Results 1 to 9 of 9

Thread: Enter Shikari / Lower Than Atlantis / Astroid Boys ~ 6/12 @ Amager Bio, Copenhagen, Denmark

  1. #1
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default Enter Shikari / Lower Than Atlantis / Astroid Boys ~ 6/12 @ Amager Bio, Copenhagen, Denmark

    Καλησπέρα και για χαρα νταν!
    Δεν πλήρωσα για την συναυλία αλλά μιάς και πήγα να πω και εγώ το κομμάτι μου.
    Σκάει ένας γνωστός από Αριζόνα για μερικές μέρες στην Κοπενχάγη και τυχαίνει ο φίλος που θα τον φιλοξενήσει να έχει μερικά τσάμπα εισιτήρια για το εν λόγω λαιβ.
    Εμείς δεν έχουμε ιδέα τι είναι οπότε λέμε, πάμε. Ανυποψίαστοι λοιπόν - εγώ ειδικά - και μετά από μερικές καθυστερήσεις μπαίνουμε στο μισογεμάτο Amager Bio για τους Lower Than Atlantis. Το δεύτερο σαπορτ. Το πρώτο το χάσαμε γιατί περιμέναμε τον φίλο με τον Αμερικάνο να έρθουν αλλά αυτοί τρώγανε οπότε μπήκαμε και μεις μέσα.
    Ο κόσμος ήταν διαφορετικός απ ότι έχω συνηθίσει στα λαιβ που πηγαίνω και ο μέσος όρος ήταν στα 24...πολύ χαμηλά. Καμιά 2-300αριά νοματαίοι.
    Ξεκινάνε να παίζουνε αλλά ομολογώ πως με άφησαν σχεδόν αδιάφορο με το ποπ ροκ που παίζουν. Φιλότιμα παιδιά, αλλά δεν.
    Διάλειμμα,μπύρα έρχονται και οι 2 γνωστοί, βρίσκουμε και άλλους 2 που ήρθαν μόνο για τους εντερ σικαρι και πάμε προς τα μέσα να απολαύσομε το θεάμα.
    Ομολογώ - 2η φορά - πως δεν είναι η μουσική που θα ακούσω, ούτε γι αστείο σπίτι ή έξω, αλλά τα παιδιά παίζανε καλά. Δεν μ αρεσει αυτό που παίζουν αλλά ήταν ωραίοι.
    παίξανε περίπου 1.30 ώρα και ιδρώσανε την φανέλα, καλοπροβαρισμένοι, με δυνατό σόου και από κάτω να γίνεται πανικούλης. Δεν το περίμενα, αλλά αναμενόμενο απ τα νειάτα που βράζει το αίμα τους. 1-2 έξυπνα σχόλια και μουσική. Απ ότι φαίνεται πάνε καλά και παίζουν σε γεμάτους χώρους. Εσείς οι εναλλακτικοί ή ανοιχτόμυαλοι του φόρουμ ρίξτε μια αυτιά. Εγώ πάω να ακούσω καμιά μπλουζιά να έρθω στα ίσια μου.
    1) e4, c5
    2) Νf3

  2. #2
    Senior Member 00i00's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    11,120

    Default

    Quote Originally Posted by atom_smasher View Post
    Δεν μ αρεσει αυτό που παίζουν αλλά ήταν ωραίοι.
    προσπερναμε για μια ακομα φορα το οτι μας ειπες πως περασες ΠΡΙΝ την συναυλια και τιποτα για το γαμημενο λαιβ
    το αποπανω πως το εξηγαεις?

  3. #3
    cowboy bebop 12 stars circle your brow's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    I'm almost home.
    Posts
    5,871

    Default

    Quote Originally Posted by atom_smasher View Post
    Δεν μ αρεσει αυτό που παίζουν αλλά ήταν ωραίοι.
    Throughout the times of perplexity and illusion
    We've got some last Gods left, worth keeping
    That go by such names as Kindness and Honesty.

    I want us to hold swords again
    As in the years of the old tales.
    But this time, to fight for Dignity and Solidarity.

    Against the waves of darkness and death
    I'm walking with Eternal Brightness in my eyes.



  4. #4
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    Quote Originally Posted by 00i00 View Post
    Quote Originally Posted by atom_smasher View Post
    Δεν μ αρεσει αυτό που παίζουν αλλά ήταν ωραίοι.
    προσπερναμε για μια ακομα φορα το οτι μας ειπες πως περασες ΠΡΙΝ την συναυλια και τιποτα για το γαμημενο λαιβ
    το αποπανω πως το εξηγαεις?
    τι ακριβώς να σου πω όταν δεν έχω ιδέα καν ποια είναι η μπάντα; ποιο δίσκο παίξανε; Αγνοούσα παντελώς την ύπαρξή τους μέχρι το λαιβ. Αντικειμενικά λέω ότι παιξανε καλά, μύριζε μπάντα που κάνει γαμάτη περιοδεία, συγχρονισμένοι, προβαρισμένοι, με ωραίο δυνατό σόου, κατάφερανε να ξεσηκώσουν και το γενικά ψόφιο κοινό της πρωτεύουσας, ήταν ωραίοι ρε παιδί μου πως το λένε. Μουσικά δεν μ αρέσουν. Τι το περίεργο βρίσκεις και συ και ο 12αστερος; Πήγα τσάμπα σε ένα λάιβ μιάς μπάντας που η μουσική της δεν μ αρέσει.
    1) e4, c5
    2) Νf3

  5. #5

    Default

    Αυτό το review μου ήρθε λίγο ξαφνικό, αλλά ήμουν προετοιμασμένος, κάτι σαν:

    Quote Originally Posted by atom_smasher View Post
    Δεν το περίμενα, αλλά αναμενόμενο
    tt0274518

  6. #6
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    Quote Originally Posted by supermachoman View Post
    Αυτό το review μου ήρθε λίγο ξαφνικό, αλλά ήμουν προετοιμασμένος, κάτι σαν:

    Quote Originally Posted by atom_smasher View Post
    Δεν το περίμενα, αλλά αναμενόμενο
    χαίρομαι που δημιουργείτε ντόρο. Έτσι να ξυπνάνε τα αίματα και για την μουσική, όχι μόνο όταν ποστάρεται άγνωστο μουνι.
    1) e4, c5
    2) Νf3

  7. #7
    Senior Member 00i00's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    11,120

    Default

    Quote Originally Posted by atom_smasher View Post
    Quote Originally Posted by 00i00 View Post
    Quote Originally Posted by atom_smasher View Post
    Δεν μ αρεσει αυτό που παίζουν αλλά ήταν ωραίοι.
    προσπερναμε για μια ακομα φορα το οτι μας ειπες πως περασες ΠΡΙΝ την συναυλια και τιποτα για το γαμημενο λαιβ
    το αποπανω πως το εξηγαεις?
    τι ακριβώς να σου πω όταν δεν έχω ιδέα καν ποια είναι η μπάντα; ποιο δίσκο παίξανε; Αγνοούσα παντελώς την ύπαρξή τους μέχρι το λαιβ. Αντικειμενικά λέω ότι παιξανε καλά, μύριζε μπάντα που κάνει γαμάτη περιοδεία, συγχρονισμένοι, προβαρισμένοι, με ωραίο δυνατό σόου, κατάφερανε να ξεσηκώσουν και το γενικά ψόφιο κοινό της πρωτεύουσας, ήταν ωραίοι ρε παιδί μου πως το λένε. Μουσικά δεν μ αρέσουν. Τι το περίεργο βρίσκεις και συ και ο 12αστερος; Πήγα τσάμπα σε ένα λάιβ μιάς μπάντας που η μουσική της δεν μ αρέσει.
    ναι, δες τωρα το κολπο...
    κανεις ρηβιου το οποιο (θα επρεπε να) αφορα το γαμημενο λαιβ και το πως παιξαν οι μπαντες, ειτε ειναι οι βαλε αγαπημενη ατσαλενια ειτε ειναι οι Δυτικες Συνοικιες
    κανεναν δεν ενδιαφερει αν φορτωσες πριν, μετα ή ενδιαμεσα μουνακια και ποσες και ποια ωρα πηρες μπυρες και για ποιονα λογο ηπιες 2 αντι για 3 και τι ωρα θα ξυπνουσες το πρωι και ποιο γαμημενο αστικο θα επαιρνες και ποιο γαμημενο βενζιναδικο θα εβρισκες ανοιχτο για να αγορασεις γαλα

    γενικα πες κατι για το γαμημενο λαιβ...
    επαιξαν χαλια το ταδε κομματι?
    στο ταδε κομματι ο ταδε πηγε να κανει σπαγγατο και εφαγε κλακαζ?
    ο ντραμμερας εφυγε εχτος ρυθμου στο ταδε?
    ο τραγουδιαρης δεν απεδωσε οπως θα ηπρεπε το ταδε που το περιμεναμε πως και πως?

    γενικα, λεγε τετοια και μετα πεσμας και πως πηγες σπιτι εκανες μπανιο εχεσες με φοβερη επιτυχια κι εμεις θα ειμαστε μαζι σου
    αλλα κανε ρηβιου

  8. #8
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Quote Originally Posted by 00i00 View Post
    γενικα πες κατι για το γαμημενο λαιβ...
    επαιξαν χαλια το ταδε κομματι?
    στο ταδε κομματι ο ταδε πηγε να κανει σπαγγατο και εφαγε κλακαζ?
    ο ντραμμερας εφυγε εχτος ρυθμου στο ταδε?
    ο τραγουδιαρης δεν απεδωσε οπως θα ηπρεπε το ταδε που το περιμεναμε πως και πως?
    Όλα αυτά δεν προϋποθέτουν να ΓΝΩΡΙΖΕΙ κάτι για την μπάντα και τα κομμάτια τους; Τι ακριβώς να γράψει ένας άνθρωπος που πήγε ξέμπαρκος σε ένα λάιβ που δε θα τον ενδιέφερε ποτέ;
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  9. #9
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    Quote Originally Posted by 00i00 View Post
    Quote Originally Posted by atom_smasher View Post
    Quote Originally Posted by 00i00 View Post

    προσπερναμε για μια ακομα φορα το οτι μας ειπες πως περασες ΠΡΙΝ την συναυλια και τιποτα για το γαμημενο λαιβ
    το αποπανω πως το εξηγαεις?
    τι ακριβώς να σου πω όταν δεν έχω ιδέα καν ποια είναι η μπάντα; ποιο δίσκο παίξανε; Αγνοούσα παντελώς την ύπαρξή τους μέχρι το λαιβ. Αντικειμενικά λέω ότι παιξανε καλά, μύριζε μπάντα που κάνει γαμάτη περιοδεία, συγχρονισμένοι, προβαρισμένοι, με ωραίο δυνατό σόου, κατάφερανε να ξεσηκώσουν και το γενικά ψόφιο κοινό της πρωτεύουσας, ήταν ωραίοι ρε παιδί μου πως το λένε. Μουσικά δεν μ αρέσουν. Τι το περίεργο βρίσκεις και συ και ο 12αστερος; Πήγα τσάμπα σε ένα λάιβ μιάς μπάντας που η μουσική της δεν μ αρέσει.
    ναι, δες τωρα το κολπο...
    κανεις ρηβιου το οποιο (θα επρεπε να) αφορα το γαμημενο λαιβ και το πως παιξαν οι μπαντες, ειτε ειναι οι βαλε αγαπημενη ατσαλενια ειτε ειναι οι Δυτικες Συνοικιες
    κανεναν δεν ενδιαφερει αν φορτωσες πριν, μετα ή ενδιαμεσα μουνακια και ποσες και ποια ωρα πηρες μπυρες και για ποιονα λογο ηπιες 2 αντι για 3 και τι ωρα θα ξυπνουσες το πρωι και ποιο γαμημενο αστικο θα επαιρνες και ποιο γαμημενο βενζιναδικο θα εβρισκες ανοιχτο για να αγορασεις γαλα

    γενικα πες κατι για το γαμημενο λαιβ...
    επαιξαν χαλια το ταδε κομματι?
    στο ταδε κομματι ο ταδε πηγε να κανει σπαγγατο και εφαγε κλακαζ?
    ο ντραμμερας εφυγε εχτος ρυθμου στο ταδε?
    ο τραγουδιαρης δεν απεδωσε οπως θα ηπρεπε το ταδε που το περιμεναμε πως και πως?

    γενικα, λεγε τετοια και μετα πεσμας και πως πηγες σπιτι εκανες μπανιο εχεσες με φοβερη επιτυχια κι εμεις θα ειμαστε μαζι σου
    αλλα κανε ρηβιου
    Έλα μωρέ, πως κάνεις έτσι; Πες το οδοιπορικό ή μια έκθεση ιδεών και όχι ριβιου αν σε ενοχλεί το ύφος μου. Η απάντηση ομπιουαν είναι πως έτσι κάνω σε όλα και σε μπάντες που γνωρίζω και για αυτό η κριτική έστω και εδώ... Τεσπά. Θα λάβω υπόψιν μου την κριτική σου και στο επόμενο λάιβ, rotting christ, ελπίζω να σε ικανοποιήσω αναγνώστη μου.
    1) e4, c5
    2) Νf3

Similar Threads

  1. Replies: 2
    Last Post: 18-11-2017, 14:22
  2. Replies: 3
    Last Post: 01-05-2017, 18:24
  3. Replies: 3
    Last Post: 26-10-2016, 19:38
  4. Replies: 0
    Last Post: 29-09-2013, 23:11
  5. enter shikari
    By BURNIN AMBITION in forum Music Discussion
    Replies: 6
    Last Post: 21-03-2007, 01:26

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •