Page 5 of 8 FirstFirst ... 34567 ... LastLast
Results 61 to 75 of 111

Thread: Λειτουργία και Χρήση του ER

  1. #61
    Senior Accountant Rush's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    going nowhere
    Posts
    1,944

    Default

    Quote Originally Posted by Raven Lord View Post
    Quote Originally Posted by Raven Lord View Post
    έχουμε πάρει μια απόφαση η φάση να λειτουργεί όσο περισσότερο ελευθεριακά και όσο περισσότερο ανεκτικά γίνεται.

    από την πλευρά σας ως χρήστες, ενήλικοι και υπεύθυνοι άνθρωποι, μπορείτε να προσπαθείτε να φέρεστε στους υπόλοιπους όπως θα θέλατε να σας φέρονται αυτοί, ανεξαρτήτως της συμπεριφοράς των άλλων. είναι ένα γαμημένο φόρουμ και όχι η πραγματική ζωή. είναι φτιαγμένο για να μπαίνουμε να χαλαρώνουμε ή να ανταλλάσσουμε πληροφορίες για θέματα που μας ενδιαφέρουν. αν κάποιοι έχουν πρόβλημα μεταξύ τους, θα τους προέτρεπα να το λύσουν μεταξύ τους.
    η συγκεκριμένη πολιτική εφαρμόζεται 3 χρόνια τώρα. προφανώς εκ του αποτελέσματος έχει αποτύχει. και προσωπικά κάποιες φορές έχω αποτύχει να εφαρμόσω τον ένα και μοναδικό κανόνα που υπάρχει "να φέρεστε στους υπόλοιπους όπως θα θέλατε να σας φέρονται αυτοί, ανεξαρτήτως της συμπεριφοράς των άλλων".

    καταλαβαίνω ότι μερικές φορές υπάρχει εκνευρισμός, κάποιοι έχουν τα θέματά τους και είναι λογικό και ανθρώπινο η κατάσταση να εκτροχιάζεται. αντί όμως η ελευθερία έκφρασης που δίνεται εδώ μέσα να εκτιμάται από την κοινότητα και να περιφρουρείται, δίνει χώρο για εμμονικές συμπεριφορές, έλλειψη σεβασμού για τον άλλο χρήστη, συκοφαντίες, βρισιές, διαστρέβλωση της πραγματικότητας και πολλές παθογένειες ακόμη. από ότι φαίνεται η κοινωνία είναι έτη φωτός μακρυά από την ομαλή συμβίωση χωρίς αυστηρούς κανόνες, αφού δεν μπορούμε να τα βρούμε μεταξύ μας ούτε 10 νοματαίοι.

    με βάση τα παραπάνω προτείνω να δοκιμάσουμε ως κοινότητα διαφορετική προσέγγιση με πιο αυστηρή διαχείριση. επειδή προσωπικά, ΔΕΝ μπορώ να εφαρμόσω κάτι αντίθετο στην ιδεολογία μου και ποτέ δεν είχα καμιά όρεξη να κάνω το μπάτσο ή το δάσκαλο που χωρίζει τα παιδάκια που μαλώνουν, θα παραμείνω διακοσμητικός διαχειριστής μέχρι να βρεθεί κάποιος να με αντικαταστήσει και να εφαρμόσει κάποια διαφορετική αντιμετώπιση. μέχρι τότε, όποιο τεχνικό θέμα προκύπτει, παρακαλώ να απευθύνεστε στους άλλους διαχειριστές.

    τα παραπάνω δεν τα έχω συζητήσει ούτε με τους ίδιους, οπότε θα ήθελα και τη γνώμη τους επί του θέματος. αυτά από εμένα και ευχαριστώ για τη συνεργασία των περισσότερων εδώ μέσα, αλλά δυστυχώς αν δεν έχουν όλοι μια κοινή συμπεριφορά, δεν μπορεί να γίνει τίποτα.
    Ρειβεν πρεπει να σου ζητησω συγνωμη γιατι μαλλον εγω σε εφερα σε δυσκολη θεση. Θυμαμαι μια διαφορετικη φαση στο φορουμ εφοσον απεχω απο το 2011 νομιζω και μαλλον αυτο με οδηγει στο να γινομαι εγω εμμονικος σε ορισμενες συμπεριφορες. Οπως και να εχει, μιλαμε ομως για τυφλο σπαμμινγκ και χολη για γεγονοτα που δεν ενδιαφερουν κανενα και ειναι και αρχαια, πραγμα το οποιο με θλιβει σαν εικονα, χωρια τα μπινελικια που δεν ειναι καν εξυπνα. Αλλα αμα αυτο ειναι το πνευμα λειτουργειας του φορουμ (πληρης ανοχη σε αυτες τις συμπεριφορες) τοτε εγω πρεπει να προσαρμοστω.

    Εσυ κανεις καλη δουλεια και ενδιαφερεσαι, οπότε αν γουσταρεις το ποστο μη το παρατησεις.
    Those little demons ain't the reasons for the bruises on your soul you've been neglecting
    You'll never lose your mind as long as you're heart always reminds you where you left it
    And don't ever let them make you feel like saying what you want is unbecoming
    If you were supposed to watch you're mouth all the time I doubt your eyes would be above it

  2. #62
    problem child
    Join Date
    Feb 2016
    Location
    τάξη
    Posts
    1,476

  3. #63
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    Quote Originally Posted by Raven Lord View Post
    μέχρι να βρεθεί κάποιος να με αντικαταστήσει και να εφαρμόσει κάποια διαφορετική αντιμετώπιση. μέχρι τότε, όποιο τεχνικό θέμα προκύπτει, παρακαλώ να απευθύνεστε στους άλλους διαχειριστές.

    κανείς που να έχει όρεξη να ασχοληθεί?
    Rock or Nothing

  4. #64
    Ράμπο του ΣΔΟΕ stam and the witches's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Χώρος δουλειάς
    Posts
    5,093

    Default

    Φίλε μου Ρέηβεν είσαι (ή ήσουν, για να είμαστε δίκαιοι) πολύ καλοπροαίρετος.

    Το ιντερνετικό μοντέλο "ελευθερία και όποιος αντέξει" έχει καταρρεύσει προ πολλού. Θες μέσω εμμονικών παρουσιών, μέσω απειλών, μέσω χαωτικών τρολλιών, η κατάληξη είναι το μοντέλο 4chan και τα υπόλοιπα τα γνωρίζουμε. Η ελευθερία χωρίς το πλαίσιο είναι αέρας κοπανιστός.

  5. #65
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    δεκτό, αλλά τώρα μιλάμε για τη συνέχεια.
    Rock or Nothing

  6. #66
    Chilling in the name of. ypersyntelikos's Avatar
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    North Africa
    Posts
    2,909

    Default

    Παιδιά εμένα όλα αυτά με κουράζουν αφόρητα και αυτή τη στιγμή δεν έχω απάντηση σε τίποτα

    Αν κι οι τωρινοί άντμινς παρατήσουμε το σπορ, δε νομίζω να βρεθεί επόμενος πάντως. Αυτό εν ολίγοις σημαίνει ότι το κλείνουμε
    Κι εδώ τελειώνει η φάση.


  7. #67
    royally fucked animae's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    2,438

    Default

    Βάλε τον υπερσυντέλικο να κάνει 2-3 μπαν, κλείστε για αόριστο χρόνο τις εγγραφές, μπας και έρθει στα ίσια της η φάση.
    Έχει καταντήσει λίγο αηδία.
    Και μείνε εκεί που είσαι, σε αγαπάμε


    edit: γενικά πολύ καλή η ελευθεριακή προσέγγιση, δεν λειτούργησε στην συγκεκριμένη περίπτωση, πάμε στην επόμενη λύση. Αλλιώς όντως θα κλείσει, δεν έχει νόημα, μόνο αηδία είναι πλεον.
    Last edited by animae; 05-02-2021 at 11:31.
    Kill the wise one!

  8. #68
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    δε θα φύγω από το φορουμ. απλά κι εγώ κάπου κουράστηκα.
    Rock or Nothing

  9. #69
    Señor Member Art In Haste's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Macedonia, Lloegyr, Campo Gibraltar
    Posts
    6,996

    Default

    To να το κλείσουμε επειδή ουσιαστικά 1 άτομο δημιουργεί πρόβλημα το βρίσκετε σωστό δηλαδή; Και δε μιλάμε για τώρα, αλλά για χρόνια ολοκληρα.
    John Cleese: Political Correctness Can Lead to an Orwellian Nightmare

  10. #70
    Chilling in the name of. ypersyntelikos's Avatar
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    North Africa
    Posts
    2,909

    Default

    ρε μήπως να κλείναμε το τσατ αρχικά; νομίζω εκεί είναι η μήτρα των προβλημάτων
    Κι εδώ τελειώνει η φάση.


  11. #71
    royally fucked animae's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    2,438

    Default

    Mε το chat δεν έχω ασχοληθεί ποτέ, αλλά απ ότι βλέπω, βγαίνει πολύ σκατίλα εκεί.
    Επίσης, επιμένω, 2-3 μπαν, δεν γίνεται κανείς φασίστας επειδή κάνει 2-3 μπαν και κλείσιμο των εγγραφών.
    Να ηρεμήσει λίγο η φάση.
    Kill the wise one!

  12. #72
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    αφού η λύση είναι απλή γιατί δε θέλει κανείς να ασχοληθεί?
    Rock or Nothing

  13. #73
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Quote Originally Posted by ypersyntelikos View Post
    ρε μήπως να κλείναμε το τσατ αρχικά; νομίζω εκεί είναι η μήτρα των προβλημάτων
    Πες τα χρυσόστομε.

  14. #74
    Señor Member Art In Haste's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Macedonia, Lloegyr, Campo Gibraltar
    Posts
    6,996

    Default

    Quote Originally Posted by ypersyntelikos View Post
    ρε μήπως να κλείναμε το τσατ αρχικά; νομίζω εκεί είναι η μήτρα των προβλημάτων
    Ενώ το σπαμ του ίδιου ατόμου στα θρεντ πάει πίσω.

    Quote Originally Posted by Raven Lord View Post
    αφού η λύση είναι απλή γιατί δε θέλει κανείς να ασχοληθεί?
    Θα μπορούσα να ασχοληθώ αλλά αν θέλει και τεχνικές γνώσεις αυτές δυστυχώς δεν τις έχω.
    John Cleese: Political Correctness Can Lead to an Orwellian Nightmare

  15. #75
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    Quote Originally Posted by Art In Haste View Post

    Quote Originally Posted by Raven Lord View Post
    αφού η λύση είναι απλή γιατί δε θέλει κανείς να ασχοληθεί?
    Θα μπορούσα να ασχοληθώ αλλά αν θέλει και τεχνικές γνώσεις αυτές δυστυχώς δεν τις έχω.
    ενώ εγώ τις έχω
    αν θες σοβαρά, σου δείχνω 2-3 πραγματάκια και είσαι οκ
    πιστεύω έχεις την αποδοχή που χρειάζεται.
    Rock or Nothing

Similar Threads

  1. Replies: 6
    Last Post: 21-06-2009, 21:20
  2. Replies: 0
    Last Post: 26-03-2008, 20:19
  3. χρήση
    By regularpaul in forum The Marketplace
    Replies: 10
    Last Post: 24-12-2007, 16:09

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •