Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 95

Thread: SOCIAL JUSTICE WARRIORS appreciation thread.

  1. #16

    Default

    Prin apo liges meres i dimiourgos tou feminist memes eipe sto fb oti o prwin tis afou ton xwrise tis petakse apo to feminist memes k to kratise autos (ton eixe kanei admin). Auti eftiakse to feminist memes reloaded. Isws auto to atixes k kakogousto post na exei na kanei me auti tin istoria. Isws o tipos prospathei mesw tetoiwn post na iponomeusei to feminist memes. I tipissa tou feminist memes afise episis na ennoithei oti o sigkekrimenos exei tis selides ellinikos vothros, o neofileleutherismos einai autotapeinwsi k alli mia

  2. #17
    Senior Member FANTASMA's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    2,988

    Default

    Hate Free Vegan Urban Farming Is As Fun As It Sounds


    ara katholou?

    Oson afora to meme me to jetpack, ki ego an imoun gynaika kai mou to elege kapoios auto tha theorousa oti einai ypermalakas. Opos to idio theoro kai an mou pei mia gynaika tora "you're not like the other guys" tha theoriso oti einai ilithia.

    To feminist memes itan, einai, kai tha einai gia to mpoutso, opoios kai na to diaxeirizetai.
    The rest is just

  3. #18
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Quote Originally Posted by Keeper Of The Seventh Son View Post
    Prin apo liges meres i dimiourgos tou feminist memes eipe sto fb oti o prwin tis afou ton xwrise tis petakse apo to feminist memes k to kratise autos (ton eixe kanei admin). Auti eftiakse to feminist memes reloaded. Isws auto to atixes k kakogousto post na exei na kanei me auti tin istoria. Isws o tipos prospathei mesw tetoiwn post na iponomeusei to feminist memes. I tipissa tou feminist memes afise episis na ennoithei oti o sigkekrimenos exei tis selides ellinikos vothros, o neofileleutherismos einai autotapeinwsi k alli mia
    Γνωστό το εν λόγω κουτσομπολιό, αλλά, όπως είπαμε και στο τσατ, χεστήκαμε ποιος χώρισε με ποια και ποιος είναι butthurt μπλα μπλα μπλα. Εδώ εκθέτουμε τους SJWs κάθε είδους οι οποίοι, είτε με εγκάθετα κίνητρα είτε λόγω αγνής ηλιθιότητας, ουσιαστικά υπονομεύουν τα ίδια τα κινήματα τα οποία υποτίθεται ότι υποστηρίζουν και την ουσία τους (φεμινισμός, vegan διατροφή κλπ κλπ).

  4. #19
    Mazikeen Krux's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Lux
    Posts
    4,521
    I'll bury you in your god's fucked garden

  5. #20
    A rock, an island Drumsick's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    7,495

    Default

    Νομίζω πως υπερβάλλεις, κρουξ. Μάλλον σου είναι δύσκολο να αντιληφθείς πως οι τρίχες στο γυναικείο, όπως και σε οποιοδήποτε άλλο σώμα, παίζουν κάποιον λειτουργικό λόγο και ανήκουν ακριβώς εκεί που βγαίνουν. Η φάση με το ξύρισμα ξεκίνησε καθαρά σαν προπαγάνδα επιχειρήσεων ειδών ξυρίσματος, για να αυξήσουν το αγοραστικό τους κοινό, και κάπου μέσα στις επόμενες γενιές παγιώθηκε σαν το ΝΟΡΜΑΛ. Ε σορρυ που σου σκάω τη φούσκα, αλλά όχι, δεν είναι αυτό το νορμάλ. Όπως δεν είναι νορμαλ και η νέα μόδα που θέλει τους άντρες με ξυρισμένα πόδια και στήθη, ενώ πριν 10 χρόνια θα θεωρούνταν όλοι "κραγμένες αδερφές".
    Ον τόπικ είσαι πάντως, αλλά με εσένα στην πλευρά των "καθυστερημένων".

  6. #21
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    για το ξύρισμα και γενικά την περιποίηση διαφωνώ. από τη μία συμβαίνει από αρχαιοτάτων χρόνων ειδικά από τις γυναίκες και από την άλλη οι τρίχες είναι εξελικτικό κατάλοιπο πρώιμων σταδίων του ανθρώπου και τώρα δεν έχουν καμία χρησιμότητα.
    γούστο του ο καθένας να κάνει όπως θέλει, αλλά και δικαίωμά μου να θέλω τη σύντροφό μου περιποιημένη, όπως και αυτή μπορεί να ζητάει αντίστοιχα πράγματα από εμένα.
    Rock or Nothing

  7. #22
    Senior Member FANTASMA's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    2,988

    Default

    Quote Originally Posted by Raven Lord View Post
    γούστο του ο καθένας να κάνει όπως θέλει, αλλά και δικαίωμά μου να θέλω τη σύντροφό μου περιποιημένη, όπως και αυτή μπορεί να ζητάει αντίστοιχα πράγματα από εμένα.
    Εννοειται.

    Απλα δε μπορεις να κραζεις μια γυναικα αν δε θελει να ξυριζεται, ουτε να το θεωρεις "καθυστερημενο". Μπορεις απλα αν θελεις να μην την επιλεξεις για συντροφο.
    The rest is just

  8. #23
    Senior Member 00i00's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    11,120

    Default

    να ειναι η κοπελα ο χαραχτηρας που γουσταρεις, να εχει χιουμορ και δε ξερω κι εγω τι αλλο και να την απορριψεις επειδη δε βαζει ξουραφι


    εξοχα

  9. #24
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Quote Originally Posted by 00i00 View Post
    να ειναι η κοπελα ο χαραχτηρας που γουσταρεις, να εχει χιουμορ και δε ξερω κι εγω τι αλλο και να την απορριψεις επειδη δε βαζει ξουραφι


    εξοχα
    μικρά πράγματα, όπως αυτό που λέει ο Ρέηβεν, μπορεί να συντελούν στο να μην είναι τελικά ο χαρακτήρας που γουστάρεις. Ούτε το ένα, ούτε το άλλο είναι κατακριτέο. Ειδικά στο συγκεκριμένο ζήτημα, όλα ξεκινούν από το τι "ψάχνει" ο καθένας στους άλλους, αντί να κοιτάξει να το βρει μέσα του και να είναι πρωτίστως ένας -όσο γίνεται- ολοκληρωμένος άνθρωπος, χωρίς κόμπλεξ και ανασφάλειες, πριν μπει στη διαδικασία να αναζητήσει/βρει συντρόφους.
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  10. #25
    You are my detonator. Phantom Duck's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Forever War
    Posts
    10,976

    Default

    Quote Originally Posted by Raven Lord View Post
    για το ξύρισμα και γενικά την περιποίηση διαφωνώ. από τη μία συμβαίνει από αρχαιοτάτων χρόνων ειδικά από τις γυναίκες και από την άλλη οι τρίχες είναι εξελικτικό κατάλοιπο πρώιμων σταδίων του ανθρώπου και τώρα δεν έχουν καμία χρησιμότητα.
    γούστο του ο καθένας να κάνει όπως θέλει, αλλά και δικαίωμά μου να θέλω τη σύντροφό μου περιποιημένη, όπως και αυτή μπορεί να ζητάει αντίστοιχα πράγματα από εμένα.
    σόρι όλα αυτό ακούγεται πάρα πολύ αστείο όταν προέρχεται από μουσάτο μαλλιά. κι εγώ θα έτρεχα αν έβλεπα γυναίκα με τρίχες παντού αλλά καταλαβαίνω ότι φταίει το διαβρωμένο μου κεφάλι γι' αυτό, όχι η βιοεπιστήμη που δεν καταλαβαίνει ότι αυτά είναι εξελικτικά κατάλοιπα...

  11. #26
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    δε βλέπω τη σχέση αυτού που είπα με αυτό που λες.
    ο φιξξερ κ ο ονιμποτσος το έπιασαν.
    Rock or Nothing

  12. #27
    You are my detonator. Phantom Duck's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Forever War
    Posts
    10,976

    Default

    απλό είναι, εσύ δε θες να καταλάβεις. είναι εγωιστικό να λες ότι η αξύριστη γυναίκα δεν είναι περιποιημένη όταν εσύ δε χρειάζεται να κάνεις ούτε το 1% από αυτά που κάνει μια γυναίκα για να μην την λένε άσχημη τριχωτή λεσβία.

    αφού λοιπόν είναι εξελικτικό κατάλοιπο, γιατί δεν τα παίρνεις κι εσύ όλα κόντρα;

  13. #28
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    Quote Originally Posted by Phantom Duck View Post
    απλό είναι, εσύ δε θες να καταλάβεις. είναι εγωιστικό να λες ότι η αξύριστη γυναίκα δεν είναι περιποιημένη όταν εσύ δε χρειάζεται να κάνεις ούτε το 1% από αυτά που κάνει μια γυναίκα για να μην την λένε άσχημη τριχωτή λεσβία.

    αφού λοιπόν είναι εξελικτικό κατάλοιπο, γιατί δεν τα παίρνεις κι εσύ όλα κόντρα;
    δεν ξέρεις τι κάνω εγώ και τι ζητάει η σύντροφός μου από εμένα.
    μήπως το ότι έχω γένια 5mm είναι κάτι που της αρέσει και μου το ζητάει? αυτό σου πέρασε από το μυαλό?

    τεσπα, πιστεύω δε θες να καταλάβεις κάποια πράγματα και περισσότερες λεπτομέρειες θεωρώ ότι δεν πρέπει να δώσω. τα εν οίκω μη εν δήμω άλλωστε.
    Rock or Nothing

  14. #29
    You are my detonator. Phantom Duck's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Forever War
    Posts
    10,976

    Default

    δεν το πήγα προσωπικά ρε raven, όλοι στο φόρουμ με περιποιημένα μούσια είμαστε.

    το τραγικό είναι ότι σε ένα θρεντ ενάντια στους υπερφεμινιστές (!) συζητάμε σαράντα άντρες για το αν, χμ, εμένα με ενοχλούν οι γυναικείες τρίχες προσωπικά αλλά οκ, μπορεί άμα θέλει να μένει αξύριστη.

    επειδή λοιπόν δε ζήτησε καμία την άδειά μας για το πως και αν θα καλλωπίζεται, καλό θα ήταν να σκεφτόμαστε τη θέση της άλλης που μπορεί να μη γουστάρει να ξυρίζει τα πόδια της κάθε βδομάδα γιατί αν τη δουν στη δουλειά θα τη λένε παπαρήγα, και όχι σαν κριτές στο my style rocks. δεν μπορώ να στο εξηγήσω καλύτερα πραγματικά, μου φαίνεται εξαιρετικά άβολο ότι στο ER έχουμε πιάσει κουβέντα για το ότι το γυναικείο πρόβλημα είναι οι ίδιες οι γυναίκες που υπερβάλλον και αμαυρώνουν το γυναικείο κίνημα (...).

    κι εγώ μικρός έλεγα ότι δεν έχω πρόβημα με τους gay αρκεί να μη μου την πέφτουν, μετά κατάλαβα ότι δε μου ζήτησε κανένας την άποψή μου για ανθρώπους που έχουν τραβήξει τα μύρια όσα για να έχουν έναν ακόμα βλάκα να τους λέει "ψιτ φίλε κράτα ότι κάνεις στην κρεβατοκάμαρά σου".

  15. #30
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    υπερβάλεις. απλά δε θεωρώ ότι η ατομική περιποίηση και υγειινή εμπίπτει στο πεδίο αυτό. μεταξύ μας μιλάμε. ναι υπάρχουν άτομα που οι ίδιοι είναι πίθηκοι αλλά απαιτούν από τις γυναίκες να είναι πένα, αλλά μη φτάνουμε στο άλλο άκρο που να πετάμε την περιποίηση στο πυρ το εξώτερο ως σεξιστική. ας είμαστε σοβαροί.
    Rock or Nothing

Similar Threads

  1. ΑΝ.ΕΛ. Appreciation thread
    By Leech in forum The Politics Of Ecstasy
    Replies: 54
    Last Post: 01-09-2016, 01:41
  2. TODAY IS THE DAY appreciation thread
    By dreamweapon in forum Music Discussion
    Replies: 12
    Last Post: 14-10-2014, 15:13
  3. the OM appreciation thread
    By cavity in forum Music Discussion
    Replies: 16
    Last Post: 25-08-2013, 03:44
  4. The MK appreciation thread
    By Kveldssanger in forum PC & Games
    Replies: 77
    Last Post: 09-03-2011, 23:20
  5. NO AGE appreciation thread
    By nothingman in forum Music Discussion
    Replies: 5
    Last Post: 24-11-2010, 19:59

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •