίσουμε κάτι απλό, πάντα στο δικό μου το κεφάλι και νομίζοντας ότι έτσι διευκρινίζω αυτό που έλεγε ο Raven.
    Είναι ένα πράγμα να έχουμε άποψη για την εμφάνιση/υγιεινή του ΔΙΚΟΥ ΜΑΣ συντρόφου (κάτι για το οποίο διακιούται να έχει αντίστοιχη άποψη και αυτός/ή πάνω σε μας) και πολύ διαφορετικό να λέμε ότι εκφράζω και επιβάλλω την άποψή μου ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΝΟΛΟ ΤΟΥ ΑΝΤΙΘΕΤΟΥ ΦΥΛΟΥ. Η περίφημη σεξουαλική προτίμηση που είναι πρώτη στην ατζέντα όλων των σύγχρονων κοινωνικών κινημάτων είναι αδιαπραγμάτευτη, σωστά; Θεωρούμαι πατριαρχικός δλδ αν προσωπικά δε με ελκύει μια γυναίκα με πόδια σαν του Βαμβακούλα; Ή πάμε στο άλλο άκρο που φτάνουν οι υπερφεμινιστές (!, sic) όπως στο παρακάτω; (το οποίο προφανώς και είναι τρολιά, αλλά ενδεικτικό της παράνοιας στην οποία όντως έχουν φτάσει κάποια πράγματα)


  2. #32
    Senior Member 00i00's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    11,120

    Default

    αυτο με την υγιεινη δεν το επιασα...
    δηλαδης μια αξουριστη τι? λιγοτερο καθαρη?

    απορια εκφραζω

  3. #33
    problem child
    Join Date
    Feb 2016
    Location
    τάξη
    Posts
    1,476

    Default

    Σε μια μασχάλη δυο καρπούζια. Μην κάνετε έτσι καλέ, σε κάτι χρόνια που θα 'χουμε εξελιχτεί πλήρως σαν ανθρώπινο είδος, θα γεννιόμαστε χωρίς φρονιμήτες, σκωληκοειδή και με τρίχες πάνω απ'όλα αποκλειστικά στην κεφαλή.

  4. #34
    problem child
    Join Date
    Feb 2016
    Location
    τάξη
    Posts
    1,476

    Default

    Καλημέρα, καληνύχτα, αυτή είναι η ζωή. Τύφλα να'χει ο Δαρβίνος δηλαδή.

  5. #35
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    Quote Originally Posted by 00i00 View Post
    αυτο με την υγιεινη δεν το επιασα...
    δηλαδης μια αξουριστη τι? λιγοτερο καθαρη?
    μιλάμε για αισθητική περιποίηση και υγειινή. προφανώς το μεγαλύτερο ποσοστό της ξούρας αφορά στην αισθητική, αλλά παίζει ένα ρόλο και στην υγειινή (π.χ. πιο εύκολα κρατάς καθαρή μια ξυρισμένη μασχάλη από μια αξύριστη).

    επίσης πρέπει λίγο να διευρύνετε τους ορίζοντές σας με τη χρήση του συνδέσμου "και". στο γραπτό λόγο δε χρησιμοποιείται όπως στα μαθηματικά το οποίο δηλώνει ότι πρέπει να ισχύουν δύο συνθήκες ταυτόχρονα. πολλές φορές χρησιμοποιείται απλά για να ενώσει δύο δευτερεύουσες προτάσεις και να δηλώσει δύο διαφορετικά πράγματα.
    Rock or Nothing

  6. #36
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default


  7. #37
    Senior Member 00i00's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    11,120

    Default

    Quote Originally Posted by Raven Lord View Post
    Quote Originally Posted by 00i00 View Post
    αυτο με την υγιεινη δεν το επιασα...
    δηλαδης μια αξουριστη τι? λιγοτερο καθαρη?
    μιλάμε για αισθητική περιποίηση και υγειινή. προφανώς το μεγαλύτερο ποσοστό της ξούρας αφορά στην αισθητική, αλλά παίζει ένα ρόλο και στην υγειινή (π.χ. πιο εύκολα κρατάς καθαρή μια ξυρισμένη μασχάλη από μια αξύριστη).
    αρα να τις ξυριζομε κι εμεις

    ασκετικο, μια γνωστη μου με ελεγε οτι ειχε σοβαρο θεμα ''εκει κατω'' και ο διος της την πιεζε ''διακριτικα''
    αυτο ειναι που με εξωφρενιζει...δηλαδης τι να εκανε η γεναικα? να πλερωνε για λεηζερ για τον κουκλο?

  8. #38
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    αν ζητηθεί και δεν έχεις πρόβλημα γιατί όχι?

    για τα υπόλοιπα παραπέμπω στη διευκρίνιση του παρασάιτ γιατί βαριέμαι να απαντάω τα αυτονόητα.
    Rock or Nothing

  9. #39
    Mazikeen Krux's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Lux
    Posts
    4,521

    Default

    παιδακια μην λετε ακυρα πραγματακια.
    το λινκ δεν το εβαλα για να κοροιδεψω την τυπισσα που δεν ξυριζει τα ποδια της. δικαιωμα της ειναι να κανει οτι θελει.
    ο σκοπος του λινκ ειναι η αυτοδικαιωση που νιωθει ο καθε ραντομ τυπος που ποσταρει τις τριχωτες γαμπες του στο ινσταγκραμ και ενω εξηγει οτι δεν της αρεσει και οτι και ο συντροφος της δεν το εγκρινει αυτη το κανει γιατι ετσι την επλασε ο καλος θεουλης.
    σορρυ αλλα στα δικα μου ματια ολο αυτο κατευθειαν παραπεμπει σε παραδειγματα "μα δεν ειναι στην φυση μας" και ειναι περισσοτερο τρικλοποδια παρα encouragement.
    I'll bury you in your god's fucked garden

  10. #40
    Senior Member FANTASMA's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    2,988

    Default

    Quote Originally Posted by Krux View Post
    παιδακια μην λετε ακυρα πραγματακια.
    το λινκ δεν το εβαλα για να κοροιδεψω την τυπισσα που δεν ξυριζει τα ποδια της. δικαιωμα της ειναι να κανει οτι θελει.
    ο σκοπος του λινκ ειναι η αυτοδικαιωση που νιωθει ο καθε ραντομ τυπος που ποσταρει τις τριχωτες γαμπες του στο ινσταγκραμ και ενω εξηγει οτι δεν της αρεσει και οτι και ο συντροφος της δεν το εγκρινει αυτη το κανει γιατι ετσι την επλασε ο καλος θεουλης.
    σορρυ αλλα στα δικα μου ματια ολο αυτο κατευθειαν παραπεμπει σε παραδειγματα "μα δεν ειναι στην φυση μας" και ειναι περισσοτερο τρικλοποδια παρα encouragement.
    Μπορεις να εξηγησεις λιγο καλυτερα το ποστ σου? Πως περασαμε σε αντρες που ποσταρουν τις τριχωτες γαμπες τους στο ινσταγραμ τωρα και που τα εχεις δει αυτα?

    Η τυπισσα λεει οτι ο συντροφος της δεν εχει θεμα με αυτο btw.
    The rest is just

  11. #41
    problem child
    Join Date
    Feb 2016
    Location
    τάξη
    Posts
    1,476

    Default

    Quote Originally Posted by Drumsick View Post
    Νομίζω πως υπερβάλλεις, κρουξ. Μάλλον σου είναι δύσκολο να αντιληφθείς πως οι τρίχες στο γυναικείο, όπως και σε οποιοδήποτε άλλο σώμα, παίζουν κάποιον λειτουργικό λόγο και ανήκουν ακριβώς εκεί που βγαίνουν. Η φάση με το ξύρισμα ξεκίνησε καθαρά σαν προπαγάνδα επιχειρήσεων ειδών ξυρίσματος, για να αυξήσουν το αγοραστικό τους κοινό, και κάπου μέσα στις επόμενες γενιές παγιώθηκε σαν το ΝΟΡΜΑΛ. Ε σορρυ που σου σκάω τη φούσκα, αλλά όχι, δεν είναι αυτό το νορμάλ. Όπως δεν είναι νορμαλ και η νέα μόδα που θέλει τους άντρες με ξυρισμένα πόδια και στήθη, ενώ πριν 10 χρόνια θα θεωρούνταν όλοι "κραγμένες αδερφές".
    Ον τόπικ είσαι πάντως, αλλά με εσένα στην πλευρά των "καθυστερημένων".
    Quote Originally Posted by Drumsick View Post
    Quote Originally Posted by Entrancemperium View Post
    "Mαλάκες σας γράφω στα τριχωτά μουνόχειλα μου"
    Φρεσκοξυρισμένα και απλά υπέροχα.
    λολ

  12. #42
    A rock, an island Drumsick's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    7,495

    Default

    Ναι τι? Δε βλέπω κάποιο contradiction. Κι εγώ μέσα σε αυτό το περιβάλλον μεγάλωσα, σ'αυτό στο οποίο η νόρμα είναι να ξυρίζεσαι, κι αν δεν το κάνεις θεωρείσαι βρωμιάρα και σιχαμένη. Αναγκάζομαι λοιπόν να το κάνω κι εγώ, κι ας καταλαβαίνω πως ουσιαστικά αποτελεί καταπάτηση μιας ακόμα "ελευθερίας" μου.
    Για να σε καθησυχάσω πάντως, τον χειμώνα, κι εφόσον δεν παίζει κάτι γκομενικό, ξυρίζομαι 1-2 φορές το διμηνο.

  13. #43
    problem child
    Join Date
    Feb 2016
    Location
    τάξη
    Posts
    1,476

    Default

    Ομολογώ πως το 'χα μεγάλη αγωνία, αλλά εντάξει τώρα καθησυχάστηκα. Είσαι πραγματική φεμινίστρια.

  14. #44
    A rock, an island Drumsick's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    7,495

    Default

    Δεν έχω ισχυριστεί ποτέ πως είμαι φεμινίστρια.

  15. #45
    Senior Member FANTASMA's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    2,988

    Default

    Ελευθερια ειναι το να το αφηνεις αξυριστο, ελευθερια ειναι και να το ξυριζεις, αν γουσταρεις για τον οποιονδηποτε λογο. Ακομα κι αν ο λογος ειναι γιατι ειναι επιθυμια του γκομενου σου, και προκειμενου να τον ευχαριστησεις το κανεις, αρκει να μην το απαιτει ή να μην σε κατακρινει αν δεν το κανεις.
    The rest is just

Similar Threads

  1. ΑΝ.ΕΛ. Appreciation thread
    By Leech in forum The Politics Of Ecstasy
    Replies: 54
    Last Post: 01-09-2016, 01:41
  2. TODAY IS THE DAY appreciation thread
    By dreamweapon in forum Music Discussion
    Replies: 12
    Last Post: 14-10-2014, 15:13
  3. the OM appreciation thread
    By cavity in forum Music Discussion
    Replies: 16
    Last Post: 25-08-2013, 03:44
  4. The MK appreciation thread
    By Kveldssanger in forum PC & Games
    Replies: 77
    Last Post: 09-03-2011, 23:20
  5. NO AGE appreciation thread
    By nothingman in forum Music Discussion
    Replies: 5
    Last Post: 24-11-2010, 19:59

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •