Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 111

Thread: Λειτουργία και Χρήση του ER

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default Λειτουργία και Χρήση του ER

    λοιπόν, εδώ θα γράψω την προσωπική μου άποψη ως χρήστης και ως 1/3 του administration (1/4 με τον επίτιμο).

    όσα παιδιά αναλάβαμε να διαχειριζόμαστε το forum έχουμε εργασίες οι οποίες απορροφούν μεγάλο μέρος της καθημερινότητάς μας. επίσης, ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΠΑΤΣΟΙ για να επεμβαίνουμε σε προσωπικές διαμάχες κτλ. έχουμε πάρει μια απόφαση η φάση να λειτουργεί όσο περισσότερο ελευθεριακά και όσο περισσότερο ανεκτικά γίνεται.

    από την πλευρά σας ως χρήστες, ενήλικοι και υπεύθυνοι άνθρωποι, μπορείτε να προσπαθείτε να φέρεστε στους υπόλοιπους όπως θα θέλατε να σας φέρονται αυτοί, ανεξαρτήτως της συμπεριφοράς των άλλων. είναι ένα γαμημένο φόρουμ και όχι η πραγματική ζωή. είναι φτιαγμένο για να μπαίνουμε να χαλαρώνουμε ή να ανταλλάσσουμε πληροφορίες για θέματα που μας ενδιαφέρουν. αν κάποιοι έχουν πρόβλημα μεταξύ τους, θα τους προέτρεπα να το λύσουν μεταξύ τους.

    ΣΤΟ ΜΟΝΟ που μπορώ να παρέμβω(ουμε) είναι ότι αν κάποιος ανεβάσει ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα άλλου χρήστη χωρίς τη συγκατάθεσή του, ας απευθυνθεί αμέσως σε έναν από εμάς ώστε να τα διαγράψουμε και να γίνει η αντίστοιχη παρατήρηση ή όποια άλλη ενέργεια επιλεχθεί ως επίπληξη.
    Rock or Nothing

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    654

    Default

    δεν το πας στο αντίστοιχο θέμα να απαντήσουμε σχετικώς;

  3. #3
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    βασικά θα κάνω ένα νέο θέμα

    όλα αυτά με αφορμή διαμάχη μεταξύ χρηστών που προέκυψε χθες το βράδυ.
    Rock or Nothing

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    654

    Default

    Λοιπόν, θα πω την άποψή μου, την έχω πει και παλαιότερα, δεν ταυτίζεται με των περισσοτέρων αλλά θα το ξανατολμήσω.

    Δεν είναι θέμα μπάτσου και εξουσίας και ότι άλλες χαζομάρες. Το να εξασφαλίζεις οτι ένα φόρουμ λειτουργεί σωστά με κανόνες είναι υποχρέωση του κάθε αντμίν.
    Το να είναι όπως είπες ελευθεριακό και να κάνει ο καθένας ότι θέλει και να λέει οτι θέλει και να προσβάλλει όποιον θέλει και με όποια άποψη διαφωνεί, δεν είναι κατ' αρχήν προς το συμφέρον του ίδιου του φόρουμ. Δεν κερδίζεις κάτι με το να μη το "παίζεις μπάτσος" όπως λες. Τουναντίον χάνεις από ανθρώπους που μπορέι να προσφέρουν εδώ αλλά φέυγουν επειδή δε γουστάρουν να διαβάζουν μαλακίες και να ανέχονται μαλάκες.
    Αυτοί για εμένα πρέπει όπως λέμε λαϊκά, να πετιούνται όπως η τρίχα από το ζυμάρι. Μαλακίες και προσβολές αλλού όχι στο "φόρουμ μας" όπως και καλά λέμε.
    Ναι όπως είπες το ΕΡ είναι για να χαλαρώνουμε και να ξεχνιόμαστε κτλ κτλ και δεν είναι η πραγματική ζωή και δε βαριέσαι αδερφέ και τί έγινε και μη τα παίρνεις σοβαρά, φόρουμ είναι κτλ κτλ
    Εκ του αποτελέσματος όμως, έχουν παραμείνει στο φόρουμ τρεις και ο κούκος οπότε αυτό κάτι λέει ε; Κάτι δεν πάει καλά λέω εγώ. Ναι καλά τα φόρουμ πεθάνανε.
    Όπως έναν σπασαρχίδα, δεν τον θέλεις στο ίδιο τραπέζι δίπλα σου, να μη τον θέλεις και εδώ.

    Είπες οτι σαν ενήλικες και ώριμοι κτλ. Μπαρντόν;;
    Γι αυτούς τους λόγους και για άλλους -που όμως δε βρίσκω το λόγο να τους αναφέρω διότι τον κόβω οτι ο επόμενος που θα σχολιάσει αυτά που μόλις έγραψα θα ειρωνευεί και θα πει την παπαριά του- είμαι και υπέρ της απομάκρυνσης των πινκομουτζών. Μούτζα σε πικ οφ γιορσέλφ που δείχνει σκατοψυχιά, και μη μου πείτε νταξ μωρέ μη τα παιρνεις σοβαρά πάλι.

    Αυτά αγόρια.

  5. #5
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    έχω σοβαρές διαφωνίες σε αυτά που λες αν και καταλαβαίνω την πρόθεση.
    θεμελιώδης διαφωνία είναι το νόημα της "σωστής λειτουργίας". αν κάτι λειτουργεί "σωστά" επειδή υπάρχει η σιδηρά πειθαρχία που επιβάλλει ένα αυστηρό administration, εμένα σαν οργάνωση δε με εκφράζει και θα αποχωρούσα από τη διοίκηση ενός τέτοιου σχήματος. θέλω να συμμετέχω σε κάτι που βρίσκεται κοντά στην ιδεολογία μου.
    Rock or Nothing

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    654

    Default

    Τα μπερδεύεις.
    Ποιος μίλησε για σιδηρά πειθαρχία; ποια ιδεολογία; μα πώς τα πολιτικοποιείτε όλα;
    Ένας τρόπος διαχείρισης του φόρουμ μη ανεκτικός σε περίεργες συμπεριφορές και ανθρώπους που τις δημιουργούν που θα αποβεί προς όφελος του φόρουμ αυτού.

  7. #7
    Senior Member 00i00's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    11,120

    Default

    Quote Originally Posted by Raven Lord View Post

    ΣΤΟ ΜΟΝΟ που μπορώ να παρέμβω(ουμε) είναι ότι αν κάποιος ανεβάσει ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα άλλου χρήστη χωρίς τη συγκατάθεσή του, ας απευθυνθεί αμέσως σε έναν από εμάς ώστε να τα διαγράψουμε και να γίνει η αντίστοιχη παρατήρηση ή όποια άλλη ενέργεια επιλεχθεί ως επίπληξη.
    Quote Originally Posted by supermachoman View Post
    12/01/2018 00:43 <paddy honey> ο χρηστης του ερ που λες ηταν αντμινιστρειτορ και εφοσον αγνοουσε τα μηνυματα μου σχετικα με το μπουλινγκ σου αναγκαστηκα να απευθυνθω στον πατερα του τα λες πολυ σωστα

    ok then
    και παμπολα αλλα τετοια αλλα τεσπα

    μπαν 00i00

  8. #8
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    λέω ένα τελευταίο και σας αφήνω να συνεχίσετε. βάλτε όλοι καλά στο κεφάλι σας ότι το φορουμ δεν είναι σχολείο να μαλώνουν τα παιδάκια στην αυλή και να τρέχουν στο διευθυντή να τους λύσει τα προβλήματα. η συντριπτική πλειοψηφία των χρηστών είμαστε άνω των 30 ετών. ζούμε εδώ και πολλά χρόνια τη γαμημένη πραγματική ζωή και στην πραγματική ζωή δεν υπάρχουν ούτε διευθυντές σχολείου ούτε γονείς για να τραβήξουν το αυτάκι του άτακτου παιδιού. όσοι έχετε πρόβλημα μεταξύ σας, βρείτε τα όπως θα τα βρίσκατε στο δρόμο. βριστείτε (πριβέ κατά προτίμηση), κανονίστε ραντεβού για ξύλο, φέρτε και την παρέα σας στην τελική, πηγαίνετε στα δικαστήρια. ΚΑΝΕΙΣ ΔΕ ΝΟΙΑΣΤΗΚΕ. ούτε κανείς νοιάζεται για απόψεις για τον ένα και τον άλλο που εκφράζονται ανώνυμα στο γαμημένο ιντερνετ, ΟΥΤΕ ΕΧΟΥΝ ΚΑΜΙΑ ΣΗΜΑΣΙΑ ΓΙΑ ΤΗ ΖΩΗ ΣΑΣ. όσοι νιώθετε ότι δεν μπορείτε να το διαχειριστείτε μόνοι σας, απευθυνθείτε σε φίλους σας ή σε κάποιον ειδικό ή στην τελική, όπως σοφά έθεσε και ο λασπόνερα στην αρχή του θρεντ, υπάρχουν άλλα 1002 φόρουμ με πιο αυστηρό administration στα οποία δεν γκρινιάζει κανένας. δε μιλάω εκ μέρους όλου του τιμ - παρά μόνο για τον εαυτό μου - αλλά το administration δεν είναι γραμμή ψυχολογικής υποστήριξης.
    οπότε αν δεν παίζει θέμα προσωπικών δεδομένων ή οποιαδήποτε άλλη κατάσταση που πρέπει να γίνει παρέμβαση για την προστασία τους, παρακαλώ να μη με βάζετε να κάνω το διαιτητή ανάμεσα σε προσωπικές διαμάχες.
    Rock or Nothing

  9. #9
    Grzegorz Brzęczyszczykiewicz MoRmEnGiL's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
    Posts
    8,358

    Default

    Επιμένω γκέτ ε ρούμ

    My morning sun is the drug that brings me near
    To the childhood I lost, replaced by fear


  10. #10
    problem child
    Join Date
    Feb 2016
    Location
    τάξη
    Posts
    1,476

    Default

    Μορμινγκιλ τράβα γαμήσου.
    Quote Originally Posted by Raven Lord View Post
    ΟΥΤΕ ΕΧΟΥΝ ΚΑΜΙΑ ΣΗΜΑΣΙΑ ΓΙΑ ΤΗ ΖΩΗ ΣΑΣ..
    Δεν σε θεωρώ τόσο αφελή για να το πιστεύεις αυτό όντως, όταν κάποιος δίνει προσωπικά στοιχεία του άλλου όπως ονοματεπώνυμο και τηλέφωνο φάτσα φόρα σε ένα φόρουμ που γράφουμε ανώνυμα και έχουν προηγηθεί σκηνικά σαν αυτό
    Quote Originally Posted by menumission View Post
    ενα φρεσκο
    [Ιαν 27 5:38:16 pm][antigioulai] synexise na asxoleisai me ksena 8emata kai 8a se vroune ston pato tis thalassas
    [Ιαν 27 5:42:00 pm][place-bo] psofa
    [Ιαν 27 5:42:11 pm][antigioulai] egw ti sou lew tora
    [Ιαν 27 5:42:24 pm][antigioulai] synexise na pianeis kosmo sto stoma sou kai 8a klapsoune manoules
    [Ιαν 27 5:42:38 pm][place-bo] re psofa
    [Ιαν 27 5:42:47 pm][antigioulai] 8a se kanw rompa apo ti douleia sou mexri ta trita sou ksaderfia
    [Ιαν 27 5:43:03 pm][antigioulai] ante giati paratravikse to asteio
    [Ιαν 27 5:46:13 pm][place-bo] psofa eipa
    [Ιαν 27 5:50:08 pm][antigioulai] gia to kalo sou, elpizo na egina katanoitos
    [Ιαν 27 5:50:27 pm][place-bo] psofa kariolh-kariolara
    [Ιαν 27 5:51:17 pm][antigioulai] mwre ego 8a psofisw kapoia stigmi. esi koita na pronoiseis ligo gia to mellon giati de se vlepw kala
    [Ιαν 27 5:51:18 pm][antigioulai] milisa.
    [Ιαν 27 5:52:28 pm][place-bo] [Ιαν 27 5:46:13 pm][place-bo] psofa eipa
    [Ιαν 27 5:53:15 pm][antigioulai] ta leme apo aurio.
    [Ιαν 27 5:54:56 pm][antigioulai] http://www.electricrequiem.com/forum...=1#post1210487
    Spoiler
    και αυτό
    Quote Originally Posted by menumission View Post
    Today 04:53 From <saloth sar> <00i00> αμα φυγουν απο δω σκρηνς στο μεηλ οχι δουλεια...ουτε για συσιτιο δε θα σε δεχοντε...για να μαθεις να κανεις μαλακιες με τις ζωες των αλλων κακομαθημενο πασοκακι

    προτεινω μπαν επιτελους στο σκατοψυχο ψυχακι
    είσαι τουλάχιστον ηλίθιος αν το πιστέυεις όντως αυτό.
    Όπως και να'χει εγώ ποτέ δε σου ζήτησα να κάνεις τον διαιτητή σε κάτι, εγώ απλώς σε ενημέρωσα για την κατάσταση, από΄κει και πέρα επειδή όπως διαπιστώνω το φόρουμ είναι τα ίδια σκατά που ήταν και πριν 6 χρόνια (με τη μόνη διαφορά πως δεν κινδυνεύω να φάω και μπαν από πάνω γιατί αυτά απαγορεύτηκαν εξίσου) δε γουστάρω να ξαναμπώ και δεν ξαναμπαίνω.
    Last edited by paddy honey; 13-01-2018 at 19:23.

  11. #11
    AWhatUp hater?! BlackiE's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Westside
    Posts
    3,840

    Default

    Τρεις μέρες αυτό λες.


  12. #12
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    Quote Originally Posted by Raven Lord View Post
    έχουμε πάρει μια απόφαση η φάση να λειτουργεί όσο περισσότερο ελευθεριακά και όσο περισσότερο ανεκτικά γίνεται.

    από την πλευρά σας ως χρήστες, ενήλικοι και υπεύθυνοι άνθρωποι, μπορείτε να προσπαθείτε να φέρεστε στους υπόλοιπους όπως θα θέλατε να σας φέρονται αυτοί, ανεξαρτήτως της συμπεριφοράς των άλλων. είναι ένα γαμημένο φόρουμ και όχι η πραγματική ζωή. είναι φτιαγμένο για να μπαίνουμε να χαλαρώνουμε ή να ανταλλάσσουμε πληροφορίες για θέματα που μας ενδιαφέρουν. αν κάποιοι έχουν πρόβλημα μεταξύ τους, θα τους προέτρεπα να το λύσουν μεταξύ τους.
    η συγκεκριμένη πολιτική εφαρμόζεται 3 χρόνια τώρα. προφανώς εκ του αποτελέσματος έχει αποτύχει. και προσωπικά κάποιες φορές έχω αποτύχει να εφαρμόσω τον ένα και μοναδικό κανόνα που υπάρχει "να φέρεστε στους υπόλοιπους όπως θα θέλατε να σας φέρονται αυτοί, ανεξαρτήτως της συμπεριφοράς των άλλων".

    καταλαβαίνω ότι μερικές φορές υπάρχει εκνευρισμός, κάποιοι έχουν τα θέματά τους και είναι λογικό και ανθρώπινο η κατάσταση να εκτροχιάζεται. αντί όμως η ελευθερία έκφρασης που δίνεται εδώ μέσα να εκτιμάται από την κοινότητα και να περιφρουρείται, δίνει χώρο για εμμονικές συμπεριφορές, έλλειψη σεβασμού για τον άλλο χρήστη, συκοφαντίες, βρισιές, διαστρέβλωση της πραγματικότητας και πολλές παθογένειες ακόμη. από ότι φαίνεται η κοινωνία είναι έτη φωτός μακρυά από την ομαλή συμβίωση χωρίς αυστηρούς κανόνες, αφού δεν μπορούμε να τα βρούμε μεταξύ μας ούτε 10 νοματαίοι.

    με βάση τα παραπάνω προτείνω να δοκιμάσουμε ως κοινότητα διαφορετική προσέγγιση με πιο αυστηρή διαχείριση. επειδή προσωπικά, ΔΕΝ μπορώ να εφαρμόσω κάτι αντίθετο στην ιδεολογία μου και ποτέ δεν είχα καμιά όρεξη να κάνω το μπάτσο ή το δάσκαλο που χωρίζει τα παιδάκια που μαλώνουν, θα παραμείνω διακοσμητικός διαχειριστής μέχρι να βρεθεί κάποιος να με αντικαταστήσει και να εφαρμόσει κάποια διαφορετική αντιμετώπιση. μέχρι τότε, όποιο τεχνικό θέμα προκύπτει, παρακαλώ να απευθύνεστε στους άλλους διαχειριστές.

    τα παραπάνω δεν τα έχω συζητήσει ούτε με τους ίδιους, οπότε θα ήθελα και τη γνώμη τους επί του θέματος. αυτά από εμένα και ευχαριστώ για τη συνεργασία των περισσότερων εδώ μέσα, αλλά δυστυχώς αν δεν έχουν όλοι μια κοινή συμπεριφορά, δεν μπορεί να γίνει τίποτα.
    Rock or Nothing

  13. #13
    Senior Accountant Rush's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    going nowhere
    Posts
    1,944

    Default

    Quote Originally Posted by Raven Lord View Post
    Quote Originally Posted by Raven Lord View Post
    έχουμε πάρει μια απόφαση η φάση να λειτουργεί όσο περισσότερο ελευθεριακά και όσο περισσότερο ανεκτικά γίνεται.

    από την πλευρά σας ως χρήστες, ενήλικοι και υπεύθυνοι άνθρωποι, μπορείτε να προσπαθείτε να φέρεστε στους υπόλοιπους όπως θα θέλατε να σας φέρονται αυτοί, ανεξαρτήτως της συμπεριφοράς των άλλων. είναι ένα γαμημένο φόρουμ και όχι η πραγματική ζωή. είναι φτιαγμένο για να μπαίνουμε να χαλαρώνουμε ή να ανταλλάσσουμε πληροφορίες για θέματα που μας ενδιαφέρουν. αν κάποιοι έχουν πρόβλημα μεταξύ τους, θα τους προέτρεπα να το λύσουν μεταξύ τους.
    η συγκεκριμένη πολιτική εφαρμόζεται 3 χρόνια τώρα. προφανώς εκ του αποτελέσματος έχει αποτύχει. και προσωπικά κάποιες φορές έχω αποτύχει να εφαρμόσω τον ένα και μοναδικό κανόνα που υπάρχει "να φέρεστε στους υπόλοιπους όπως θα θέλατε να σας φέρονται αυτοί, ανεξαρτήτως της συμπεριφοράς των άλλων".

    καταλαβαίνω ότι μερικές φορές υπάρχει εκνευρισμός, κάποιοι έχουν τα θέματά τους και είναι λογικό και ανθρώπινο η κατάσταση να εκτροχιάζεται. αντί όμως η ελευθερία έκφρασης που δίνεται εδώ μέσα να εκτιμάται από την κοινότητα και να περιφρουρείται, δίνει χώρο για εμμονικές συμπεριφορές, έλλειψη σεβασμού για τον άλλο χρήστη, συκοφαντίες, βρισιές, διαστρέβλωση της πραγματικότητας και πολλές παθογένειες ακόμη. από ότι φαίνεται η κοινωνία είναι έτη φωτός μακρυά από την ομαλή συμβίωση χωρίς αυστηρούς κανόνες, αφού δεν μπορούμε να τα βρούμε μεταξύ μας ούτε 10 νοματαίοι.

    με βάση τα παραπάνω προτείνω να δοκιμάσουμε ως κοινότητα διαφορετική προσέγγιση με πιο αυστηρή διαχείριση. επειδή προσωπικά, ΔΕΝ μπορώ να εφαρμόσω κάτι αντίθετο στην ιδεολογία μου και ποτέ δεν είχα καμιά όρεξη να κάνω το μπάτσο ή το δάσκαλο που χωρίζει τα παιδάκια που μαλώνουν, θα παραμείνω διακοσμητικός διαχειριστής μέχρι να βρεθεί κάποιος να με αντικαταστήσει και να εφαρμόσει κάποια διαφορετική αντιμετώπιση. μέχρι τότε, όποιο τεχνικό θέμα προκύπτει, παρακαλώ να απευθύνεστε στους άλλους διαχειριστές.

    τα παραπάνω δεν τα έχω συζητήσει ούτε με τους ίδιους, οπότε θα ήθελα και τη γνώμη τους επί του θέματος. αυτά από εμένα και ευχαριστώ για τη συνεργασία των περισσότερων εδώ μέσα, αλλά δυστυχώς αν δεν έχουν όλοι μια κοινή συμπεριφορά, δεν μπορεί να γίνει τίποτα.
    Ρειβεν πρεπει να σου ζητησω συγνωμη γιατι μαλλον εγω σε εφερα σε δυσκολη θεση. Θυμαμαι μια διαφορετικη φαση στο φορουμ εφοσον απεχω απο το 2011 νομιζω και μαλλον αυτο με οδηγει στο να γινομαι εγω εμμονικος σε ορισμενες συμπεριφορες. Οπως και να εχει, μιλαμε ομως για τυφλο σπαμμινγκ και χολη για γεγονοτα που δεν ενδιαφερουν κανενα και ειναι και αρχαια, πραγμα το οποιο με θλιβει σαν εικονα, χωρια τα μπινελικια που δεν ειναι καν εξυπνα. Αλλα αμα αυτο ειναι το πνευμα λειτουργειας του φορουμ (πληρης ανοχη σε αυτες τις συμπεριφορες) τοτε εγω πρεπει να προσαρμοστω.

    Εσυ κανεις καλη δουλεια και ενδιαφερεσαι, οπότε αν γουσταρεις το ποστο μη το παρατησεις.
    Those little demons ain't the reasons for the bruises on your soul you've been neglecting
    You'll never lose your mind as long as you're heart always reminds you where you left it
    And don't ever let them make you feel like saying what you want is unbecoming
    If you were supposed to watch you're mouth all the time I doubt your eyes would be above it

  14. #14
    problem child
    Join Date
    Feb 2016
    Location
    τάξη
    Posts
    1,476

  15. #15
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    Quote Originally Posted by Raven Lord View Post
    μέχρι να βρεθεί κάποιος να με αντικαταστήσει και να εφαρμόσει κάποια διαφορετική αντιμετώπιση. μέχρι τότε, όποιο τεχνικό θέμα προκύπτει, παρακαλώ να απευθύνεστε στους άλλους διαχειριστές.

    κανείς που να έχει όρεξη να ασχοληθεί?
    Rock or Nothing

Similar Threads

  1. Replies: 6
    Last Post: 21-06-2009, 20:20
  2. Replies: 0
    Last Post: 26-03-2008, 19:19
  3. χρήση
    By regularpaul in forum The Marketplace
    Replies: 10
    Last Post: 24-12-2007, 15:09

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •