Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 53

Thread: Ozark

  1. #1
    Mazikeen Krux's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Lux
    Posts
    4,521

    Default Ozark

    http://www.imdb.com/title/tt5071412/?ref_=nv_sr_1



    Seriously? Δεν υπάρχει ήδη θρεντ; Το breaking bad που "έπρεπε" να φτιάξει το netflix, απλά από την σκατίλα του Αλμπουκέρκι πήγαμε στην ρεντνεκίλα του Μιζούρι. Bateman σε ένα ρόλο που γενικά δεν του τον είχα αλλά έπεσα εντελώς έξω. Χωθείτε.
    Last edited by Kaserinos; 19-12-2017 at 12:00.
    I'll bury you in your god's fucked garden

  2. #2
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    τιμήσαμε
    Rock or Nothing

  3. #3
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Τιμήσατε αλλά δε μιλάτε. Και μετά πεθαίνει το φόρουμ! Αχχ αντμίνς να μας πετύχουν

    (τσεκάρω πάραυτα, θενκς κρουξ)

  4. #4
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    μεγάλη παράλειψη.
    κάπου διάβασα ότι ήταν η πιο value for money σειρά του νετφλιξ για φέτος και ανανεώθηκε με συνοπτικές διαδικασίες.
    Rock or Nothing

  5. #5
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Πρώτο επεισόδιο μέσα στο άγχος. Να τα λέτε ρε καρντάσηδες πιο έγκαιρα αυτά. Προβλέπεται έπος. Και πάνω που είχα τελειώσει το Dark και δεν είχα κάτι στάνταρ να βλέπω

  6. #6
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Λοιπόν, μου έχει μείνει μόνο το τελευταίο επεισόδιο που ανυπομονώ να δω το βράδυ και έχουν γίνει ΠΟΘΤΑΝΑ ΟΛΑ. Μιλάμε για υπέρτατη σειρά που μας ήρθε από το πουθενά. Αρχικά μου είχε ακουστεί μεγάλη κουβέντα το να συγκρίνεται με Breaking Bad, αλλά δεν είναι καθόλου υπερβολή καθώς είναι τουλάχιστον εφάμιλλο αλλά με εντελώς δικό του χαρακτήρα από την άλλη. ΕΠΟΣ ΕΠΟΣ ΕΠΟΣ

  7. #7
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Εντάξει μλκς, ΕΝΤΑΞΕΙ. 10 επεισόδια που αλλάζουν το είδος. Δεν είναι μόνο το σκηνικό και το background, είναι όλη η προσέγγιση της ιστορίας. Μιλάει λίγο και ο φρέσκος ενθουσιασμός βέβαια, αλλά πραγματικά δε βλέπω τι έχει να ζηλέψει από έπη του hall of fame όπως Breaking Bad κλπ. Όλα είναι απλά τέλεια, δε θα μπορούσε να παίζει πιο κατάλληλος από τον Bateman τον οποίο πρώτη φορά πετυχαίνω σε τόσο δραματικό ρόλο και είναι απλά θεός. Και όλοι όσοι πλαισιώνουν, τι να λέμε τώρα. Κλασικά, ποιος περιμένει έναν γαμημένο χρόνο τώρα!

  8. #8
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    και οι χαρακτήρες, θεοί. είδικά οι ρεντνεκ φάση
    Rock or Nothing

  9. #9
    ρεταλι BURNIN AMBITION's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    κατω απο την παντοφλα
    Posts
    10,069

    Default

    καλα κατουριστε λιγο μωρε. καλο, πολυ καλο. παρα πολυ καλο. αλλα μην τρελαθουμε κιολας. σιγα μην ειναι καλυτερο και απ οτο wire
    ποθτανα ολα
    <Mitsmann>
    ολοι ειστε αβαγκαρντς αλλα οταν μπαινει το ΜΠΑΗ ΜΟΥΝΛΑΗΤ ΓΟΥΗ ΡΑΗΝΤ θυμαστε ολοι τι ειστε και απο που ερχεστε



    iola 11
    www.facebook.com/iola11
    www.reverbnation.com/iola11 www.soundcloud.com/iola11 www.twitter.com/iola11band

    Quote Originally Posted by Atropos View Post
    Κατά τ' άλλα, γι αυτόν το λόγο το GoT είναι σειρά με @@. Αν ήταν να κερδάει πάντα ο καλός και ο Ολυμπιακός με το Αιγάλεω, θα βλέπαμε Σβαρτσενέγκερ.

  10. #10
    perfect beast commissar's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    lethe
    Posts
    2,605

    Default

    Γάμησε. Όχι το υπερέπος που θα αφήσει ιστορία στην τηλεόραση και θα το κουβεντιάζουν όλοι 20 χρόνια μετά σαν το Breaking Bad ή το Wire που λέει και ο Μπέρνης από πάνω, αλλά μια χαρά γάμησε.

    Έχω αρκετές ενστάσεις για μικρο-λεπτομέρειες που χαλάνε μόνο εμένα και οι άλλοι δεν τις προσέχουν καν, πχ

    Spoiler
    για τον χαρακτήρα του Bateman, που στην αρχή πουλάει τρέλα στον υπαρχηγό του καρτέλ που πήγε να τους ψαρέψει αλλά μετά βλέπουμε ότι δεν είναι έτσι γενικά στη ζωή του αλλά κότα, όπως κότα είναι και στον ιδιοκτήτη του στριπ κλαμπ, μέχρι να γίνει μετά πάλι ο σουπερ κουλ γκάη που θα τα γαμήσει όλα όταν πάει στον ιδιοκτήτη του στριπ κλαμπ στη φυλακή με το πιο ηλίθιο σχέδιο που θα μπορούσε να έχει: "Ξέρω ότι αυτός ξεπλένει χρήμα στο στριπ κλαμπ, θα του πάρω το κλαμπ με πουστιά για να ξεπλένω το δικό μου χρήμα, οκ αποκλείεται να προκύψει πρόβλημα με οποιονδήποτε ξέπλενε το δικό του χρήμα λολκέηθενκς", δυσκολεύομαι δηλαδή να καταλάβω ποιος είναι τελικά ο χαρακτήρας που θέλει να περάσει, μία έτσι και μία γιουβέτσι, αλλά είπα, αυτά χαλάνε μόνο εμένα και τα γράφω για να γεμίζω το ποστ και να μην κάνω ρηβιού μιας σειράς.

    Εκεί που πέθανε η μάνα του άλλου πάντως σταμάτησα το επεισόδιο από τα νεύρα μου και το συνέχισα μετά από 2-3 μέρες, "λαλαλαΔΕΝΑΚΟΥΩΔΕΝΑΚΟΥΩΔΕΝΑΚΟΥΩ" και νταλίκα από το πουθενά, οκ, αν ήθελα να δω σκετς αμαν θα έβαζα σκετς αμαν.


    Ο ρόλος του Bateman και η ερμηνεία του δεν είναι για να τραβήξει μόνος του τη σειρά και να πεις "δες το μόνο γι'αυτόν" όπως πχ για τον Ben Mendelsohn και την πρώτη σεζόν Bloodline, αλλά αυτό μόνο καλό είναι τελικά αφού έχει χώρο ΟΛΟ το υπόλοιπο καστ που δίνει ρέστα, από την οικογένεια του Bateman που είναι όλοι φανταστικοί μέχρι την ΤΕΡΑΣΤΙΑ Julia Garner στον ρόλο της Ruth. Επίσης ένα κάρο πινκς για την αδυναμία μου τη Rachel, δε νομίζω ότι ψήνεται κανείς άλλος αλλά δικιά μου είναι και το είπα πρώτος.

    τλδρ, να το δείτε, καλό είναι.

  11. #11

    Default

    Ωραία, αν και προς την αρχή φαινόταν να μη με κρατάει καθόλου, αλλά από τη μέση της σεζόν και μετά κορυφώνεται συνεχώς. Όσο πρέπει σκοτεινό και σκατένιο - λόγω (για μια ακόμη φορά) αμερικάνικου νότου.

    Στα πολύ καλά

    Spoiler
    η όλη "άβολη" κατάσταση με την οικογένειά του, η σχέση με τη γυναίκα του και φυσικά ο μπαρμπα-Μπάντι


    Στα too much που λέει ο commissar από πάνω

    Spoiler
    η σκηνή στο τελευταίο επεισόδιο που ο κρυφός μπάτσος σπάει τα πράματα στο δωμάτιο. Ντάξει, μαν, σου την έσπασε η φάση, αλλά ΜΗΝΠΕΤΑΣΤΟΚΟΥΖΙΝΑΚΙΑΠΤΟΠΑΡΑΘΥΡΟ


    Αναμένουμε 2η σεζόν (31 Αυγούστου, λέει, στο imdb)!
    All alone, or in twos,
    The ones who really love you
    Walk up and down outside the wall.
    Some hand in hand
    And some gathered together in bands.
    The bleeding hearts and artists
    Make their stand.
    And when they've given you their all
    Some stagger and fall, after all it's not easy
    Banging your heart against some mad bugger's wall.

  12. #12
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Ακόμη και μισό χρόνο μετά τον αρχικό ενθουσιασμό, παραμένει αδιαφιλονίκητα στο πάνθεον των αγαπημένων μου σειρών και περιμένουμε εναγωνίως 2ο κύκλο σε 1,5 μήνα!

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    654

    Default

    Μόλις το τελείωσα, δεν τρελάθηκα.
    Δεν πιάνει μια μπροστά στο breaking bad, ούτε έπος ούτε Ιλιάδα ούτε τίποτα.
    Δε δημιουργεί τρομερό κλίμα αμερικάνικου νότου. Δύο βρωμερά καρώ πουκάμισα και ένας μουσιας δε φέρνουν την άνοιξη. Δράση δεν έχει, πλοκή δεν έχει, περιεργα πράγματα συμβαίνουν,,αντί να φωνάξει τον Ντελ, το δεύτερο καρτελ του Μεξικού, να γαμ τη μάνα του Σνελ, κάθεται κλαρίνο και τους πληρώνει κιόλας.
    Συνέλθετε, που θα βάλετε wire και οζαρκ στην ίδια πρόταση.

  14. #14
    perfect beast commissar's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    lethe
    Posts
    2,605

    Default

    Quote Originally Posted by Λασπόνερα View Post
    Συνέλθετε, που θα βάλετε wire και οζαρκ στην ίδια πρόταση.
    Οι μόνοι που το έβαλαν στην ίδια πρόταση ήμασταν εγώ με τον Μπέρνι, σε context "ok, χαλαρώστε, δεν είναι δα και το καινούριο wire (!) "

  15. #15
    Blade Runner SpiritCrusher's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    a minor place
    Posts
    7,308

    Default

    Τι να φωνάξει τον ντελ μωρε; Αφού ο ντελ ειχε ξεκαθαρίσει πως ηθελε τη παραμικρή αφορμή για να τον καθαρίσει και πιστευε πως το ολο θεμα με τα οζαρκς ηταν μια μπλοφα και τα πραγματα δεν ηταν οσο εύκολα τα παρουσίαζε. Τον φώναξε στο τέλος για να του δειξει deal που θα τον εκανε ακομα πιο πλούσιο aka "κοιτα τα οζαρκς ειναι ακομα καλυτερα απο οτι ελεγα, ειχα δικιο".

    Διαφωνω και με το σποιλερ κομμισσαρ για το σκετς αμαν. Η σειρά πήγαινε να βάλει και το ραντομ σκοτεινό χιούμορ του Breaking Bad που ήταν τέτοιες ακυρότητες. Αν σας πειραξε και στο BB τότε οκ πασο.
    <menumission> otan fas klwtsia sth mapa pou 8a sou meinei a3exasth 8a to prosexeis to stomataki sou kalutera peoroufhxtra
    <menumission> eunouxismenh orka

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •