Καλησπέρα και για χαρα νταν!
Δεν πλήρωσα για την συναυλία αλλά μιάς και πήγα να πω και εγώ το κομμάτι μου.
Σκάει ένας γνωστός από Αριζόνα για μερικές μέρες στην Κοπενχάγη και τυχαίνει ο φίλος που θα τον φιλοξενήσει να έχει μερικά τσάμπα εισιτήρια για το εν λόγω λαιβ.
Εμείς δεν έχουμε ιδέα τι είναι οπότε λέμε, πάμε. Ανυποψίαστοι λοιπόν - εγώ ειδικά - και μετά από μερικές καθυστερήσεις μπαίνουμε στο μισογεμάτο Amager Bio για τους Lower Than Atlantis. Το δεύτερο σαπορτ. Το πρώτο το χάσαμε γιατί περιμέναμε τον φίλο με τον Αμερικάνο να έρθουν αλλά αυτοί τρώγανε οπότε μπήκαμε και μεις μέσα.
Ο κόσμος ήταν διαφορετικός απ ότι έχω συνηθίσει στα λαιβ που πηγαίνω και ο μέσος όρος ήταν στα 24...πολύ χαμηλά. Καμιά 2-300αριά νοματαίοι.
Ξεκινάνε να παίζουνε αλλά ομολογώ πως με άφησαν σχεδόν αδιάφορο με το ποπ ροκ που παίζουν. Φιλότιμα παιδιά, αλλά δεν.
Διάλειμμα,μπύρα έρχονται και οι 2 γνωστοί, βρίσκουμε και άλλους 2 που ήρθαν μόνο για τους εντερ σικαρι και πάμε προς τα μέσα να απολαύσομε το θεάμα.
Ομολογώ - 2η φορά - πως δεν είναι η μουσική που θα ακούσω, ούτε γι αστείο σπίτι ή έξω, αλλά τα παιδιά παίζανε καλά. Δεν μ αρεσει αυτό που παίζουν αλλά ήταν ωραίοι.
παίξανε περίπου 1.30 ώρα και ιδρώσανε την φανέλα, καλοπροβαρισμένοι, με δυνατό σόου και από κάτω να γίνεται πανικούλης. Δεν το περίμενα, αλλά αναμενόμενο απ τα νειάτα που βράζει το αίμα τους. 1-2 έξυπνα σχόλια και μουσική. Απ ότι φαίνεται πάνε καλά και παίζουν σε γεμάτους χώρους. Εσείς οι εναλλακτικοί ή ανοιχτόμυαλοι του φόρουμ ρίξτε μια αυτιά. Εγώ πάω να ακούσω καμιά μπλουζιά να έρθω στα ίσια μου.