Page 8 of 8 FirstFirst ... 678
Results 106 to 111 of 111

Thread: Λειτουργία και Χρήση του ER

  1. #106
    royally fucked animae's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    2,438

    Default

    Eνώ τώρα που είναι ανοιχτό, το φορουμ τα πάει μια χαρά.
    Kill the wise one!

  2. #107
    problem child
    Join Date
    Feb 2016
    Location
    τάξη
    Posts
    1,476

    Default

    Quote Originally Posted by Rush View Post
    Quote Originally Posted by paddy honey View Post
    Και να μη μου ξαναπευθύνεις τον λόγο.
    Η μπαλα στη κερκιδα...
    Γιατί δε θέλω να ανοίξω διάλογο μαζί σου.

    Quote Originally Posted by Rush View Post

    Δε διαβασες καλα το ποστ μου, αν θες ξαναπροσπαθησε...
    Quote Originally Posted by Rush View Post
    Quote Originally Posted by paddy honey View Post
    Όταν λοιπόν μπαίνει ο χρήστης Ρας στο φόρουμ μετά απο 10 χρόνια και αρχίζει να σχολιάζει με προσβλητικούς χαρακτηρισμούς στο τσατρουμ (χωρίς να του έχω απευθύνει καν ποτέ τον λόγο) αυτά που γράφω, και αφού του διευκρινίζω πως δε θέλω να ασχολείται μαζί μου και ούτε να μου απευθύνει τον λόγο γιατί δε θέλω να ανοίξω διάλογο μαζί του, αλλά τόσο τρόμπας που είναι προφανώς κωλύεται να το σεβαστεί αυτό, και συνεχίζει ακάθεκτα το προσβλητικό τρολινγκ του για να μας κλαφτεί μετά πως τον έβρισα κι από πάνω (ενω αυτός δε με έβρισε καθόλου) αιτούμενος και το μπανάρισμα μου, καταλαβαίνετε πόσο θεάτρο παραλόγου έχει καταντήσει για άλλη μια φορά αυτό το φόρουμ.
    Last edited by paddy honey; 05-02-2021 at 16:44.

  3. #108
    Senior Member FANTASMA's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    2,988

    Default

    Quote Originally Posted by Raven Lord View Post

    η συγκεκριμένη πολιτική εφαρμόζεται 3 χρόνια τώρα. προφανώς εκ του αποτελέσματος έχει αποτύχει. και προσωπικά κάποιες φορές έχω αποτύχει να εφαρμόσω τον ένα και μοναδικό κανόνα που υπάρχει "να φέρεστε στους υπόλοιπους όπως θα θέλατε να σας φέρονται αυτοί, ανεξαρτήτως της συμπεριφοράς των άλλων".
    Μακαρι να υπηρχαν δεκαδες χρηστες που να εχουν θιξει αυτο το προβλημα τα τελευταια 5 για να μην πω 9 χρονια ρε γαμωτο...... oh wait.

    Quote Originally Posted by ypersyntelikos View Post
    Αυτό εν ολίγοις σημαίνει ότι το κλείνουμε
    Δε θα κλεισει το ER, απλα καθε χρονια θα γινεται και χειροτερο, οπως εχει ως τωρα μαθηματικα αποδειχθει επι 18 συναπτα ετη.

    Quote Originally Posted by Art In Haste View Post
    To να το κλείσουμε επειδή ουσιαστικά 1 άτομο δημιουργεί πρόβλημα το βρίσκετε σωστό δηλαδή; Και δε μιλάμε για τώρα, αλλά για χρόνια ολοκληρα.
    Προβλημα δημιουργουν τουλαχιστον 10 ατομα, ενας εκ των οποιων εισαι εσυ, καθως εχεις ξεκαθαρα ευχηθει βομβες, θανατακια και καρκινακια προς αλλους χρηστες.

    Ευκολο να ριχνεις το μπαλακι αλλου, αντι να εχεις την ελαχιστη αξιοπρεπεια να παραδεχθεις οτι εισαι ενας απο αυτους που καταντησανε το φορουμ ενα σκουπιδι, αν και η συνεισφορα σου ηταν πολυ μικρη σε σχεση με αλλων.

    Quote Originally Posted by ypersyntelikos View Post
    ο κόσμος έφυγε κυρίως επειδή facebook και γενικώς social media

    δεν νομίζω ότι ο κύριος λόγος που σταμάτησε ο κόσμος να γράφει είναι τα ξεκατινιάσματα εδώ πέρα

    ίσως είναι ένας από τους λόγους, αλλά όχι ο βασικός σε καμία περίπτωση
    Σε παω ισως περισσοτερο απο καθε αλλο πραγματικα ενεργο χρηστη του ER, αλλα νομιζω πως τα παραπανω ειναι μια τεραστια αυταπατη, ή για να το θεσω λιγο πιο ευγενικα, wishful thinking.

    Πρωτον, ο κοσμος γραφει ακομα σε παμπολλα αλλα φορουμς και ελληνικα και ξενα, ο ιδιος κοσμος που εγραφε στο ER. Απλα εκεινα τα φορουμς εχουν moderation. Και λιγη ανθρωπια. Εστω, για δειγμα.

    Δευτερον, τα ξεκατινιασματα εδω περα εχουν διωξει κυριολεκτικα μια ντουζινα φιλους που γνωρισα μεσω του ER, και πιθανοτατα και αλλους γνωστους με τους οποιους εχω χασει επαφη.

    Νομιζω πως υποτιμας την ξενερα που μπορει να φερει ενα εντελως τοξικο κλιμα, το οποιο διακατεχει αυτο το φορουμ απο τοτε που αποφασιστηκε το "ελευθεριακο" καθεστως.

    Ολα αυτα στα γραφω εντελως φιλικα και διχως καμια θεληση να κουνησω το δαχτυλο, αλλωστε αν μη τι αλλο προσωπικα λυπαμαι τους moderators και admins που αναγκαζονται εδω μεσα να βλεπουν ολα οσα γραφονται και γινονται.

    Αυτα, βριστε με οσοι θελετε τωρα να σας βγει το αχτι, γιατι αλλωστε αυτο θα φτιαξει τα πραγματα.
    The rest is just

  4. #109

    Default

    FIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEER

    All alone, or in twos,
    The ones who really love you
    Walk up and down outside the wall.
    Some hand in hand
    And some gathered together in bands.
    The bleeding hearts and artists
    Make their stand.
    And when they've given you their all
    Some stagger and fall, after all it's not easy
    Banging your heart against some mad bugger's wall.

  5. #110
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    Quote Originally Posted by FANTASMA View Post
    Αυτα, βριστε με οσοι θελετε τωρα να σας βγει το αχτι, γιατι αλλωστε αυτο θα φτιαξει τα πραγματα.
    ελα βρε γλυκούλι μην παραπονιέσαι!
    1) e4, c5
    2) Νf3

  6. #111
    problem child
    Join Date
    Feb 2016
    Location
    τάξη
    Posts
    1,476

    Default

    Quote Originally Posted by paddy honey View Post
    Η φάση είναι πολύ απλή. Αφήνετε τον όποιο ψυχοπαθή και μη να κάνει ό,τι του καπνίσει. Το φόρουμ δεν έχει κανέναν κανόνα από πριν μπαναριστώ εγώ (πολλάκις) ακόμα. Αν είχε, το σαπάκι για παράδειγμα που έβαλε το κινητό μου τηλέφωνο το οποίο δεν του είχα δώσει καν εγώ ποτέ μου για να το ξέρει, θα είχε μπαναριστεί εδώ και χρόνια. Και μη μου πείτε πως δεν είναι μπούλινγκ αυτό τώρα. Και αφού δεν του επιβλήθηκε καμία κύρωση ποτε ούτε και για αυτό ακόμα, συνέχισε το έργο του ανενόχλητα. Όταν το παράδειγμα που δώσατε ως φόρουμ είναι πως τρώνε μπαν τα θύματα κι όχι οι θύτες του μπουλινγκ μην αναρωτιέστε τι πήγε τόσο στραβά και φτάσαμε εδώ που φτάσαμε. Γιατί είναι τουλάχιστον υποκρισία να ψάχνετε φταίχτες για αυτή την κατάσταση όταν ακόμα και χτες τέθηκε θέμα για δικό μου μπανάρισμα, για άλλη μια φορά. Δεν έχω να πω άλλο τίποτα, τα γεγονότα μιλάνε από μόνα τους.


    Quote Originally Posted by paddy honey View Post

Similar Threads

  1. Replies: 6
    Last Post: 21-06-2009, 21:20
  2. Replies: 0
    Last Post: 26-03-2008, 20:19
  3. χρήση
    By regularpaul in forum The Marketplace
    Replies: 10
    Last Post: 24-12-2007, 16:09

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •