View Poll Results: Πρέπει να λυθεί το μακεδονικό με σύνθετη ονομασία που περιλαμβάνει τον όρο μακεδονία ή παράγωγο του;

Voters
32. You may not vote on this poll
  • Ναι, ως προϊόν διαπραγμάτευσης.

    18 56.25%
  • Όχι, η μακεδονία είναι μόνο ελληνική.

    4 12.50%
  • Δεν γνωρίζω / δεν απαντώ.

    10 31.25%
Page 9 of 16 FirstFirst ... 7891011 ... LastLast
Results 121 to 135 of 235

Thread: Μακεδονικό ΙΙ: Η επιστροφή

  1. #121
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    Quote Originally Posted by Phantom Duck View Post
    Quote Originally Posted by KoiliaSamprela View Post
    Quote Originally Posted by Phantom Duck View Post
    "Ο διεθνισμός, όμως, πλέον, έχει αποδειχθεί χειρότερος του εθνικισμού"

    ευχαριστούμε μίκη

    πάντα χαίρομαι όταν βλέπω γαμημένα κωλόφρικα που στις πορείες σε σπάγαν στο ξύλο αν τους στραβοκοίταγες να ανεβάζουν τέτοια διαμάντια στο blog τους, τουλάχιστον ξέρω ότι είχαμε δίκιο όταν λέγαμε "δεν πειράζει, σε λίγο θα είναι πασόκοι".
    δεν είναι φρικιά
    η αναρχική αρχειοθήκη;
    για τους 'Πυργῖται' έλεγα τους άλλους δεν τους ξέρω , αλλά βλέπω και αυτοί είναι μέλη του της "ομαδας"
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  2. #122
    Senior Member MaX Payne's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,105

    Default

    Quote Originally Posted by asimoulis View Post

    Λέει οι γείτονες χτίζουνε ταυτότητα με ψέματα. Εγώ θα του το αντιγυρίσω. Αυτοί που χτίζουν ταυτότητα με ψέματα είναι οι ελληνόφωνοι που εντελώς καταχρηστικά οικοιοποιούνται αρχαίες ιστορίες τρέχα γύρευε.
    οι γειτονες τι διαφορετικο κανουνε;

  3. #123
    δήθεν asimoulis's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    in flames
    Posts
    3,866

    Default

    Οι φονταμενταλιστές γείτονες που λένε για προγόνους μεγαλέξανδρους είναι το ίδιο βλάκες με τους εδώ που λένε για προγόνους μεγαλεξάνδρους.

    Το πρόβλημα είναι ότι καταπως φαίνεται οι εδώ βλάκες είναι πάρα πολλοί. Οι ίδιοι ποστάρουν φωτογραφίες πόσο πολλοί είναι όταν μαζεύονται σε κεντρικά μέρη της χώρας λολ.

    Εγώ μιλάω για τους απλούς (σλαβο)μακεδόνες που την ταυτότητα τους έτσι την μάθανε λόγω της ΠΕΡΙΟΧΗΣ, όχι των μεγαλέξανδρων, δες ποστ vydna.

    Με τον ίδιο τρόπο που οι τουρκοκύπριοι ΕΙΝΑΙ κύπριοι, έτσι και οι σλαβομακεδόνες είναι μακεδόνες. Όπως κι ένας σερραίος είναι εξίσου μακεδόνας. Όμως επειδή ο σερραίος έχει ταυτότητα, ελληνική, θα έπρεπε κατά τη γνώμη μου να μοιραστεί την μακεδονική κληρονομιά με τους γείτονες του. Κληρονομιά αληθινή, των τελευταίων αιώνων, αληθινοί πρόγονοι που ζούσαν μαζί για αιώνες, παππούδες και γιαγιάδες, όχι μεγαλέξαντροι.
    Last edited by asimoulis; 06-02-2018 at 17:05.
    Η σκέψη μου είναι πλήρως αλλοτριωμένη, ιδεαλιστική, αταξική, αντιπατριωτική και "ολίγον άρρωστη".

  4. #124
    Senior Member MaX Payne's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,105

    Default

    καλα και εκει εχει πεσει σανο μπορει ναναι πολλοι
    το ποσοστο των απλων σλαβομακεδονων που πιστευει οτι ειναι μακεδονες μονο λογω περιοχης πως το ξερεις;
    η 1η σημαια τους ητανε ο ηλιος της βεργινας εχουνε αγαλματα, γηπεδα ,αεροδρομια με φιλιππους κλπ

  5. #125
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default



    Νομίζω είναι το κορυφαίο από ό,τι παρευρέθηκε προχθές.

  6. #126
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    316

    Default

    Χαχαχα τσιρκο ρε φιλε

  7. #127
    perfect beast commissar's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    lethe
    Posts
    2,605

    Default

    Αν νομίζατε ότι η μεγαλύτερη γονεϊκή αλητεία της περασμένης Κυριακής ήταν η επιβολή από ορισμένους γονείς της ένδυσης των παιδιών τους με σημαίες για να τα σέρνουν σε βλαχοδεξιοσυγκεντρώσεις, κάνατε λάθος.
    Βραβείο Πρόνοιας 2018 στο σιχαμερό δίποδο που έντυσε το παιδάκι μπάτσο/στρατιωτικό, το στρίμωξε πίσω από τα ΜΑΤ και του έδειχνε "τον εχθρό" στην αντίπερα όχθη.
    από thethreemooges, σε σπόιλερ γιατί

    Spoiler



  8. #128
    δήθεν asimoulis's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    in flames
    Posts
    3,866

    Default

    Quote Originally Posted by MaX Payne View Post
    καλα και εκει εχει πεσει σανο μπορει ναναι πολλοι
    το ποσοστο των απλων σλαβομακεδονων που πιστευει οτι ειναι μακεδονες μονο λογω περιοχης πως το ξερεις;
    η 1η σημαια τους ητανε ο ηλιος της βεργινας εχουνε αγαλματα, γηπεδα ,αεροδρομια με φιλιππους κλπ
    Έχω γνωρίσει από κοντά και στην ελλάδα (αυτό που λέμε μειονότητα και η ελλάδα αρνείται δια ροπάλου ότι υπάρχει) και στο εξωτερικό (γνήσιους λολ, από πάνω). Επίσης έχω παρακολουθήσει συζητήσεις άπειρες στο ιντερνε μεταξύ σλαβομακεδόνων και βουλγάρων. Ο μεγαλέξανδρος ρε φίλε πρόσφατα μπήκε στο κάδρο, οι πιο βλαμμένοι τα εισήγαγαν αυτά, τα αγάλματα αυτά και τις μαλακίες αν τους δώσεις το όνομα επίσημα τα γκρεμίζουν όλα μπροστά σου, τα αεροδρόμια και τους δρόμους ήδη είναι στη συμφωνία. Το σύνταγμα τους το διάβασα, δημοκρατικότατο με αρκετές κομμουνιστικές πινελιές. Κανονικοί άνθρωποι είναι μαν μου, θα μπορούσε να είναι ο νούμερο ένα φίλος της χώρας. Γνώρισε τους, μην πιστεύεις εμένα και αν κάποιος σε πει για μεγαλέξανδρο εκεί καντου και καζούρα στην τελική.

    Στην τελική δεν μπορούμε να καθορίσουμε εμείς αν κάποιος θέλει να τιμήσει τον αλέκο με κάποιο άγαλμα, κλείσε τα μάτια σου, σκέψου το για 2 λέπτα, ζύγισε το και θα δεις ότι είναι λίγο καμμένο.
    Last edited by asimoulis; 07-02-2018 at 00:43.
    Η σκέψη μου είναι πλήρως αλλοτριωμένη, ιδεαλιστική, αταξική, αντιπατριωτική και "ολίγον άρρωστη".

  9. #129
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920
    Rock or Nothing

  10. #130
    πελοπ/σιακή λέρα attila's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    στον αριστερισμο της παρθενου
    Posts
    4,222

    Default

    με τη λογικη οτι ειχε 1 εκ. στο συνταγμα τις προαλλες στο παρακατω βιντεο ποσο κοσμο εχει?
    https://www.youtube.com/watch?v=bxtq6rapkO4&t
    Last edited by attila; 09-02-2018 at 04:03.

  11. #131
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  12. #132
    Senior Member FANTASMA's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    2,988

    Default

    Εχω κλαψει με το αμοκ που εχουν παθει (και που τωρα θυμηθηκαν) ολοι οι βουλευτες δεξιων κομματων με το ονομα Βορεια Μακεδονια, χωρις να αναγνωριζουν οτι τα δικα τους κομματα ηταν εξαρχης αυτα που κατεστησαν αδυνατη την οποιαδηποτε αλλη ονομασια εδω και 25 χρονια με τις μαλακιες τους. Αντι να χαιρονται που οι Σκοπιανοι λυγισαν ουσιαστικα και δεχθηκαν το Βορεια Μακεδονια, καθονται και κανουν πολιτικη προπαγανδα. Ειναι μια καριολα ξανθια της ΝΔ νομιζω (δικηγορος νομιζω?) που εβγαινε χθες στα καναλια και ουρλιαζε, μιλαμε ηταν για πολλες μπατσες, ξερει κανεις το ονομα της?
    The rest is just

  13. #133
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    δεν μπορώ να καταλάβω τι καλύτερο έχουν να προτείνουν που να είναι αμοιβαίως αποδεκτό.


    edit:
    ΔΟΙΑΔΟΣΤΑΙ!!!1!!!11
    Rock or Nothing

  14. #134
    δήθεν asimoulis's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    in flames
    Posts
    3,866

    Default

    Τον τσίπρα ήθελα να τον πνίξω πριν 3 χρόνια η ηλίθια ελληνική δεξιά με κάνει να τον συμπαθω ρε γμτ. Βέβαια και αυτός έχει το σκοπό του, έχονται εκλογές κλπ αλλά λέμε τώρα.
    Η σκέψη μου είναι πλήρως αλλοτριωμένη, ιδεαλιστική, αταξική, αντιπατριωτική και "ολίγον άρρωστη".

  15. #135
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    Quote Originally Posted by asimoulis View Post
    η ηλίθια ελληνική δεξιά...
    θα κάνει πολύ κόσμο να τον ξαναψηφίσει... ε ρε, πού μπλέξαμε...
    Rock or Nothing

Similar Threads

  1. Μακεδονικο ζητημα- Poll
    By attila in forum The Politics Of Ecstasy
    Replies: 264
    Last Post: 05-01-2018, 15:25
  2. Επιστροφή Στα Βασικά.
    By apostolisxxx in forum Live & Events Talk
    Replies: 0
    Last Post: 09-05-2012, 14:01
  3. Kveldssanger - η επιστροφη.
    By Mitsmann in forum General Discussion
    Replies: 12
    Last Post: 26-09-2007, 03:28
  4. Επιστροφή Προφυλακτικών
    By in forum General Discussion
    Replies: 11
    Last Post: 04-04-2006, 02:09
  5. Επιστροφή στο ΟΑΚΑ?
    By Raven Lord in forum Athletics
    Replies: 11
    Last Post: 23-05-2004, 16:57

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •